Страница 28 от 35 ПърваПърва ... 182627282930 ... ПоследноПоследно
Резултати от 406 до 420 от общо 521
Like Tree132Одобрявам

Комбиниран уред/пералня + сушилня/ FAQ -обсъждане, препоръки

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    ВТ
    Мнения
    632
    #406

    Отговор: Комбиниран уред/пералня + сушилня/ FAQ -обсъждане, препоръки

    Компютър на старо, монитор на старо става. Но пералня на старо на мен не ми допада като идея.
    todo1 и podredko харесват това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    16
    #407

    Отговор: Комбиниран уред/пералня + сушилня/ FAQ -обсъждане, препоръки

    Здравейте,
    Виждам, че отдавна не е писано в темата, но ми предстои избор на комбиниран уред пералня и сушилня. Нямам място за два уреда и не мога да си променя мнението в тази насока. За момента съм избрал AEG L7WBG68W, която е на цена от 1 250лв до 1 369лв в различни магазини. Капацитета на пране ме задоволява напълно, консумацията на ток и вода също.Сушилнята ще се използва предимно за чаршафи, затова нямам особени претенции относно нея и няма нужда да е с термопомпа. Интересува ме качеството на изработка за този клас дали е добро и трябва ли да ме притеснява това, че модела е от 2018-та година? Или по-скоро това е предимство щом се предлага толкова дълго не излиза ли, че е доказан модел? Някой, който е по-наясно с тези уреди би ли споделил своето мнение дали има по-удачен избор в този ценови диапазон?

    П.С. Другия мой избор е AEG L7WBG47W, която е със 100-тина лева по-евтина и на пръв поглед освен капацитета на пране и оборотите не намирам друга разлика. Струва ли си да купувам по-скъпия модел или и тази има същата здравина например?
    А дали Samsung WD80M4A43JWLE например, която е още по-евтина, но задоволява основните ми изисквания е също толкова добър избор?
    Този пост е редактиран от Zars; 14-09-21 в 16:50.

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    ВТ
    Мнения
    632
    #408

    Отговор: Комбиниран уред/пералня + сушилня/ FAQ -обсъждане, препоръки

    Хубавите комбинирани са към 2000лв. Не знам защо правиш компромис да няма термопомпа? Сушилня само за чаршафи... голяма тераса ли имате или искаш да пестиш ток? Сушиш всичко наред, стига да не е лято и да няма климатик около сушилнята.

  5. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,225
    #409

    Отговор: Комбиниран уред/пералня + сушилня/ FAQ -обсъждане, препоръки

    Малко информация. Освен че капацита на сушене е ограничен, този тип уреди се развалят много по-често. Просто нямаме достатъчно добра технология за филтрация на власинките при сушене и те полепват по кондензатора и мотора и ги скапват. Почти винаги комбинираните уреди се скапват по-бързо (след няколко години, зависи как и колко се използват).
    Според мен си вземи само пералня и още един чифт чаршафи.
    Около минута 3:40 е обяснено накратко защо не ги препоръчват
    https://youtu.be/K0cAfftZqPo
    Zars одобрява това.

  6. Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    229
    #410

    Отговор: Комбиниран уред/пералня + сушилня/ FAQ -обсъждане, препоръки

    За мен най-добро съотношение на цена/качествво е на уредите на ВЕКО.Нямаме забележки към комбинирната пералня/сушилня.

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    ВТ
    Мнения
    632
    #411

    Отговор: Комбиниран уред/пералня + сушилня/ FAQ -обсъждане, препоръки

    На колко години е?

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    229
    #412

    Отговор: Комбиниран уред/пералня + сушилня/ FAQ -обсъждане, препоръки

    Пералнята /сушилнята е от февруари тази година.Отделно имам съдомиялн и ширм от същата марка на три години..Всичките си работят перфектно.

  10. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #413

    Отговор: Комбиниран уред/пералня + сушилня/ FAQ -обсъждане, препоръки

    Приятел,ама ти сериозно ли?......

  11. Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    229
    #414

    Отговор: Комбиниран уред/пералня + сушилня/ FAQ -обсъждане, препоръки

    Цитат Първоначално публикувано от iveto Виж публикацията
    Приятел,ама ти сериозно ли?......
    Нямам спомен да съм ти приятел!И наистина съм сериозен.
    espace одобрява това.

  12. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    ВТ
    Мнения
    632
    #415

    Отговор: Комбиниран уред/пералня + сушилня/ FAQ -обсъждане, препоръки

    За 7 месеца е твърде рано да правиш изводи колко зле е сушилнята. Като изкара 7-8г без грижи, тогава може да ги похвалиш.

  13. Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    229
    #416

    Отговор: Комбиниран уред/пералня + сушилня/ FAQ -обсъждане, препоръки

    Цитат Първоначално публикувано от i486 Виж публикацията
    За 7 месеца е твърде рано да правиш изводи колко зле е сушилнята. Като изкара 7-8г без грижи, тогава може да ги похвалиш.
    Ти в кой свят живееш?Кой съвременен ел.уред ще работи 7-8 години?Всичко е направено да изкара гаранция и до там.
    Gena_bs одобрява това.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    ВТ
    Мнения
    632
    #417

    Отговор: Комбиниран уред/пералня + сушилня/ FAQ -обсъждане, препоръки

    Цитат Първоначално публикувано от naydenov69 Виж публикацията
    Ти в кой свят живееш?Кой съвременен ел.уред ще работи 7-8 години?Всичко е направено да изкара гаранция и до там.
    Хайде да не те обиждам, че ме предизвикваш точно за това. Ти на 20 години ли си, че си толкова наивен? От приятелите си-ученици ли черпиш такива умни мисли. Повече от нормално е пералня купена 2005-2015 да изкара 10г без дефект. Не че всички се справят, но да кажем 60% имат късмет. Естествено не говорим за такива от 400-500лв, а за 1000-1200-1500лв. Макар че и при тия от 500лв има не една, която може да се задържи и по-дълго. Ако държиш да си купуваш най-евтиното и като се развали на третата година си щастлив, че е изкарала гаранцията и отгоре - просто не схващаш, че си хвърляш парите гонейки ниски цени.

  16. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    309
    #418

    Отговор: Комбиниран уред/пералня + сушилня/ FAQ -обсъждане, препоръки

    темата се оака, но да дам и аз мнение от първо лице: комбинирана пералня и сушилня без термопомпа Електролукс, купена през 2014 г. с капацитет 9/7 кг. пране/сушене. ползва се като пералня поне 3 пъти в седмицата и като сушилня след всяко пране през зимния сезон. единствен проблем досега - датчик за ниво на водата в казана. след напръскване на клемите с контактен спрей, проблемът се реши.
    към колегата Zars - твърдо AEG пред Samsung и изобщо да не те плаши това, че модела е от 2018
    Zars одобрява това.

  17. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #419

    Отговор: Комбиниран уред/пералня + сушилня/ FAQ -обсъждане, препоръки

    Цитат Първоначално публикувано от naydenov69 Виж публикацията
    Нямам спомен да съм ти приятел!И наистина съм сериозен.
    Естествено,че не си ми приятел,аз приятели с Беко нямам....
    i486 одобрява това.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    16
    #420

    Отговор: Комбиниран уред/пералня + сушилня/ FAQ -обсъждане, препоръки

    Цитат Първоначално публикувано от joro_kem Виж публикацията
    към колегата Zars - твърдо AEG пред Samsung и изобщо да не те плаши това, че модела е от 2018
    Благодаря, надъха ме
    kokovoxблагодаря и на теб за изчерпателния отговор! Знам за филтрацията и за начина на сушене на кондензаторните сушилни, но от 15 години сме с едно gorenje, което си изчерпа ресурса и сме решили да пробваме нещо комбинирано. Споменавайки за gorenje-то не искам да разпалвам пак дискусията кой уред колко дълго изкарва, всичко е индивидуално. Тази пералня 6 години переше по 2 пъти в седмицата грубо, последните 9 години по 3 пъти. Знам, че с нея съм извадил огромен късмет. Колкото да е шега, някой пита и за голяма тераса - имам такава, закрита за зимата и открита за лятото. Та тя влияе на решението ми също.

    В крайна сметка ще пробвам с някой от моделите на AEG и каквото стане. Благодаря на всички писали и се радвам, че раздвижих темата с нищо и никакво питане

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 28 от 35 ПърваПърва ... 182627282930 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Уред за кисело мляко / мнения, обсъждане
    От Shmi във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 17
    Последно: 05-11-17, 22:11
  2. Проблем с комбиниран уред HOOVER HW6313 пералня със сушилня
    От Radoslava Angelova във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 2
    Последно: 27-02-13, 11:17
  3. Избор на пералня с сушилня
    От vtdy във форум Бяла техника
    Отговори: 13
    Последно: 22-04-11, 17:48
  4. Пералня със сушилня
    От mddmdd във форум Бяла техника
    Отговори: 6
    Последно: 16-01-07, 13:06
  5. Препоръки за сушилня
    От Alexi във форум Бяла техника
    Отговори: 9
    Последно: 30-11-06, 18:24

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе