Страница 147 от 205 ПърваПърва ... 97137145146147148149157197 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,191 до 2,205 от общо 3064
Like Tree2251Одобрявам

Избор на климатик '2019

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2019
    Мнения
    15
    #2191

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Има тема за модела, в подраздела на Хеви. Прочетете какво съм писал, вътрешното тяло е същото като на 60ZSX. Задайте въпроса си малко по-конкретно, защото не се разбира какво точно имате в предвид. Панелът се отваря/затваря само про включвяне/изключване на машината. По време на работа не мърда, седи отворен.
    Благодаря, това е достатъчно като информация, в случая щом се отваря и затваря само при включване и изключване на климатика.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Sep 2019
    Мнения
    4
    #2192

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Здравейте, към какъв климатик бихте ме насочили. Цена до 1300 лева за брой. София, ЕПК, ет. 10 от 13,спалните са вътрешни с тераси, които са също с пвц. Пвц на терасата - обикновенно, пвц на стаята - 5-камерно с "к" стъкло. Окачен таван с вата и в двете стаи. По 13кв.м. Височина - 250 см. Едната стая е южна, а другата северна. Благодаря ви предварително.
    Възможно ли е външното тяло да се монтира на терасата и да работи нормално при отворен постоянно прозорец на "ножица"? Тераса 3кв.м.
    Спрял съм се на: Инверторен климатик Daikin Sensira FTXC35B / RXC35B, 12000 BTU, клас А++
    Този пост е редактиран от simoivan; 14-09-19 в 02:35.

  4. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,292
    #2193

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Аз бих се дистанцирал от Daikin Sensira FTXC-B ставайки въпрос за отопление. Машинката е доста "хилава" в сравнение с предшественика си FTXB който топлеше достойно в доста люти зими.
    На (-14С) FTXC35B може да отдава максимум едва 1360W с КОП 1.93 , което си е постижение за лятна машина. А и явно си е лятна машина.
    Дори в техническите характеристики дадени от ДАЙКИН.БГ няма дании за работата на машината в режим отопление. https://www.daikin.bg/bg_bg/products/FTXC-B.table.html
    Ако ще е Дайкин до 1300лв. по-добре да е старата Сенсира FTXB25C. на -15 може да отдава 1720W с COP:2.31

    Най добре си попълнете въпросника от първата страница на темата, за да ви бъде препоръчана подходяща машина.
    Този пост е редактиран от mimojef; 14-09-19 в 09:45.

  5. Novice
    Тук е от
    Sep 2019
    Мнения
    4
    #2194

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Благодаря, ще попълня въпросника.

    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa:
    · жилищно - спалня
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление) ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa? - и за двете
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo; - 13кв.м.,около 33 кубика празна стая и приблизително 25 кубика с мебели
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa (дъpвeн/ΠBЦ/aлyминиeв, двoeн/тpoeн cтъĸлoпaĸeт, KA или дpyг вид); - пвц, двоен, ка
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe; - прозорец неотваряем - 2.2кв.м.,врата - 1.8кв.м.
    · изложение нa пoмeщeниeтo; - едното - юг, другото - север
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти (мaнcapднo, мeзoнeт, имa пopтaл и в ĸoя чacт e или дpyги ocoбeнocти)? - 10 от 13 - вътрешни стаи
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- xoл, cпaлня, дeтcĸa, вceĸиднeвнa и т.н; - спални
    · в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe? - ЕПК
    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)? - София
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? ~ 23-25
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa? - с остъклени тераси с пвц, окачен таван с вата и вътрешни стени
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви? Телевизор
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)? До 1300лв. за брой с монтаж
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe? - 23-25С
    10. Aĸo имaтe възмoжнocт ĸaчeтe cxeмa нa пoмeщeниeтo, пoĸaзвaщa тoчнo гeoмeтpиятa мy, paзпoлoжeниeтo (или пpeдвидeнoтo paзпoлoжeниe нa мeбeли), пpoзopци и вpaти и дpyгo, ĸoeтo cчeтeтe зa вaжeн фaĸтop cвъpзaн c гeoмeтpия и paзпoлoжeниe нa мeбeли.
    Този пост е редактиран от simoivan; 14-09-19 в 11:55.

  6. Member
    Тук е от
    Feb 2019
    Живее в
    Хисаря
    Мнения
    268
    #2195

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от simoivan Виж публикацията
    Здравейте, към какъв климатик бихте ме насочили. Цена до 1300 лева за брой. София, ЕПК, ет. 10 от 13,спалните са вътрешни с тераси, които са също с пвц. Пвц на терасата - обикновенно, пвц на стаята - 5-камерно с "к" стъкло. Окачен таван с вата и в двете стаи. По 13кв.м. Височина - 250 см. Едната стая е южна, а другата северна. Благодаря ви предварително.
    Възможно ли е външното тяло да се монтира на терасата и да работи нормално при отворен постоянно прозорец на "ножица"? Тераса 3кв.м.
    Спрял съм се на: Инверторен климатик Daikin Sensira FTXC35B / RXC35B, 12000 BTU, клас А++
    Аз само бих добавил да избегнете монтирането на тялото в терасата.
    Genadi80 и dimjek харесват това.

  7. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #2196

    Отговор: Избор на климатик '2019

    simoivan, за 25 m³ помещение, FTXC35B е най-неподходящия избор. Освен, ако не сте мазохист.....
    rosswen одобрява това.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Sep 2019
    Мнения
    4
    #2197

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Става въпрос за 2 спални по 13кв.м. Едната южна, другата северна.

  10. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #2198

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Е и? С една машина няма как да ги охладите и отоплите. Пак е същото което написах.

    Изпратено от моят K9 с помощта на Tapatalk
    dodo_pv и rosswen харесват това.

  11. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,292
    #2199

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Става въпрос за две машини по 1300 ясно.
    Ако държите на Дайкин до 1300лв. с монтажа, FTXB25C е по-подходяш за отопление от Ftxc35b.
    Новата Сенсира си е климатик за охлаждане, поне на хартия.
    След идващата зима ще има повече яснота.
    За още 100-тина лева на машина можеш да сложиш Mitsubishi Heavy SRK20ZS-W който със сигурност ще ти върши по-добра работа и от FTXC и от FTXB.

  12. Novice
    Тук е от
    Sep 2019
    Мнения
    4
    #2200

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Да, става на въпрос за две помещения и за два климатика. Не съм се влюбил в Дайкин и не съм специалист в тази област. Затова пиша в този форум. Разглеждайки офертите на пазара на този климатик съм се спрял спрямо цена и данни за него. Приятели са много доволни от Мицубиши хеви, като цена малко по скъп от Дайкин. Благодаря за предложенията.

  13. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #2201

    Отговор: Избор на климатик '2019

    simoivan предлагам ти да погледнеш
    Hitachi 25RPD абсолютно е незабележим на първа и втора степен на турбината. В момента е монтиран в южна стая с подобни условия.
    Има двоен 13 редов топлообменник във външното тяло, компактно и тихо вътрешно тяло.
    Другият вариант е MHI 20zs-w единственото което ме спира към момента, че е с едноредов топлообменник и по-слаб компресор, но може би е най-адекватното предложение за малки помещения.
    Аз лично си търся вариант да ми доставят Hitachi 18RPD.
    След като ще климатизираш 2 стаи по-добре договори отстъпка за монтаж на 2 климатика и ще се вместиш в бюджета.
    Този пост е редактиран от the inquirer; 14-09-19 в 16:34.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #2202

    Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от the inquirer Виж публикацията
    simoivan предлагам ти да погледнеш
    Hitachi 25RPD абсолютно е незабележим на първа и втора степен на турбината. В момента е монтиран в южна стая с подобни условия.
    Има двоен 13 редов топлообменник във външното тяло, компактно и тихо вътрешно тяло.
    Другият вариант е MHI 20zs-w единственото което ме спира към момента, че е с едноредов топлообменник и по-слаб компресор, но може би е най-адекватното предложение за малки помещения.
    Аз лично си търся вариант да ми доставят Hitachi 18RPD.
    Има достатъчно впечатления на отопление за 20ZS, няма останали на студено. Хардуерът си му е добър за 20/25-ца, има 12-ки с подобен, че и по-зле. Компресорът е скопен от 900W на 750W. Дори ще му е малко това помещение. От друга страна, 25RPD ми прави много добро впечатление като хардуер и тихите първи степени на турбината. В същото време, дебитът е голям, което значи, че ще топли тихо и в студа. Тази машина спокойно си отнася 20м2, дори ще е мощна за помещения до 15м2. Само дефростите ме притесняват, дано са ги оправили.

  16. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #2203

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Има достатъчно впечатления на отопление за 20ZS, няма останали на студено. Хардуерът си му е добър за 20/25-ца, има 12-ки с подобен, че и по-зле. Компресорът е скопен от 900W на 750W. Дори ще му е малко това помещение. От друга страна, 25RPD ми прави много добро впечатление като хардуер и тихите първи степени на турбината. В същото време, дебитът е голям, което значи, че ще топли тихо и в студа. Тази машина спокойно си отнася 20м2, дори ще е мощна за помещения до 15м2. Само дефростите ме притесняват, дано са ги оправили.
    Да, 25RPD е наистина тих и с хардуера на 12-ката и 18RPD е с хардуера на 12-ката.
    35RPD е също тиха машина, но определено на мен ми е по-добре да спя при 9-ката.
    Този пост е редактиран от the inquirer; 14-09-19 в 19:18.
    Phoenix_1 одобрява това.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #2204

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от the inquirer Виж публикацията
    Да, 25RPD е наистина тих и с хардуера на 12-ката и 18RPD е с хардуера на 12-ката.
    35RPD е също тиха машина, но определено на мен ми е по-добре да спя при 9-ката.
    Последен оффтопик, за което се извинявам.
    Нормално, 9-ката е с по-ниски дебити и е по-тиха. За това и всяка машина, си е за определени помещения.
    Phoenix_1, Genadi80 и ivan9494 харесват това.

  18. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,098
    #2205

    Отговор: Избор на климатик '2019


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1
    Последно: 02-01-19, 09:26
  2. избор на климатик
    От mokata7 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 24-08-17, 22:14
  3. Избор на климатик
    От Bupyca във форум Други марки климатици
    Отговори: 0
    Последно: 07-08-17, 14:19
  4. избор на климатик
    От Hristomila Staneva във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 1
    Последно: 30-10-15, 23:05
  5. Избор на климатик
    От leo34 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 29
    Последно: 12-11-14, 20:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе