Страница 332 от 354 ПърваПърва ... 282322330331332333334342 ... ПоследноПоследно
Резултати от 4,966 до 4,980 от общо 5297

Втора употреба климатици - част 3

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,600
    #4966

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Напоследък много скучно у форума нещо. Викам да напиша и аз нещо ...
    Коронавируса хвана моят 365UDR и не ще да го пуска.
    Историята е описана тук: https://forum.setcombg.com/%D0%B2%D1...2-3-a-295.html
    Накратко не включва отопление, дори вече с двойно подадено напрежение от нормалното(40V:20V).
    На охлаждане се подава дирекно +-100V, изправено през Грец. А на отопление през съпротивление 1кОм и на вентила отива към -+20V нормално!
    При предният отказ намалих 1к на 0,33к и така се подаваше 40V. До момента без проблем. Но сега няма включване на отопление!
    Дирекно накъсо без съпротивление му запоих жицата - не ще пак. Хммм. Бобината си дава съпротивление.
    Я на 220V през 40W лампа и еднополупериоден изправител - в двете посоки, няколко пъти - Не.
    С лампа 60W, пак няколко пъти, в двете посоки - Не.
    С 250W - Не.
    Лампите светват леко, ток има но превключване не се чува!
    Нормално се чува ясно!
    Същевременно пробвам дали е тръгнал на отопление пък да не съм чул, ама няма такова нещо - охлажда и толкоз.
    Чукам лопам леко по 4-рипътния с отверка - Не.
    Викам си, смъквам бобината да видя прави ли някакво магнитно поле изобщо.
    Махам я, пускам климатика - чудо!
    Климатика работи на отопление.
    ???
    Те това вече е Тошиба без дефрост. Работи няколко дни така - външното в скреж ама няма дефрост, той го пуска ама не му се дава.
    Ще проверявам бобината дали прави магн. поле.
    Слагам една отвертка и тя залепна без да съм подавал напрежение. Ама яко лепи. ???
    Вече ми стана ясно какво става. Вътре в бобината има постоянен магнит с ясно изразен NS.
    При +- 100V, охлаждане има за цел да усили магн. поле в същата посока и да дръпне плунжера в посока към бобината.
    Веднъж дръпнат, постоянният магнит има достатъчно сила да го държи.
    При отопление целта е да неутрализира полето на пост. магнит и да изтърве плунжера и да отиде в обратна посока. Затова се е подавало 20V.
    Мисля, че му действа пружина. Защото при изваждане на бобината без подаване на напрежение се задейства отопление. Т.е. в плунжера няма магнит, иначе щеше да реагира като му подавах 100V.
    Пробвах няколко пъти с изваждане на бобината. Мръдне ли 5мм и изтърва и минава на отопление.
    Задържането е прекалено силно, възможно е и плунжера да се е намагнитил и да пречи.
    Хрумна ми гениалната мисъл да отдалеча бобината малко.
    За целта сложих гумена шайба с дебелина 2,5мм и след нея бобината. Така силата на привличане е по-малка.
    След множество тестове и реални условия няколко дни засега няма отказ.
    Надявам се да е полезно на някой.
    Тя и колата ми я хвана корона вируса - и там имаше ел. технически загадки. Ако имате мерак ще разкажа.
    Ай, наздраве!

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    9
    #4967

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Здравейте, имам нужда от климатик за малко помещение около 12 кв.м. с височина 2,60 м., който ще използвам само за охлаждане. Бихте ли ме насочили към фирма в София, която би могла да предложи нещо подходящо? Бюджетът ми е 500-600 лв.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    63
    #4968

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Здравейте, в бг от къде да намеря употребяван или рециклиран ururu sarara daikin , или toshiba daisekai?
    важното е да работи и да е в добро състояние...

  5. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    12
    #4969

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Моля за съдействие - харесал съм две Тошиби - 365UDR и 365NDR, та въпросът ми е дали има причина, поради която да предпочета едната или да вземам която и да е от двете? Някой знае ли различната буква (N или U) какво определя? Прочетох за одисеята с 365UDR по-горе и поради тази причина повече клоня към 365NDR. Съвет?

    PS:
    Към избора реших да добавя и Шарп AY-Y40SX. Интересува ме нещо, което е икономично, тихо и надеждно. Важно ми е да се представя добре и в по-малко помещение. Ако някой има по-добро предложение в рамките на около 1300 лв., ще съм благодарен да сподели. Тези съм ги подбирал по параметри и без да съм твърде в час с климатиците. Хареса ми, че едната Тошиба можеше да аспирира. Шарпа не знам какви екстри има.

    Първоначално ще се ползва за няколко месеца в апартамент, но след това ще се демонтира/монтира и ще работи в къща - около 30 кв. м. помещение.

    Към трудния избор добавям и следните модели:
    Шарп AY-S288SC
    Шарп AY-N28CS
    Фуджитсу ASE28R
    Фуджитсу ASZ28R
    Този пост е редактиран от Бате Димчо; 07-07-20 в 01:30.

  6. Novice
    Тук е от
    Jul 2020
    Мнения
    7
    #4970

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Здравейте и от мен,

    На път съм да се конвертирам в религията с японските климатици. Доста изчетох и сега съм решил да действам.
    Избирам си климатик за помещение 35 кв.м. 98 м3 правилна форма. Добре изолирано ново строителство с един ПВЦ прозорец на юг към 4кв.м. Става дума за студио като кухнята си е отделна стаичка. 2 външни стени юг и изток. В София е с живеещи съседи. Не е последен етаж но над мен повече от половината е голяма тераса, така че си е като последен етаж.
    Помещението е хол-спалня с телевизор и лаптоп. Ще се използва и зимата и лятото. Има завещани два конвектора за всеки случай ако е голям студ.


    Спрял съм се на 2 климатика.
    1 National CS-40JA2EA
    За National не намирам много информация за минимум и максимум и екстрите.

    2 Hitachi SC40Z2

    За всичко ми харесва, екстри ,APF... единствено се притеснявам дали минимум от 120 е добре или по скоро не. Защото гледам разни машини с минимум 60-80…


    Ще свършат ли работа според вас и кой от двата бихте ми препоръчали? Или да си търся друго

  7. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,098
    #4971

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от Bamb Виж публикацията
    Здравейте и от мен,

    На път съм да се конвертирам в религията с японските климатици. Доста изчетох и сега съм решил да действам.
    Избирам си климатик за помещение 35 кв.м. 98 м3 правилна форма. Добре изолирано ново строителство с един ПВЦ прозорец на юг към 4кв.м. Става дума за студио като кухнята си е отделна стаичка. 2 външни стени юг и изток. В София е с живеещи съседи. Не е последен етаж но над мен повече от половината е голяма тераса, така че си е като последен етаж.
    Помещението е хол-спалня с телевизор и лаптоп. Ще се използва и зимата и лятото. Има завещани два конвектора за всеки случай ако е голям студ.


    Спрял съм се на 2 климатика.
    1 National CS-40JA2EA
    За National не намирам много информация за минимум и максимум и екстрите.

    2 Hitachi SC40Z2

    За всичко ми харесва, екстри ,APF... единствено се притеснявам дали минимум от 120 е добре или по скоро не. Защото гледам разни машини с минимум 60-80…


    Ще свършат ли работа според вас и кой от двата бихте ми препоръчали? Или да си търся друго
    Заложи на Хитачито,модела е от високия клас.

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #4972

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Да помоля за превод на това ДУ:
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  10. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,098
    #4973

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от the inquirer Виж публикацията
    Да помоля за превод на това ДУ:
    От къде го изкопа?По добре кажи кой е модела на машината.

  11. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #4974

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от Genadi80 Виж публикацията
    От къде го изкопа?По добре кажи кой е модела на машината.
    Няма как да видя модела на машината, модела на ДУ би трябвало да свърши работа.
    Дават го, че става за тези машини:
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  12. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #4975

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от Bamb Виж публикацията
    National CS-40JA2EA
    Модела е CS-40JA2E5 и е от най-високия клас на марката.

  13. Novice
    Тук е от
    Jul 2020
    Мнения
    7
    #4976

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Да, CS-40JA2E5 е правилното изпизване. Моя грешка.
    Благодаря и на Genadi80 и на Aleksandars
    Аз май вече се спрях на Hitachi SC40Z2. За него имам и pdf с ръководството. За Национала не го изнамерих. Като цена са еднакви, но визуално ми харесва повече Хитачито. Надявам се е добър избор.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    12
    #4977

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    В крайна сметка се спрях на 255JDR. В тази връзка, някой може ли да помогне с превод на дистанционно WH-F3J?

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    12
    #4978
    Цитат Първоначално публикувано от Бате Димчо Виж публикацията
    В крайна сметка се спрях на 255JDR. В тази връзка, някой може ли да помогне с превод на дистанционно WH-F3J?
    Там откадето щего купувате, не предлагат ли превод?.Добрите фирми за К2У предлагат превод, и най важното качествен монтаж.Та първо си помислете откаде ще закупите машината.За 30кв помещение и в къща,ако е без изолация машинната може леко да се поизмъчи. Климатика е много добър, но поискайте и оглед от фирмата
    Този пост е редактиран от Buxata; 21-07-20 в 17:24.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    12
    #4979
    Цитат Първоначално публикувано от Buxata Виж публикацията
    Там откадето щего купувате, не предлагат ли превод?.Добрите фирми за К2У предлагат превод, и най важното качествен монтаж.Та първо си помислете откаде ще закупите машината.За 30кв помещение и в къща,ако е без изолация машинната може леко да се поизмъчи. Климатика е много добър, но поискайте и оглед от фирмата
    Предоставиха ми два превода, но са с подобни бутони, а не същите. Вече започнах да се ориентирам на принципа "проба-грешка", но примерно за аспирацията нямам информация. Превеждайки с Гугъл, разбирам, че май единият бутон включва, а другите два са за ръчно и автоматично. Може би ми трябва ръководство по-скоро, защото с дистанционното ще се разберем все някак.
    Иначе за квадратурата, ще го ползваме в подходяща стая, а не както първоначално смятах. Наложи се да взема по-малък сега.

  18. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #4980

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Не ви ли предложиха допълнително някакво свястно дистанционно, с по-човешки абревиатури, примерно на английски?

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Климатици втора употреба в София - от къде?
    От radop във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 86
    Последно: 15-02-14, 13:26
  2. Втора употреба климатици - част 2
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1527
    Последно: 23-10-12, 09:50
  3. Продавам части втора употреба за климатици
    От popovski във форум Приключили продажби
    Отговори: 9
    Последно: 09-09-12, 17:25
  4. Втора употреба климатици
    От dor4o във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2384
    Последно: 09-12-10, 15:09
  5. Отговори: 10
    Последно: 17-10-09, 22:00

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе