Страница 122 от 135 ПърваПърва ... 72112120121122123124132 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,816 до 1,830 от общо 2016

Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Мнения
    305
    #1816

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Абе едва ли някой очаква абсолютна точност от тези контакти. Работата е горе долу.

    Два еднакви бойлера 2kw с две еднакви устройства за измерване.

    Единият прави 2-2.1kw, другия 1.7-1.8kw. Дали устройството мери грешно или нагревателя на единият в действителност консумира по-малко, не съм се занимавал да разменям устройства, защото не ми е толкова важно.

    Имам контакти които отчитат 8-10% повече от други марки вързани на един и същ уред/и.

    Напрежението при мен за последните 24часа.



    Sent from my MI 8 using Tapatalk

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,289
    #1817

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от franki1 Виж публикацията
    Ти сериозно ли мислиш, че устройството ти показва вярно при изчислението на мощност.
    Умножи напрежението по тока, за да получиш мощността във W и ще бъдеш неприятно изненадан.
    Умножи всичко което умножаваш по 0,73 (колкото долу-горе е бил косинус Фи в момента) и ще бъдеш приятно изненадан.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    40
    #1818
    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Умножи всичко което умножаваш по 0,73 (колкото долу-горе е бил косинус Фи в момента) и ще бъдеш приятно изненадан.
    Искаш да кажеш, че твоят WiFi контакт от 40лв отчита косинус фактора на компресора ли?
    Вземи едни хубави амперклещи и замери ампеража на една обикновена печка с реотани и го сравни с този на твоя WiFi контакт. Карам те да направиш това, защото на тази печка косинус фактора е единица. И в случая не играе роля при активен товар. Тогава и ти ще останеш още по-изненадан.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1819

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Има контакти и контакти, дори един и същи модел/марка според партида пак може да са различни.
    Имам такива дето мерят сравнително добре и такъв който дава доста по-голямо отклонение.
    Ситуации всякакви.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    40
    #1820
    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Има контакти и контакти, дори един и същи модел/марка според партида пак може да са различни.
    Имам такива дето мерят сравнително добре и такъв който дава доста по-голямо отклонение.
    Ситуации всякакви.
    Тук вече съм по-съгласен!

  7. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,289
    #1821

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Дори от 20лв. Контакти мерят косинуса.
    Някой дори го показват на дисплея. Други не го показват, но го вкарват в уравнението.
    Сравнявал съм ги и с качествени ампер клещи. Точно на реотан.
    От десетина контакта които са минало през ръцете ми, най голямото отклонение беше 5% на единия от Конрадските ми контакти. Другите цепят вата.
    Така че при 3,5,дори и 10 процента да е разликата, изненадата няма да е чак толкова голяма.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    297
    #1822

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Малко сухи данни. Панасоника(показва към 80 киловата минус 17.7 кв от мналия път на 03.02.22) = 62.3 киловата за 336 часа. МХИ-то показва 414 киловата( 344кв на 03.02.22)=70 киловата за 336 часа. За двата=132.3 киловата за 336 часа или 0.393 вата на час осреднено за 50м2, Пловдив, южен апарт без помощ от никъде, в малката стая 12м2 настроен на 24 в хола 37м2 вечер след 16.00 се пуска на 22 и някой път остава така някой път го намалям на 20 за през ноща и сутринта към 11 го намалям на 18 градуса до 4-5 следобед, така е с мхи-то към 11 играе бутон номер 18 до към 4-5 следобед и после на 24. В пловдив е пролет. Всеки ден проветрявам по 15-20 мин навсякъде.history.pdf
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  10. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,859
    #1823

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.


    Е, то и на други места е пролет.
    Една машина в 50кв, под 300W на час и върви надолу, нормално.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2021
    Мнения
    72
    #1824

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Здравейте.
    Консумацията на Мидеата за месец февруари е 160 киловата.
    Screenshot_2022-03-01-18-57-31-967_com.midea.aircondition.obm.jpg

  12. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,709
    #1825

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Ето и моята консумация за предните месеци на Toshiba RAS-285UDR. Хол и поддържане на 25гр., чат-пат и включване на турбо и отваряне на врата към трапезария.

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  13. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #1826

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Със затоплянето на времето и при мен се появиха офчета

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,920
    #1827

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Моите са в офф от копчето почти по цял ден. [emoji16] Само големия поработва повечко.

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Живее в
    Аксаково
    Мнения
    300
    #1828

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Със затоплянето на времето и при мен се появиха офчета

    След ударното подгряване тази сутрин, направих като Роската- направо ги шътдауннах. Средна температура, към момента- 23 градуса. Мисля, че няма да има нужда поне денонощие- зависи от времето. Райко разнася по радиаторите около 33 градуса.
    Какъв модел ти е Шелито?
    Моите не правят такива графики- 1РМ са.

  17. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #1829

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от Трифон Панайотов Трифонов Виж публикацията
    Какъв модел ти е Шелито?
    Моите не правят такива графики- 1РМ са.
    Това конкретно е Shelly Plug S, но имам и 1PM. Графиките ги прави софта - ХомоАсистънта поддържа твоите устройства, само да ти се занимава...

  18. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,289
    #1830

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Позатоплиха се сградите от Слънчо. Аз съм на 40 минути ОФФ въпреки външните температури от между 5 и 10 и ниската консумация.
    Това е за Дайкина. Другите няма смисъл да ги поствам. При тях е още още по голям паприкаж. Графиките направо не са за гледане.

    Ето и нощните температури.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    • Тип файл: jpg D.jpg‎ (48.3 KB, 1952 Прегледи)
    • Тип файл: jpg t.jpg‎ (36.3 KB, 1963 Прегледи)

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Най добър уред за отчитане на консумация на климатик през wi-fi
    От ^Rokera^ във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 87
    Последно: 23-04-22, 02:57
  2. Преоразмеряване на отоплителен уред-има ли по-голяма консумация
    От injenercheto във форум Електрическо отопление
    Отговори: 4
    Последно: 17-05-13, 22:30
  3. Реална консумация на минимум топлоотдаване
    От pilot във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 20
    Последно: 11-05-12, 00:57
  4. Консумация на 40'' LCD
    От mitakata във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 09-01-11, 20:31
  5. консумация на PC
    От etg във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 22-01-02, 14:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе