Страница 128 от 283 ПърваПърва ... 78118126127128129130138178 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,906 до 1,920 от общо 4234
Like Tree4116Одобрявам

Избор на климатик '2018

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2017
    Мнения
    18
    #1906

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от Tsekov Виж публикацията
    Здравейте,

    Предстои ми цялостна климатизатиция на апартамента и се нуждая от съвет какъв климатик да избера. Миналата година бях писал в темата за избор на климатик, но тъй като не успях да довърша ремонта тогава, а гледам че има доста нови модели, пиша отново. Марките към които съм се насочил са "хиперинверторните"/"високия" клас модели на Daikin (може би единствено Ururu Sarara от тях), Fujitsu General/Fuji, Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy и Toshiba.

    Ето и информация за сградата:
    1. За какъв вид помещение ще се ползва климатизатора – жилищно, сградата е построена 2003 г., тухла, не е на булевард, единствено западната и част е открита, а около другите страни има жилищни блокове
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване-охлаждане и отопление) ще се ползва климатизатора? - приоритет е отоплението, но ще се ползва и за охлаждане в големите жеги
    3. Каква е:
    а) квадратурата и кубатурата на помещението; - всекидневна с кухненска част (бокс) 30 кв.м., 75 куб.м., спалните са по 18-20 кв.м., съответно 45-50 куб.м., смятам ги на височина 2,50 до гипсокартона с ватата, а иначе до плочата е 2,60 м
    б) вида на дограмата и стъклопакета (дървен/ПВЦ/алуминиев, двоен/троен стъклопакет, КА или друг вид); - ПВЦ двоен стъклопакет на Rehau
    в) квадратура на прозорците; - всекидневна: 3,75 кв.м.; спални: 4,35 кв.м. във всяка от трите
    г) изложението на помещението; - всекидневната е с южно изложение, а спалните със северно
    д) етаж на помещението в сградата, особености (мансардно, мезонет, има портал и в коя част е или други особености)? - първи жилищен етаж, над гаражи, едната стена на всекидневната и едната спалня е външна (калкан), в горния апартамент не живее никой и най-вероятно няма и да живее в близкото бъдеще
    е) какво е предназначението на помещението- хол, спалня, детска, всекидневна и т.н; - всекидневна с кухненски част (бокс) и три спални, баня/тоалетна, перално, дрешник към едната спалня, голям коридор (около 13 кв.м.)
    ж) в къща или апартамент е плануваното за климатизиране помещение? – апартамент с обща площ 138 кв.м.
    4. В коя част на България и по възможност в кое населено място е помещението/сградата? – Варна
    5. Каква е желаната температура за поддържане лято/зима? - зима: 24-25 градуса, лято: 22-23 градуса
    6. Има ли изолация на стени/таван, на кои от тях има и на кои не какъв е вида и дебелината на изолацията? - таваните са изолирани с 5 см каменна вата на Knauf, а стените ще се изолират външно с 10 см стиропор или вата (за тях все още обмислям най-добрия вариант)
    7. Има ли електрически уреди в помещението в което ще се монтира климатизатора и какви? – всевъзможни
    8. Каква сума е приготвил за покупката на климатизатор. - цената не е от решаващо значение, гоня комфорт и надеждност
    9. до каква външна температура зимата/лятото ще разчитате на климатизатора за отопление/охлаждане? - предвид предходната зима до -20 градуса
    10. Ако имате възможност качете схема на помещението показваща точно геометрията му, разположението (или предвиденото разположение на мебели), прозорци и врати и друго, което счетете за важен фактор свързан с геометрия и разположение на мебели.

    п.п. Моля също да ме насочите към конкретна фирма за монтажа, който да бъде извършен на два етапа. Имах някои предвид, но гледам че и те са почнали да се дънят. Не е задължително покупката да е от тях, дори и да ми излезе по-скъпо така, важното е да е професионално и качествено.

    Колеги, дайте някакви предложения за модели и най-вече към коя фирма във Варна ще ме насочите Варна

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #1907

    Отговор: Избор на климатик '2018

    От моя скромен опит ( нека спецовете се изкажат )
    За хола едно Дайкин уруру 35 ( или 12 ка)
    За спалните подови Дайкини ........това ако парите не са проблем

    За по— малко пари с машини доближаващи се като работа.
    За хола Митсубиши Елетрик FH 35
    За спалните пак същия ,но 25 ца ( аз в моята къща в спалня 20 кв съм с такъв)

    За още по— малко пари
    Фуджи LFC 18 или ЛТ12 ка
    За спалните LM или LUC. 9 или 12 ка.
    Genadi80 одобрява това.

  4. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #1908

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Скромен ти е опита Мнооого скромен, бих отбелязал, прочитайки горното за втори път Нека спецовете да кажат...

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
    Kasap одобрява това.

  5. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #1909

    Отговор: Избор на климатик '2018

    За сарара не знам, ама винаги съм твърдял, че без урурото няма начин да се мине във Варна.
    ivan74 одобрява това.

  6. Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    453
    #1910

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от Tsekov Виж публикацията
    Колеги, дайте някакви предложения за модели и най-вече към коя фирма във Варна ще ме насочите Варна
    Свържете се с Ivan74 от Варна е.Не се овъртолвай повече. Ще направи оглед и ще ти предложи най доброто.

    Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk
    bobovo, Kasap, Mega и 5 други харесват това.

  7. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #1911

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    За сарара не знам, ама винаги съм твърдял, че без урурото няма начин да се мине във Варна.
    Ако не асфалтират скоро булевардите, ще се наложи и аз да си купя!

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #1912

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от ivan74 Виж публикацията
    Ако не асфалтират скоро булевардите, ще се наложи и аз да си купя!
    Много бързаш-сезонът още не е започнал. Нека се напълни градът и ще почнат да асфалтират. Миналото лято с колата взех разстоянието от Морско училище до МОЛ Варна само за....45 минути.

  10. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #1913

    Отговор: Избор на климатик '2018

    >tsekov
    Специалистите може би по-добре ще определят.Аз лично(щом бюджета не е фактор)за хола бих взел МЕ FH35 Zubadan-с тази изолация с 30м2 ще се справя без проблем,а пък да се застраховаме при ниски температури.Моя не е нискотемпературния и пак работи при -20,но за едни ''работи'',за други може би да е ''недостатъчно''.Освен това през зимата с добра изолация влагата не е проблем-ама прецени си за Варна как е(а през лятото всеки климатик изсушава).
    А за спалните-25Daikin Nexura -2 бр. не знам дали е възможно като мултисплит(и дали има преимущетва в твоя случай).
    п.с.....Ако парите наистина не са проблем най-напред щях да питам за термопомпи въздух-вода .
    Този пост е редактиран от cable; 04-05-18 в 11:35.
    Rafailiev одобрява това.

  11. Novice
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    9
    #1914

    Отговор: Избор на климатик '2018

    В една от спалните ни ,която е също 8кв.м доста време вече работи Sanyo SAP 253 VR/92 г./ и се справя отлично.
    stoyanovbs одобрява това.

  12. Novice
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    2
    #1915

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Здравейте, ще съм много благодарен за малко насоки за избора на климатик.

    Първи етаж от къща в центъра на София, 50 cm тухлени стени + външна изолация, PVC дограма и дървен под.
    За отопление на кухня (3 x 2,5 и 3 m височина) с една външна стена и прозорец (2 x 1 m) + вътрешен коридор (6 x 1,5 x 3 m), както е на схемата. Стаите и банята се отопляват с т.н. лъчисти радиатори Noirot (комфортно, едва ли е икономично, но пак, комфортно е). Долният и горният етаж не се отопляват. Температури около 22 градуса за кухнята и близо до 20 за коридора биха били достатъчни.

    Къщата по-принцип държи хладно и влажно, затова и лятото пускането ще е инцидентно. Имаше случай пред две години ли беше, много студена седмица през зимата и една нощ тръбите за водата в стената на кухнята бяха успели да замръзнат, макар и може би за пръв път в повече от 100 годишната история на въпросната къща.

    Преди време бях се загледал в Sharp AY/AE-XP09GHR или XP12GHR в ценовия клас 1500-2000 лв., но не съм задълбавал в темата. Не съм запознат каква е точно политиката на Шарп в Европа, но гледам, че в момента се продават... вариант ли са още?

    Като цяло тепърва ще преглеждам разните наши и чужди форуми, така че всякакви насоки за подходящи модели ще са полезни. Благодаря!

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  13. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,764
    #1916

    Отговор: Избор на климатик '2018

    idreamer, предвид условията които упоменавате, необходимата машина трябва да е с номинал в режим отопление ~ 4.0 kW (повече от това не Ви е необходимо). С посочения от Вас бюджет, може да обърнете внимание на следните модели:
    General Fujitsu ASHG12KGTA
    Toshiba RAS-13PKVSG-E Shorai
    Panasonic CS-Z12SKEW~CU-Z12SKE Etherea
    Mitsubishi Electric MSZ-AP35VG~MUZ-AP35VG
    Hitachi RAK-35RXD/RAC-35WXD Akebono
    Mitsubishi Heavy Industries SRK35ZS-S~SRC35ZS-S Premium

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    12
    #1917

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Здравейте, някой знае ли със сигурност този модел вътрешно и външно тяло дали работи в режим охлаждане до +10 или -10 градуса FTX35J3 + RX35K?

    В един сайт пише, че е до +10, а в други, че е до -10.

  16. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #1918

    Отговор: Избор на климатик '2018

    До +10* , професионалната серия слиза на охлаждане под нулата.

  17. Novice
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    3
    #1919

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Здравейте колеги!

    Предстои ми първа покупка на климатик и ми трябва малко помощ. Ако може някой да ме ориентира за марка и модел бих бил благодарен.

    1.Жилище
    2.Отопление
    3.23кв, 60куб.м.; ПВЦ дограма с двоен стъклопакет 2,4кв.; североизточно изложение; 2-ри етаж; спалня; апартамент
    4.Шумен /Нови пазар/
    5.24 Градуса
    6.Външна изолалация - стиропор 10см
    7.ТВ
    8.1200лв.
    9.-15

    Предварително благодаря.

  18. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #1920

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Този е интересен,ама не знам дали няма някои грешки на сайта.Напр.:
    1.цена 12 по-ниска от цена 9?
    2.Цена за климатик на r32 от 709 лв. за 12 с cop 4,5(ном. мощност 3,60 на потребл. 0,80kw) никак не е зле.
    3.Ама това което гледам за18 -та вече ...Мощност отопление 5,50/консумация 1,19...смятам според грамотността си.....cop=4,62 за 1035,89 лв. ми се струва ''perpetuum mobile''.Пиша тези данни към момента на сайта защото ми се струва,че има нещо сбъркано....поне цената....,ама ако иска някой да поръча ми е интересно какво ще му отгворят,защото по закон са длъжни да продават на обявената цена.Другото интересно е,че този климатик не излиза в търсачката никъде,освен в Бг,ама пък на сайта са качили една брошура pdf на английски със същите данни,не вярвам да са я правили.
    НОВО! Серия Sigma R32, WiFi, A++/A++, SCOP 4.8 / SEER 6.5, отопление от -15°С : Sigma CH-S12FTXС (WIFI)
    НОВО! Серия Sigma R32, WiFi, A++/A++, SCOP 4.8 / SEER 6.5, отопление от -15°С : Sigma CH-S18FTXС (WIFI)
    Този пост е редактиран от cable; 06-05-18 в 21:07.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Samsung телевизори 2018
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 443
    Последно: 02-01-19, 15:43
  2. LG телевизори 2018
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 257
    Последно: 02-01-19, 14:59
  3. Panasonic телевизори 2018
    От kod във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 164
    Последно: 02-01-19, 14:01
  4. SONY телевизори 2018
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 912
    Последно: 02-01-19, 13:40
  5. ЧНГ 2018, колеги
    От FearMe във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 11
    Последно: 01-01-18, 17:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе