Страница 231 от 283 ПърваПърва ... 181221229230231232233241281 ... ПоследноПоследно
Резултати от 3,451 до 3,465 от общо 4234

Избор на климатик '2018

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #3451

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Аз реших да им дам шанс преди 2г с Daikin Ftxv в 16 кв.м. стая. Най-малката ми.
    Външното тяло е чейндж без нагреватели. Вътрешното е Кози. Засега е ОК всичко, но и очакванията бяха нулеви...Понаучиха се Грии.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,860
    #3452

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от ivan74 Виж публикацията
    Верно ли, колега?
    Верно на хартия.....

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Ventsislav Negentsov Виж публикацията
    То има и 18-ки по 1000лв, които ги превъзхождат всичките.
    Е аз имам една такава, ама е с къщички на ремутито.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    60
    #3453

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Здравейте колеги. Ще ви помоля за съвет и за вашето мнение за избор на климатик.Става въпрос за подов климатик,който ще се ползва в кухня (по-точно-ще е монтиран на балкона). Балкона ще е с нова много добра пвц дограма и има изолация отвътре и отвън. Досега тази кухня я отоплявахме с радиатор 1700Вата+имаме едно каре под кухненската маса с подово отопление,което е 400Вата.Подовото се включва за 15 мин и изключва за 30мин след това.Желана температура 22-23 градуса макс! Искаме да сложиме задължително подов климатик,защото сме навсякъде с плочки,под нас има периоди в които не се отоплява добре апартамента отдолу и постоянно ни е студено на краката заради плочките и заради студения поток от въздух,който се завихря към радиатора. Коридора към другите стаи е отворен и това допълнително прави течение. Имаме идея да затворим кухнята с врата,ако това ще е решението на студените крака. Подовото под масата разбира се си остава в режим готовност при нужда

    Моделите на които съм се спрял са 2 3 общо взето,поради не толкова богатия избор на подови климатици. Важно нещо е климатика да може да духа както от 2та шлюза,така и Само от долния!!!

    Единият модел е Toshiba RAS B10UFV-E/RAS 10N3AV2-E
    Водят го Bi-flow- може да духа и само от долен шлюз,което ми е важно

    другият модел: Fuji Electric RGG09LVCA
    Дават го една идея по-мощен от Тошибата. Според мен и 2та биха се справили с отоплението на това помещение. Този климатик го дават с 2 турбини на вътрешното тяло,тоест може и той да духа само от долен шлюз.

    Има и един 3ти модел,който е почти същия като Фуджито, по евтин е,но мисля че на него няма да може да духа само от долен шлюз.
    Fugjitsu General AGHG09LVCA/AOHG09LVCA

    Искам надежден климатик,тих и с добър алгоритъм на дефрост. Тошибата знам ,че са добри в това да не правят климатиците им излишни дефрости. Не знам как са Фуджитата в това отношение,но Дайкините са трагични за мен.Искам също така да не влиза нон стоп в режим он офф,че е много досадно.
    Кажете си мнението и вие. Ако взема по-мощния, дали примерно ще мога да го ползвам частично да отива топло и към хола,където отоплението е с радиатор ( тоест да е по-намален радиатора с цел икономия)

    Това е за сега.Климатикът ще се ползва в София.Благодаря предварително
    Този пост е редактиран от mastersku; 12-10-18 в 01:17.

  5. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,860
    #3454

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Единствено Тошибата може би ще свърши някаква работа, но нямам наблюдения.
    Фуджитата духат основно от горна клапа, но топлят много.
    Под с плочки - само подово, ако отдолу не топлят.
    Казвам го от личен опит - кухня вкарана във всекидневна която преди беше с подово на ток,
    а сега с климатик(стенен).В стаята е топло, но на краката - студено.
    Докато отдолу не се населиха.
    Пода се стопли, но не като с подовото.
    И това във Варна със сравнително мек климат.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    31
    #3455

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Здравейте,

    в по-долу упоменатото помещение имам монтирана една 12-ка Панасоник от серия Етерея E12Qke понеже помещениеот беше 27кв.м и ми вършеше чудесна работа, въпреки старата дървена дограма. До момента съм много доволен от машината.
    Но започвам да правя ремонт и вече помещението ще бъде 37кв.м и въпреки новата дограма и изолация не знам дали ще може да се справи машината.
    Единия вариант ми е да добавя една 9-ка от същата серия E09QKE ако се намери. (за около 1400лв)
    Другия вариант ми е да сложа една 18ка - тука съм се спрял на Мицубиши MSZ AP 50GV (2000лв) или Дайкин FTX 50GV (1800лв) цените са ми ориентировъчни.
    Ако се спра на варианта с 18-ка, 12-ката я местя в спалнята, която е 15кв.м., отново с троен стъклопакет и тавани с вата и изолации. Следващия ми въпрос е Панасоника 12QKE, как ще се чувства в това помещение. При отопление съм чувал, че бързо ще достигне зададената температура поради малкия обем и може да се чуват неприятни звуци. Може ли да имам такова притеснения.
    Ако добавя само една 9-ка за хола, за спалнята ще трябва да се търси също 9-ка. На какво да заложа тука? Доволен съм от използваната Етереа. Пак на него или примерно малко по-ниския клас ТЗ (нямам представа как се държат.)


    Отворен съм и към други предложение.

    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa:
    · жилищно; - хол с трапезаря и кухня

    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление) ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa?
    И за охлаждане и отопление
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo; - 37 кв.м.
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa (дъpвeн/ΠBЦ/aлyминиeв, двoeн/тpoeн cтъĸлoпaĸeт, KA или дpyг вид); PVC Рехау - троен стъклопакет / 4 сезона стъкла
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe; -
    · изложение нa пoмeщeниeтo Юго Запад
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти (мaнcapднo, мeзoнeт, имa пopтaл и в ĸoя чacт e или дpyги ocoбeнocти)? Тухла предпоследен

    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)? - Бургас
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? Зима - 25-6 градуса / Лято - 25
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa? Твани с гипс картон и вата
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви? - ТВ, кухненски уреди

    Поздрави!

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #3456

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Според мен, допълнително една 9ка ще е идеалния вариант. За спалнята ще можеш да си подбереш точната машина - съществуващата Етерея едва ли ще се държи добре там.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #3457

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Loris, взимате един Panasonic CS-Z25TKEW~CU-Z25TKE Etherea и приключвате с проблема.

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #3458

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Може би два такива, Сашо.

  11. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #3459

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Аз визирам за комбинация с Е12QKE за голямото помещение.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    31
    #3460

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Александър и Тони, благодаря и на двамата за мненията’!
    И аз предпочитам този вариант и се радвам, че вече го затвърдих.
    Аз се насочих към Е09QKE, а не към новата Етереа да запазя дизайна еднакакъв.
    За спалнята какво бихте препоръчали, пак Етереа , ТЗ на Панасоник или да гледам примерно за някое Мицубиши.
    Имам още една спалня 12-3 квадрата, там ще преместя за момента един Дайкин от Бобчетата 12ка, понеже го имам и не се полза, но за другата спалня искам да е нещо по-добро. Склонен съм и да разгледам и друга машина.
    Поздрави!

  13. Novice
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    8
    #3461

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Здравейте колеги, отново търся помощ при избор на климатик.
    Става дума за спалня 20кв.м.
    Последен етаж на кооперация. Вътрешна стая с вътрешна изолация(картон +вата), PVC дограма около 5кв.м.Изложението е източно
    Става въпрос за град Дупница. Ще се ползва основно за отопление. В стаята ще има единствени тв като електроуред. Бюджет до 1500,но ако има найстина по качествена машина бих се напънал до 1800лв с монтаж
    Благодаря предварително

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Oct 2018
    Мнения
    5
    #3462

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Здравейте,искам мнение относно климатик за 32 кв.метра всекидневна с изолация, пвц дограма,източно изложение в гр.Перник.ще се пползва единствено за отопление.Бюджет от около 2000 лв.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #3463

    Отговор: Избор на климатик '2018

    --------

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #3464

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от Loris Виж публикацията
    Александър и Тони, благодаря и на двамата за мненията’!
    И аз предпочитам този вариант и се радвам, че вече го затвърдих.
    Аз се насочих към Е09QKE, а не към новата Етереа да запазя дизайна еднакакъв.
    За спалнята какво бихте препоръчали, пак Етереа , ТЗ на Панасоник или да гледам примерно за някое Мицубиши.
    Имам още една спалня 12-3 квадрата, там ще преместя за момента един Дайкин от Бобчетата 12ка, понеже го имам и не се полза, но за другата спалня искам да е нещо по-добро. Склонен съм и да разгледам и друга машина.
    Поздрави!
    щом си доволен от етерия ( и аз съм )
    Защо не пробваш за спалнята една 7 ца от новия модел примерно

    п.п.
    изнервих се на мача ,че пак падаме и влезнах да не гледам

  18. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #3465

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от Loris Виж публикацията
    Александър и Тони, благодаря и на двамата за мненията’!
    И аз предпочитам този вариант и се радвам, че вече го затвърдих.
    Аз се насочих към Е09QKE, а не към новата Етереа да запазя дизайна еднакакъв.
    За спалнята какво бихте препоръчали, пак Етереа , ТЗ на Панасоник или да гледам примерно за някое Мицубиши.
    Имам още една спалня 12-3 квадрата, там ще преместя за момента един Дайкин от Бобчетата 12ка, понеже го имам и не се полза, но за другата спалня искам да е нещо по-добро. Склонен съм и да разгледам и друга машина.
    Поздрави!
    Не съм сигурен дали новите Етерий са с добър дефрост алгоритъм. За спалня, мисля, че това е най важното, плюс рабира се тиха работа.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Samsung телевизори 2018
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 443
    Последно: 02-01-19, 16:43
  2. LG телевизори 2018
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 257
    Последно: 02-01-19, 15:59
  3. Panasonic телевизори 2018
    От kod във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 164
    Последно: 02-01-19, 15:01
  4. SONY телевизори 2018
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 912
    Последно: 02-01-19, 14:40
  5. ЧНГ 2018, колеги
    От FearMe във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 11
    Последно: 01-01-18, 18:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе