Страница 323 от 354 ПърваПърва ... 273313321322323324325333 ... ПоследноПоследно
Резултати от 4,831 до 4,845 от общо 5297

Втора употреба климатици - част 3

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Живее в
    Карлово
    Мнения
    61
    #4831

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Благодаря на отзовалите се . Разбрах че е среден клас машината а тази по добра ли е според вас.
    Panasonic CS-229XB


  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #4832

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    dragodream71, да, по-добра е, като хардуер и параметри. Но, не казвате за какво помещение Ви трябва машина.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Живее в
    Карлово
    Мнения
    61
    #4833

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Трябва ми за едно отворено стълбище около 10-12 кв. Към него може да се отваря и една тоалетна. Общо взето да климатизира коридора между първия и втория етаж .

  5. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,288
    #4834

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Зависи какво са имали предвид като са писали сервизното ръководство.
    Ако минималното топлоотдаване е отбелязано при най-високата степен на турбината както максималното топлоотдаване, би следвало на по-ниските степени да отдава по-малко.
    Понеже не се знае какво са мислили като са писали, варианта е проба-грешка.
    Или по-приемлив вариант доверие на Тони34ал.

  6. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #4835

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Само да обърнем внимание, че минималното топлоотдаване е по-важно от минималната консумация...
    мда ,имаше едни машинки с КОП 2 на минимум .. ма за съжаление вече не изпадат ..

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Живее в
    София
    Мнения
    17
    #4836

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от bvenkov Виж публикацията
    Вероятно и с индиректната ви помощ получих неочаквано предложение за презареждане с фреон следващата седмица, ще споделя при ново развитие на нещата.
    Здравейте, искам да разкажа как се развиха при мен нещата. След презареждане с фреон нямаше особена промяна в работата на климатика. Малко се покачи максималната мощност, която можех да измеря при дълга работа на максимално зададени градуси и първа степен на вентилатора (670W), като само така можеше да достигне 50гр на възд струя.
    Основното, което ме притесняваше се прояви в двата дни с мъгла ( имаше вече нормални по продължителност дефрости - 2-3-4 на нощ) но все така безумно шумни, съотвено ме будеха. Затова пожелах да върна климатика на фирмата от която го взех, като сумата за монтаж и демонтаж останат за моя сметка ~280лв.
    С помощта на колегата от форума /Мega/ (благодаря още веднъж за коректното и професионално отношение) се сдобих с MHI SRK20ZS-W и когато се наложат дефрости се надявам вече да мога да си спя, при он/офф няма шум от фреон. Това което обаче забелязвам в сравнение с 10-20 годишните базови 100в машини, е че външното тяло е по-шумно и има потенциал да се разбръмчи. Вътрешно си оставам техен почитател и се надявам пловдивчани да открият филиал за такива машини ако ли не, вероятно след време пак ще си опитам късмета с някоя от софийските фирми.
    С пожелание към всички за топлещи и безпроблемни машини!

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #4837

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Ако ти е позатегнал ламарините няма да се разбръмчи, иначе може да ти идва на гости.

  10. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #4838

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от bvenkov Виж публикацията
    Това което обаче забелязвам в сравнение с 10-20 годишните базови 100в машини, е че външното тяло е по-шумно и има потенциал да се разбръмчи. Вътрешно си оставам техен почитател и се надявам пловдивчани да открият филиал за такива машини ако ли не, вероятно след време пак ще си опитам късмета с някоя от софийските фирми.
    С пожелание към всички за топлещи и безпроблемни машини!
    Дори и в Пловдив, когато олигофрени ти монтират хубава машина, висок клас с "икономисан" тръбен път, можеш да очакваш шуртене и преливане на фреон.

  11. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #4839

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Fujitsu W22B се продава - наумих си да сложа една друга машинка .. в добро състояние е ,купувал съм го чисто нов . Ако има мераклии ЛС .

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2018
    Мнения
    29
    #4840

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Имам един стар климатик ETA KFR35/12 който се чудя какво да го правя. Купуван е края на 2007ма от Виктор Електрик Русе. Майсторите дето ми слагаха новите казаха, че тоя бил съм с някакъв много стар фреон дето бил нелегален и никъде го нямало. А ми го сваля един "майстор" и не знам дали е прибрал фреона в компресора преди да отреже тръбите. Има ли начин да разбера?

    И мислите ли че мога да му взема 200лв?

    Благодаря

  13. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #4841

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от CYPER Виж публикацията
    И мислите ли че мога да му взема 200лв?
    Никакъв шанс.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #4842

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от CYPER Виж публикацията
    Имам един стар климатик ETA KFR35/12 който се чудя какво да го правя. Купуван е края на 2007ма от Виктор Електрик Русе. Майсторите дето ми слагаха новите казаха, че тоя бил съм с някакъв много стар фреон дето бил нелегален и никъде го нямало. А ми го сваля един "майстор" и не знам дали е прибрал фреона в компресора преди да отреже тръбите. Има ли начин да разбера?

    И мислите ли че мога да му взема 200лв?

    Благодаря
    Много интересно как този фреон "нелегално" се е вмъкнал в климатика ви и толкоз време се скатава там , че към днешна дата го нарича "нелегален". Кажи на майстора си че фреона на новите ти климатици след 5 години също може да се окаже нелегален , а това него го прави "трафикант" ... да стяга багажа за кауша Но има голям шанс да си е вързал тенекийка и да е оставил "вратичка" за фреона (на новите) някъде по системата ...

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2018
    Мнения
    29
    #4843
    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    Много интересно как този фреон "нелегално" се е вмъкнал в климатика ви и толкоз време се скатава там , че към днешна дата го нарича "нелегален". Кажи на майстора си че фреона на новите ти климатици след 5 години също може да се окаже нелегален , а това него го прави "трафикант" ... да стяга багажа за кауша Но има голям шанс да си е вързал тенекийка и да е оставил "вратичка" за фреона (на новите) някъде по системата ...
    Под нелегален имам в предвид, че има нови като R32, които са много по щадящи за озоновия слой и следователно такива ползвани преди 15 години примерно вече не се произвеждат.

  17. KFC
    KFC е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    97
    #4844

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Здравейте! Къде мога да видя светлините кодови за грешки на fujitsu as22npe - на отопление червения диот мига 7 пъти а зеления постоянно без да спира и не сработва.

  18. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #4845

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Грешка за комуникация.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Климатици втора употреба в София - от къде?
    От radop във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 86
    Последно: 15-02-14, 13:26
  2. Втора употреба климатици - част 2
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1527
    Последно: 23-10-12, 09:50
  3. Продавам части втора употреба за климатици
    От popovski във форум Приключили продажби
    Отговори: 9
    Последно: 09-09-12, 17:25
  4. Втора употреба климатици
    От dor4o във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2384
    Последно: 09-12-10, 15:09
  5. Отговори: 10
    Последно: 17-10-09, 22:00

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе