Страница 334 от 354 ПърваПърва ... 284324332333334335336344 ... ПоследноПоследно
Резултати от 4,996 до 5,010 от общо 5297
Like Tree2904Одобрявам

Втора употреба климатици - част 3

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #4996

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    За базовите модели няма никакъв проблем. Купувам само такива, с дистанционни на английски. Оригиналните им стоят за майсторите, ако се наложи някаква диагностика.

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk
    Ще дадеш ли 1300лв. за 12г. базов климатик? А за висок клас, ама само за украса?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #4997

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Глупав въпрос! Много глупав...

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

  4. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #4998

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Глупав въпрос! Много глупав...

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk
    Прав си! Ама за някои не е!

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2015
    Живее в
    Разград
    Мнения
    81
    #4999

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Е базов, базов, колко да е базов?
    При отопление:
    Отдава (kW): 3.0(0.6~7.7)
    Консумира (W): 450(75~1,980)
    COP при отопление:
    6.67
    Самопочистването е автоматично, без необходимост да се контролира от потребителя.
    Ако говоря ангро, моля да дадете по-добро предложение за нов климатик в диапазона до 2000 лв.


  6. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #5000

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от Satmar Виж публикацията

    Самопочистването е автоматично, без необходимост да се контролира от потребителя.
    Ако говоря ангро, моля да дадете по-добро предложение за нов климатик в диапазона до 2000 лв.

    Ако имаш климатик със самопочистване на филтрите /а не да духа питата/, пробвай да го оставиш на автоматичен режим и пак пиши, когато му дойде кефа да се почисти към 2,30 през ноща. Аз лично климатик от висок клас без оригинално дистанционно не бих погледнал, независимо от цената. Какъв е смисълът да имаш куп екстри и да не можеш да ги ползваш?
    dodo_pv, Aleksandars и Genadi80 харесват това.

  7. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #5001

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    ...Аз лично климатик от висок клас без оригинално дистанционно не бих погледнал, независимо от цената. Какъв е смисълът да имаш куп екстри и да не можеш да ги ползваш?
    Не, че би ги ползвал и с оригиналното дистанционно, но това е друга тема [emoji4]

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

  8.  
     
  9. AIR
    AIR е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    В. Търново
    Мнения
    13
    #5002

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Не спорете! Понеже аз повдигнах въпроса за Варнаклима, само да кажа, че в страницата им не можах да намеря тези климатици, които гледах в Търново и те нямат официален магазин тук...Тази търновската фирма е техен партньор и явно взема от тях рециклираните и съответно Варнаклима ги поддържат...Разбира се, ако харесам директно от сайта на Варнаклима, предполагам, че ще го доставят чрез търновската фирма...
    И да питам директно - отдавана топлина за моето/моите помещения от 3,6 (до макс 5,2) както е при Шарпа, добре ли е? Или мин.колко трябва да гледам?

  10. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #5003

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от AIR Виж публикацията
    Разбира се, ако харесам директно от сайта на Варнаклима, предполагам, че ще го доставят чрез търновската фирма...
    И да питам директно - отдавана топлина за моето/моите помещения от 3,6 (до макс 5,2) както е при Шарпа, добре ли е? Или мин.колко трябва да гледам?
    За съжаление, системата не работи точно така. Каквото и са си харесата на сайта, вероятността да го има в наличност не е голяма. Относно мощността на климатика, личния ми съвет е да си вземете подходящ климатик за детската стая (нещо с индекс 22 в означението на модела), а когато ви се отвори възможност, да си климатизирате и останалите помещения. Успех в избора!
    SPSt одобрява това.

  11. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,772
    #5004

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    AIR, уточни с тоя климатик колко помещения ще отопляваш. Останах с впечатлението, че искаш да топлиш две помещенията, детската и преходния хол. Най-добре си попълни въпросника в правилната тема за да са ясни нещата. Ако си гледала някакви модели им напиши моделите, защото линковете от вмах не работят.

  12. Novice
    Тук е от
    Jul 2020
    Мнения
    7
    #5005

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    За съжаление или за радост аз се разминах с Hitachi-то което си бях харесал (SC40Z2)* Още не беше тествано като го харесах и някакъв проблем с платката се е появил при тестовете.
    Някой от вас ако има под ръка повече информация за National CS-40JA2E5 ще съм много благодарен. Това е алтернативата ми. Превод на дистанционно имам но друго си е да сложа ръце на японското упътване.
    Сега се опитвам да се регистрирам в Club Panasonic евентуално там като регистрирам машината с сериен код да попадна на повече информация.
    Иначе намирам тези две късчета от упътването, но са крайно недостатъчни и точно за 40 нищо не се вижда.

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  13. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #5006

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  14.  
     
  15. AIR
    AIR е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    В. Търново
    Мнения
    13
    #5007
    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    AIR, уточни с тоя климатик колко помещения ще отопляваш. Останах с впечатлението, че искаш да топлиш две помещенията, детската и преходния хол. Най-добре си попълни въпросника в правилната тема за да са ясни нещата. Ако си гледала някакви модели им напиши моделите, защото линковете от вмах не работят.
    Благодаря! Ще се прехвърля в посочената тема!
    За протокола гледах във Вимакс: Хиперинверторен климатик Fuji Electric RSG12KGTA(B)/ROG12KGCA, 12000 BTU ;
    Toshiba RAS B13J2KVSG-E13
    Рециклирани: Sharp AY S28SC, Mitsubishi MSZ-GM 220 и нов Fujitsu ASYG 12KMTA.Въобще не погледннах Национал, не бях я чувала тази марка....
    Ще се отоплява основно детската (16 кв.м и 43 куб.м), идеята ми е късен следобед да се отваря и към хола (11 кв.м), когато аз се прибирам от работа..
    Този пост е редактиран от AIR; 29-07-20 в 23:36.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2015
    Живее в
    Разград
    Мнения
    81
    #5008

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от AIR Виж публикацията
    Благодаря! Ще се прехвърля в посочената тема!
    За протокола гледах във Вимакс: Хиперинверторен климатик Fuji Electric RSG12KGTA(B)/ROG12KGCA, 12000 BTU ;
    Toshiba RAS B13J2KVSG-E13
    Рециклирани: Sharp AY S28SC, Mitsubishi MSZ-GM 220 и нов Fujitsu ASYG 12KMTA.Въобще не погледннах Национал, не бях я чувала тази марка....
    Ще се отоплява основно детската (16 кв.м и 43 куб.м), идеята ми е късен следобед да се отваря и към хола (11 кв.м), когато аз се прибирам от работа..
    AIR, напъваш се малко и вземаш два климатика. По един от следните:
    https://*********/invertorni-klimati...tu-klas-a.html
    https://*********/invertorni-klimati...tu-klas-a.html

    Не са най-икономичните на света, но разлика в месечните сметки от порядъка на 2-3 кутии цигари надали те събаря.
    Да отопляващ две стаи с един климатик просто забрави напълно. Да охлаждаш ... как да е, ама не става за отопление.
    Правилен избор понякога няма ... всичко е на късмет. Само трябва да помниш, че с един климатик две стаи не става.

  17. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #5009

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от AIR Виж публикацията
    Ще се отоплява основно детската (16 кв.м и 43 куб.м), идеята ми е късен следобед да се отваря и към хола (11 кв.м), когато аз се прибирам от работа..
    Машина с подобни параметри, ще пасне идеално на условията.
    Параметри на климатика при 35°С външна температура (27°С в помещението):
    Охлаждаща мощност: 2.8 kW (0.8 ~ 3.5), 9556 BTU (2730 ~ 11946)
    Консумирана електроенергия: 545 W (125 ~770)
    COP: 5.14 (min 6.4, max 4.55)(коефициент на преобразуване – енергийна ефективност)
    Energy efficiency class: A+++
    Параметри на климатика при 7°С външна температура (20°С в помещението):
    Отоплителна мощност: 3.6 kW (0.8 ~ 5.1), 12287 BTU (2730 ~ 17406)
    Консумирана електроенергия: 640 W (120 ~ 1180)
    COP: 5.63 (min 6.67, max 4.32)(коефициент на преобразуване – енергийна ефективност)
    Energy efficiency class: A+++
    Параметри на климатика при 2°С външна температура (20°С в помещението):
    Отоплителна мощност: 3.7 kW, 12628 BTU
    Консумирана електроенергия:1040 W
    COP: 5.39 (средна стойност)(коефициент на преобразуване – енергийна ефективност)
    APF: 5.5 (целогодишна ефективност на енергийно потребление – CSPF – 6.04, HSPF – 5.3)
    Допълнителна информация:

    • Система за почистване на филтрите на климатизатора (свързана с аспирация), както и на изпарителя след работа, предотвратяваща образуването на микроорганизми във вътрешно тяло;
    • Аспирация – извеждане на замърсения въздух чрез система за аспирация извън помещението;

  18. AIR
    AIR е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    В. Търново
    Мнения
    13
    #5010

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Aleksandars, това като примерни параметри ли е или е определен климатик? Може ли марката и модела?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Климатици втора употреба в София - от къде?
    От radop във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 86
    Последно: 15-02-14, 12:26
  2. Втора употреба климатици - част 2
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1527
    Последно: 23-10-12, 08:50
  3. Продавам части втора употреба за климатици
    От popovski във форум Приключили продажби
    Отговори: 9
    Последно: 09-09-12, 16:25
  4. Втора употреба климатици
    От dor4o във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2384
    Последно: 09-12-10, 14:09
  5. Отговори: 10
    Последно: 17-10-09, 21:00

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе