Страница 26 от 26 ПърваПърва ... 16242526
Резултати от 376 до 386 от общо 386
Like Tree326Одобрявам

Black Friday оферти за климатици

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница

Отговор: Black Friday оферти за климатици

Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    Изклчително важно за мен е и колко време ще го ползваш без тежки ремонти и колко е времето за пълната му амортизация.
    Пример от собствен опит - отоплявам и охлаждам 120м² с два климатика LG мултисплит с 4 вътрешни тела вече 15г без каквато и да е профилактика или ремонт.
    В горната оферта, най-голямата екстра определено е гаранцията.

2.  
  3. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен

там е работата ,че може и по малко да го ползваш .. на късмет е .. преди години в офиса имахме конвенционална мидея ,12HR - култов модел ,10тина години работи без ремонт няма втулка да притрака ,няма лагер на мотора да замине .. малко повечко ток харчеше но това е нормално .. по същото време си купих Хитачи Широкума ,струващо около 3000 лв за 9ка ( аз го взех по евтино но цената му си беше 3000 лв навсякъде ) .. на втората година хвърли лагери на мотора на турбината и се оказаха китайски от 15 цента вътре ... още си работи това Хитачи де ,а Мидеята я свалихме работеща и я оставихме до кофата за смет някой може и да я ползва още .

4. UW
    UW е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Mar 2011

Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    12HR - култов модел
    ОФФ топик: Още охлаждам панелката в Бургас само с 1 такъв, вече 10 години точно около 650лв беше цялата работа с монтаж по спомен. Тука преди 2-3 години беше само основно разфасован за почистване на вътрешното.

5. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010

Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    В горната оферта, най-голямата екстра определено е гаранцията.
    Ето ти още храна за хейт.
    "Ползвам климатика от половин година и мога да дам само положителни отзиви. Стаята в която е монтиран е 12 кв. и се справя много добре на топло и студено. Много тих, има различни степени на въздушния поток. Показва на колко градуса е настроен, честотата (да се чете като количеството) на фини прахови частици, за спалня е много добре, въздуха е чист, няма миризми. Външното тяло и то е безшумно. Много изчистена линия и би паснал на всякакъв интериор."

Ако знаеш как да си пуснеш субтитрите и автоматичният превод.

Тука е показано какво става ако си тупаш килимите близо до него.

И да сигурно с отделен пречиствател на въздуха е по-добре, ама не всеки иска едновременно да му работят две духалки, а и не всеки го бърка прахта еднакво.

6. Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020

Самата идея за пречистване е добра,но не знам защо ми се вижда малко неясно с какъв вид филтър става(HEPA/IFD ..или...).сменя ли се и на колко време и на каква цена.
    https://www.lg.com/bg/klimatichna-tehnika/lg-ap09rt

7.  
  8. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010

Не знам какъв е филтъра и защо са решили да го кръстят магнитен. От клипчетата като материал ми прилича на някаква синтетика която не е много гъста. Няма как да е хепа, защото е по цялата повърхност, а за да преодолееш хепа филтър си има съпротивление което би било доста трудно с вентилатора на климатика да го преодолееш. Филтъра се мие, не се подменя.
    inches9 одобрява това.

9. Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020

Сигурно е IFD ф-р щом се мие,което за климатик е по-добре.HEPA иска по-голямо духане ,от там и потрбление и шум.
    А пък и ще е доста скък(обикновено за 6 месеца).
    Трябваше да го обяснят на страницата,за такива като мен дето ги домързя да прочетат упътването(вероятно там е написано).

п.с. Само че IFD също има недостатък,произвежда малки количества озон,и мисля,че ако е такъв изпълнението му трябва да бъде като в HAIER JADE,т.е да се мести с моторче и да се пуща само по желание.Пред другото време стои настрана от възд. поток.
    Този пост е редактиран от inches9; 18-01-22 в 18:36.

10. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница

Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    Ето ти още храна за хейт.
    Хейт има само в твоите представи. Гаранцията действително си е екстра.
    Пък ако търсиш някаква конфронтация с мен, няма как да ти се получи.
    Alexi одобрява това.

11. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010

Не търся конфронтация искам да кажеш, се обосновеш, защо това е най-голямата екстра, а не пречиствателя. Ясно е че няма да е като отделен. Явно имаш някаква информация.
    А оня лакващия те специалист по COP-овете да го питам това добре ли е за тест на базова машина с екстри или трябва да се тества с 1KW и -5-7 външна?
    Tbiv (Bivalent Temperature) -10 °C
    COP @ Tbiv (Declared coefficient of performances at bivalent temperature condition) 2.71
    Ph TBiv (Heating capacity at bivalent temperature) 2.5 kW

12. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница

Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    Не търся конфронтация искам да кажеш, се обосновеш, защо това е най-голямата екстра, а не пречиствателя.
    Моята гледна точка е, че предназначението на климатика е... хм, ми да климатизира Всичко останало попада в графата - дребни глезотии. Ако имам нужда от йонизатор, овлажнител или пречиствател, бих си ги набавил под форма на отделен уред и наличието им или отсъствието им в климатика, не би оказало влияние върху избора ми. Предпочитам специализиран инструмент, който да ми служи десетилетия, пред швейцарско ножче, което да се счупи на втората година. Определено за мен е най-важна хладилната част, а гаранцията в случая е заявка за качествено изпълнена такава. Макар и параметрите да не са впечатляващи.
    Alexi, Aleksandars, rosswen и 1 други харесват това.

13. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010

Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Моята гледна точка е,
    .........То и аз така го изтълкувах коментара ти за екстрите, ама реших да те питам да не съм се объркал нещо.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 26 от 26 ПърваПърва ... 16242526

Подобни теми

1. EMAG - Black Friday 2017
    От kod във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 23
    Последно: 26-11-20, 10:46
  2. Отговори: 1
    Последно: 28-05-20, 05:56
  3. Black Friday оферти
    От kod във форум Телевизори
    Отговори: 109
    Последно: 25-11-17, 19:50
  4. Black Friday 2016 в GearBest
    Отговори: 6
    Последно: 24-11-16, 22:17
  5. Black Friday 2015 в GearBest
    Отговори: 32
    Последно: 17-12-15, 16:35
SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе