Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 20
Like Tree8Одобрявам

Къде събирате конденза при външно тяло разположено на тераса?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    364
    #1

    Къде събирате конденза при външно тяло разположено на тераса?

    Имам 3 климатика разположени на голяма тераса. Проблема е, че ако зимата ги оставя да капят по терасата стават сериозни поледици което си е опасно и неприятно. Слагах кофи, но за модели като Тошибата с 3 отвора на тавата, пълното събиране на конденза е почти невъзможно и все нещо пръска навън. Някой може ли да каже как си решава проблема в такава ситуация?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #2

    Отговор: Къде събирате конденза при външно тяло разположено на тераса?

    никак ,тече си по терасата .. имам 2 тераси и въпросната я ползвам само за сушене на наденици и филета ,не ми е проблем да е заледена щото като изляза на нея съм обул кънките така или иначе
    bobovo, TIMBERLAKE, Kasap и 3 други харесват това.

  4. Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    364
    #3

    Отговор: Къде събирате конденза при външно тяло разположено на тераса?

    То е ясно, че това е най-лесния вариант, но все си мисля, че хората в по-белите държави не си превръщат терасите и тротоарите в ледени пързалки. Тези тави под климатиците ми се виждат супер неефективни, защото обикновенно ги виждам преляли с 10-ки висулки по тях.. пък и трябва да има улук да се върже, а аз имам такъв само до една от машините.

  5. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Димитровград
    Мнения
    354
    #4

    Отговор: Къде събирате конденза при външно тяло разположено на тераса?

    Давам решение на въпроса

    Вече със ВиК части можеш да си изведеш конденза към улук или извън терасата.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  6. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #5

    Отговор: Къде събирате конденза при външно тяло разположено на тераса?

    Цитат Първоначално публикувано от MisterT Виж публикацията
    Имам 3 климатика разположени на голяма тераса. Проблема е, че ако зимата ги оставя да капят по терасата стават сериозни поледици което си е опасно и неприятно. Слагах кофи, но за модели като Тошибата с 3 отвора на тавата, пълното събиране на конденза е почти невъзможно и все нещо пръска навън. Някой може ли да каже как си решава проблема в такава ситуация?
    Свържи се с Mega от форума, има точното нещо (нискотемпературен кит), което ти трябва. Взима сигнал от четирипътния вентил и може да командва нагревател за подово отопление, който да позволи оттичането на водата извън терасата. Нагревателят се монтира в PVC тръбата, извеждаща водата и кондензната тава. Достатъчно е да работи по време на дефроста.

  7. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #6

    Отговор: Къде събирате конденза при външно тяло разположено на тераса?

    Цитат Първоначално публикувано от MisterT Виж публикацията
    но все си мисля, че хората в по-белите държави не си превръщат терасите и тротоарите в ледени пързалки
    И какво общо имат тук белите държави... там хората не се топлят с климки.
    /с малки изключения, но там така или иначе си е заледено/
    tokata одобрява това.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    364
    #7

    Отговор: Къде събирате конденза при външно тяло разположено на тераса?

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Свържи се с Mega от форума, има точното нещо (нискотемпературен кит), което ти трябва. Взима сигнал от четирипътния вентил и може да командва нагревател за подово отопление, който да позволи оттичането на водата извън терасата. Нагревателят се монтира в PVC тръбата, извеждаща водата и кондензната тава. Достатъчно е да работи по време на дефроста.
    Едва ли ще стане, защото терасата е много голяма т.е всяка от машините се намира до най-близкият край на терасата на около 3м. , като тези тръби пресичайки я ще пречат на свободното придвижване из нея.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #8

    Отговор: Къде събирате конденза при външно тяло разположено на тераса?

    Цитат Първоначално публикувано от MisterT Виж публикацията
    Едва ли ще стане, защото терасата е много голяма т.е всяка от машините се намира до най-близкият край на терасата на около 3м. , като тези тръби пресичайки я ще пречат на свободното придвижване из нея.
    Ами ще пречат, ама поне няма да се пързаляш. Ако нямаш възможност да ги монтираш близко до канала или улук на терасата, това е решение. Другото е на парапета...поне остави само един отвор за оттичане.

  11. Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    364
    #9

    Отговор: Къде събирате конденза при външно тяло разположено на тераса?

    Цитат Първоначално публикувано от pilot Виж публикацията
    Ами ще пречат, ама поне няма да се пързаляш. Ако нямаш възможност да ги монтираш близко до канала или улук на терасата, това е решение. Другото е на парапета...поне остави само един отвор за оттичане.
    В никой случай, няма да прекарам тръби под които да се провирам, пък и 3 климатика с тръби по 3м. с нагревател, просто не е удачно в моя случай. До сега не съм бил на пъразалка защото конденза що годе прилично се събира в съдовете под машините. Исках да чуя някое по нестандартно решение, но явно такова няма...дето се вика пълно щастие няма.

  12. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #10

    Отговор: Къде събирате конденза при външно тяло разположено на тераса?

    Слага се само един нагревател, който ще работи по около 5 минути на дефрост. Ще изкарва водата извън терасата, лед няма да се образува въобще.

  13. Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    364
    #11

    Отговор: Къде събирате конденза при външно тяло разположено на тераса?

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Слага се само един нагревател, който ще работи по около 5 минути на дефрост. Ще изкарва водата извън терасата, лед няма да се образува въобще.
    Много добре ми е ясно какво казваш, но мястото докъдето трябва да се изведе конденза е твърде голямо и няма как да минат тръбите без да пречат на нормалното ползване на терасата.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #12

    Отговор: Къде събирате конденза при външно тяло разположено на тераса?

    Цитат Първоначално публикувано от MisterT Виж публикацията
    Много добре ми е ясно какво казваш, но мястото докъдето трябва да се изведе конденза е твърде голямо и няма как да минат тръбите без да пречат на нормалното ползване на терасата.
    Същия проблем имам и аз в момента. Монтирам кондензна тава, от която излиза PVC тръба ф32, положена с малък наклон, покрай стените на терасата, за да не се спъва човек в нея и да не пречи. Тръбата ще е топлоизолирана отвън, а в нея ще се слага нагревател за подово отопление, с мощност около 150W на метър или повече. Необходимо е да работи между 5 и 10 минути, след стартиране на дефрост. Това ще е достатъчно, за да не се запушва тръбата с лед и да не харчи излишно ток. Допълнителен ключ ще може да изключва нагревателя по желание или да го включва принудително, при желание.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Живее в
    София
    Мнения
    138
    #13

    Отговор: Къде събирате конденза при външно тяло разположено на тераса?

    MistreAt качи няколко снимки на терасата с климите

  17. Member Аватара на frick
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    502
    #14

    Отговор: Къде събирате конденза при външно тяло разположено на тераса?

    dodo_pv, на местото на ключа може да сложиш термостат , който да включва нагревателя само при температури по-ниски от -5*C, т.е. когато има опасност от замръзване на конденза.

  18. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #15

    Отговор: Къде събирате конденза при външно тяло разположено на тераса?

    За ниски температури, намерих само термостати за фризери и хладилници. Или за много ниски, или за много високи температури. Изпадне ли ми такова съкровище, ще го ползвам!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Външно тяло на климатик в остъклена тераса 7 на 1,5 метра
    От igmi във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 97
    Последно: 28-10-16, 16:19
  2. Монтаж на външно тяло извън остъклена тераса
    От raycho във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 4
    Последно: 19-07-14, 21:12
  3. Въпрос за външно тяло на тераса.
    От simbascream във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 3
    Последно: 14-01-14, 22:40
  4. Отговори: 5
    Последно: 14-07-13, 11:55
  5. Външно тяло в остъклена тераса?
    От rumo във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 19
    Последно: 03-05-08, 12:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе