Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е бойлера ви ?

Гласували
322. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Еldom

    132 40.99%
  • Diplomat

    42 13.04%
  • Tesy

    63 19.57%
  • Матев

    8 2.48%
  • Фламина

    4 1.24%
  • Ariston

    36 11.18%
  • Clage

    1 0.31%
  • Neo

    2 0.62%
  • Stiebel Еltron

    13 4.04%
  • Atlantic

    21 6.52%
Страница 73 от 113 ПърваПърва ... 2363717273747583 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,081 до 1,095 от общо 1686

Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #1081

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от bonos1 Виж публикацията
    4 квадрата е кабела, нова инсталация. Принципно е трифазен тока, ама не е достатъчно за хубав проточен бойлер и се отказах от такъв. Въпросът опира може би до по-добра изолация и нищо, че има 5 г. гаранция, все пак да е по-качествено. Боша четох, че го правят и него в България.
    Не е добре, ако е еднофазен, правен в България и е над 2 киловата, особено ако е хоризонтален (фланецът му е по-топъл от този на вертикалния). Проблемни им са терморегулаторите, нагарят и се повреждат при ток над 10А. И българските, и италианските са без сребро, вероятно и без берилий. Миналата седмица правих един такъв. Ако държиш да е над 2 киловата, трябва да си го модифицираш самичък. Не обръщай внимание на глупостите на колегата.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #1082

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Не е добре, ако е еднофазен, правен в България и е над 2 киловата, особено ако е хоризонтален (фланецът му е по-топъл от този на вертикалния). Проблемни им са терморегулаторите, нагарят и се повреждат при ток над 10А. И българските, и италианските са без сребро, вероятно и без берилий. Миналата седмица правих един такъв. Ако държиш да е над 2 киловата, трябва да си го модифицираш самичък. Не обръщай внимание на глупостите на колегата.
    Аре стига простотии, а! Терморегулаторът е резервна част /консуматив/. Сменил си един и вече всички са боклуци. В един бойлер има други неща, които е хубаво да се прегледат и евентуално подменят преди монтажа, но терморегулаторът не е сред тях. Чак ги разбра, че и берилий нямат! Имат си уран 235. Терморегулатор се сменя, както и анод. Ако знаеш как можеш да го направиш вечен-като моя. Това вече няма да ти е безплатно!

  4. Banned
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    1,250
    #1083

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Да Ви имам проблемите и споровете!
    Най-честата повреда ,при която се сменя бойлер е пробив на водосъдържател.Бойлерът се разширява и свива,получават се микропукнатини и пробив на заварка.
    Писал съм за монтаж на разширителен съд на 3bar-а напомпан,който поема тези разширения и увеличава употребата на уреда.
    Фабричните неръждаеми също се пробиват на заварките!
    Този пост е редактиран от Spitfaqr12; 11-01-19 в 00:20.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #1084

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Никога не ми е протичал бойлер бе Spitfaqr12. Смених здраво теси на 10 години за аристон велис, защото ме кефи външният му вид и вече 5 години работи безпроблемно.
    На bonos1 преопръчвам https://technika.bg/product/22346/bo...us-100-eu.html може да се монтира и хоризонтално и вертикално.

  6. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #1085

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Чудна работа, моя български ЕЛДОМ от най-обикновения модел работи от 2004 година без дори да съм му свалял капака отдолу.Съвсем на друго място е заровено кучето, ако искаш бойлера ти да работи много години.За мен най-добре е да се вземе възможно най-опростената конструкция - без никакви електронини, с най-ниска цена и най-голяма гаранция.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    22
    #1086

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от biro Виж публикацията
    Никога не ми е протичал бойлер бе Spitfaqr12. Смених здраво теси на 10 години за аристон велис, защото ме кефи външният му вид и вече 5 години работи безпроблемно.
    На bonos1 преопръчвам https://technika.bg/product/22346/bo...us-100-eu.html може да се монтира и хоризонтално и вертикално.
    Гледах ги и тези, но лошото е, че ел. част е от лявата страна. Не знам дали е добра идея кабелът да се удължава, че ще дойде къс моя при това разположение... Принципно не ми е за парите, не търся евтино, но да има някакъв смисъл да се дадат повече пари. И мерси, че е в гаранция, ако ще се поврежда често. Изолацията също си е от значение, защото директно бие в разхода на електричество. На Шишков екстра ми пасват тези с малък диаметър, но доста лоши неща четох точно за изолацията. Странно, че дори са си написали 1 г. гаранция за ел. част, при положение, че това дори противоречи на Закона за защита на потребителите - най-малко 2 години трябва да е.

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    1,250
    #1087

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Кабели спокойно може да ги удължиш с лустер клеми на Ваго.
    Дали си заслужава три пъти по високата цена спрямо български бойлер,ти си решаваш.
    Кеф цена няма!
    ваго.jpg
    Всички връзки на жилищни ел инсталации в Германия се правят с тези клеми.Щом хване кабел оголен 11мм,няма мърдане.
    Този пост е редактиран от Spitfaqr12; 11-01-19 в 19:12.

  10. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #1088

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Отиваш във физически магазин и разглеждаш разрязаните бойлери да видиш колко е дебела изолацията. Когато аз търсих се оказа, че Елдом са с най-дебелата-32 мм. Ако се наложи удължаване на кабелите не използваш никакви клеми, а се усукват кабелите и се запояват с тинол. Целият кабел от стената до вътрешността на бойлера се вкарва в PVC-гофрирана тръба.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #1089

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Между рекламните пана и действителността има малка разлика.
    Освен дебелината има значение и характеристиките на термоизолацията. Така също и нейното "количество". Имам предвид каква част от външната повърхност на водосъдържателе е изолирана с еднаква дебелина и плътност на материала..
    https://tesy.bg/produkti/elektriches...fektivnost-erp

  12. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #1090

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Е, то и други неща са важни освен количеството пяна по водосъдържателя. Именно затова-никога повече Теси.

  13. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #1091

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Ти един смислен пост няма ли да напишеш, че човек да има полза от него? Имам 2 тесита, хоризонтално и вертикално. И двете са над 10 годишни. Какво ти харесва и какво не е съвсем отделен въпрос, от който никой не се интересува.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #1092

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Постовете ми са напълно смислени, за разлика от твоите, Това, че на теб не ти харесват е твой, а не мой проблем. И аз имам Теси....в избата-демонтирано на 5-тата година. И сам се чудя как го издържах толкова.

  16. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    205
    #1093

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Никога няма да купя бойлер 2 кв. за пазене на инсталацията има и 1.5 кв. Ползвам 3,2 кв на Елдом и загрява почти в реално време като проточен ползвам го много години и без да съм майстор изобщо не ми създава проблеми.

  17. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #1094

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Здравейте,ще трябва да се взема нов бойлер.Имам дилема между два конкретни модела.Единия е този : https://tesy.bg/produkti/elektriches...47-24d-c21-ecw .А другия е този : Бойлер ЕЛДОМ 80, 3 kW, електронно управление, емайлиран, малък диаметър | Eldom Extra Life .Предимство на Тесито виждам е този пистон ефект ,уж е с прекъснат термомост за по добра изолация и има 7 г. гаранция.Също така е със сух нагревател но пък е само 2,4 кв.Притеснява ме обаче че е по нисък и тумбест ,а доколкото четох за предпочитане е да е по висок и с малък диаметър.Дали пистон ефекта му компенсира този му недостатък.Също така е с изолация 32 мм.Бойлера на елдом пък е висок и тънък,какъвто четох че е за предпочитане ,има по мощен 3 кв нагревател но е стандартен и вероятно бързо ще се налепи с варовик,има и по добра изолация ,40 мм ,гаранцията му е 5 г.Кой от двата е за предпочитане според вас.Цената не я гледайте ,има възможност да ги взема на почити идентична цена .

  18. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #1095

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Аз съм с такъв на Елдом, само че доста по стар модел, без никакви електроники , и като дайде време за смяна смятам отново да си взема такъв.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 73 от 113 ПърваПърва ... 2363717273747583 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. LCD матрици /FAQ - мнения , обсъждане
    От hristoslav2 във форум Ремонт, сервиз и калибрация на телевизори
    Отговори: 23
    Последно: 06-04-18, 19:32
  2. Тостери / FAQ - мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 0
    Последно: 22-05-12, 16:03
  3. Мнения и обсъждане на tv LG LCD 37LD420
    От pacho-gr във форум LG телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 08-07-10, 19:52
  4. мнения за проточни бойлери - Diplomat
    От d_karchev във форум Бяла техника
    Отговори: 5
    Последно: 08-05-10, 02:09
  5. PIONEER LCD-PDP / Faq, обсъждане, мнения
    От tattoo777 във форум Други телевизори
    Отговори: 19
    Последно: 21-03-10, 10:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе