Страница 92 от 205 ПърваПърва ... 42829091929394102142 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,366 до 1,380 от общо 3064

Избор на климатик '2019

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,920
    #1366

    Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    Грешката е вярна, за което се извинявам. Объркал съм двама потребители.
    Абе и ти се оказа прав, отчасти. "Помещението" се оказа две, преходни стаи, със свод между тях. Но, ако машината се монтира надлъжно, би трябвало да свърши работа.
    П.п. @SPSt, съгласен. И при мен, обикновено, поне 2 от 3-те машини работят.
    Този пост е редактиран от rosswen; 20-06-19 в 20:39.

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #1367

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от Slusatel Виж публикацията
    Някой да има впечатление от климатик Tesla TA35 ? Цената е добра , на малко странно - произведен в Непал .....
    Ми то в сайта който се предлага има едно ревю - прилича ми, като сам да го е направил...
    "Отличен продукт за цената си... много съм доволен и твърдо смятам, че няма конкурент по отношение на екстри и качество за цената си!

    П.С.: среща се брандиран под различни марки, но климатика е един и същ а личното ми мнение и опит е на база TESLA и FINLUX"

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #1368

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Защо фризери? Климатиците си имат ДУ и температурата може да се настройва. По този начин е по-равномерна и е по-комфортно, отколкото да охлаждаш цяло жилище с една машина. Аз не виждам как с една машина, мога да постигна равномерно охлаждане в целия апартамент, особено след като няма преходни стаи.
    Абсолютно точно. Когато стане жега и аз пускам четирите машини, навсякъде е равномерна температурата, а консумацията е по ниска, отколкото ако работи само 50ката.

  5. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #1369

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от Armored Виж публикацията
    Имам оферта за следните два, които съм си харесал:

    Daikin COMFORA ftxp35/rxp35 - 1780лв
    Daikin SENSIRA FTXF35/RXF35 - 1360лв
    И двете цени са с wifi и монтаж.

    Държа единствено на фреон R32 и добра сервизна поддръжка.

    Какви биха били вашите предложения?
    И двата модела са пълна пародия...В подобно помещение, бих заложил:
    Toshiba RAS-B10PKVSG-E Shorai
    Mitsubishi Heavy Industries SRK25ZS-W~SRC25ZS-W Premium
    General Fujitsu ASHG09KGTB
    Hitachi RAK-25RPD/RAC-25WPD Performance

  6. Novice
    Тук е от
    Jun 2019
    Мнения
    5
    #1370

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Здравейте! Предстои ми покупка на климатици за спалня 17кв. и всекидневна с кухненски бокс 15кв.
    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa:
    - за апартамент на втори етаж;

    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление) ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa?
    - отопление и охлаждане

    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo: 15 квадрата (
    всекидневна с кухненски бокс), и за спалня 17кв. ,стаите са високи 2.60м.
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa: дървена дограма
    · изложение нa пoмeщeниeтo -
    спалня - изток/юг , всекидневна с кухненски бокс север/изток

    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)? - Сливен
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? лято - 23, зима- 25
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa? - няма изолация
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви? - в спалнята не ,а в кухнята както във всяка кухня печка хладилник и т.н.
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)? 2000-3000лв

    Сградата е с дебели тухлени стени 40см. Истинско производство - от едно време . Температурата в 2-те помещения зимата при не отопление,не пада под 14градуса !


    Колеги дайте някакви варианти ,какво ще е най-удачното решение ?
    Благодаря предварително !


  7. Novice
    Тук е от
    Jun 2019
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3
    #1371

    Отговор: Избор на климатик '2019

    [QUOTE=Aleksandars;929350]georgi konstantinov, ако на осаката се смени дроселиращата система и се направи профилактика, ще работи като нова...

    Благодаря Ви за оказаната помощ!
    И аз много б
    их искал да си запазя машината за още някоя година (изключително съм доволен като за такъв клас), но дали е възможно да се ремонтира? Бихте ли ми препоръчал колега от Пловдив ,който би могъл да реши проблема с климатика?
    Ами... компресора не тръгва въобще, макар , че релето му сработва,пусковият кондензатор е нов, а и изводите на намотките дават безкрайно съпротивление.Предпазител по температура ("кликсон") сякаш не е монтиран - надявах се, че той ще е блокирал в изкл. положение.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #1372

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Pepopetrov:
    Toshiba RAS-B10PKVSG-E Shorai - 2 бр.
    Mitsubishi Heavy Industries SRK25ZS-W~SRC25ZS-W Premium + Mitsubishi Heavy Industries SRK20ZS-W~SRC20ZS-W Premium
    General Fujitsu ASHG07KGTB - 2 бр.
    Hitachi RAK-25RPD/RAC-25WPD Performance - 2 бр.

  10. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #1373

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от georgi konstantinov Виж публикацията
    ........а и изводите на намотките дават безкрайно съпротивление.Предпазител по температура ("кликсон") сякаш не е монтиран - надявах се, че той ще е блокирал в изкл. положение.
    Изводите спрямо корпус трябва да дават голямо съпротивление /ако сте мерили с мултицет не е гаранция/. Мерихте ли самите намотки за цялост-там трябва да имате крайно съпротивление от по няколко килоома на всяка намотка и трябва да са приблизително еднакви за двете намотки. А кликсон ако има, то той не се вижда.

  11. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #1374

    Отговор: Избор на климатик '2019

    При някой конвенционални машини, кликсона е в самия компресор, при други до клемата. При дъртите осаки е в компресора. Ако машината не е работила коректно (визирам дроселиращата система), това се е отразило на компресора.

  12. Novice
    Тук е от
    Jun 2019
    Мнения
    6
    #1375

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    В общи линии всяка "12-ка" с външно тяло около и над 40кг, вътрешно тяло с 10 и повече килограма, компресор с над кило фреон.
    В момента ме насочват към Gree GWH12YD-S6DBA1А NORDIC AMBER, който покрива тези изисквания -вътрешно тяло 13.5кг. външно тяло 45.5кг.
    с много добри показатели ама дали са реални един Господ знае.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,920
    #1376

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от Twin Виж публикацията
    В момента ме насочват към Gree GWH12YD-S6DBA1А NORDIC AMBER, който покрива тези изисквания -вътрешно тяло 13.5кг. външно тяло 45.5кг.
    с много добри показатели ама дали са реални един Господ знае.
    Мощна е машината. Показателите, относно минимума на отопление не са реални, но топли.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Jun 2019
    Мнения
    6
    #1377

    Отговор: Избор на климатик '2019

    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa: жилищно

    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление) ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa?
    За охлаждане главно лятото, зимата имаме и ТЕЦ, евентуално може да се се ползва в преходните периоди.

    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo - Дневна 17м2 / 44м3 (Тъй като в спалнята нямаме климатик, можем да пробваме нощно време лятото да оставяме вратата на коридора (10м2 / 26м3 ) и спалнята (11м2 / 29м3) отворени, но това не е определящо)
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa - ПВЦ - троен стъклопакет KÖMMERLING
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe - ~4.2м
    · изложение нa пoмeщeниeтo - изток
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaта - 7 етаж, няма в близост сгради, апартамента е вътрешен и топъл.
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- Вceĸиднeвнa
    · в ĸъщa или aпapтaмeнт - апартамент
    4. B ĸoя част на България - София
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa - лято 22-24 гр. , зима 20-24 гр.
    6. Имa ли изoлaция - 10см или 12см
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди - не.
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа : ~1000-1200, с включен монтаж
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe -paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa лято до 35 гр. , зима сме на ТЕЦ, така че това не е определящо
    10. Aĸo имaтe възмoжнocт ĸaчeтe cxeмa нa пoмeщeниeтo. Пред дневната и спалнята има тераса, която не е остъклена




    Ако има опция за изплащане с 0% лихва или монтаж е бонус.

    Доста съм бос в тази област, защото до сега сме нямали климатик, иска ми се въпреки че бюджета е ограничен поне да е среден клас по възможност по-икономичен (а++)

    Чисто на посоки съм загледал тези трите модела, като се ориентирах по цена/марка, моля ако можете да ми препоръчате нещо подходящо за моя случай.

    https://www.technopolis.bg/bg/Invert%D0%B5r/Inverter-PANASONIC-CS-XE9QKEW-CU-E9QKE/p/651652
    https://techmart.bg/%D0%9A%D0%BB%D0%...0FTXC35ARXC35A
    https://www.emag.bg/klimatik-hitachi...iAAEgL58_D_BwE

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  16. Novice
    Тук е от
    Jun 2019
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3
    #1378

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Изводите спрямо корпус трябва да дават голямо съпротивление /ако сте мерили с мултицет не е гаранция/. Мерихте ли самите намотки за цялост-там трябва да имате крайно съпротивление от по няколко килоома на всяка намотка и трябва да са приблизително еднакви за двете намотки. А кликсон ако има, то той не се вижда.
    Изводите на едната намотка дават 129 Oм - тази на пусковия кондензатор , другата е с безкрайно съпротивление. Към корпус също всички изводи са с безкрайно съпротивление.Възможно ли е кликсон-а да е останал в изключено положение?И трябва ли да се разварява компресора , за да се достигне до термозащитата?
    Благодаря!

  17. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,860
    #1379

    Отговор: Избор на климатик '2019

    xоracio,

    и трите ще ви свършат работа, само да не са от тези фирми/търговци.
    Потърсете специализирана в климатици фирма, за да получите качествен монтаж.
    Бих добавил Fuji/tsu, General 09/12 KLWA или LLCC.

    п.с. на охлажане разхода е в пъти по-малък от отопление - машината все пак работи
    по няколко часа на ден, и делта Т външна/вътрешна е в пъти по-малко от зимата.

  18. Novice
    Тук е от
    Jun 2019
    Мнения
    6
    #1380

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Мощна е машината. Показателите, относно минимума на отопление не са реални, но топли.
    А ще отоплява ли зимно време помещение от 33кв.м с височина 2.6м. южно изложение и външна изолация 12см.
    Идеята е да стопля до поне 24градуса.
    Този пост е редактиран от Twin; 21-06-19 в 13:26.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1
    Последно: 02-01-19, 10:26
  2. избор на климатик
    От mokata7 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 24-08-17, 23:14
  3. Избор на климатик
    От Bupyca във форум Други марки климатици
    Отговори: 0
    Последно: 07-08-17, 15:19
  4. избор на климатик
    От Hristomila Staneva във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 1
    Последно: 31-10-15, 00:05
  5. Избор на климатик
    От leo34 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 29
    Последно: 12-11-14, 21:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе