Страница 349 от 354 ПърваПърва ... 299339347348349350351 ... ПоследноПоследно
Резултати от 5,221 до 5,235 от общо 5300
Like Tree2904Одобрявам

Втора употреба климатици - част 3

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2009
    Мнения
    45
    #5221

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Здравейте, трябва ми съвет какво да избера или да гледам за друго.

    Ще се отоплява стая от къща 16кв. със външна изолация и вътрешна на тавана(картон+вата), на двете външни стени има прозорци с пвц 5 камерна дограма. Стаята се ползва за спалня, но най-вече искам да се съобразя с факта,че детето е на 1.5г и искам за него да е възможно най "безвредно". Принципно поради тази причина и гледам климатика да е с плазмен филтър, уж убива микроби,вирус и тн.

    Не можах да намеря нищо в търсачката, моделите са следните:

    HITACHI RAS-S25Z 2009г 1260лв
    DAIKIN F/S 25NTES-W 2012 880лв

    3-ти вариант ми е ново Митсубиши от приятел за 2500лв, като твърди,че е топ, но много не ми се иска да дам толкова пари, макар,че ако не намеря подходящ ще ги прежаля

    Заслужава ли си някой от тях, единия виждам,че е топ модел и копа е доста по-добър от другия,но и цената отива нагоре.

    Ще кача и снимки на табелките.


    П.П Имам две урурута инсталирани от същата фирма и съм доволен вече 5-6 години нямат ядове.

    Благодаря!
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Jun 2022
    Мнения
    9
    #5222

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Колега кое е топ митсубишито ?

  4. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,764
    #5223

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    RAS-S25Z е висок клас модел, в сравнени с Daikin-а който е базов модел. Но това хитачи не е за това помещение...Търсете нещо с означение 22 в името...
    alex8809 одобрява това.

  5. rbh
    rbh е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jun 2022
    Мнения
    14
    #5224

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Може ли мнение за митсубиши AXV288 спрямо BXV288 ?
    И на двете външните тела ми се виждат лекички 24кг.

  6. Junior Member
    Тук е от
    May 2009
    Мнения
    45
    #5225

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    RAS-S25Z е висок клас модел, в сравнени с Daikin-а който е базов модел. Но това хитачи не е за това помещение...Търсете нещо с означение 22 в името...
    Благодаря за отговора адаш! Но сега като се замислих пропуснах да вметна, че планирам вратата да е отворена и коридора между стайте да се отоплява от всички климатици, който са разположение в стайте(две спални+хол), като не търся в коридора повече от 20-тина градуса за отопление. Две урурута(22ки) има в едната спалня+хола, сега остана за другата спалня да сложа и дали няма да е по-добре да взема 25ца или да си гледам за 22ка ?

    Благодаря и хубав ден!


    Ъпдей от днес предлагат ми този климатик, гледам е със страхотен КОП, но си нямам на идея колко са качествени и тн.(уж панасоник): national cs-x227a-w
    Този пост е редактиран от alex8809; 29-07-22 в 13:43.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    28
    #5226

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Здравейте,може ли малко помощ относно Mitsubishi muz-sv227,Трябва ми за спалня в тухлен апартамент във Варна,13м2,западно Варна,13м2,западно изложение,вътрешен,с добра изолация и дограма.Интересува ме дали е подходящ за спалня,като работа и шум.

  8.  
     
  9. rbh
    rbh е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jun 2022
    Мнения
    14
    #5227

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Здравейте,
    Все още съм в търсене и чуденка за втора употреба климатик за помещението в по-горните ми постове ~17 м2 и 46 м3.
    От олх видях обява за дайкин ftxs25g . Някой има ли наблюдения за този модел и дали ще се справя с помещението.
    Ще съм благодарен за мнение.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    50
    #5228

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Здравейте,

    надявам се да съм в правилната категория.
    Бих искал да взема един или два климатика за родителите ми, че все още се мъчат с печки на дърва.
    Проблема е, че живеят в околните селца на Благоевград, и наоколо няма или поне не зная да има фирма вносител или представител на вносители, които да предлагат климатици 2У, с монтаж и евентуално да сме спокойно с гаранционно обслужване, ако се налага.
    Бюджета ни не е много голям и затова се чудех дали има фирми които биха могли да ни предоставят нещо хубаво и висок клас на народна цена...

    Ако някой може да предложи варианти ще съм ви много благодарен.

    Отделно ще постна и параметрите на помещенията които бих искал да отопляваме...


    Благодаря предварително.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,605
    #5229

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Трудно ще намерите "нещо хубаво и висок клас", с надеждно обслужване и "народна цена". Това че е К2У, не означава автоматично "народна цена". Качествените японски модели, особено с добро обслужване си имат съответната цена. Е, зависи какво се разбира под "народна цена" и "нещо хубаво и висок клас". И предлагането (ако говорим за добре обслужени машини) също е доста ограничено. Фирми в Пловдив и Варна основно се обсъждат.
    Kasap одобрява това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    50
    #5230

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Трудно ще намерите "нещо хубаво и висок клас", с надеждно обслужване и "народна цена". Това че е К2У, не означава автоматично "народна цена". Качествените японски модели, особено с добро обслужване си имат съответната цена. Е, зависи какво се разбира под "народна цена" и "нещо хубаво и висок клас". И предлагането (ако говорим за добре обслужени машини) също е доста ограничено. Фирми в Пловдив и Варна основно се обсъждат.
    Благодаря за отговора.

    Да, наясно съм, че няма как да е без пари...Но ако трябва да взема нещо висок клас сигурно ще е близо до 2к, докато К2У може би ще бъде 1000-1200, със същите, ако не и по-добри параметри.

    Въпроса ми по-скоро бе дали нещо около нас може да се намери. Щото въобще не си го представям да поръчам от Варна по куриер, а да се окаже с проблем (или да възникне проблем след време) и да трябва да го връщам... смятам, че няма да излезе сметката.

    Но, вероятно ще се насочим към нещо ново, макар и по-нисък клас заради бюджета...

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,605
    #5231

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цените на климатиците се вдигнаха сериозно в последните месеци. И постоянно се говори и за още увеличение. Висок клас вече не е към 2000лв., а влиза в диапазона 2700-3500лв. (и по-скъпи има) с монтажа и според номерацията. 1800-2200лв. е средният клас в зависимост от параметрите. 1200-1500лв. са вече средните модели на "китайските" марки, а техният висок клас дори гони 1800-2000лв.. Писа се във форума, че в Емаг от време на време има някакви техни си предложения, които можеха да се вземат до 1000лв. (без монтаж) Но май и те поскъпват в последно време. Търсеното просто е голямо. Има инфлация и цените много растат.
    И нещо в последно време не виждам да се пише много за внесени К2У от Япония. Гледам липсват предложения и в сайта на уважаван от всички тук форумен модератор, специалист в областта. Може да има нещо общо с високите транспортни разходи, забавени доставки. С тези "1000-1200лв." и желание за "висок клас, добре обслужени", поддръжка в село до Благоевград не съм оптимист, че ще намерите нещо. То и за нови нямате много избор и се чака с месец за монтаж.
    Този пост е редактиран от VanDan; 09-09-22 в 12:11.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    50
    #5232

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Цените на климатиците се вдигнаха сериозно в последните месеци. И постоянно се говори и за още увеличение. Висок клас вече не е към 2000лв., а влиза в диапазона 2700-3500лв. (и по-скъпи има) с монтажа и според номерацията. 1800-2200лв. е средният клас в зависимост от параметрите. 1200-1500лв. са вече средните модели на "китайските" марки, а техният висок клас дори гони 1800-2000лв.. Писа се във форума, че в Емаг от време на време има някакви техни си предложения, които можеха да се вземат до 1000лв. (без монтаж) Но май и те поскъпват в последно време. Търсеното просто е голямо. Има инфлация и цените много растат.
    И нещо в последно време не виждам да се пише много за внесени К2У от Япония. Гледам липсват предложения и в сайта на уважаван от всички тук форумен модератор, специалист в областта. Може да има нещо общо с високите транспортни разходи, забавени доставки. С тези "1000-1200лв." и желание за "висок клас, добре обслужени", поддръжка в село до Благоевград не съм оптимист, че ще намерите нещо. То и за нови нямате много избор и се чака с месец за монтаж.
    Благодаря за коментара колега.
    Явно ще трябва да направим компромиси...може би ще вземем само 1 тази година...
    И двамата са пенсионери и са доста недоверчиви към допълнителни консуматори на ток у дома....С тези "огромни" пенсии не искат и да чуят за климатик, ама пък и на дърва вече не е никак евтино и лесно да се отопляваш, и ми се искаше да помогна малко.

    Ще взема размерите на стаите и ще пусна запитване в другата тема.

    Благодаря.

  16. Member
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    367
    #5233

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Здравейте,
    Имам проблем с National CS-X255A.
    При пускане на самопочистването на филтрите, когато "прахосмукачката" отиде в крайно ляво положение и се предполага, че трябва да се върне, започва един боботещ звук. След спиране на самопочистването от дистанционното и повторното му активиране "прахосмукачката започва да се връща без проблем и така до следващото позициониране в крайно ляво положение.

    Предполагам, че някой датчик се е прецакал.

    Ако някой може да помогне.

    Благодаря.

  17. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,764
    #5234

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    В двата края има микреци, крайни изключватели. Този вляво сигурно е повреден.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #5235

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Случвало се е така и на моя това. След пет, десет секунди "стъргане" си тръгва надясно, но не е приятно като звук.
    При мен левият микропревключвател не дава хубава верига и затова става така. Разцъквам го на ръка 20-30 пъти и се оправя за месец - два и пак.
    Може да провериш дали работи добре и колко добре:
    1. Палиш климатика на отпление примерно, задание 16гр., не е нужно да топли реално.
    2. Ако прахосмукачката не е в крайно дясно положение е нужно да я закараш там:
    Задържа се бутона за ръчно почистване на филтър към 7 секунди, появява се надпис на дисплея на дистанционното и тогава трябва да се отпусне бутона, климатика писва и прахосмукачката отива в крайно дясно положение и спира.
    3. Вдигаш предният панел, започва да мига син светодиод за вдигнат капак.
    4. Натискаш с пръст левият микропревключвател и ако работи започва да мига таймер(оранжев светодиод) синхронно със синият.
    Разцъкваш 20-30 пъти докато таймера почне да свети при всяко натискане на левият микропревключвател.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Климатици втора употреба в София - от къде?
    От radop във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 86
    Последно: 15-02-14, 12:26
  2. Втора употреба климатици - част 2
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1527
    Последно: 23-10-12, 08:50
  3. Продавам части втора употреба за климатици
    От popovski във форум Приключили продажби
    Отговори: 9
    Последно: 09-09-12, 16:25
  4. Втора употреба климатици
    От dor4o във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2384
    Последно: 09-12-10, 14:09
  5. Отговори: 10
    Последно: 17-10-09, 21:00

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе