Страница 148 от 205 ПърваПърва ... 98138146147148149150158198 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,206 до 2,220 от общо 3064
Like Tree2251Одобрявам

Избор на климатик '2019

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    60
    #2206

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Помещение 20 кв.м
    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa: · жилищно;
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa – 20 кв.м.
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa - ΠBЦ/тpoeн cтъĸлoпaĸeт, KA;
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe – 2,03 кв.м, врата за терасата – 1,4кв.м
    · изложение нa пoмeщeниeтo - южно
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa – трети
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- дeтcĸa;
    · в ĸъщa или aпapтaмeнт – в къща
    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата) – гр.Поморие, обл.Бургас;
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa – 24/23
    6. Изoлaция нa cтeни – на външните стени фибран, 5см; тaвaн – гипскартон с 10 см вата
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo – телевизор.
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа – до 1800лв по възможност с монтажа
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe -15


    Помещение 15 кв.м.
    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa: · жилищно;
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa – 15 кв.м.
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa - ΠBЦ/тpoeн cтъĸлoпaĸeт, KA;
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe – 2,03 кв.м, врата за терасата – 1,4кв.м
    · изложение нa пoмeщeниeтo - западно
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa – трети
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- дeтcĸa;
    · в ĸъщa или aпapтaмeнт – в къща
    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата) – гр.Поморие, обл.Бургас;
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa – 24/23
    6. Изoлaция нa cтeни – на външните стени фибран, 5см; тaвaн – гипскартон с 10 см вата
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo – телевизор.
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа – до 1500лв, по възможност с монтажа
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe -15

    Намерението ни е в бъдеще да преминем изцяло на отопление с ток, обаче имаме голям коридор с две бани и евентуално си мисля, ако вземем малко по- големи климатици дали ще може да се компенсира това пространство, или ще трябва да се мисли за друг начин за отопление. Коридорът е около 10 кв.м., и баните са сигурно толкова общо.
    Разглеждах някакви климатици, по скоро по показатели, на някой от тях пускам линкове.
    Благодаря предварително.


    https://homemart.bg/invertoren-klima...gta-aohg09kgca
    https://eclima.bg/hiperinvertoren-kl...tu-klas-a.html
    https://megaelectronics.bg/produkt/k...k-src-25zs-wt/
    https://technika.bg/product/20457/in...m-perfera.html
    https://megaelectronics.bg/produkt/k...-amber-nordic/

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #2207

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Т.е. искате да топлите 2 бани през коридор от 2 детски стаи?
    Идеята хич не е добра.
    Phoenix_1 и rosswen харесват това.

  4. Novice
    Тук е от
    Sep 2019
    Мнения
    1
    #2208

    Question Отговор: Избор на климатик '2019

    Здравейте искам да закупя 1 брой климатик за една стая + друга стая надолу съм обяснил подробно ситуацията.

    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa:
    · жилищно;
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление) ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa?
    - и за двете
    3. Kaĸвa e:
    14 кв + 2кв + 14кв (стая с климатик / коридор / спалня ) 35 кб/м / 5 / 35
    ΠBЦ/aлyминиeв, двoeнcтъĸлoпaĸeт, KA
    1,6 / 1,6
    северно / южно
    Втори етаж от къща
    офис / коридор / спалня

    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)?
    Централна България ( около Пловдив )
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa?
    Лято 22 / зима 24
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa?
    Външна изолация 8см EPS . Вътре ГК + вата, тавани ГП + вата + 2см фибран на плочата
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви?
    Компютър и телевизор
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)?
    Иска ми се да е около 1300 но може да се напъна и до 1700лв
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe?
    Зимата до -15 вероятно... все се надяваме на по топли зими ама не се знае.
    10. Aĸo имaтe възмoжнocт ĸaчeтe cxeмa нa пoмeщeниeтo, пoĸaзвaщa тoчнo гeoмeтpиятa мy, paзпoлoжeниeтo (или пpeдвидeнoтo paзпoлoжeниe нa мeбeли), пpoзopци и вpaти и дpyгo, ĸoeтo cчeтeтe зa вaжeн фaĸтop cвъpзaн c гeoмeтpия и paзпoлoжeниe нa мeбeли.

    Малко пояснения. Светлно синьо = климатик / червена рамка = прозорци / тъмно синя рамка мебели . Вратите мисля се разбират.

    Искам да закупя един климатик за офиса. С идеята да отварям вратата на малкото коридорче и да охлаждам и топля и другата стая която е спална и там нито ще търся много хладно нито много топло. За момента ще се ползва основно климатика за охлаждане и отопление. Ако се налага има и конвектор да помага в топленето и духалка резерв. Както съм писал за парите надявам се до 1300 да стане работата но бих преглътнал и 1700.

    Като тук изниква друго. Не желая монтажа на въшното тяло да стане на северната стена... едно че е постоянно сенчеста... друго че е от към главен път .. пепел и вятър нон стоп (живее в голямо село около 5000 население).
    Поради тази причина се налага монтаж с тръбен път между 6 и 7 метра. Ценово ясно че излизам от "стандартния монтаж".
    1. Та проблем ли е между 6 и 7 метра тръбен път?
    2. Какво ще препоръчате като модели?
    3. Да препоръчате фирма за покупка и монтаж в Пловдив. И Стара загора и пазърджик също са варианти.... но до Пловдив има по-често път.
    4. И последно... Искам да положа тръбния път в конструкцията и да е скрит вътре... като ватата ще остане от към стената при възможност ще сложа и от към картона. Има ли проблеми с този замисъл и изпълнение?
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  5. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #2209

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от muhaha Виж публикацията
    Както съм писал за парите надявам се до 1300 да стане работата но бих преглътнал и 1700.

    Като тук изниква друго. Не желая монтажа на въшното тяло да стане на северната стена... едно че е постоянно сенчеста... друго че е от към главен път .. пепел и вятър нон стоп (живее в голямо село около 5000 население).
    Поради тази причина се налага монтаж с тръбен път между 6 и 7 метра. Ценово ясно че излизам от "стандартния монтаж".
    1. Та проблем ли е между 6 и 7 метра тръбен път?
    4. И последно... Искам да положа тръбния път в конструкцията и да е скрит вътре... като ватата ще остане от към стената при възможност ще сложа и от към картона. Има ли проблеми с този замисъл и изпълнение?
    Съветвам ви да инвестирате повече в машината, отколкото в монтажа...

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    326
    #2210

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от axander Виж публикацията
    Помещение 20 кв.м
    .........

    Помещение 15 кв.м.
    .........

    Намерението ни е в бъдеще да преминем изцяло на отопление с ток, обаче имаме голям коридор с две бани и евентуално си мисля, ако вземем малко по- големи климатици дали ще може да се компенсира това пространство, или ще трябва да се мисли за друг начин за отопление. Коридорът е около 10 кв.м., и баните са сигурно толкова общо.
    Разглеждах някакви климатици, по скоро по показатели, на някой от тях пускам линкове.
    Благодаря предварително.


    https://homemart.bg/invertoren-klima...gta-aohg09kgca
    https://eclima.bg/hiperinvertoren-kl...tu-klas-a.html
    https://megaelectronics.bg/produkt/k...k-src-25zs-wt/
    https://technika.bg/product/20457/in...m-perfera.html
    https://megaelectronics.bg/produkt/k...-amber-nordic/
    Моето лично виждане по въпроса Ви.
    От тези, които сте гледали, най-безшумни и нежни към децата на охлаждане, топлещи без проблем в Поморие и в рамките бюджета Ви са Мицубишитата.
    Ще Ви трябва едно 20ZS-W за малката детска и едно 25ZS-W за по-голямата.
    Дайкин Перфера също е подходящ в същите размери, но са малко по-скъпи извън бюджета Ви, защото имат flash streamer пречиствател на въздуха. Въпрос на бюджет...
    Фуджи KGTA - също хубави климатици, но малко прекалени в случая на Вашето местонахождение и изложение, а и следва да обърнете внимание, че втора, трета и четвърта степен на вентилатора са по-шумни, не съм убеден дали за детска е добре това. Ако се спрете на тях, при спане ръчно на първа степен.
    Нордик модели в Поморие? Да не е настъпил зимният апокалипсис там?
    За останалите помещения звучи малко неподходящо, дори абсурдно, да отоплявате с климатиците коридор и баня. То не че всичко не е възможно, но не е добре.
    Помислете за конвектор в коридора, има специални водозащитени печки за бани и прочие решения.
    corsairman01, rosswen и ivan9494 харесват това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2019
    Мнения
    15
    #2211

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Здравейте,
    може ли някой да ми каже кои климатици имат "самоизсушаване", "самопочистване" - след изключване на климатика, вентилаторът да продължава да работи 20-30 мин, за да изсуши вътрешното тяло и по този начин климатикът да не замирисва на стари чорапи
    Аз знам за Тошиба и Gree, но дотук който попитам ме съветва за Fuji, тъй като било "по-добро" и от двете за цена около 1200-1400 лв, но то доколкото разглеждах моделите нямат такава функция.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,292
    #2212
    Цитат Първоначално публикувано от hellstr1k3r Виж публикацията
    Здравейте,
    може ли някой да ми каже кои климатици имат "самоизсушаване", "самопочистване" - след изключване на климатика, вентилаторът да продължава да работи 20-30 мин, за да изсуши вътрешното тяло и по този начин климатикът да не замирисва на стари чорапи
    Аз знам за Тошиба и Gree, но дотук който попитам ме съветва за Fuji, тъй като било "по-добро" и от двете за цена около 1200-1400 лв, но то доколкото разглеждах моделите нямат такава функция.
    Mitsubishi Heavy srk zs-s/w има тази функция.
    rosswen одобрява това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #2213

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Mitsubishi Heavy srk zs-s/w има тази функция.
    Да и е с продължителност 2 часа, но въпреки това, машината не е застрахована от натрупване на "гняс". Просто да го има в предвид.
    Phoenix_1 одобрява това.

  11. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #2214

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Да и е с продължителност 2 часа, но въпреки това, машината не е застрахована от натрупване на "гняс". Просто да го има в предвид.
    Аз след охлаждане оставям моя само на вентилатор и ниска степен да работи цял ден. Доста по-трудно трупа смрад, предвид че работи цяло лято.
    Phoenix_1 и rosswen харесват това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2019
    Мнения
    15
    #2215

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Това Mitsubishi ми е извън бюджета Климатикът ще се ползва главно за охлаждане и не ми се инвестира повече от 1.3 - 1.4. Имам Toshiba RAS 137 SKV E3, на друго място, която поддържа такава функция и съм супер доволен от него. Но каквото чета или питам при дистрибутори, излиза, че новите Тошиби за около тези пари не били цитирам: "толкова читави колкото предишните поколения" и съответно трябвало нещо за 1600 - 1700 лв, което ме препраща или към Fuji LMC, което не се самоизсушава, или GREE/Toshiba Mirai, Seiya и т.н. пък колкото изкарат
    Затова питам дали има нещо друго смислено с тази функция и тези пари или да си взимам едно Fuji пък като се разсмърди ще го чистим
    mimojef одобрява това.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #2216

    Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    Аз след охлаждане оставям моя само на вентилатор и ниска степен да работи цял ден. Доста по-трудно трупа смрад, предвид че работи цяло лято.
    Съжалявам за офф-топика.
    Вътрешното на твояоя ZIX, обработено ли е с турмалин? Явно при ZMX върши доста добра работа. Вече две лета, а няма грам мръсотия. Турбината е синя, бях пуснал и снимки наскоро. Направо свети. Предният сезон дори и не беше активирано самопочистването, както и това лято не работи постоянно, защото слеф Ауто Офф не се включва. Машината бачка он/офф, както и МЕ-то в другата, идентична стая (огледална). МЕ-то е чистено основно миналото лято, с измиване на турбината, като за един сезон не прилича на нищо. Много мръсотия по турбината и вътрешното.
    Този пост е редактиран от rosswen; 16-09-19 в 13:18.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #2217

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Съжалявам за офф-топика. Вътрешното на твояоя ZIX, обработено ли е с турмалин?.. .
    Да, обработена е, но е нож с две остриета. Трудно се замърсяеа, но замърси ли се, миенето и е кошмарно. Доста трудно се мие.
    rosswen одобрява това.

  16. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,292
    #2218

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от hellstr1k3r Виж публикацията
    Това Mitsubishi ми е извън бюджета Климатикът ще се ползва главно за охлаждане и не ми се инвестира повече от 1.3 - 1.4.
    Зависи колко голямо помещение искаш да хладиш, и каква е спецификата на самото помещение.
    Има въпросник на първа страница на тази тема. Попълни го и виж какви ще са препоръките.

    Цитат Първоначално публикувано от hellstr1k3r Виж публикацията
    Имам Toshiba RAS 137 SKV E3, на друго място, която поддържа такава функция и съм супер доволен от него. Но каквото чета или питам при дистрибутори, излиза, че новите Тошиби за около тези пари не били цитирам: "толкова читави колкото предишните поколения" и съответно трябвало нещо за 1600 - 1700 лв
    Явно си разглеждал Тошибите в ценовия клас до 1400лв. , и явно имат тази функция. При положение, че ще я ползваш само за охлаждане, не виждам проблем да си вземеш Тошиба до 1400лв.

    А ако ще е без такава функция има по комфортни машини за охлаждане от Fuji/tsu според мен.
    Този пост е редактиран от mimojef; 17-09-19 в 08:50.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2019
    Мнения
    15
    #2219

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Ами много се колебая дали точно така да направя, но всички ме отказват от Тошибите за 1300-1400 лв и всеки ме насочва към Фуджи... затова.
    Помещението ще е спалня - някъде 18 кв.м.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #2220

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от hellstr1k3r Виж публикацията
    Ами много се колебая дали точно така да направя, но всички ме отказват от Тошибите за 1300-1400 лв и всеки ме насочва към Фуджи... затова.
    Помещението ще е спалня - някъде 18 кв.м.
    Че какво им е на Тошибите?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1
    Последно: 02-01-19, 09:26
  2. избор на климатик
    От mokata7 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 24-08-17, 22:14
  3. Избор на климатик
    От Bupyca във форум Други марки климатици
    Отговори: 0
    Последно: 07-08-17, 14:19
  4. избор на климатик
    От Hristomila Staneva във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 1
    Последно: 30-10-15, 23:05
  5. Избор на климатик
    От leo34 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 29
    Последно: 12-11-14, 20:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе