Резултати от 1 до 8 от общо 8

Пералня със сушилня Indesit Innex XWDA 751480X

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2016
    Мнения
    22
    #1

    Пералня със сушилня Indesit Innex XWDA 751480X

    Здравейте.Купих си пералня със сушилня Indesit Innex XWDA 751480X.Обаче имам затруднения с използването - не намерих ръководство на български. Доколкото разбрах има универсални програми, които включват хем изпиране, така и сушене.Накратко съкратени програми, които се използват най- често.Проблемът е, че май са за по-малко кг пране - съответно 1 и 3 кг!?!?За едната съкратена комбинирана програма да я нарека 1 кг пране, за другата 3 само? А на пералнята пише максимум 7 кг пране и 5 кг сушене. пера 7 кг, махам от тях 2 кг дрехи та да изсуша 5?
    И при сушенето дрехите излизат леко влажни, а уреда доста загрява, дрехите също.Ако ги суша повече време при това загряване да не стане беля?
    Вие как и на какви програми перете и сушите дрехите?
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от avenger; 02-01-17 в 23:45.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,225
    #2

    Отговор: Пералня със сушилня Indesit Innex XWDA 751480X

    Ръководството на български трябва да идва с уреда. Ако го няма отиваш при търговеца и искаш да ти даде такова на български. Такъв е закона от доста години.

    Всяка програма е различна и зависи от вида дрехи, които се перат/сушат. Затова ви трябва ръководството на български да ви се обяснят нещата от специалистите, които са проектирали машината.

    Някои тъкани се сушат по-трудно от други, затова различните програми имат различен капацитет на пране. Аз имам сушилня с капацитет 8кг и за много от програмите не се препоръчва да се слагат повече от 3-5 кг мокри дрехи.
    По принцип колкото по-малко пране, толкова по-добре изпрано и изсушено ще е.
    От това, което описвате, опитвате се да перете и изсушавате прекалено голямо пране и машината не смогва. Поради тази причина е по-добре пералнята и сушилнята да бъдат отделни машини като сушилнята да е с поне 2кг по-голям капацитет. Отделно не всичко, което се пере в пералнята, може да се суши в сушилнята. Днеска си купих нови ризи, които се перат на деликатна програма и не трябва да се поставят в сушилня дори и на ниска температура.
    И последен съвет. Капацитета на пералнята ви е 7 кг сухо пране, а на сушилнята 5 кг мокро пране и то в най-добрия случай. 7 кг сухо пране излиза към 8-9 или 10кг мокро след центрофугата. Така че зависи от материята на дрехите, но едно 6-7кг мокри дрехи трябва да ги извадите преди да пуснете останалите 2-3-4кг да се сушат.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2016
    Мнения
    22
    #3

    Отговор: Пералня със сушилня Indesit Innex XWDA 751480X

    Благодаря, kokovox !
    Пералнята е купена от Емаг и няма ръководство на български,въобще за този модел няма такова! В Емаг повечето неща нямат български ръководства!
    Пералнята я свързах и пробвах вчера, ясно ми е, че сухо пране тежи по-малко от мокро, че някои тъкани се сушат по-лесно от други и т.н.
    Въпросите ми бяха към някой, който има същата пералня и по-точно какви режими използва- дал съм списък на програмите с пояснения към тях от ръководството,вижда се, че автоматичните режими са 2 съответно за 1 и 1,5 кг пране и сушене за 45 и 30 минути.За мен са недостатъчни тия 1 и 1,5 кг., а пълните 7 кг ги има при бяло и цветно силно замърсено само и то за пране от 2 до 4 часа!Не е ли малко много? След тях има ли сушене или ръчно се включва и как се включва сушенето след всяка програма?
    Казано накратко при тия режими на малко количество пране и много време на работа какви режими използвате за различното пране , как перете с тази пералня?
    Този пост е редактиран от avenger; 04-01-17 в 22:11.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,253
    #4

    Отговор: Пералня със сушилня Indesit Innex XWDA 751480X

    koburan,
    Да си виждал и чувал, че в Българската азбука, и не само в нея, има и главни букви?

    Ето ръководството, в което има и на български описание.
    http://www.indesit.bg/indesit/_pdf/m...G-RU-UA-KZ.pdf
    Indesit XWDA 751680X W EU -

    Вероятността някой да си е купил точно същия модел уред е много малка.
    Успех с пробите!

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    26
    #5

    Отговор: Пералня със сушилня Indesit Innex XWDA 751480X

    Много ли е сложно да използваш гугъл преводач и лист хартия? Чертаеш същата таблица и си нанасяш преведеното. 20-30 изречения /50-100 думи/.

  7. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,225
    #6

    Отговор: Пералня със сушилня Indesit Innex XWDA 751480X

    Кобутан - пишеш на Емаг, че си получил уред без ръководство на български и че ако не ти пратят едно по куриер до вкъщи се оплакваш на КЗП. Ако не ти отговорят или те размотават пиши на КЗП. Те ще им дръннат глоба за нарушаване на закона и може най-накрая да спазват законите в България. Много хора получават уреди без ръководства и енергийни етикети, но никой не се оплаква на институциите. Как ще се променят нещата? Правата трябва да се отстояват. Ако си недоволен от уреда имаш 15 дни да го върнеш на търговеца. Може да ги заплашиш и с това, ако те мотаят с ръководството. За това си право трябва да благодарим на ЕС.
    Колкото по-дълго работи пералнята/сушилнята, толкова по-малко ток харчи. Стандартните програми при новите уреди продължават към 3 часа. Така че не е дълго. Това е новото нормално.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,253
    #7

    Отговор: Пералня със сушилня Indesit Innex XWDA 751480X

    Колеги,
    Написал съм линк към ръководството на български преди няколко часа.
    Според мен има смисъл да пишете в темата само, ако имате същия уред и имате желание да споделите опита си.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2016
    Мнения
    22
    #8

    Отговор: Пералня със сушилня Indesit Innex XWDA 751480X

    Моята пералня е Indesit Innex XWDA 751480X, а не Indesit Innex XWDA 751680X! Близки са като модели, но 16 е по-мощна , с 1600 оборота и цикъла на програмите е по-кратък.
    За общуване на форум да си чувал или чел нещо?Има ли разлика от час по български език и общуване на форум?Въобще четеш ли съобщенията докрай?
    Спирам да се заяждам, че нямам време да се занимавам с глупости и повече на заяждания не отговарям!Ако можете да помагате - помагайте, ако не дайте да не си губим времето!
    Уреда беше намален доста време и то с 250 лв в черния петък, а после и с около 150 лв така че се надявам да има хора, купили и ползващи същия продукт.
    Не е проблем английския или руския език, а това, че освен, че няма български и ръководството е доста съкратено.Не са обяснени добре нещата.
    Но по важния въпрос , който задавам тука с направата на тази тема е следния:
    Пералнята се води клас А+, а аз не виждам удобен режим за пране и като времетраене, и като количество пране.
    Конкретно бързите програми:
    -6 - Бързо пране при 30 градуса се отнася само за 3,5 кг пране и 3 кг сушене?!?
    -8 - стандартната програма за силно замърсени е 175 минути!?!
    Другите от стандартни са от 2 до 4 часа
    Специалните са по-кратки, но и количествата пране са малки.
    Просто тия режими на работа са ми неудобни.Свикнал съм да пускам пералните на бърза програма за малко време и повечко пране, а тука такава не виждам.А и сушенето после и става много време.Ако можете това коментирайте.
    Ако новото нормално е 3 часа - добре, ще трябва да свиквам значи.....

    1.Заяждане има,но само от твоя страна и то към хората,които помагат!
    2.Следващият нечетлив твой пост ще бъде премахван!
    3.Участието във форума е доброволно-ако не ти харесва тук,има достатъчно други форуми,където да търсиш ръководството на уреда,който си купил,вместо да го получиш от търговеца,както е по закон!
    Този пост е редактиран от avenger; 04-01-17 в 22:19.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Пералня / сушилня с компресор
    От koko-bg във форум Бяла техника
    Отговори: 1
    Последно: 23-10-13, 14:31
  2. пералня INDESIT WIXL85
    От todor botev във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 3
    Последно: 31-12-12, 00:27
  3. Избор на пералня с сушилня
    От vtdy във форум Бяла техника
    Отговори: 13
    Последно: 22-04-11, 17:48
  4. Пералня Indesit
    От krasiika във форум Бяла техника
    Отговори: 5
    Последно: 16-12-07, 15:51
  5. Пералня със сушилня
    От mddmdd във форум Бяла техника
    Отговори: 6
    Последно: 16-01-07, 13:06

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе