там е работата ,че може и по малко да го ползваш .. на късмет е .. преди години в офиса имахме конвенционална мидея ,12HR - култов модел ,10тина години работи без ремонт няма втулка да притрака ,няма лагер на мотора да замине .. малко повечко ток харчеше но това е нормално .. по същото време си купих Хитачи Широкума ,струващо около 3000 лв за 9ка ( аз го взех по евтино но цената му си беше 3000 лв навсякъде ) .. на втората година хвърли лагери на мотора на турбината и се оказаха китайски от 15 цента вътре ... още си работи това Хитачи де ,а Мидеята я свалихме работеща и я оставихме до кофата за смет някой може и да я ползва още .
Ето ти още храна за хейт.
"Ползвам климатика от половин година и мога да дам само положителни отзиви. Стаята в която е монтиран е 12 кв. и се справя много добре на топло и студено. Много тих, има различни степени на въздушния поток. Показва на колко градуса е настроен, честотата (да се чете като количеството) на фини прахови частици, за спалня е много добре, въздуха е чист, няма миризми. Външното тяло и то е безшумно. Много изчистена линия и би паснал на всякакъв интериор."
Ако знаеш как да си пуснеш субтитрите и автоматичният превод.
Тука е показано какво става ако си тупаш килимите близо до него.
И да сигурно с отделен пречиствател на въздуха е по-добре, ама не всеки иска едновременно да му работят две духалки, а и не всеки го бърка прахта еднакво.
Самата идея за пречистване е добра,но не знам защо ми се вижда малко неясно с какъв вид филтър става(HEPA/IFD ..или...).сменя ли се и на колко време и на каква цена.
https://www.lg.com/bg/klimatichna-tehnika/lg-ap09rt
Не знам какъв е филтъра и защо са решили да го кръстят магнитен. От клипчетата като материал ми прилича на някаква синтетика която не е много гъста. Няма как да е хепа, защото е по цялата повърхност, а за да преодолееш хепа филтър си има съпротивление което би било доста трудно с вентилатора на климатика да го преодолееш. Филтъра се мие, не се подменя.
Сигурно е IFD ф-р щом се мие,което за климатик е по-добре.HEPA иска по-голямо духане ,от там и потрбление и шум.
А пък и ще е доста скък(обикновено за 6 месеца).
Трябваше да го обяснят на страницата,за такива като мен дето ги домързя да прочетат упътването(вероятно там е написано).
п.с. Само че IFD също има недостатък,произвежда малки количества озон,и мисля,че ако е такъв изпълнението му трябва да бъде като в HAIER JADE,т.е да се мести с моторче и да се пуща само по желание.Пред другото време стои настрана от възд. поток.
Този пост е редактиран от inches9; 18-01-22 в 18:36.
Не търся конфронтация искам да кажеш, се обосновеш, защо това е най-голямата екстра, а не пречиствателя. Ясно е че няма да е като отделен. Явно имаш някаква информация.
А оня лакващия те специалист по COP-овете да го питам това добре ли е за тест на базова машина с екстри или трябва да се тества с 1KW и -5-7 външна?
Tbiv (Bivalent Temperature) -10 °C
COP @ Tbiv (Declared coefficient of performances at bivalent temperature condition) 2.71
Ph TBiv (Heating capacity at bivalent temperature) 2.5 kW
Моята гледна точка е, че предназначението на климатика е... хм, ми да климатизираВсичко останало попада в графата - дребни глезотии. Ако имам нужда от йонизатор, овлажнител или пречиствател, бих си ги набавил под форма на отделен уред и наличието им или отсъствието им в климатика, не би оказало влияние върху избора ми. Предпочитам специализиран инструмент, който да ми служи десетилетия, пред швейцарско ножче, което да се счупи на втората година. Определено за мен е най-важна хладилната част, а гаранцията в случая е заявка за качествено изпълнена такава. Макар и параметрите да не са впечатляващи.