Страница 38 от 205 ПърваПърва ... 2836373839404888 ... ПоследноПоследно
Резултати от 556 до 570 от общо 3064

Избор на климатик '2019

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    5
    #556

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    боби65, при тези условия:
    Gree GWH18AAD-K6DNA4B Bora
    Chigo CS51V3G-1D169E2-W3
    Toshiba RAS-16BKVG-E Mirai
    Японка с номинал 4.0 kW...
    Благодаря и на вас събра се доста материал за обмисляне ще наобиколя да вида каво ще ми предложат от тук изброените.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,764
    #557

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от боби65 Виж публикацията

    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa (дъpвeн/ΠBЦ/aлyминиeв, двoeн/тpoeн cтъĸлoпaĸeт, KA или дpyг вид); пвц с двоен стъклопакет
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe; 4м2
    · изложение нa пoмeщeниeтo; североизток
    ·
    Повече от 12-ка не ти е необходимо щом ти е само за охлаждане.
    Аз с 9-ка си охлаждам цялото жилище. Изложението на дневната ми е югоизточно, което е доста благоприятна посока лятото.
    Този пост е редактиран от bobivg; 18-02-19 в 16:23.

  4. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #558

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Ето ви и от мен нещо конкретно:
    General-Fujitsu ASHG18LFC + 2xGeneral-Fujitsu ASHG07KGTA ~ 5500

    П.С. Тук си разтягаме локуми на база разни предположения. Най-добре е фирмата която изберете да направи оглед и препоръки, в съответствие с конкретните ви условия.
    18 ,24 и 30LFC вече ги няма забравете за тях,

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    359
    #559

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Здравейте,
    трябва да климатизирам малък апартамент състоящ се от дневна и две спални.

    1.
    За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa: жилище
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете: охлаждане и отопление
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo; дневна 45м3, спални по 30м3
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa ПВЦ, единичен стъклопакет.
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe около 3,5м2 във всяка стая
    · изложение нa пoмeщeниeтo; изток - запад
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa - 2 етаж
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- дневна и две спални
    · в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe? апартамент
    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)? Варна
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? Лято - 25, Зима - 23
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa? Има външна изолация 7см EPS.
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви? Не
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)? Възможно по-нисък без компромиси в качеството.
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe? Единствен източник на отопление.
    10. Aĸo имaтe възмoжнocт ĸaчeтe cxeмa нa пoмeщeниeтo, пoĸaзвaщa тoчнo гeoмeтpиятa мy, paзпoлoжeниeтo (или пpeдвидeнoтo paзпoлoжeниe нa мeбeли), пpoзopци и вpaти и дpyгo, ĸoeтo cчeтeтe зa вaжeн фaĸтop cвъpзaн c гeoмeтpия и paзпoлoжeниe нa мeбeли. Помещенията се почти квадрати. Бедни от към мебелировка.

    Апартамента ще се отдава под наем на вечер. Затова искам да бъде нещо качествено, но бюджетно. Искам да има и Wi-Fi модул.
    Благодаря предварително.

  6. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #560

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Качествено и бюджетно не вървят ръка за ръка. Wi-fi модула не топли. Желателно е да определите някаква сума, че да могат да ви се препоръчат модели.

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    359
    #561

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Много ме радват такива умници като теб!!! Не можете да кажете нищо смислено, но трябва да се покажете като компетентни. „Wi-Fi модула не топли“
    От коя сфера на техниката искаш да ти дам пример за качествено и бюджетно?
    Автомобили? Дачия – няма екстри, няма дизайн, шумна. Обаче е икономична, надеждна и без проблем прави по половин милион километра.
    Относно Wi-Fi ако беше се опитал да помислиш малко може би щеше да разбереш, защо го искам. Както съм написал апартамента ще се дава под наем за единични нощувки. Ако дълго време няма гости мога да го поставя в някакъв по-икономичен режим на отопление/охлаждане и в деня на пристигане да задам комфортната температура.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    May 2014
    Мнения
    2
    #562

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Здравейте. Моля за малко насоки и съвети какво да избера.
    1.
    За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopа: жилищно
    2. За охлаждане, за отопление или...: само за отопление
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo;около16кв и 34кб
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa Дървена двойна дограма добре уплътнена
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe; 2.3 + 0.8
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa,1 ет (+0.00)- едноетажна самостоятелна постройка тип "лятана кухня",
    засенчена от 2ет къща, доста влажна и мразовита. Използва се от трудноподвижна баба за всекидневна с кухня и спалня

    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)?Етрополе
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa?зима 22-24 лято - достатъчно хладно е
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн,на тавана са залепени стиропорени плочи 5мм(СБ плоча), пода е плочки/дърво 50/50, стените са измазани тухли 4'-ки
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди котлони,фурна, микровълнова печка, хладилник, ТВ, печка на дърва
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)?<1400
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/надявам се и до -20

    10.

    До сега се отопляваше на дърва бабето, но вече не може да носи колкото и близко да ги подредим дървата. Иска ми се някоя надеждна икономична машина като я влюча да не се пипа поне седмица и да си работи. Ако трябва да ходя на всеки каприз от София до Етрополе то по-добре да си остана на дърва. Откъм шум - нямам претенции стига да работи. За силата на духане - не знам как ще се отрази на ниския таван (2.2) . Функции - он/офф/ зададена темп. евентуално лесно включване за да инструктирам бабенцето. Не знам подов или стенен- съвет? Чудех се външното тяло може ли да е под покрива на тавана или не е желателно да е "потопено" вътрешното.Северната страна не ми се струва удачна и остава да е под навеса.
    Един познат без оглед ми предложи следните варианти
    Hitachi RAK35RPC/RAC35WPC perfomance
    Fujitsu General ASHG12LMCA/AOHG12LM
    като среден клас и
    Mitsubishi Heavy srk35zs-s/src35zs-s premium
    Mitsubishi Electric MSZ-SF35VE/MUZ-SF35VE
    като по висок клас.
    Питах го дали не са големи за това помещение и отговора беше- по леко ще работят.
    колкото повече мнения толкова по-добре.
    За фирма още не съм се спрял и ще търся. За Етрополе със сигурност ще има пътни, но ако мога да намеря такива с включен монтаж ще е по-добре.
    Като цяло тази зима мина и не се знае дали и другата няма да приберем баба към София и цялата патардия да е излишна.
    Благодаря предварително на отзовалите се.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #563

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от drecolli Виж публикацията
    Много ме радват такива умници като теб!!! Не можете да кажете нищо смислено, но трябва да се покажете като компетентни. „Wi-Fi модула не топли“
    От коя сфера на техниката искаш да ти дам пример за качествено и бюджетно?
    Автомобили? Дачия – няма екстри, няма дизайн, шумна. Обаче е икономична, надеждна и без проблем прави по половин милион километра.
    Относно Wi-Fi ако беше се опитал да помислиш малко може би щеше да разбереш, защо го искам. Както съм написал апартамента ще се дава под наем за единични нощувки. Ако дълго време няма гости мога да го поставя в някакъв по-икономичен режим на отопление/охлаждане и в деня на пристигане да задам комфортната температура.
    За под наем тип хотел .
    Отиваш харесваш на фасон ( да изглежда луксозно ) Аукс , Мидея ,ЛГ , Самсунг което ви дойде на цена и не го мислете

  11. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,859
    #564

    Отговор: Избор на климатик '2019

    stealam, за 1400 подов - нема.
    За тоя бюджет бих взел LMCA-то и с остатъка бих налепил малко повече от 5мм изолация на тавана.

  12. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #565

    Отговор: Избор на климатик '2019

    drecolli, какъвто и китайски климатизатор (визирам бюджетните брандове) да вземете, вече почти всички имат вградени wi~fi модули. Друг е въпроса, дали свързването ще е успешно и колко качествено ще работи приложението.

  13. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #566

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Качествата на китайските приложения са под всякаква критика и няма обратна връзка със съпорта. И китайските търговци са вдигнали ръце от тях. Седмичният таймер си остава най-сигурното, стига да не е зависим от елзахранването, както при MHI.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    359
    #567

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Като споменавате китайски, това отнася ли се и за GREE ? Те не са ли една идея по-горен клас? Защото се бях насочил към GWH09AAB-K6DNA4A или GWH09ACC-K6DNA1A.
    Следващия вариант които разгледах е: Daikin FTXF 20 A/RXF 20 A и Daikin FTXF 25 A/RXF 25 A за по-голямото помещение.

  16. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #568

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Да, и за тях се отнася. А тези "умрелите" дайкини, са класи под греето....

    Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    359
    #569

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Какво е тогава предложението в този ценови диапазон? 1000 - 1200лв

    п.п. Гледах Дайкин, защото имам опит с други техни продукти. Отоплявам с Алтерма от 3 години и съм много доволен. Никави проблеми за сега и доста икономично.
    Този пост е редактиран от drecolli; 20-02-19 в 10:32.

  18. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #570

    Отговор: Избор на климатик '2019

    От новите, все тая....един дол дренки са.

    Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 38 от 205 ПърваПърва ... 2836373839404888 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 1
    Последно: 02-01-19, 10:26
  2. избор на климатик
    От mokata7 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 24-08-17, 23:14
  3. Избор на климатик
    От Bupyca във форум Други марки климатици
    Отговори: 0
    Последно: 07-08-17, 15:19
  4. избор на климатик
    От Hristomila Staneva във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 1
    Последно: 31-10-15, 00:05
  5. Избор на климатик
    От leo34 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 29
    Последно: 12-11-14, 21:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе