Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 27
Like Tree3Одобрявам

Моля за съдействие относно фурна за вграждане AEG модел BPE842320M!!!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Nov 2019
    Мнения
    8
    #1

    Моля за съдействие относно фурна за вграждане AEG модел BPE842320M!!!

    Здравейте!
    Обръщам се към Вас с молба за съвет! На скоро си закупих фурна AEG модел BPE842320M. От всичко, което изчетох и изгледах в интернет пространството преди да закупя фурната останах приятно впечатлена. В момента срещам обаче следният проблем – когато готвя и задам функция при която има нагряване от горен реотан (примерно Отдолу + Вентилатор + Грил), ястието ми започва да се изпича по – бързо от едната страна на фурната, за сметка на останалите части. Това налага аз да завъртам тавата периодично. Подадох сигнал към AEG и от там ми изпратиха техник, който да погледне на място. Но….какво свърши техника?! Погледна модела на фурната, направи снимка, снима и гаранционната карта, помоли ме да включа фурната за да погледне горен реотан, препратих му няколко снимки, които аз нарочно бях направила последния път в който я използвах преди да дойде той и каза, че ще изчака отговор от AEG. Отговорът е – фурната работи. Аз не отричам, че фурната работи. Тя работи, но имайки предвид презентирането на този електроуред и екстрите, които предлага дадения модел (макар, че има много по-скъпи фурни и тази е среден клас според мен), това въртене постоянно на тавата, поради бързото запичане от едната страна не ми е ок. Така се обезмисля приготвянето примерно на месо с термо-сонда, където мога да задам степента на изпичане, тъй като ще е доста трудно изпълнението с въртенето в този случай. Можело да е защото въздуха от вентилатора се биел в стените, което е глупост. Не боравя за първи път с фурна с вентилатор. Предишната ми печка беше с такава фурна, използвах я 13 години и никога не съм имала този проблем. От всичко това съдя, че в случая аз съм подведена с информацията, която е предоставена за модела фурна и всичко с нея е наред или горния реотан не изпича равномерно.
    Моля, ако някой се е сблъсквал с такъв проблем или е запознат с този модел, да сподели мнение, за да разбера дали мога да продължа да упорствам и да си търся правата, съгласно Закона за защита на потребителя и начина на предявяване на рекламация или всичко това е напълно нормално!


    Ето и линк за да добиете представа за модела фурна: https://www.aeg.bg/kitchen/cooking/o...en/bpe842320m/

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    364
    #2

    Отговор: Моля за съдействие относно фурна за вграждане AEG модел BPE842320M!!!

    Според мен щом се включва и вентилатора няма как да не е равномерна топлината..

    Изпратено от моят MIX 2 с помощта на Tapatalk
    Vania Ivanova одобрява това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,235
    #3

    Отговор: Моля за съдействие относно фурна за вграждане AEG модел BPE842320M!!!

    В коя страна не се изпича ястието? Отстрани или към дъното на фурната с вентилатора?
    Само с включени горни нагреватели ли прави проблем? Имам предвид независимо дали е включен вентилатора и / или кръгъл нагревател.
    Пробвай само горните нагреватели, без вентилатор. Един по един, като чакаш да изстине първия, за да не те заблуди. Не знам колко са, но би трябвало да са грил и основен.
    Когато се загреят, цветът им трябва да е еднороден от всички страни, освен откъм задната стена на фурната. Ако от страната, която не се изпича ястието е по-студена (респективно другата е подчертано с по-висока температура и червена), то явно има проблем със съответния нагревател. Той е за смяна.

    Правиш възможно най-качествени снимки на нагретите реотании ги изпращаш на Electrolux България, заедно с описанието на несъответствието, а не на сервиза!
    И за всяко посещение от сервиза искаш да ти напишат датата и причината за него в гаранционната карта. Като съответно отрязват късовете от нея. За три посещения/ремонта с една и съща причина можеш да искаш връщане на уреда или възстановаване на парите.
    Гониш ги до дупка - имат система за отчитане на повреди и т.н., която се следи от менажерията. Дали от БГ Сервиз само или и от Electrolux, не знам. Но и последните имат тикет система, така, че колкото повече посещения има регистрирани на един и същ адрес за една и съща повреда, толкова "черни" точки се пишат.
    И не им се връзвай, че ако не се констатира проблем, ще плащаш посещението 30лв.!
    Сервизът и вносителят от 10 кладенеца вода ще донеста само и само да не се занимават с проблема ти. А такъв според мен е налице, при това не малък.

    Успех!
    Този пост е редактиран от Gena_bs; 07-11-19 в 18:30.
    Vania Ivanova одобрява това.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #4

    Отговор: Моля за съдействие относно фурна за вграждане AEG модел BPE842320M!!!

    Ако вентилатора е с нагревател, от към него почва да прегаря(препича). Има фурни на които можеш да зададеш горен+долен нагревател + само вентилатор и горен+долен+вентилатор+нагревател на вентилатор.
    Vania Ivanova одобрява това.

  6. Novice
    Тук е от
    Nov 2019
    Мнения
    8
    #5

    Отговор: Моля за съдействие относно фурна за вграждане AEG модел BPE842320M!!!

    Благодаря за полезната информация! Направих това, което ме посъветвахте. Пробвах горен нагревател без вентилатор, после изстудих. След това пробвах горен нагревател с вентилатор, за да видя има ли разлика, но няма. Ще прикача две снимки, за да покажа нагревателя, както и две снимки за това от коя страна запича първо и как.

    Горния нагревател е само това, което е на снимките, няма втори кръг или поне аз това го броя за едно
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,235
    #6

    Отговор: Моля за съдействие относно фурна за вграждане AEG модел BPE842320M!!!

    Ако има кръгов нагревател, то той трябва да е около вентилатора на задната стена на фурната. Не при горния такъв.
    В моята свободно стояща печка има два отделни нагревателя в горната част на фурната. Единият го водят грил и е "нагънат" подобно на твоя. Другият е обикновена стандартна рамка - горен нагревател и е инсталиран около грил-а. Управляват се независимо, като, ако не се лъжа могат да работят и едновременно.

    Аз на снимките не виждам някаква съществена разлика в температурата в различните части на нагревателя. Нормално е, при включен вентилатор температурата да е малко по-ниска. Обаче има едно но - в центъра на фурната "гънките" на нагревателя са прекалено близки една до друга. Вижда се на снимките много ясно, че и в центъра на тавата ястието е по-силно запечено. Не само вдясно, гледано отпред.
    Ако тялото фурната не пропуска гореш въздух отляво, няма някакви механични повреди и някакъв пропуск на вратата, това за мен е грешка на проектанта.
    Не знам какво може да се направи в случая. Освен да се смени нагревателя с такъв от друга печка, но едва ли някой ще се на промяна на конструкцията.
    Пробвай да свалиш едно ниво надолу тавата. Или да намалиш температурата и удължиш времето за печене. Последното е написанокато препоръка в Ръководството за употреба.
    Друг вариант е да слагаш тесните тави, като на снимката, надлъжно на фурната. Но ако искаш да полваш пълния обем на фурната и фирмените тави, това няма да помогне.

    Все пак те съветвам да изпратиш снимките на Electrolux. Може пък вече някой да се е оплакал от същия проблем и количествените натрупвания може да накарат някой да го реши.

    Опа, сетих се още нещо - вградените фурни трябва да имат още един вентилатор, който служи за охлаждане:
    "Вентилатор за охлаждане: Вентилаторът стартира автоматично с включване на фурната. Охлажда електронните компоненти и вътрешната част на фурната."
    Да не би той да прави проблема?
    Между другото кой е инсталирал печката и плота към нея? Oторизираният сервиз или някой друг?
    Този пост е редактиран от Gena_bs; 08-11-19 в 18:57.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Nov 2019
    Мнения
    8
    #7

    Отговор: Моля за съдействие относно фурна за вграждане AEG модел BPE842320M!!!

    Фурната и котлоните са монтирани в деня на монтажа на мебелите, но от друг електротехник. А и да си кажа, аз като видях този, който ми изпратиха от Electrolux, смятам че този, който бях наела е много по-вещ. Не мисля, че проблемът е в монтажа.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,235
    #8

    Отговор: Моля за съдействие относно фурна за вграждане AEG модел BPE842320M!!!

    Този, който са ти изпратили от Electrolux е от оторизирания сервиз на още поне 10 марки:
    БГ СЕРВИЗ ;
    https://www.servicebg.net ;
    https://gbgs.net/сервизна-мрежа.html
    Всичко това се обслужва от едни и същи техници. Те не са служители на Electrolux България
    И аз им ядох попарата, ама кадърните специалисти работят за себе си.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #9

    Отговор: Моля за съдействие относно фурна за вграждане AEG модел BPE842320M!!!

    На тази фурна вентилатора от горе ли е или отзад.
    Ако без допълнителния нагревател на вентилатора (всъщност не знам дали има такъв в този модел)прегаря така от страни яденето в тавата .... нещо не е добре измислена...

  12. Novice
    Тук е от
    Nov 2019
    Мнения
    8
    #10

    Отговор: Моля за съдействие относно фурна за вграждане AEG модел BPE842320M!!!

    Вентилатора не е отгоре.

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Попово
    Мнения
    667
    #11

    Отговор: Моля за съдействие относно фурна за вграждане AEG модел BPE842320M!!!

    А дали не е случайно от прегарящата страна?

    Изпратено от моят SM-A505FN с помощта на Tapatalk

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,235
    #12

    Отговор: Моля за съдействие относно фурна за вграждане AEG модел BPE842320M!!!

    Вентилаторът (основният) е централно на задния панел. Това ясно се вижда на третата снимка, както и на линка към сайта, който е дала колежката.
    Така също и според всички данни и Ръководството за употреба този модел фурна трябва да има кръгъл нагревател.
    Въпросът е къде е т.нар. охлаждащ вентилатор, който се включва автоматично при стартиране на каквато и да е функция (програма) на фурната. И се изключва автоматично при отваряне на врата й.
    Или има някакъв друг дефект в корпуса или уплътнениято на вратата, който предизвиква охлаждането в лявата част на фурната, гледано отпред. Там, където ястието изглежда недопечено.
    Ама така по снимки едва ли някой, който не е запознат с подобен модел, може да даде решение или поне насоки за успешно решаване на проблема.

  16. Novice
    Тук е от
    Nov 2019
    Мнения
    8
    #13

    Отговор: Моля за съдействие относно фурна за вграждане AEG модел BPE842320M!!!

    Благодаря на всички Вас за споделеното мнение.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,235
    #14

    Отговор: Моля за съдействие относно фурна за вграждане AEG модел BPE842320M!!!

    Има ли някакво развитие по решаването на проблема?
    Живо ме интересува качеството на съвременната скъпа техника.
    Просто миналата година направих грешката да не купя печка Electrolux, а чешко Hisense под марката Gorenje (без да знам за придобиването на фирмата). И не съм във възторг още от момента на разопаковането.
    Да знам дали да се ядосвам или да се радвам?

  18. Novice
    Тук е от
    Nov 2019
    Мнения
    8
    #15

    Отговор: Моля за съдействие относно фурна за вграждане AEG модел BPE842320M!!!

    Няма развитие. Не знам как да постъпя, след като видях, че горен реотан се нагрява абсолютно навсякъде равномерно, както ме посъветвахте. Завъртам си тавата и толкова. Не знам къде са охлаждащите вентилатори, не се виждат, явно някъде около основния. Идея нямам.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Фурна за вграждане
    От soncheto във форум Бяла техника
    Отговори: 13
    Последно: 13-01-19, 20:11
  2. Фурна за вграждане Bosch HBN539E5. Моля за мнения
    От sparky във форум Бяла техника
    Отговори: 0
    Последно: 15-06-16, 20:08
  3. Отговори: 0
    Последно: 16-05-16, 14:36
  4. Отговори: 7
    Последно: 12-08-15, 03:17
  5. моля помогнете с мнение за фурна за вграждане
    От venci68 във форум Бяла техника
    Отговори: 4
    Последно: 27-10-13, 22:38

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе