Резултати от 1 до 13 от общо 13

AEG LAVAMAT 75700 не нагрява, и не изписва грешка.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    152
    #1

    AEG LAVAMAT 75700 не нагрява, и не изписва грешка.

    Здравейте на всички, наскоро ми изпадна една пералня AEG LAVAMAT 75700 подарък, човека искаше да я хвърля а аз исках да я възродя. Когато я взех преди да почна ремонтите я пуснах да видя как се държи НАГРЯВАШЕ ВОДАТА!! След теста се оказа за ремонт: - смяна на клапана за водата, смяна на маншона за пълнене на казана с вода, смяна на два амортесьора и смяна два лагера на мотора и пералнята запя нова песен, мърка като коте, ОБАЧЕ! спря да грее. Вчера я пробвах на кви ли не програми и на 95 градуса и на 60 градуса и не ще и не ще, не изписва никва грешка, пълни си вода и веднага тръгва да върти да пере, на релето не идва "команда"-ток да включи нагревателя. Какво може да е станало и не би ли трябвало като съм задал програма с 60 градуса щом темп не ги достига пералнята да не тръгне и да изпише някъква грешка. Почистил съм и маркуча на нивомера, с уста го пробвах нивомера цъка, а пък и ако в него беше проблема не би ли трябвало да има проблем и с пълненето а тя си пълни вода и си работи но не нагрява, нагревателя е здрав, просто никои неще да го изкомандва да тръгне. След толкова труд по нея не ми се ще да се отказвам

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #2

    Отговор: AEG LAVAMAT 75700 не нагрява, и не изписва грешка.

    Провери дали не си е заминал нагревателят или проводниците към него да са прекъснати/ разкачени.
    Electrolux са така, или поне тези модели-пенсионери. При повреда на нагревателя просто "прескачат" фазата със загряването на водата и продължават до завършване на програмата. Реално перат със студена вода. Като рекламата на Ariel.
    Нагревателят вероятно е с температурен датчик и струва 20+лв., ако намериш точния модел въобще.

  4. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #3

    Отговор: AEG LAVAMAT 75700 не нагрява, и не изписва грешка.

    в ОЛХ има за 60 лв работеща ,вземи я нея щом те влече модела

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    152
    #4

    Отговор: AEG LAVAMAT 75700 не нагрява, и не изписва грешка.

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    Провери дали не си е заминал нагревателят или проводниците към него да са прекъснати/ разкачени.
    Electrolux са така, или поне тези модели-пенсионери. При повреда на нагревателя просто "прескачат" фазата със загряването на водата и продължават до завършване на програмата. Реално перат със студена вода. Като рекламата на Ariel.
    Нагревателят вероятно е с температурен датчик и струва 20+лв., ако намериш точния модел въобще.
    Гена....., моля ти се, в сетком форума сме не в бг мама, мислиш че съм написал толчава тема без да съм проверил нагревателя и термодатчика Някъде другаде е заровено кучето и тея дни като остане време ще го търся.

    - - - - - - - - - -

    Алекси мерси за креативния коментар не се бях сетил че мога да си купя работеща от олх от другия краи на страната , тази съм я взел да си играя за спорта, като (ако) стане ще видим какво ще я правя, може да смени на майка ми 40 годишния силтал, или да я закарам на село където имам един сименс с вертикално отваряне и не ми е удобен, или да я продам за 60 лв в олх

  6. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    747
    #5

    Отговор: AEG LAVAMAT 75700 не нагрява, и не изписва грешка.

    Колко време я остави да пере,че разбра ,че нагревателя не нагрява? Остави я поне 30-40 мин и тогава пробвай.
    Преди 7-8 г. така на един Фагор си помислих,че е изгорял нагревателя, даже го свалих и в магазина жената вика дай да го премеря и,,,,,,, чудо той си работи, айде пак го монтирах и така до миналата година си я ползвах, докато не изгоря мотора.
    Отделно, при толкова сменени работи виж да не си разбутал или скъсал някой кабел.
    Огледай пак изводите на нивомера, дали дават хубав контакт.
    Остави я да направи един пълен цикъл на пране, може да изпише грешка....

  7. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #6

    Отговор: AEG LAVAMAT 75700 не нагрява, и не изписва грешка.

    е тя нали е ЛАВА мат виж дали не и е изразходен резервоара с лава ако трябва презареди го

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    152
    #7

    Отговор: AEG LAVAMAT 75700 не нагрява, и не изписва грешка.

    Павка оставих я чак до центрофуга, така и не нагря, а това беше 120 минутна програма, стигна до 37ма минути източи изцентруфугира и наля вода да плакне, реших че сега ще загрее но не загря, след малко източи пак изцентруфугира и пак наля вода, и пак не загря, оставаха 15 мин. Когато я взех от човека и я пуснах за проба още като напълни водата и почна да загрява, когато загря тогава тръгна да върти, а сега направо почва да върти. Ето и ъпдеит какво направих днес по нея :
    Днес пак я подхванах, пресостата бачка, веригата която отговаря за реотана си работи, като напълни вода контактите затварят, измерих датчика на температурата, на които пише к276/4.8ком/а1 На около 10 градуса външна темп показваше 9ком, като го хванах в ръка и почти достигна 35 градуса вече беше паднал на около 6км, според една снимка от този форум нормално се държи. Свалих и проверих платката имаше един транзистор със спукани крачета презапоих ги но без резултат. Единствения случаи в които пералнята пуска нагревателя е ако симулирам спиране на тока, изключвам я, след малко я включвам тогава цъква главното реле на реотана, той тръгва за 2-3 секунди и спира, явно прави някъв чек, след това пералнята почва да пере, но както и да я мъчих нещя да пусне нагревател, на която и да е програма, дори излъгах термодатчика с един резистор от 9к/ом го направих 15 и пак неще. Обзалагам се накрая ще излезне някоя простотия ама до тогава работата ми мяса като нещо да е умряло управлението. Ама къв зор да види да умре като по него нищо не е пипано а си работеше.

  10. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    747
    #8

    Отговор: AEG LAVAMAT 75700 не нагрява, и не изписва грешка.

    Ами, ако е била хубава пералнята, човека няма да иска да я изхвърля.....
    От старо нещо става само вехто, вероятно знаеш.
    Свържи се с този потребител, ремонтира платки, ако може да ти помогне...
    https://forum.setcombg.com/members/rumb%40ta.html

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #9

    Отговор: AEG LAVAMAT 75700 не нагрява, и не изписва грешка.

    Аз мисля, че колегата и сам може да се справи. Ако вече не е "довършил" контролерната платка, де.
    Писал е и в друг тематичен форум за проблема с друг ник. Там, естествено са го насочили към същото, което и аз написах още в първия си пост.
    Явно и там сервизните специалисти са от BG mama.

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    152
    #10

    Отговор: AEG LAVAMAT 75700 не нагрява, и не изписва грешка.

    Гена първото нещо което направих беше да проверя нагревателя, показваше ако не ме лъже паметта 37 ома.
    п.п За бг мама нещо криво си ме разбрал, писах така защото след като съм написал такава тема с такова обяснение е логично че първото нещо което съм направил е да проверя нагревателя, демек не съм съвсем от гората, по в краините къщя съм , ама не в гората

    - - - - - - - - - -

    Гена схемата на тоя нагревател е прекалено проста, пералнята по никъв начин не може да разбере тои здрав ли е, не е ли, ако греша ме поправи ме и кажи как разбира че е изгорял че да го прескочи? Схемата е следната : -захранващия кабел на пералнята влиза в един кондензатор от там излиза фаза и нула които отиват в релето на нагревателя, още една фаза и нула отиват в ключа отпред на машината. Така ,фазата и нулата дето отидоха в релето на нагревателя се прекъсват от два различни контакта в релето, Затваряйки се единия контакт затваря веригата на нулата направо към нагревателя, другия контакт на релето затваряики се затваря веригата на фазата която стига до пресостата, ако има вода в машината и ключа на пресостата също е цъкнал тогава фазта достига до другия краи на нагревателя и тои трябва да заработи. Демек машината по никъв начин не знае има ли нагревател няма ли, изгорял ли е здрав ли е, тя е длъжна да му пусне ток в определения момент като даде команда на релето, да ама команда не дава, сега друг е въпроса кое трябва да е изпълнено за да се подаде тая команда,
    Този пост е редактиран от pif4o; 19-02-24 в 18:07.

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    152
    #11

    Отговор: AEG LAVAMAT 75700 не нагрява, и не изписва грешка.

    Намерих си проблема, ама утре като тествам тогава ще си кажа, днес вече не ми се занимава, но намерих виновника

    - - - - - - - - - -

    Готова е работи, даже вече си има и индикация че реотана е включен, лека модернизация Проблема беше спукани споики на буксата за датчика на платката които при първия оглед не бях забелязал. Като свалях мотора при ремонта леко закачих с него кабела на датчика на темп, уж леко но достатъчно да откърти спойките на буксата към платката, гледах я тая платка 3 пъти и въобще не личи като я гледаш, стана ясно като пипнах буксата и усетих че много се клати, чак тогава се видяха спуканите споики, възстанових ги и тръгна. Та толкова от мен, като за техник на медицинска техника толкова си мога с пералните , просто не са достатъчно дребни да работя под микроскоп с тях че да им разбирам като на ендоскопите

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    747
    #12

    Отговор: AEG LAVAMAT 75700 не нагрява, и не изписва грешка.

    Цитат Първоначално публикувано от Palev Виж публикацията
    Отделно, при толкова сменени работи виж да не си разбутал или скъсал някой кабел.
    ..
    Значи, правилно съм те насочил....
    Дано вече няма други проблеми близките поне 15 години...

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    152
    #13

    Отговор: AEG LAVAMAT 75700 не нагрява, и не изписва грешка.

    Естествено, всеки които даде мнение ме насочи правилно, реално Вие в такъв случаи няма как да помогнето щото не знаете къде какво е пипано, но с насоките отхвърляме това и онова и кръгът се стеснява, така се стигна до платката. Пералнята я взех без пари от ОЛХ за да я оправя и подаря на една възрастна жена-комшиика която още е с перла 04 и тече като леика, аз перални си имам, но тези са железни, ако можеха да говорят...... та си заслужават своя трети шанс

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Пералня FAGOR FE-3613 спира по * време на пране, изписва грешка F07
    От Kalin_ във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 4
    Последно: 17-05-15, 15:35
  2. Проблем с пералня Electrolux Lavamat Lavamat 84950 A Silence
    От an71freeze във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 0
    Последно: 01-03-13, 20:35
  3. MSV1-09HRN1 изписва грешка E3
    От kostadinov1980 във форум Климатици Midea
    Отговори: 8
    Последно: 16-08-11, 14:42
  4. ПРОБЛЕМ С HYUNDAI ACS ИЗПИСВА грешка Е5 И Е0
    От go4o1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 4
    Последно: 27-07-11, 21:30
  5. spybot ми изписва тази грешка какво означава
    От presents във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 22-03-06, 20:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе