Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е бойлера ви ?

Гласували
322. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Еldom

    132 40.99%
  • Diplomat

    42 13.04%
  • Tesy

    63 19.57%
  • Матев

    8 2.48%
  • Фламина

    4 1.24%
  • Ariston

    36 11.18%
  • Clage

    1 0.31%
  • Neo

    2 0.62%
  • Stiebel Еltron

    13 4.04%
  • Atlantic

    21 6.52%
Страница 20 от 113 ПърваПърва ... 1018192021223070 ... ПоследноПоследно
Резултати от 286 до 300 от общо 1686
Like Tree350Одобрявам

Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    228
    #286

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Е този с неръждавейката е много по-нагоре в цената, отделно 80л. са ми малко. Не ми се рискува да наливам чак такива пари и след 4-5г. пак да го хвърля на боклука ако прокапе както става обикновено. В смисъл, по-добре 2 нови евтини отколкото 1 скъп.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,781
    #287

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Ми сменяй ги през 5г.Моя е неръждаем и е от 1985г.

  4. Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    228
    #288

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Чак от 1985г., нещо не ми се вярва. Че то за 30г., дори и да не е прокапал, със съгурност е ръждясал отвън и си му сменил поне няколко пъти карантията.
    Както и да е, моля за съвет за избор между тези 3 модела които съм постнал, целя се в подобно ниво. Знам че неръждавейка е по-добре от стъклокерамика или както там му викаха на покритието, но това ми е избора.

    - - - - - - - - - -

    Няма коментари, явно бойлерите не са нещо много актуално. Искаше ми се някой да сподели свой опит с тези 3 модела, но явно няма.
    Значи остава варианта с Бош-а, днес минавам да го вземам и да го слагам, после може да върна коментар, ако има някакъв.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,235
    #289

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    И аз имам нужда от съвет за вертикален електрически бойлер с цена 300лв. максимум.
    Основното е, че ще се ползва при силно варовита вода. 80-100л, с добра термоизолация, никакви електроники не искам.
    Сега сме с някакво 100л Tesy, което в гаранция два пъти имаше проблем с терморегулатора.
    Все още работи, но от варовика издава странни звуци и ни вкарва в преразход. Така, че Tesy отпада като вариант.
    От прочетеното стигам до извода, че ми трябва сух нагревател.
    Днес набързо погледнах в ТП какво имат и се насочих и аз към Bosch. В Електрон даже е по-евтин.
    Обаче нагревателя не е сух. Интересното е, че в комплекта влизат закрепващите елементи + изолационни муфи за тръбите.
    Другото беше Atlantic, но покрай конвекторите разбрах, че май всичко на марката е made in Egypt.
    Елдом е на промоция, като предлагат двустепенно регулиране на мощността 1,2kW-2,4kW.

  6. Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    228
    #290

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Здравейте. Значи в петък си взех и сложих http://www.technopolis.bg/b2c/detail...BOSCH-ES-100-L
    За 2 дни нямам много големи наблюдения, но на първо четене, има значително по-добра изолация от предното ми Теси. Това нещо изстива много, ама много по-бавно от Тесито, явно изолацията е различна. Иначе, бойлер като бойлер, работи, топли вода, не шуми, нямам оплакавания. Мисля че направих добър избор, дано съм прав.

    П.П. Благодаря на Shmi за насоката за Бош-а. Като си помисля как щях да си взема светкащ бойлер с бутало на Теси, добре че поразпитах. С питане до Цариград се стига, както са казали.

  7. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #291

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Честито! Дано се окажат сполучливи машини. За тези пари няма да са вечни, но дано са поне една идея по-надеждни от българските.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,235
    #292

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Честити и от мен!
    Пожелавам ти поне 10 години безпроблемна работа.
    Къде е произведен бойлера?

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,781
    #293

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    Честити и от мен!
    Пожелавам ти поне 10 години безпроблемна работа.
    Къде е произведен бойлера?
    Bosch открива нов завод за производство на бойлери в ***** | HVAC-Bulgaria.com - Българският портал за ОВК
    Руснаците имат традиции в производството на стомана.Остава надеждата че бойлера не е правен в петък или понеделник сутринта.
    Този пост е редактиран от VLADO 66; 14-10-14 в 06:03.
    SPSt одобрява това.

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    312
    #294

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от m_dikov Виж публикацията
    Единственият начин е чрез разглобяване, друг вариянт няма!
    И с рентгенова снимка.
    Шегата настрана, взех си това лято неръждаем бойлер на Елдом, 80 литра хоризонтален. 327 лв. и 5 години гаранция. До момента мога да споделя, че задържа топла вода много дълго време спрямо стария.

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Живее в
    София
    Мнения
    264
    #295

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Иска ми се да сменя стария бойлер в квартирата (за един човек, но и за двама да става, ако реша да си го взема после), а сегашния е на 15+г, пише 1/3КВт, 80л (това ще рече че е с два нагревателя 1+2КВт)?
    Трябва ми за 4-5 дни от седмицата, в последния ден (след душ) ще го спирам за 3 дни.
    60 градуса ли беше препоръчително да се поддържат (заради бактериите) или може и по-ниски?

    Инсталацията е слаба, което също е притеснително, а и някой преди това си е играл на техник с бойлера и май не изключва (ще се провери).
    Та се заоглеждах за бойлер 50л (предполагам е оптимално за сам човек) , за 150-200лв.
    Бойлер 50 л, 2 kW, емайлиран | Елдом
    Бойлер 50 л, 1.5 kW, емайлиран | Елдом Баланс
    Бойлер 50 л, 2х800 W, сух нагревател | Елдом Еврика
    ТЕСИ ООД / Продукти / Електрически бойлери / Бойлери Base Line / ANTICALC вертикални модели / GCV 5036 16D A04 TS2R
    Какво мислите?


    Мивката на кухнята е на 5-6м от бойлера, юнга не е ли по-добър вариант (икономичен)? Имам една.
    Този пост е редактиран от hakama; 01-11-14 в 19:01.

  13. Novice
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    7
    #296

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Здравейте . Имам бърз въпрос . Моля Ви за еднозначен отговор . Дилема - 80 л , хоризонтален ! След доста четения избора ми е следния:
    1.Бойлер GBFU80B6 - Gorenje - 5 години гаранция
    2.Atlantic Ceramic MG Square - Хоризонтален бойлер за баня - Техника.БГ - Изгодна черна и бяла техника - 7 години гаранция
    3.Вимакс Клима ООД, Бойлер Ariston SHAPE ECO 80 H , Хоризонтални и Бойлери - Бойлери Ariston - Хоризонтални - 7 години гаранция
    Кой от трите модела. Благодаря предварително и лека вечер !
    julian7981 одобрява това.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #297

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Какво има толкова за чудене:

    Бойлер GBFU80B6 - Gorenje 52лв./година
    Atlantic Ceramic MG Square 46лв./година
    Бойлер Ariston SHAPE ECO 80 H 55лв./година

    При равни други условия, купуваш по-тежкия.
    Успех!

  16. Novice
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    7
    #298

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Какво има толкова за чудене:

    Бойлер GBFU80B6 - Gorenje 52лв./година
    Atlantic Ceramic MG Square 46лв./година
    Бойлер Ariston SHAPE ECO 80 H 55лв./година

    При равни други условия, купуваш по-тежкия.
    Успех!
    Благодарение на твоите мнения Касапе преди година и нещо взех климатик , след това прахосм. Зелмер и сме доволни .Кадем си ми . Благодаря ти още веднъж за отговора. Успех и на теб ! ( Извинявай ,че се обръщам към теб на "ти")

  17. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #299

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    скоро сменях и аз бойлер и си купих аристон велис-100 л. за сега съм много доволен и е доста по-икономичен от предишния ми аристо тишейп.,ма струва лев
    mirandi одобрява това.

  18. Moderator Аватара на avenger
    Тук е от
    Mar 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    759
    #300

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от hakama Виж публикацията
    Иска ми се да сменя стария бойлер в квартирата (за един човек, но и за двама да става, ако реша да си го взема после), а сегашния е на 15+г, пише 1/3КВт, 80л (това ще рече че е с два нагревателя 1+2КВт)?
    Трябва ми за 4-5 дни от седмицата, в последния ден (след душ) ще го спирам за 3 дни.
    60 градуса ли беше препоръчително да се поддържат (заради бактериите) или може и по-ниски?

    Инсталацията е слаба, което също е притеснително, а и някой преди това си е играл на техник с бойлера и май не изключва (ще се провери).
    Та се заоглеждах за бойлер 50л (предполагам е оптимално за сам човек) , за 150-200лв.
    Бойлер 50 л, 2 kW, емайлиран | Елдом
    Бойлер 50 л, 1.5 kW, емайлиран | Елдом Баланс
    Бойлер 50 л, 2х800 W, сух нагревател | Елдом Еврика
    ТЕСИ ООД / Продукти / Електрически бойлери / Бойлери Base Line / ANTICALC вертикални модели / GCV 5036 16D A04 TS2R
    Какво мислите?


    Мивката на кухнята е на 5-6м от бойлера, юнга не е ли по-добър вариант (икономичен)? Имам една.
    Първият,който си посочил,го монтирахме това лято за наемателите ми/2 човека/.Хората са доволни,казват,че водата не изстива бързо,бързо загрява,освен това имаш 5 г.пълна гаранция и система против замръзване.
    Вторият бойлер е от т.нар.бюджетни решения - т.е по-малка цена,но и по-малка гаранция.Минус за мен е също и по-слабия нагревател.
    Третият бойлер е с т.нар.нагреватели,които не котактуват директно с водата,защото са в тръби.Плюс е,че нагревателя се сменя лесно,минус - по-слаб като мощност.
    Теси направо ги забрави,слаба изолация,доста недоволни.
    Според мен си вземи първия,за двама човека е идеален.А пък и 2 киловата,по-бързо загряват,от останалите набелязани.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 20 от 113 ПърваПърва ... 1018192021223070 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. LCD матрици /FAQ - мнения , обсъждане
    От hristoslav2 във форум Ремонт, сервиз и калибрация на телевизори
    Отговори: 23
    Последно: 06-04-18, 18:32
  2. Тостери / FAQ - мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 0
    Последно: 22-05-12, 15:03
  3. Мнения и обсъждане на tv LG LCD 37LD420
    От pacho-gr във форум LG телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 08-07-10, 18:52
  4. мнения за проточни бойлери - Diplomat
    От d_karchev във форум Бяла техника
    Отговори: 5
    Последно: 08-05-10, 01:09
  5. PIONEER LCD-PDP / Faq, обсъждане, мнения
    От tattoo777 във форум Други телевизори
    Отговори: 19
    Последно: 21-03-10, 09:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе