Страница 9 от 10 ПърваПърва ... 78910 ПоследноПоследно
Резултати от 121 до 135 от общо 142

Бойлер Atlantic-Инженерно недоразумение!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    176
    #121

    Re: Отговор: Re: Отговор: Re: Отговор: Бойлер Atlantic-Инженерно недоразумение!

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    А с тенджера под налягане играл ли си си? Знаеш ли какво става, ако вдигнеш камбаната и при 113°С? И какво става, ако размислиш прекалено късно и я пуснеш пак, след като течността през нея те е поизпръскала малко?

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk
    Пада налягането и сместа кипва и се образува пара. Процеса е почти неконтролиран.
    Само че това кво общо има с бойлер на 80 градуса с въздушна възглавница?

    Въпрос.
    Кипни зтапена тенджера под налягане пълна на 100% до 113 градуса да видя дали ще устиска тенджерата.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #122

    Отговор: Бойлер Atlantic-Инженерно недоразумение!

    Общото е, че като падне камбаната обратно, налягането се вдига и подминава това, което е било преди да почнеш да си играеш. Затова разширителните съдове се правят с малък обем, а освобождаването на налягането от предпазните вентили се прави задължително плавно. Въздушна възглавница има само в разширителния съд и е нежелателно да се появява такава в основния съд под налягане, заради големия му обем.

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    176
    #123

    Re: Отговор: Бойлер Atlantic-Инженерно недоразумение!

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Общото е, че като падне камбаната обратно, налягането се вдига и подминава това, което е било преди да почнеш да си играеш. Затова разширителните съдове се правят с малък обем, а освобождаването на налягането от предпазните вентили се прави задължително плавно. Въздушна възглавница има само в разширителния съд и е нежелателно да се появява такава в основния съд под налягане, заради големия му обем.

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk
    Кога си прочел да твърдя че голямата възглавница в обшия съд е по- правилно или че трябва да е голяма.

    Твърдя, че производителя прави съдовете с неправилна пропорция.Пълнят ги на макс и съдовете текат през клапаните.
    Ако бойлера е сментат така , че да има нужият обем въздух за свиване при загряване на водата, то няма да има пропикавания от аварийния клапан.
    С това се различават старите бойлери от новите.


    Бойлера ако стигне 113 градуса аварийно отдавна ще е изплюл достатъчно вода за да започне да си прави въздушна възглавница,на която ти си противник.
    Тогава се обезмисля тезата, че въздушната възглавница е минус в съда.
    Този пост е редактиран от dokkito; 09-05-21 в 21:00.

  5. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #124

    Отговор: Бойлер Atlantic-Инженерно недоразумение!

    Понеже ми писна да се обяснявам (имам си по-приятни занимания в момента), ще приключа така:
    Ако бойлерът заври и предпазният вентил отвори, системата остава в равновесие, с константно налягане дотогава, докато се пръсне нагревателя в парата и всичко изстине. До този момент от предпазния вентил ще преминава САМО вода, която ще се превръща в пара на излизане и отново ще кондензира наоколо. Този клапан се монтира в най-ниската част на бойлера, ПОД нивото на нагревателя.
    Ако в този момент отвориш крана на топлата вода, в момента, в който парата избута водата от тръбата и почне да излиза от чешмата, бойлерът ще се взриви. Защото няма да си достатъчно бърз да дроселираш.
    Приятна вечер!

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,600
    #125

    Отговор: Бойлер Atlantic-Инженерно недоразумение!

    Цитат Първоначално публикувано от etg Виж публикацията
    Така и така сте задълбали достатъчно, може ли някой с прости думи да обясни процесите при нагряване на бойлера? Обемът се увеличава. Заради възвратен клапан не може да се върне вода в преносната мрежа (или е пренебрежимо малко количеството). Разширението на водосъдържателя също е пренебрежимо малко. Тогава? Какви са вариантите?
    Най-добрият за вас вариант:
    1. Водомера да е далеч от бойлера- на "литър" разстояние поне.
    2. Да имате нормално налягане на водата до 4бара.
    3. Възвратният клапан на бойлера да е комбиниран с диференциален клапан - връщащ към водопровода.
    4. Никакви други боклуци, като редуцири и втори възвратен клапан. По-добре филтър отколкото тези.

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    176
    #126

    Re: Отговор: Бойлер Atlantic-Инженерно недоразумение!

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Понеже ми писна да се обяснявам (имам си по-приятни занимания в момента), ще приключа така:
    Ако бойлерът заври и предпазният вентил отвори, системата остава в равновесие, с константно налягане дотогава, докато се пръсне нагревателя в парата и всичко изстине. До този момент от предпазния вентил ще преминава САМО вода, която ще се превръща в пара на излизане и отново ще кондензира наоколо. Този клапан се монтира в най-ниската част на бойлера, ПОД нивото на нагревателя.
    Ако в този момент отвориш крана на топлата вода, в момента, в който парата избута водата от тръбата и почне да излиза от чешмата, бойлерът ще се взриви. Защото няма да си достатъчно бърз да дроселираш.
    Приятна вечер!

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

    Това , което казваш е така, но не въздушната възглавница предизвиква взрива!

    Причинява го кипването на водата под високо налягане и темперстура.Когато отвориш крана на топлата вода спада налягането и сместа кипва!

    В дъното на този взрив, причината е терморегулатор и термозащита!

    Това дали бойлера ще е на100% или 97 % и ври няма никакво значение , когато бойлера е в равновесие с аварийният клапан!
    Сам го каза, ще пикае докато остане само пара и се пръсне нагревателя!

    Разликата обаче между 100% вода или 97% вода в съда е пикаещ АВАРИЕН клапан по време на редовно стопляне на водата!
    Това ти дава знак, че в системата се генерира по- високо налягане при пълен на макс съд!
    Темата е за неправилна пропорция вода въздух, а не последсвията от врящ бойлер.
    Врящ бойлер пълен до горе няма да те спаси от взрив при отваряне на крана за топла вода!

    Лека вечер.
    Този пост е редактиран от dokkito; 09-05-21 в 21:23.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,600
    #127

    Отговор: Бойлер Atlantic-Инженерно недоразумение!

    Доки, би ли направил един експеримент?
    Когато ти е удобно, на чалъм и т.н.
    Бойлера загрял.
    1. Спираш му тока. - да сме сигурни, че няма загрявания, които да объркат работата.
    2. Пращаш жената да се къпе!
    3. Очакваме, като излезе да няма топла вода подходяща за къпане.
    4. Ако случайно има още - източи я до температура хладна за къпане.
    5. Спри крана за топла вода.
    6. Спри крана студената вода на входа на бойлера.
    7. Сложи кофа и наточи от топлият кран вода колкото излезе.
    Залагам на 8-10л. гореща вода - неизползваема!
    Бъди честен, моля!

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    176
    #128

    Re: Отговор: Бойлер Atlantic-Инженерно недоразумение!

    Цитат Първоначално публикувано от zxc0 Виж публикацията
    Доки, би ли направил един експеримент?
    Когато ти е удобно, на чалъм и т.н.
    Бойлера загрял.
    1. Спираш му тока. - да сме сигурни, че няма загрявания, които да объркат работата.
    2. Пращаш жената да се къпе!
    3. Очакваме, като излезе да няма топла вода подходяща за къпане.
    4. Ако случайно има още - източи я до температура хладна за къпане.
    5. Спри крана за топла вода.
    6. Спри крана студената вода на входа на бойлера.
    7. Сложи кофа и наточи от топлият кран вода колкото излезе.
    Залагам на 8-10л. гореща вода - неизползваема!
    Бъди честен, моля!
    От къде ще дойде тази топла вода? Мислиш че ще остане топла вода над тръбата ли?
    Вода ще има вероятно около 5, 6 литра над тръбата, но ще се е охладила.

    Нормално е при повишаване на налягането да се вдигне нивото и да се покачи над тръбата.

    Все още съм в апартамента и бойлера е студен.
    Ще затворя крана на студената вода и ще замеря за точност , колко вода се буферира над тръбичката.
    При оърва възможност ще кача снимките.
    Този пост е редактиран от dokkito; 09-05-21 в 22:01.

  11. etg
    etg е на линия
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #129

    Отговор: Бойлер Atlantic-Инженерно недоразумение!

    Благодаря за отговoра на zxc0.
    Нямах обаче предвид да получа съвет какво да правя. Не съм тръгнал да се занимавам с това. Идеята ми беше някой, ако иска, чисто теоретично да обясни какво става - каква е ролята на отделните основни елементи, и конкретно по темата - от какво се компенсира повишаването на налягането. Чисто любопитство. А пък може и да даде тласък в някаква посока на спора.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,600
    #130

    Отговор: Бойлер Atlantic-Инженерно недоразумение!

    Има над тръбата.
    По твойте думи и по мойте сметки около 8-10л.
    Няма да се охлади. Имам бойлер без изолация, границата е рязка по време на къпане.
    Пипам го, студен до последният сантиметър, пък още излиза топла вода.
    То почнеш ли къпане, ще падне на 3бара при теб.
    Ако е 4бара, ще е повече водата.
    Провери кат' ти дойде на чалъм.

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    176
    #131

    Re: Бойлер Atlantic-Инженерно недоразумение!

    На чалъм ми е, сега го правя.
    Бойлера е студен и мога да кажа само литри.
    Налягането ми е на 3.2 бара. Намалил съм го от 4.7 на 3.2 бара .
    Ще проверя с гореша вода, когато се нанесем в апартамента.


    Направих теста:
    Близо си до сметките. При ориентировъчно 10 литра буфер след скъсяването на тръбичката имам 7 литра буферирана вода над тръбичката.
    Това носи еди плюс и един минус.
    Минуса е че имам 7 литра по- малък бойлер и едни 7 литра постоянно топла вода, която ще бъде почти неизползваема. Загубите и няма да са чак толкова големи защото тя ще отдава част от топлината си на постъпилата студена вода, колкото и малко да е.

    Плюса е че системата не си повишава главоломно налягането при загряване.
    Точно така работеха старите бойлери.
    Този пост е редактиран от dokkito; 09-05-21 в 22:49.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,600
    #132

    Отговор: Бойлер Atlantic-Инженерно недоразумение!

    Цитат Първоначално публикувано от etg Виж публикацията
    Благодаря за отговoра на zxc0.
    Нямах обаче предвид да получа съвет какво да правя. Не съм тръгнал да се занимавам с това. Идеята ми беше някой, ако иска, чисто теоретично да обясни какво става - каква е ролята на отделните основни елементи, и конкретно по темата - от какво се компенсира повишаването на налягането. Чисто любопитство. А пък може и да даде тласък в някаква посока на спора.
    Бойлера е студен, включваме да се загрява, няма консумация на топла вода. - прието, може да се случи!
    При това положение, няма значение колко kW е нагревателя.
    Водата при 80л. бойлер ще се разшири с 2,5л. грубо. - според начална и крайна температура. 20-50гр., не е като 5-70гр. нали?
    Първото което компенсира е въздуха в бойлера. Почва да се мачка ...
    От колко почва е важно, т.е. колко е нормалното налягане на водата.
    При мен е било 4бара денем, до 5бара през нощта.
    Клапана за колко бара е? Има на 6 има на 8.
    Ако въздуха в бойлера е достатъчно може да поеме 2,5л. без да качи над 6 или 8.
    Ако не и клапана връща може да се разтовари във водопровода.
    Ако не може да се разтовари заради редуцири или други възвратни клапани, ще прокапе няма как.
    Ако не прокапе ще надува налягане докато кожуха издържи.
    Ако кожуха не издържи и има малко въздух ще има малко Бум.
    Колкото повече въздух и кожуха не издържи, толкова по-голям Бум.

  16. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #133

    Отговор: Re: Отговор: Бойлер Atlantic-Инженерно недоразумение!

    Цитат Първоначално публикувано от dokkito Виж публикацията
    Това , което казваш е така, но не въздушната възглавница предизвиква взрива!

    Причинява го кипването на водата под високо налягане и темперстура.Когато отвориш крана на топлата вода спада налягането и сместа кипва!

    В дъното на този взрив, причината е терморегулатор и термозащита!

    Това дали бойлера ще е на100% или 97 % и ври няма никакво значение , когато бойлера е в равновесие с аварийният клапан!
    Сам го каза, ще пикае докато остане само пара и се пръсне нагревателя!

    Разликата обаче между 100% вода или 97% вода в съда е пикаещ АВАРИЕН клапан по време на редовно стопляне на водата!
    Това ти дава знак, че в системата се генерира по- високо налягане при пълен на макс съд!
    Темата е за неправилна пропорция вода въздух, а не последсвията от врящ бойлер.
    Врящ бойлер пълен до горе няма да те спаси от взрив при отваряне на крана за топла вода!

    Лека вечер.
    Бойлера няма да гръмне при отваряне на крана дори и да е в критично състояние просто налягането ще се освободи и ще е доста мъгливо в банята. Аз затова писах преди на един господин проблема с гърмежа когато се случи нещастната поредица от събития е това че водата около нагревателя освобождава пара която се натрупва в обема течност и най накрая отива в горния край на бойлера там започва да се трупа много пара като маса защото течността е несвиваема но парата може да изтърпи доста компресия в същото време самия съд си променя размера поради еластичността на металите и ако по някакъв начин не се освободи налягането се получава взрив.Затова ви казвам че говорите но надали някой от вас е виждал или чувал бойлер преди да гръмне аз имам опит доста е вокално събитието ако има хора в къщата ще го чуят.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,600
    #134

    Отговор: Бойлер Atlantic-Инженерно недоразумение!

    Доки, намали налягането още до 2бара, че и по-малко примерно.
    И наляганията ще се понижат и неизползваната вода ще е по-малко.
    При мен в момента системата е отворена и налягането е 0,2-0,3бара.
    Бойлера ми работи на това налягане, няма никакви клапани, сух нагревател, терморегулатора управлява контактор.
    И така, според баща ми доколкото помни около 36 години. Аз мисля, че е повече, щото щях да помня ако беше слаган 1985г., но да не издребнявам за 5-10г.

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    176
    #135

    Re: Отговор: Бойлер Atlantic-Инженерно недоразумение!

    Цитат Първоначално публикувано от zxc0 Виж публикацията
    Доки, намали налягането още до 2бара, че и по-малко примерно.
    И наляганията ще се понижат и неизползваната вода ще е по-малко.
    При мен в момента системата е отворена и налягането е 0,2-0,3бара.
    Бойлера ми работи на това налягане, няма никакви клапани, сух нагревател, терморегулатора управлява контактор.
    И така, според баща ми доколкото помни около 36 години. Аз мисля, че е повече, щото щях да помня ако беше слаган 1985г., но да не издребнявам за 5-10г.
    Прав си , но не виждам смисъл да го намалявам повече налягането.
    Дори при напълно студен бойлер на 3 бара налягане , до загряването му до максималната му стойност на терморегулатора без грам източена вода не повишава налягането повече от 6 бара.
    Същият боклук преди да му скъся тръбичката почваше да тече на 15-тата минута и изплюваше около 2 литра вода от арарийният клапан при същите условия.

    Който е ок бойлера да му тече от аварийният клапан при загряване нека му се радва.
    АЗ за първи път попадам на такъв бойлер.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 9 от 10 ПърваПърва ... 78910 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Сервизно (инженерно) меню в телевизори LG
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 27-06-21, 23:20
  2. HUAWEI P9 - Едно недоразумение или ?!?!
    От frizera във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 4
    Последно: 10-08-16, 12:54
  3. Alcatel one touch pixi 3 4.5 инженерно меню
    От porko във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 1
    Последно: 30-12-15, 22:50
  4. Airlec Elite 2000W VS. Atlantic F118 Design 2000W vs. Atlantic F117 Design 2000W
    От RolitasR във форум Електрическо отопление
    Отговори: 5
    Последно: 12-10-14, 13:54
  5. Климатик в недоразумение.
    От zmiori1 във форум Други марки климатици
    Отговори: 8
    Последно: 12-01-13, 18:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе