Страница 256 от 354 ПърваПърва ... 206246254255256257258266306 ... ПоследноПоследно
Резултати от 3,826 до 3,840 от общо 5297

Втора употреба климатици - част 3

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,709
    #3826

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    На трифазните не има трябва нула не защото е 3ф двигателя, а защото си разпределят перфектно консумацията върху трите фази. Все пак трите кабела не влизат директно в компресора. И са на твърда връзка - от кабела в клемореда. Няма контакт.
    Иначе хитро са си направили система "анти глупак" - всеки щепсел си влиза само в неговия контакт.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #3827

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Двигателят на компресора какъв е-1 или 3ф. Ако е 1 ще му трябва, но може да са направили по някакъв начин вътре изкуствена нула.

  4. Novice
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    2
    #3828

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Доколкото съм чел отзиви за тези фирми, не малко от моделите изложени на сайтовете им, често ги няма като наличност. По-добре питайте на живо какви имат налични и тогава търсете съвет. Също така независимо, че са К2У, хубавите модели не са евтини. Да, по-евтини са от аналогичните чисто нови модели, но не са "без пари". Тези, които си заслужават, доста бързо се продават на познати.
    Благодаря, VanDan.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    66
    #3829

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от zhelyobass Виж публикацията
    Здравейте,

    Пиша с молба за съвет - въпреки, че прегледах голяма част от темата, не бих казал че съм готов да направя информиран избор сам, а времето за мислене изтече. По ред причини се спирам на японски климатик, пари има само за втора употреба. Без да съм привърженик на конкретна марка (да не говорим за модел), в четвъртък най-късно трябва да поръчам нещо за помещение около 25 кв.м. в нова тухлена кооперация, което се ползва от две възрастни жени. През лятото е било сауна, зима там не са карали още, друго не знам какво да кажа...
    Та за да не е съвсем "на тото", моля ако някой може поне да ме откаже от по-калпавите варианти в линка по-долу (питам само за тези от 900 лв., от екстри няма нужда). Предварително благодаря.
    Всички предлагани климатици Варна с мощност 14000 BTU Japan Clima
    Не се занимавай с К2У климатици , ако нищо не разбираш от тая материя , или нямаш някой добър приятел който да разбира от климатици . Казваш че нямаш пари , а си готов да да платиш1050 лв. с монтажа за за К2У . Прегледах някои от климатиците от линка (тия които имаха снимки) и според мен никой не си заслужава . Това са общото взето базови машини , които не са били особенно скъпи и като нови преди 11-12 години, когато са били произведени . По-добре сложи още едни 120 лв. към бюджета и си сложи едно Fujitsu ASYG12LLCC / AOYG12LLCC и не се занимавай с глупости . К2У са за маници и разбирачи на климатиците .

  6. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #3830

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от GalinBelos Виж публикацията
    Не се занимавай с К2У климатици , ако нищо не разбираш от тая материя , или нямаш някой добър приятел който да разбира от климатици . Казваш че нямаш пари , а си готов да да платиш1050 лв. с монтажа за за К2У . Прегледах някои от климатиците от линка (тия които имаха снимки) и според мен никой не си заслужава . Това са общото взето базови машини , които не са били особенно скъпи и като нови преди 11-12 години, когато са били произведени . По-добре сложи още едни 120 лв. към бюджета и си сложи едно Fujitsu ASYG12LLCC / AOYG12LLCC и не се занимавай с глупости . К2У са за маници и разбирачи на климатиците .
    Нито разбирам материята, нито имам добър познат дето я разбира и монтира. Взех, че се излъгах и ми монтираха такива, едни непознати... Ама, бива!

  7. py4
    py4 е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    140
    #3831

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от GalinBelos Виж публикацията
    Не се занимавай с К2У климатици , ако нищо не разбираш от тая материя , или нямаш някой добър приятел който да разбира от климатици . Казваш че нямаш пари , а си готов да да платиш1050 лв. с монтажа за за К2У . Прегледах някои от климатиците от линка (тия които имаха снимки) и според мен никой не си заслужава . Това са общото взето базови машини , които не са били особенно скъпи и като нови преди 11-12 години, когато са били произведени . По-добре сложи още едни 120 лв. към бюджета и си сложи едно Fujitsu ASYG12LLCC / AOYG12LLCC и не се занимавай с глупости . К2У са за маници и разбирачи на климатиците .
    големи акъли се дават тука, от големи специалисти.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    351
    #3832

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    ...ами дават се щ'то акълат е единственото нещо, което можеш да дадеш без да го имаш...

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Мнения
    34
    #3833

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Здравейте! Да ви попитам, що за машина е Toshiba Ras-2219D. Параметрите ги знам, всъщност, не много по-различни от други базови модели, но килограмите са притеснително малки -7 и 19кг.Ще му стига ли "душата" при -10 -15градуса или японеца не го е предвидил за това? По принцип, нямаше да му обърна внимание и да пиша тук, но на тази бройка ламелите и на двете тела са синкави (ако означава това, че са работили малко де?) и ми стана любопитно. Стаята ми е 11кв.м., северна спалня.
    Друго, което има в момента е Mitsubishi Msz-h227. Цените са едни и същи.
    Този пост е редактиран от Lalito; 17-11-17 в 12:00.

  11. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #3834

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Такъв модел сме слагали и в 16 кв.метра и работи без проблем. За Вашето помещение, не трябва да имате притеснения. Разбира се, важен фактор е обслужването на машината и монтажа.

    Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    279
    #3835

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от Lalito Виж публикацията
    Здравейте! Да ви попитам, що за машина е Toshiba Ras-2219D. Параметрите ги знам, всъщност, не много по-различни от други базови модели, но килограмите са притеснително малки -7 и 19кг.Ще му стига ли "душата" при -10 -15градуса или японеца не го е предвидил за това? По принцип, нямаше да му обърна внимание и да пиша тук, но на тази бройка ламелите и на двете тела са синкави (ако означава това, че са работили малко де?) и ми стана любопитно. Стаята ми е 11кв.м., северна спалня.
    Друго, което има в момента е Mitsubishi Msz-h227. Цените са едни и същи.
    Съвсем скоро ще мога да споделя лични впечатления за машината (Тошиба), ако не е спешно. Дават го и да застудее и ще се види потенциала на машинката. Просто ремонта на спалнята не върви със веткавични темпове, защото си я правя сам и климатика не е монтиран.
    Ще споделя мнение, след като се монтира и поработи няколко дни.
    П.П. При мен ще е в 15м2 на 2.5м височина, северозападна спалня с добра изолация и хубава дограма с ал. ролетни щори.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Мнения
    34
    #3836

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Благодаря, Александър! А този син цвят по ламелите на топлообменниците, трябва ли да ме съблазнява или просто материала си е такъв?
    И последен въпрос По-добре ли е от Митсубишито?

    P.S. Благодаря, Мезинов! Спешно ми е до толкова, че ако изчакам може да ги вземат.
    Този пост е редактиран от Lalito; 17-11-17 в 13:45.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    48
    #3837

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Добра вечер на всички Моля за помощ трябва ми превод на дистанционното управление за Panasonic CS-EX259A Номерът на дистанционното е А75С3139 Japan
    Този пост е редактиран от milan; 17-11-17 в 21:55.

  16. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #3838

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Днес ми монтираха Тошиба-та. Първи впечатления - работи по тихо от Хитачи-то и за сега е по икономична . Сложих и уреда от любопитство. Първо настроена на 22гр., като се кротна, изразходваше 60w. После вдигнах на 25гр. и закова на 100w и не мърда. Важното е, че и двете тела са тихи. Доволен съм от машината.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #3839

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    С тея 100w кога ще стигне 25°...

  18. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #3840

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    С тея 100w кога ще стигне 25°...
    Виж помещението, отчети колко топлинна мощност ще отдава при 100W и най-важното-не сравнявай с твоите. Сега отговори ли си на въпроса?
    И всъщност защо трябва да става 25-да се изпоти ли?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Климатици втора употреба в София - от къде?
    От radop във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 86
    Последно: 15-02-14, 13:26
  2. Втора употреба климатици - част 2
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1527
    Последно: 23-10-12, 09:50
  3. Продавам части втора употреба за климатици
    От popovski във форум Приключили продажби
    Отговори: 9
    Последно: 09-09-12, 17:25
  4. Втора употреба климатици
    От dor4o във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2384
    Последно: 09-12-10, 15:09
  5. Отговори: 10
    Последно: 17-10-09, 22:00

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе