Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е бойлера ви ?

Гласували
322. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Еldom

    132 40.99%
  • Diplomat

    42 13.04%
  • Tesy

    63 19.57%
  • Матев

    8 2.48%
  • Фламина

    4 1.24%
  • Ariston

    36 11.18%
  • Clage

    1 0.31%
  • Neo

    2 0.62%
  • Stiebel Еltron

    13 4.04%
  • Atlantic

    21 6.52%
Страница 99 от 113 ПърваПърва ... 4989979899100101109 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,471 до 1,485 от общо 1686

Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2022
    Мнения
    16
    #1471

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Благодаря на всички за включването.
    Не знам какъв е този ключ на бойлерно табло...
    Бойлерът ще бъде в мокро помещение... не може ли да се направи да се включва с ключ, както е осветлението? Ел. инсталацията ще се прави сега и трябва да помисля и за това. Не ми се смейте, не разбирам от тези неща.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    ВТ
    Мнения
    628
    #1472

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Досега бойлер не си ли виждала как се включва? Ето примерен ключ:

    https://praktiker.bg/bg/El-aparatura...LANKO/p/437604

    Обикновен за лампа не става, защото бойлерът е голям товар за разлика от лампите.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,547
    #1473

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от ЖУЖУ Виж публикацията
    Благодаря на всички за включването.
    Не знам какъв е този ключ на бойлерно табло...
    Бойлерът ще бъде в мокро помещение... не може ли да се направи да се включва с ключ, както е осветлението? Ел. инсталацията ще се прави сега и трябва да помисля и за това. Не ми се смейте, не разбирам от тези неща.
    Ето как е реализирано при мен. Бойлерът е вътре в банята( зад стената, която съм снимал).

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2022
    Мнения
    16
    #1474

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Благодаря, gurcayy, нещо такова имах предвид и аз. Ел.техникът предполагам ще знае как да ги върже.

  6. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #1475

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Има и друг вариант. В ел.таблото се монтира еднополюсен контактор, който се управлява от най-обикновен ключ за осветление /може да има и лампичка или диод/. Предимството е, че терморегулатора става вечен, а недостатъкът е, че трябва да се пусне още един проводник/кабел 2х2,5 кв.мм. Но при ремонт, аз винаги го правя.

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    193
    #1476

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Има и друг вариант. В ел.таблото се монтира еднополюсен контактор, който се управлява от най-обикновен ключ за осветление /може да има и лампичка или диод/. Предимството е, че терморегулатора става вечен, а недостатъкът е, че трябва да се пусне още един проводник/кабел 2х2,5 кв.мм. Но при ремонт, аз винаги го правя.
    Как ще стане вечен терморегулаторът не разбирам.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2022
    Мнения
    16
    #1477
    Цитат Първоначално публикувано от i486 Виж публикацията
    Досега бойлер не си ли виждала как се включва? Ето примерен ключ:

    https://praktiker.bg/bg/El-aparatura...LANKO/p/437604

    Обикновен за лампа не става, защото бойлерът е голям товар за разлика от лампите.
    Не, не бях... благодаря. Изобщо не ми хрумна да го провера в нета какъв е ключът. Мислих, че е нещо по-сложно... На ТЕЦ сме, в родният ми дом на газов бойлер.
    И като "изчистихме въпроса с копчето on/off" че не е драма, че го няма... кой от двата Елдом или Тедан?
    Елдомците описват някаква 6-степенна защита... Тедан бегло споменават защитите. Страх ме е да не гръмне,не от протичане.

  10. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    747
    #1478

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от ЖУЖУ Виж публикацията
    Елдомците описват някаква 6-степенна защита... Тедан бегло споменават защитите. Страх ме е да не гръмне,не от протичане.
    Елдом имат елипсовиден фланец ( на него се захваща нагревателя ), чиято гарнитура излиза от налягането вътре, ако не сработят другите защити (терморегулатор, термоизключвател, възвратен клапан) и оттам започва да излиза водата, така,че да не гръмне!. При Тедан не знам дали е така.
    А дали Тедан или Елдом, въпроса е вечен, колкото и спора кое първото - кокошката или яйцето!

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2022
    Мнения
    16
    #1479

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Palev, благодаря! И на всички останали. Ще попитам Тедан как е организирана защитата им, но по имейл и ще публикувам отговора им, че по телефона и да ми отговорят.. аз няма да разбера.

  12. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #1480

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от boje Виж публикацията
    Как ще стане вечен терморегулаторът не разбирам.
    Ами като през него минава само токът на бобината на контактора, а не тока на нагревателя.

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    193
    #1481

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Пропуснал съм моментът с допълнителният проводник, но още един кабел заради термореле за смешни пари според мен няма смисъл. А и такова още не познавам някой да е сменял (поне аз).

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #1482

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Затова пък аз съм сменил доволно много терморегулатори. Но това не е единствената идея на упражнението. Отвън вместо бойлерно табло или 30А ключ, се слага най-обикновен ключ за осветление, който може да е с глимка/диод или най-обикновен сх.1. Ключът е идентичен с всички останали в жилището. Но аз само подхвърлих идея, а дали на някой ще я хареса е въпрос на вкус, желание, възможности. Аз съм реализирал тази идея два пъти /при което съм "инвестирал" два пъти по 2,5 м. ПВВ МБ1 - 2х2,5 мм2 и два еднополюсни контактора/ и съм по-доволен от стандартното изпълнение.

  16. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #1483

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Затова пък аз съм сменил доволно много терморегулатори. Но това не е единствената идея на упражнението. Отвън вместо бойлерно табло или 30А ключ, се слага най-обикновен ключ за осветление, който може да е с глимка/диод или най-обикновен сх.1. Ключът е идентичен с всички останали в жилището. Но аз само подхвърлих идея, а дали на някой ще я хареса е въпрос на вкус, желание, възможности. Аз съм реализирал тази идея два пъти /при което съм "инвестирал" два пъти по 2,5 м. ПВВ МБ1 - 2х2,5 мм2 и два еднополюсни контактора/ и съм по-доволен от стандартното изпълнение.
    Ако инвестираш и в едно смарт-реле, ще сдобиеш значително повече функционалност.

  17. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #1484

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Ако инвестираш и в едно смарт-реле, ще сдобиеш значително повече функционалност.
    Много добра идея, но първо трябва да инвестирам в една смарт жена и чак след това в релето. Иначе смисълът се губи.

  18. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #1485

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    на Елдом първото което ще изгори е това копче за което е дал 100 лв отгоре приятеля ти .. покрай него нагарят и всички китайски букси от 10 цента + едноквадратовия кабел с който е окабелен бойлера така скъпоценен

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. LCD матрици /FAQ - мнения , обсъждане
    От hristoslav2 във форум Ремонт, сервиз и калибрация на телевизори
    Отговори: 23
    Последно: 06-04-18, 19:32
  2. Тостери / FAQ - мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 0
    Последно: 22-05-12, 16:03
  3. Мнения и обсъждане на tv LG LCD 37LD420
    От pacho-gr във форум LG телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 08-07-10, 19:52
  4. мнения за проточни бойлери - Diplomat
    От d_karchev във форум Бяла техника
    Отговори: 5
    Последно: 08-05-10, 02:09
  5. PIONEER LCD-PDP / Faq, обсъждане, мнения
    От tattoo777 във форум Други телевизори
    Отговори: 19
    Последно: 21-03-10, 10:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе