Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 16
Like Tree1Одобрявам

Бойлер Елдом - избор на модел

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Nov 2019
    Мнения
    6
    #1

    Бойлер Елдом - избор на модел

    Здравейте,
    Колебая се между два модела бойлери на елдом:
    -елдом 0839WV 80л. 3кв. 5+1 гаранция ,лимитирана серия(казаха ми в магазина че няма да има части за него защото бил лимитирана серия) около 250лв
    -елдом 72268WN 80л. 3кв 3 години гаранция ( бил най-купуван и имало части за него) около 220лв в зависимост от къде ще се купи.

    Първия ми харесва заради гаранцията, а втория че за него се намират части.

    Кой да избера?

    Приемам и предложения за други модели. Бюджет 300лв.

    Мерси за отговорите предварително!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #2

    Отговор: Бойлер Елдом - избор на модел

    На първият не сте написали правилно модела, а на вторият мощността - не е 3, а 2 kW. На първият не виждам нищо лимитирано /особено/. Не Ви казаха ли какви пък чак толкова по-различни са му частите.

  4. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #3

    Отговор: Бойлер Елдом - избор на модел

    Цитат Първоначално публикувано от Roza111 Виж публикацията
    -елдом 0839WV 80л. 3кв. 5+1 гаранция ,лимитирана серия(казаха ми в магазина че няма да има части за него защото бил лимитирана серия) около 250лв
    Вземете този. Според днешните стандарти, 6 години са изключително дълъг живот за бойлер.
    След това, просто ще го подмените и няма какво да се тревожите за части...

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #4

    Отговор: Бойлер Елдом - избор на модел

    само да попитам - ЗАЩО елдом!?

  6. Novice
    Тук е от
    Nov 2019
    Мнения
    6
    #5

    Отговор: Бойлер Елдом - избор на модел

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    На първият не сте написали правилно модела, а на вторият мощността - не е 3, а 2 kW. На първият не виждам нищо лимитирано /особено/. Не Ви казаха ли какви пък чак толкова по-различни са му частите.
    Да, сгрешила съм модела 08039wv 80л 3kw ,мисля че е вярно. Не знам защо няма да има части.

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Вземете този. Според днешните стандарти, 6 години са изключително дълъг живот за бойлер.
    След това, просто ще го подмените и няма какво да се тревожите за части...
    Да, и мен гаранцията ми се вижда и добра защото им дават 5 години живот. След това трябва да се взима нов.Протичали вътре и се напуквали, четох някъде.

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    само да попитам - ЗАЩО елдом!?
    Елдом защото имахме 33 години ни служи .
    Приемам предложения и за други марки.

  7. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #6

    Отговор: Бойлер Елдом - избор на модел

    33 години един и същи бойлер? това е за рекордите на гинес

    майтапът настрани, колкото и да е издържал старият ветеран, сегашните ги планират да се скапят няколко месеца след изтичането на гаранцията.

    по мои си причини (информираност, водеща до драматичен песимизъм) аз избягвам българското и залагам на Аристон титаниум плюс със 7 години гаранция

    живея във Варна, т.е. водата има няколко % варовиково съдържание , но дори и така аристонът си върши работата безотказно... както големият в банята, така и малкият над мивката

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,271
    #7

    Отговор: Бойлер Елдом - избор на модел

    И аз съм с ARISTON TI SHAPE 80 PLUS.. избута си гаранцията от 7г без проблем. Изобщо не е отварян никога. Ако се скапе взимам Ariston Lydos Plus

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2019
    Мнения
    43
    #8

    Отговор: Бойлер Елдом - избор на модел

    Ariston бойлер не съм ползвал, но съм се загледал в един такъв за кухня 15 литра или нещо подобно. Но не е от неръждавейка.

    Ако ще се избира бойлер, аз винаги бих заложил на неръждавейката. от българските Елдом или Дипломат, което е май същото според мен си е добър избор, но трябва да се вземе неръждавейка.
    Иначе и да имате голяма гаранция, каква полза ако трябва да викате сервиз и има проблеми?
    От други марки бойлери като Фламина и още една-две български се опарихме и вече друго освен Дипломат не се взима, и то, както казах неръждавейка. Отвратително е иначе като в един момент почне да текат от него разни гадости и всичко се цапа и мокри. Отделно дискомфорта, че оставаш без топла вода.

    На Елдом за мен неръждавейката единственият им проблем е, че им слагат полипропиленови тръбички вътре за изходящата вода, а тези тръбички се скапват сравнително бързо и след това трябва да се сменят.
    Доколкото разбирам, и Теси са от същия клас като Елдом, но нямам лични впечатления от тях.

    Така че, моят съвет е - увеличете си малко бюджета и вземете неръждавейка. Каквото и да става, поне водосъдържателят няма да се налага да сменяте поне 15-20 години.

    Още нещо важно - осигурете си Дефектнотокова Защита на бойлера. Пробиването на нагревателя е възможно, и ефектите са опасни. Без значение какъв е бойлера, ДТЗ е задължителна. Ако инсталацията е двупроводна, пак има начин да се постави локално, аз го направих на бойлера на майка ми това миналата седмица, и сега спя по-спокойно. Нагревателят беше цъфнал, ако искате мога да кача и снимки.
    Pipoko одобрява това.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,271
    #9

    Отговор: Бойлер Елдом - избор на модел

    Diplomat са марка която само брандира разни урведи включително бойлери. Mисля, че бойлерите им не са на Eldom отдавна. Китайски ли са, какви са не знам.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2019
    Мнения
    43
    #10

    Отговор: Бойлер Елдом - избор на модел

    Колко отдавна?
    Това, което имам си е на Елдом, то си го пише. Както и пише Дипломат.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,271
    #11

    Отговор: Бойлер Елдом - избор на модел

    Отвори им сайта diplomat.bg и разгледай. Аз елдом бойлер не виждам. Моя в кухнята под мивката е Дипломат Брависимо (на 7г), някакъв правен в Италия е.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    531
    #12

    Отговор: Бойлер Елдом - избор на модел

    Преди няколко дни взех Елдом WV08039A за 220 лв , има общо 6 г. гаранция . Платих и 30 лв за поставяне , в гаранционната карта пише , за да важи да се постави от оторизирано лице.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #13

    Отговор: Бойлер Елдом - избор на модел

    Бойлерите на Тедан от неръждаема стомана вървят с 10 години гаранция. Нагревателят от 2kW ще трупа котлен камък по-бавно, отколкото 3+kW.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2019
    Мнения
    43
    #14

    Отговор: Бойлер Елдом - избор на модел

    @dwrbudr
    Възможно е. На моя бойлер и този на майка ми си пише и дипломат и елдом.

    @Kaar
    Тези Тедан сефте ги чувам!

    Обаче ми прави впечатление следното:
    Уж е от инокс, т.е. неръждаем, пък му пишат, че имало магнезиев анод за анодна защита. При неръждаемите водосъдържатели анодна защита не е необходима.
    Освен това са писали следното:
    "Разстояние между дупките на планката за закачване (mm): 140-340"
    Никой уважаващ себе си шлосер, техник, инженер не би написал "дупки". Правилно е да се каже отвори. "Дупка" може да каже жена, както и "бурмичка".
    Обаче за мен това е показателно колко им е акъла на тези, които са създали тази марка бойлери. За мен това означава - бягай надалеч от подобни неграмотни хора.
    Възможно е дори това за анодната защита да са го копнали от другите бойлери без да обърнат внимание, но това пак е показателно.

    Иначе за София котленият камък не е притеснение, тъй като водата не е варовита.
    Бойлерът на майка ми имаше кафява ръжда на дъното, която почистих съвсем лесно, но котлен камък нямаше никакъв. Ръждата е донесена от водата, тъй като там щранговете са от старите железни поцинковани тръби.
    За райони с варовита вода обаче, натрупването на котлен камък трябва да се отчита и определено създава проблеми.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,171
    #15

    Отговор: Бойлер Елдом - избор на модел

    Това е справката от официалния сайт на компанията:

    Тедан ООД е българска компания с над 18 годишен опит в търговията на стоки за дома и продукти за топло- и хидро- изолации. Централният офис и склад е в град София и днес за фирмата работят около 150 ентусиазирани служители.По време на дългогодишната си търговска дейност компанията е създала търговски контакти с най-големите производители на стоки за дома и изолационните материали в света. Тези партньорства дават възможност да предложим на нашите клиенти изделия с високо качество на най-добрата възможна цена.

    Те са само търговци. Най-вероятно поръчват от неизвестни производители и брандират. Според мен трябва да се подхожда с внимание към такива търговци, но може и да те изненадат някой път.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Проблем с бойлер ЕЛДОМ
    От vasilray65 във форум Бяла техника
    Отговори: 40
    Последно: 10-03-18, 00:23
  2. Проблем с бойлер Елдом еврика
    От grid във форум Бяла техника
    Отговори: 6
    Последно: 30-01-17, 20:48
  3. Термопомпен бойлер на Елдом.
    От p0ckata във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 21
    Последно: 16-08-16, 16:53
  4. Бойлер Елдом с два анода ?
    От mitko20050 във форум Бяла техника
    Отговори: 0
    Последно: 24-12-13, 15:53
  5. Стържещ (скърцащ) шум от бойлер Елдом
    От radomirsl във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 3
    Последно: 16-12-11, 00:45

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе