Страница 192 от 205 ПърваПърва ... 142182190191192193194202 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,866 до 2,880 от общо 3064
Like Tree2251Одобрявам

Избор на климатик '2019

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2019
    Мнения
    11
    #2866

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Мерси! Ще имам предвид,когато идват да монтират климатитика,въпреки че не ми е работа да знам такива неща, ама в днешно време никога не знае човек...

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2019
    Мнения
    13
    #2867

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Здравейте, предстои ми закупуване на климатик за хол (22кв.м.), който е свързан чрез портал с кухня (10кв. м.), по принцип няма да е отворено, ще има врата, но ми се иска да има възможност за отопление на кухнята. По-скоро го взимам за отопление, отколкото за охлаждане. Двоумя се между 12-ка и 18-ка. От една страна искам да е максимално тих, но това да не става за сметка на отоплението при големи разлики в температурата вътре и вън. Кубатурата на хола е 58, на кухнята 24, или общо при отворена врата става 82. Твърдо съм се спряла на Дайкин, като имам известни съмнения между моделите Перфера и Комфора. Всякакви съвети са добре дошли, направих стабилно проучване, но бих се радвала да споделите според вас кой климатик ще ми свърши по-добра работа като мощност. И според вас заслужава ли си по-високата цена на Перфера.
    Дограмата е трикамерна Ка/4сезона/бяло. Изложение - изток. Апартамент във Варна, като ще има изолация на таван и на външни стени. Бюджета ми е около 2300лв. За зимата ми се иска да поддържа температура около 24 градуса.
    Благодаря предварително на отзовалите се!
    Този пост е редактиран от Yancheva; 13-11-19 в 20:10.

  4. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #2868

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от Yancheva Виж публикацията
    Твърдо съм се спряла на Дайкин, като имам известни съмнения между моделите Перфера и Комфора. Всякакви съвети са добре дошли, направих стабилно проучване, но бих се радвала да споделите според вас кой климатик ще ми свърши по-добра работа като мощност.
    Yancheva, от поста ви личи, че вече сте направили своя избор и съветите, които ще получите няма да са ви от полза...
    dimjek и ivan9494 харесват това.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2019
    Мнения
    13
    #2869

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Yancheva, от поста ви личи, че вече сте направили своя избор и съветите, които ще получите няма да са ви от полза...
    Бих искала съвет относно мощността, която трябва да има климатика за помещението, за което го взимам и ако някой има наблюдения за въпросните модели.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    Русе
    Мнения
    25
    #2870

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от pap1918 Виж публикацията
    Ако стане пък така,че евентуално си доволен ,що пък да не се прочете тук !?
    За да не спамим в тази тема ще публикувам в темата за модела.
    https://forum.setcombg.com/%D0%BA%D0...tml#post942852

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #2871

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от Yancheva Виж публикацията
    Здравейте, предстои ми закупуване на климатик за хол (22кв.м.), който е свързан чрез портал с кухня (10кв. м.), по принцип няма да е отворено, ще има врата, но ми се иска да има възможност за отопление на кухнята. По-скоро го взимам за отопление, отколкото за охлаждане. Двоумя се между 12-ка и 18-ка. От една страна искам да е максимално тих, но това да не става за сметка на отоплението при големи разлики в температурата вътре и вън. Кубатурата на хола е 58, на кухнята 24, или общо при отворена врата става 82. Твърдо съм се спряла на Дайкин, като имам известни съмнения между моделите Перфера и Комфора. Всякакви съвети са добре дошли, направих стабилно проучване, но бих се радвала да споделите според вас кой климатик ще ми свърши по-добра работа като мощност. И според вас заслужава ли си по-високата цена на Перфера.
    Дограмата е трикамерна Ка/4сезона/бяло. Изложение - изток. Апартамент във Варна, като ще има изолация на таван и на външни стени. Бюджета ми е около 2300лв. За зимата ми се иска да поддържа температура около 24 градуса.
    Благодаря предварително на отзовалите се!
    Погледнете
    Daikin FTXM 35
    Yancheva одобрява това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2019
    Мнения
    13
    #2872

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от Rafailiev Виж публикацията
    Погледнете
    Daikin FTXM 35
    Първоначално се бях спряла точно на този модел, но се притеснявам дали ще може да затопля стаята. Според вас за посоченото помещение е ок , така ли?

  10. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #2873

    Отговор: Избор на климатик '2019

    За 500 лв по-малко , бих погледнал MHI 35zs-w

    Изпратено от моят MI 8 Lite с помощта на Tapatalk
    VanDan, Gyokov, bobovo и 6 други харесват това.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #2874

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от Yancheva Виж публикацията
    Първоначално се бях спряла точно на този модел, но се притеснявам дали ще може да затопля стаята. Според вас за посоченото помещение е ок , така ли?
    След оглед може да се каже точно , но за 22 кв мисля че няма да имате по- големи топлозагуби от 3 киловат ( пак гадая )
    Зависи топлозагуби , дограма , съседи итн.
    В общия случай около 50 вата на кубик или с други думи казано
    58 кубика Х 0.05 = 2.9 киловата .
    12 ката е с номинал 4 киловата

  12. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #2875

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от Rafailiev Виж публикацията
    След оглед може да се каже точно , но за 22 кв мисля че няма да имате по- големи топлозагуби от 3 киловат ( пак гадая )
    Зависи топлозагуби , дограма , съседи итн.
    В общия случай около 50 вата на кубик или с други думи казано
    58 кубика Х 0.05 = 2.9 киловата .
    12 ката е с номинал 4 киловата
    Номиналът и е 4kW, но на -15 и дават максимално топлоотдаване около 2.6kW.
    Gyokov одобрява това.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #2876

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Ross тези 50 вата ( може и да са по- малко) за апартамен са приблизително при -15 .
    Това не е на 100 % вярно разбира се ! В случая жената има добра дограма и изплация .
    Отделно е апартамент и е във Варна .

    П.П.
    За моята къща при -15 и дават около 7 киловата топлозагуби
    Не е една стая

  14.  
     
  15. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #2877

    Отговор: Избор на климатик '2019

    8 и половина причини да смените климатика си!

    Времето на недоказаната реклама отмина. Потребителите в България са технически грамотни. В немалка степен и благодарение на нашия форум.
    Климатиците заемат все по-голям и по-голям дял в отоплението в държавата ни.
    Защо ли...
    Ами защото са един от най-ефективните, екологични и комфортни начини за отопление!
    Прочетете статията на SetCombG.com >>
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  16. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #2878

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Ммдаа, полезна реклама! Досега не знаех това: "Неприятните миризми могат да означават, че изолацията на вашия климатик се е повредила или по тръбите са се създали условия за плесен. Всичко това се разнася из вашия дом и се отразява на вашето здраве. Първо проверете филтрите, но ако вашето устройство все още мирише, е време да го замените." и като някой абдал ги мия по два пъти в годината. Вече край-вмирише ли се и...аут. И ще си купя правилният! Ако недай боже се разтрака втулка.....пак аут.

  17. Novice
    Тук е от
    Oct 2017
    Мнения
    2
    #2879

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Здравейте, преди време получих съвет от вас за покупката на климатик за хола и тогава се спрях на Хитачи RAC , благодаря за избора доволен съм 2 зими поред не ме е оставил.Сега обаче ми трябва за кухнята и съм се спрял на няколко варианта и отново ще ви помоля за някой друг съвет

    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa:
    · жилищно;
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление) ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa?ОТОПЛЕНИЕ ГЛАВНО.
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo- Кухня- 11КВ.
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa (дъpвeн/ΠBЦ/aлyминиeв, двoeн/тpoeн cтъĸлoпaĸeт, KA или дpyг вид); ПВЦ дограма троен стъклопакет

    · изложение нa пoмeщeниeтo- СЕВЕРОЗАПАД
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти (мaнcapднo, мeзoнeт, имa пopтaл и в ĸoя чacт e или дpyги ocoбeнocти)?ЧЕТИРИСТАЕН АПАРТАМЕНТ ,ПАНЕЛЕН НА ВТОРИ ЖИЛИЩЕН ЕТАЖ
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- xoл, cпaлня, дeтcĸa, вceĸиднeвнa и т.н КУХНЯ НО ПОСТОЯННО ИМА ЧОВЕКОПОТОК ВЪТРЕ. .
    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)? БУРГАС
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? ЗИМА -22-24.
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa? ВЪНШНА ТОПЛОИЗОЛАЦИЯ 6 СМ
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви?ГОТВАРСКА ПЕЧКА,АСПИРАТОР, ХЛАДИЛНИК И ТВ
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)? ОКОЛО 950ЛВ
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe? ПРЕДПОЛАГАМ ДО -7 НО НЕ МИСЛЯ ЧЕ ПО МАЛКО БИХА ПАДНАЛИ ГРАДУСИТЕ

    Спрял съм се на следните модели,цените им почти идентични с монтажа така че това не е за коментиране а избора кой бил бил по-добър е преобладаващ

    1.Midea Mission 2 -
    https://*********/midea/invertoren-k...tu-klas-a.html за него последно разбрах каза ми един приятел че го е монтирал в неговата кухня наскоро.
    2.GREE GWH09ACC - https://*********/invertoren-klimati...tu-klas-a.html отначало се бях спрял само на него но след малко прочетено във форума се разколебах (предполагма заради високата консумация описана в една тема)
    3.DAIKIN FTXB20C-https://clima-calor.com/%D0%BE%D0%BD%D0%BB%D0%B0%D0%B9%D0%BD-%D0%BC%D0%B0%D0%B3%D0%B0%D0%B7%D0%B8%D0%BD/%D0%B8%D0%BD%D0%B2%D0%B5%D1%80%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B5%D0%BD-%D0%BA%D0%BB%D0%B8%D0%BC%D0%B0%D1%82%D0%B8%D0%BA-daikin-ftxb20c-rxb20c/ за него от комшията разбрах че бил доволен вече втори сезон но по голям и сложен в хола.
    4.FUJI ELECTRIC RSG 09LLC- https://technika.bg/product/13030/in...sg-09-llc.html в интернет отново четох за него

    Разбира се отворен съм и за други предложения от ваша страна.От видяното и прочетеното до момента МИДЕА е клас А++ на отопление но не знам защо съм с едно на ум за тази марка .. никога не съм чул лошо за нея де просто не знам от вътре нещо ми идва :D
    Благодаря ви за разбирането ,ще очаквам да видя какво е вашето мнение .
    Winter is coming
    Благодаря
    Хубав ден
    Този пост е редактиран от kriskata91; 14-11-19 в 15:56.

  18. Novice
    Тук е от
    Nov 2019
    Мнения
    4
    #2880

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Сегашният климатик е Midea, 12-тица, не е инверторен, работи, но при външна температура под -5С, се налага да вккючвам Adax радиатор.
    Този пост е редактиран от palia4i; 14-11-19 в 21:41.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1
    Последно: 02-01-19, 09:26
  2. избор на климатик
    От mokata7 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 24-08-17, 22:14
  3. Избор на климатик
    От Bupyca във форум Други марки климатици
    Отговори: 0
    Последно: 07-08-17, 14:19
  4. избор на климатик
    От Hristomila Staneva във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 1
    Последно: 30-10-15, 23:05
  5. Избор на климатик
    От leo34 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 29
    Последно: 12-11-14, 20:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе