Страница 112 от 205 ПърваПърва ... 62102110111112113114122162 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,666 до 1,680 от общо 3064

Избор на климатик '2019

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2019
    Мнения
    26
    #1666

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Здравейте,
    предстои ми купуване на нов климатик за спалня .Искам да чуя вашето експертно мнение.Благодаря предварително.
    1.За какъв вид помещение ще се ползва климатизатоеа- панелен апартамент
    2. За охлаждане, за отопление или за двете- и за двете
    3. Каква е квадратурата- 12кв.м
    -вид на дограмата- двоен стъклописите пет камерна
    -квадратура на прозорците- 2.5кв.м
    -изложение на помещението- източно
    - етаж на помещението- втори
    - какво е предназначението на помещението- спалня
    -в къща или апартамент- панелен апартамент
    4. В коя част на България- гр. Русе
    5.Каква е желаната температура- 23-24 зимата
    6. Има ли изолация - вънка- 10см, вътре 2см
    7. Има ли ел. уреди в помещението- не
    8. Какъв е бюджета- 1500лв без монтаж
    9.До каква външна температура- зимата -15до -20, лято до +40

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #1667

    Отговор: Избор на климатик '2019

    mumunm88, да речем до -20 градуса, един General ASHG09LTC с малко напън от към бюджета.


    Извън това, може и General ASHG07KGTA/B

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2019
    Мнения
    26
    #1668

    Отговор: Избор на климатик '2019

    ОТ магазина ми препоръчаха Mitsubishi heavy ark 20zs-w или Mitsubishi electric msz ap25

  5. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #1669

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от mumunm88 Виж публикацията
    ОТ магазина ми препоръчаха Mitsubishi heavy ark 20zs-w или Mitsubishi electric msz ap25
    Не съм убеден в русенския климат зимата как ще се справят, предвид изискванията. Ако колегите са преценили, че ще се справят - ок.

  6. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,289
    #1670

    Отговор: Избор на климатик '2019

    General в 12м2 спалня няма ли да е малко хард.?

  7. Novice
    Тук е от
    Jul 2019
    Мнения
    8
    #1671

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    Някакъв бюджет има ли?
    Да, за сега е 3000лв., с опция да варирам нагоре, ако спестя от другите довършителни работи.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,289
    #1672

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Зафиров. Аз в спалничката (ако ще е нова машина а не К2У) бих боднал един Daikin FTXM20M за около 1500лв. С уговорката, че аз не съм специалист.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #1673

    Избор на климатик '2019

    Щом 25 ZS-S се справя без проблеми, в 18м2 къща, без грам изолация и неотопляеми съседни помещения, не виждам как 20ZS няма да се справи в 12м2, като практически е същата машина, с разлика в максимума от 100W?!! Климатът тук е като в Русе, до Дунав сме. Поддържа си 24гр. без никакви ядове. Отделно, че не се разбира, че работи...
    Този пост е редактиран от rosswen; 16-07-19 в 16:20.

  11. Novice
    Тук е от
    Jul 2019
    Мнения
    1
    #1674

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Здравейте и благодаря за съветите. По точките

    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa:
    Жилищно помещение, хол с кухня на последен етаж в къща под покрив

    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление) ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa?
    И за двете

    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo;
    55кв около 170кубика
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa (дъpвeн/ΠBЦ/aлyминиeв, двoeн/тpoeн cтъĸлoпaĸeт, KA или дpyг вид);
    ПВЦ дограма с двоен стъклопакет КА стъкла.
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe;
    40кв. на юг
    · изложение нa пoмeщeниeтo;
    южно
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти (мaнcapднo, мeзoнeт, имa пopтaл и в ĸoя чacт e или дpyги ocoбeнocти)?
    на последния етаж под покрива
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- xoл, cпaлня, дeтcĸa, вceĸиднeвнa и т.н;
    хол с бокс
    · в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe?
    къща, като има три външни стени

    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)?
    Варна

    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa?
    24

    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa?
    10см каменна вата отвътре и 5см стиропор отвън

    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви?
    не

    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)?
    до 4500 общо за двата климатика (предпочитам да са два по-маломощни от един много мощен)

    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe?
    -20 до +40 (Рядко пада във Варна до -20 но се случва)

    10. чертеж на помещението на този линк, оградено в жълто https://i.imgur.com/tNuqgdj.jpg

    Дойде познат, който ми препоръча да си сложа два 12 Fujitsu Nordic ltcb, но ми се иска и друго мнение дали тези двата биха били достатъчни или са удачно решение за влажния климат във Варна. Благодаря за съветите.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #1675

    Отговор: Избор на климатик '2019

    2 стандартни LTC не нордик и си готов

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #1676

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от gggeorge Виж публикацията
    Дойде познат, който ми препоръча да си сложа два 12 Fujitsu Nordic ltcb, но ми се иска и друго мнение дали тези двата биха били достатъчни или са удачно решение за влажния климат във Варна. Благодаря за съветите.
    Според мен, вашия случай е прекалено специфичен, за да бъде консултиран във форум. Имате 40м2 дограма, която е доста стандартна, т.е. ще имате големи загуби от нея, особено при вятър съчетан с висока влажност. Казвате, че сте на последен етаж, под покрив. Има ли плоча над помещението или е направо покрив и каква е изолацията отгоре. Явно имате по големи височини, средната светла височина по вашите цифри е 3.10м, но предполагам, че някъде е повече, някъде по малко. По някакви съвсем груби сметки за загуби, без претенции за точност, ще ви трябват м/у 12 и 14кВт на номинал за да поддържате исканите температури зимата при отрицателни температури.
    Трябва да се направи сериозен оглед от специализирана фирма с квалифицирани специалисти, за да се прецени ситуацията. Съвети, на ангро, при вас ще доведат до хвърлени пари на вятъра и проблеми през зимата.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Jul 2019
    Мнения
    1
    #1677

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Здравейте,
    Моля за помощ за избор на климатизатор. Досега бях с Осака 12 от първите, която трудно се справя през зимата и малко шумно вътрешно тяло, но не е дала дефекти.


    1,За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa:· жилищно; Апартамент
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление) ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa? Предимно отопление
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo; 26 кв.м / 68 куб.м
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa ΠBЦ/ двoeн cтъĸлoпaĸeт,
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe; 5 26 кв.м
    · изложение нa пoмeщeниeтo; юг/изток
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa 1-ви жилищен
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- xoл + кухня
    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)? Бургас
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? 22 / 24
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa? Външни стени Стиропор 5см.
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви? TV+хладилник+ готварска печка + пералня
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)? 2000лв. с монтаж
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe? -20 / +35
    10. Aĸo имaтe възмoжнocт ĸaчeтe cxeмa нa пoмeщeниeтo, пoĸaзвaщa тoчнo гeoмeтpиятa мy, paзпoлoжeниeтo (или пpeдвидeнoтo paзпoлoжeниe нa мeбeли), пpoзopци и вpaти и дpyгo, ĸoeтo cчeтeтe зa вaжeн фaĸтop cвъpзaн c гeoмeтpия и paзпoлoжeниe нa мeбeли.
    Стаята е отворена към кухнята има една външна стена с прозорците , другите стени са вътрешни.
    Благодаря предварително !

  16. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #1678

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Slavsea:
    General Fujitsu ASHG12KGTB
    LG DC12RQ Deluxe
    Panasonic CS-Z35TKEW~CU-Z35TKE Etherea
    Gree GWH12YD-S6DBA1A (LCLH) Amber
    Toshiba RAS-16BKVG-E Mirai
    Mitsubishi Heavy Industries SRK45ZSP-W~SRC45ZSP-W Standart

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Живее в
    Варна
    Мнения
    101
    #1679

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Здравейте,

    Най-после успях да убедя жена ми да сложим климатик и в спалнята и отново имам нужда от консултация.
    Ситуацията е следната:
    - Нова тухлена сграда във Варна,
    - Спалня - чист юг
    - тераса пред нея, остъклена с троен стъклопакет (но с обикновени стъкла), а покрива на терасата е с битумни керемиди,15мм ОСБ, минерална вата и гипсокартон.
    - Предпоследен етаж, но над половината спалня е открита тераса с 5 см фибран на пода.
    - Желани температури: Лято - 24 гр. Зима - 22 гр.
    - Нямам ограничения в бюджета.

    Почти през цялото лято в спалнята температурата е между 29 и 30 гр. докато терасата беше отворена и открита. Пролетта я закрихме и остъклихме, но пак си е жега - 27-28 гр. Иначе пък зимата нямам никакви проблеми с отоплението. Ползвам 2 кВ инфрачервен панел, който рядко се пуска и температурата не пада под 20 гр.

    Като цяло, мисля, че една 9ка от висок клас ще ми свърши отлична работа.

    Тук стигаме обаче до тънкия момент: Имаме бебе на 1г и кошарата му е при нас в спалнята, заради което и жена ми досега не искаше и да чува за климатик. Затова ми трябва такъв климатик, на който да не се усеща струята. Бях се ориентирал към Wind Free серията на Самсунг, но като прочетох малкото отзиви за тях останах с впечатлението, че не са много добри.

    В хола бичи една Toshiba RAS402-GDRH и като и усиля струята охлажда и спалнята, но като легна студената струя ме прерязва, макар че има близо 20м от климатика в хола до леглото в спалнята. Предвид това и размерите на стаята и разположението на мебелите, май нямам почти никакъв шанс да не усещам струята какъвто и климатик да избера, и започвам да си мисля, че може би ще разчитам повече на това да охладя спалнята докато не сме там и вечер да го спирам преди да легнем.

    Освен както е на схемата, вътрешното тяло може да се монтира и над вратата към коридора, стига да не е над 90 см (а те май всички са от метър нагоре)

    Основно се двуумя между тия два климатика:

    TOSHIBA RAS-10PKVPG-E / RAS-10PAVPG-E SUPER DAISEIKAI 9

    Samsung AR09MSPXBWKNEU / AR09MSPXBWKNEU Windfree wifi

    Знам, че тошибата е страхотна машина, но специално за моя случай може би Самсунга ще е по-удачния вариант.


    Всякакви мнения и съвети ще са ми от полза.

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #1680

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Този Съмсунг за охлаждане е перфектен .
    Видях го в вдна каравана и вечер работи на панел , но не смогваше .
    През деня работеше на отворена клапа.
    Аз бих погледнал митсубиши Електрик FH .
    На тих решим не се усеща и има клапи които се нагласят отделно.
    При мен е над спалнята и на жената клапата е настроен по различен начин спрямо моята.
    Тази тошиба която сте загледали няма много общо с вашата.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1
    Последно: 02-01-19, 10:26
  2. избор на климатик
    От mokata7 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 24-08-17, 23:14
  3. Избор на климатик
    От Bupyca във форум Други марки климатици
    Отговори: 0
    Последно: 07-08-17, 15:19
  4. избор на климатик
    От Hristomila Staneva във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 1
    Последно: 31-10-15, 00:05
  5. Избор на климатик
    От leo34 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 29
    Последно: 12-11-14, 21:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе