Страница 7 от 10 ПърваПърва ... 56789 ... ПоследноПоследно
Резултати от 91 до 105 от общо 142

Бойлер Atlantic-Инженерно недоразумение!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #91

    Отговор: Бойлер Atlantic-Инженерно недоразумение!

    Значи моят клапан като не капе, то бойлерът ми има проблем?
    Кога да очаквам да гръмне?
    До сега съм сменил 4 бойлера, нито един не е капал и нито един не е гръмнал.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    176
    #92

    Re: Отговор: Бойлер Atlantic-Инженерно недоразумение!

    Радвай с че си случил на бойлер.
    Лошото е че според колегата това не е нормално

  4. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #93

    Отговор: Бойлер Atlantic-Инженерно недоразумение!

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    Значи моят клапан като не капе, то бойлерът ми има проблем?
    Кога да очаквам да гръмне?
    До сега съм сменил 4 бойлера, нито един не е капал и нито един не е гръмнал.
    За да гръмне някой бойлер трябва да се случат поредица от злощастни събития затова не дърпай за опашката

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    176
    #94

    Re: Отговор: Бойлер Atlantic-Инженерно недоразумение!

    Цитат Първоначално публикувано от PPP1 Виж публикацията
    Аз не съм съгласен бойлера да ми е в коридора, в кухнята или в спалнята или в детската или под леглото или в гардероба както бушоните не са ми в банята и т.н. За всеки уред си има място мястото на бойлера е в банята а тия които имат по големи имоти в отделно помещение не правете трагедии чисто по български и не разсъждавайте като новото народно събрание. Клапана затова е клапан както казах за да капе когато трябва никой не се е удавил от това но много хора са се взривили от клапани които не капят когато уреда е в правилното помещение всичко е наред и тия 8 атмосфери на които ти казваш бара може би да звучиш по избарано не са кой знае колко ужасно налягане не драматизирайте
    Аз пък несъм съгласен някой да ме убеждава, че е нормално да капе постоянно при загряване.
    Това е авариен, а не работен клапан.
    Този пост е редактиран от dokkito; 08-05-21 в 17:36.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,271
    #95

    Отговор: Бойлер Atlantic-Инженерно недоразумение!

    Тея клапани точно от нищо не предпазват. При нашите два пъти се случи почти да гръмнат бойлери. Единия 50л другия 80л. И в двата случая изплю меката връзка и цялата баня беше в пара.

  7. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #96

    Отговор: Бойлер Atlantic-Инженерно недоразумение!

    Половината ми бойлери не капят при загряване, другата половина капят само тогава, когато загряват дълго време, без да има разход на топла вода. Нито един от тях не е развален или пък се е повреждал, нито имат въздушна възглавница. И драма няма. Цената на нито един от тях не надминава 350 лева. Никога не съм ремонтирал бойлер, нито съм сменял такъв за период под 10 години. Ако ми се случи, ще се обадя!

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    176
    #97

    Re: Отговор: Бойлер Atlantic-Инженерно недоразумение!

    Цитат Първоначално публикувано от dwrbudr Виж публикацията
    Тея клапани точно от нищо не предпазват. При нашите два пъти се случи почти да гръмнат бойлери. Единия 50л другия 80л. И в двата случая изплю меката връзка и цялата баня беше в пара.
    Правят,но не е достатъчно. Отварят аварийно на 8 бара, а това налягане е пагубно за меките връзки.
    Въпреки това много майстори се мъчат да ме убедят , че това е нормално ...

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Половината ми бойлери не капят при загряване, другата половина капят само тогава, когато загряват дълго време, без да има разход на топла вода. Нито един от тях не е развален или пък се е повреждал, нито имат въздушна възглавница. И драма няма. Цената на нито един от тях не надминава 350 лева. Никога не съм ремонтирал бойлер, нито съм сменял такъв за период под 10 години. Ако ми се случи, ще се обадя!
    Колко бойлера ползваш, че говориш в сегашно време?
    Задай си въпроса защо някой не капят.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,271
    #98

    Отговор: Бойлер Atlantic-Инженерно недоразумение!

    Бойлер се взриви в апартамент в Асеновград, не е шега работа.

    https://www.bgonair.bg/a/2-bulgaria/...t-v-asenovgrad

  11. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #99

    Отговор: Бойлер Atlantic-Инженерно недоразумение!

    Цитат Първоначално публикувано от PPP1 Виж публикацията
    За да гръмне някой бойлер трябва да се случат поредица от злощастни събития затова не дърпай за опашката
    И какви са тези злощастни събития, които могат да доведат до взрив?„

    -------------------------------

    Не разбирам много от бойлери, затова избягвам да давам акъли в темата, но ми хрумват два сценария, при които може да се стигне до взрив.
    - примерно преди бойлера да има монтиран спирателен кран, който да е забравен затворен и в същото време някой да пусне бойлера да топли вода(т.е. неправилен монтаж)
    - вторият сценарий е по-сложен - бойлерът да е с дефектна(или неработеща) термична защита, да е оставен включен, водата да е спряна поради авария, или друга причина, водосъдържателят на бойлера да е останал с малко вода, или полу-празен.
    В момента, когато пуснат водата и някой завърти крана, голямо количество вода изведнъж ще нахлуе във силно нагорещения водосъдържател, за части от секундата ще се превърне в пара, която е с 200 пъти по-голям обем, и следва БУМ...
    Този пост е редактиран от Jack Krauser; 09-05-21 в 00:51.

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    176
    #100

    Re: Отговор: Бойлер Atlantic-Инженерно недоразумение!

    Цитат Първоначално публикувано от dwrbudr Виж публикацията
    Бойлер се взриви в апартамент в Асеновград, не е шега работа.

    https://www.bgonair.bg/a/2-bulgaria/...t-v-asenovgrad
    Разбира се че не е шега работа.
    Преди повече от десет години гръмна бойлер на едни далечни комшиии. Бойлерът е бил без защита и е забравен включен през ноща. В комбинация с неработещ или липсващ авариен клапан се превръща в бомба.
    Този пост е редактиран от dokkito; 09-05-21 в 02:26.

  13. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #101

    Отговор: Re: Отговор: Бойлер Atlantic-Инженерно недоразумение!

    Цитат Първоначално публикувано от dokkito Виж публикацията
    ...Колко бойлера ползваш, че говориш в сегашно време?
    Задай си въпроса защо някой не капят.
    6. Отговорът намерих преди 30 години.

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #102

    Отговор: Бойлер Atlantic-Инженерно недоразумение!

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    И какви са тези злощастни събития, които могат да доведат до взрив?„

    -------------------------------

    Не разбирам много от бойлери, затова избягвам да давам акъли в темата, но ми хрумват два сценария, при които може да се стигне до взрив.
    - примерно преди бойлера да има монтиран спирателен кран, който да е забравен затворен и в същото време някой да пусне бойлера да топли вода(т.е. неправилен монтаж)
    - вторият сценарий е по-сложен - бойлерът да е с дефектна(или неработеща) термична защита, да е оставен включен, водата да е спряна поради авария, или друга причина, водосъдържателят на бойлера да е останал с малко вода, или полу-празен.
    В момента, когато пуснат водата и някой завърти крана, голямо количество вода изведнъж ще нахлуе във силно нагорещения водосъдържател, за части от секундата ще се превърне в пара, която е с 200 пъти по-голям обем, и следва БУМ...
    Подобни фантазии ме разсмиват имам чувството че чета доклад от инженер фантазьор по развойна дейност. Бойлерите са стар и изпитан продукт по отношение на взривовете просто трябва да се случи следната поредица която се случва много често а тя е повредена термозащита/много често срещано явление/ плюс повреден терморегулатор или изобщо липсващ/виждал съм и такива неща/ плюс некапещ задръстен от котлен камък клапан от тук на татък бойлера сам ще си произведе нужната пара не се притеснявай последното нещо което може да те спаси евентуално е налягането да се евакуира през някоя гъвкава връзка но си знае работата. Та взривната практика е показала че тия три неща доста често могат да се случат.Затова има правило за бойлерите което е старо колкото самите тях винаги се включват в присъствие на хора защото ако някога си виждал и най вече чувал бойлер преди да гръмне ще ме разбереш но явно не си защото си мислиш че това се случва ей така като на филмите.

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    176
    #103

    Re: Отговор: Re: Отговор: Бойлер Atlantic-Инженерно недоразумение!

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    6. Отговорът намерих преди 30 години.

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk
    6 си ползвал във времето или сега?Така както си го написал излиза че имаш 6 бойлера сега от които половината капят.

    Сподели отговорът си, защо половината ти капят, а другата половина не капят.
    Много ще се радвам както аз така и други да разберат на какво се дължи разликата

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    6. Отговорът намерих преди 30 години.

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk
    6 си ползвал във времето или сега, защото така както си го написал излиза че имаш 6 бойлера сега от които половината капят.

    Сподели отговорът си, защо някой капят, а други не.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от PPP1 Виж публикацията
    Подобни фантазии ме разсмиват имам чувството че чета доклад от инженер фантазьор по развойна дейност. Бойлерите са стар и изпитан продукт по отношение на взривовете просто трябва да се случи следната поредица която се случва много често а тя е повредена термозащита/много често срещано явление/ плюс повреден терморегулатор или изобщо липсващ/виждал съм и такива неща/ плюс некапещ задръстен от котлен камък клапан от тук на татък бойлера сам ще си произведе нужната пара не се притеснявай последното нещо което може да те спаси евентуално е налягането да се евакуира през някоя гъвкава връзка но си знае работата. Та взривната практика е показала че тия три неща доста често могат да се случат.Затова има правило за бойлерите което е старо колкото самите тях винаги се включват в присъствие на хора защото ако някога си виждал и най вече чувал бойлер преди да гръмне ще ме разбереш но явно не си защото си мислиш че това се случва ей така като на филмите.
    Колко често явление е за теб един на един милион бойлера в рамките на месеци или година?

    За терморегулаторите и клапаните си прав. Те дефектират по-често, но за термозащитата не мога да се съглася напълно.
    За да гръмне тряба да имаш проблем с тези три защити.

    Практиката сочи, че доста майстори премахват защита или не е поставена както трябва.
    Почти винаги гръмнал бойлер е пипан от майстор и има нещо премахнато.

    Затова е хубаво човек да удря по едно око на регулатора и термозащитата периодично, както и да продухва клапана.
    Този пост е редактиран от dokkito; 09-05-21 в 13:54.

  17. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #104

    Отговор: Бойлер Atlantic-Инженерно недоразумение!

    Че бойлерите нали са отворена система, дори при блокирал изпускателен клапан, когато започне да нагрява водата и обема се разшири, ще започне да връща към водопровода. Не би трябвало да експлодира.

  18. Member Аватара на frick
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    501
    #105

    Отговор: Бойлер Atlantic-Инженерно недоразумение!

    Не би трябвало да връща към водопровода, защото се поставя възвратен клапан, който не позволява да се обезточи бойлера при спиране на водата. Един изправен изпускателен клапан да ли ще капе или не зависи от налягането в бойлера.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 7 от 10 ПърваПърва ... 56789 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Сервизно (инженерно) меню в телевизори LG
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 27-06-21, 23:20
  2. HUAWEI P9 - Едно недоразумение или ?!?!
    От frizera във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 4
    Последно: 10-08-16, 12:54
  3. Alcatel one touch pixi 3 4.5 инженерно меню
    От porko във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 1
    Последно: 30-12-15, 22:50
  4. Airlec Elite 2000W VS. Atlantic F118 Design 2000W vs. Atlantic F117 Design 2000W
    От RolitasR във форум Електрическо отопление
    Отговори: 5
    Последно: 12-10-14, 13:54
  5. Климатик в недоразумение.
    От zmiori1 във форум Други марки климатици
    Отговори: 8
    Последно: 12-01-13, 18:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе