Страница 123 от 135 ПърваПърва ... 73113121122123124125133 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,831 до 1,845 от общо 2016

Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #1831

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Това е за Дайкина. Другите няма смисъл да ги поствам. При тях е още още по голям паприкаж. Графиките направо не са за гледане.
    Доста добре се представя перфетата.
    Останалите е нормално да сдобият тахикардия при тези условия.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,288
    #1832

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Доста добре се представя перфетата.
    Останалите е нормално да сдобият тахикардия при тези условия.
    Твоята графика е доста по-приятна за окото. Аз обаче съм много доволен от дайкинчето. Показва прилични минимуми и то при сравнително ниски температури.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    146
    #1833

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Да предупредя,че след обновяването на smart life функцията за energy saving, е орязана от към функции. За пълния набор екстри искат 25 долара годишна такса.Screenshot_2022-11-17-16-16-13-778_com.tuya.smartlife.jpg

  5. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #1834

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от krasio_79bs Виж публикацията
    Да предупредя,че след обновяването на smart life функцията за energy saving, е орязана от към функции. За пълния набор екстри искат 25 долара годишна такса.
    Супер! Остава само да се досетим за какво се отнася посочената консумация...

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  6. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    146
    #1835

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Който ползва приложението ще се досети.
    Този пост е редактиран от krasio_79bs; 18-11-22 в 08:14.

  7. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,288
    #1836

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Аз ползвам Tuya.
    Нямам още подкана за актуализация. Всичко е ОК за момента.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Живее в
    Карнобат
    Мнения
    373
    #1837

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    И без актуализация, който си е настроил цени за дневна, нощна. Когато отидеш на раздела, за да погледнеш колко киловата и колко парички имаш до момента, изненада. 25 долара за година.

  10. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,709
    #1838

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Поддържам 25C в хола и отварям към трапезария, чат пат.

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  11. Junior Member
    Тук е от
    May 2019
    Мнения
    23
    #1839

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    И аз съм отскоро с shelly и анализирам поведението на канален Дайкин 18ка в 600м3 (чист отопляем обем ,без стени) .
    Много добре е оразмерен ,никога не влиза в off на режим отопление,само ако има слънце ,което вдига 2+ градусите над заданието ,като в днешната графика .Иначе си поддържа ,абсолютно точно зададените градуси до половин градус.
    Чудно ми е ,защо при зададени 23,5 ° и достигнати на първи етаж (на втори е 24,5°) ,при 4° външна температура , харчи 540W .Ако го увелича на 24° ,сваля постоянната консумация на 520 W .Никаква логика не виждам .
    Е ,ако го изстрелям на 25° ,се форсира ,но ако е само градус над заданието сваля консумацията .
    На heat режим е ,вентилаторът на Auto .Напорът е на най-ниска степен (първа от 15 ) .
    Графиката от днес ,със слънчевите часове .

    https://ibb.co/35Xd2Zb

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    115
    #1840

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Ти пък, 600 кубика. Да не е във физкултурен салон?

  13. Junior Member
    Тук е от
    May 2019
    Мнения
    23
    #1841

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Е,хайде сега ...С икономическо образование съм .Ако не мога да сметна една кубатура на къща ,значи нищо не съм научила в Университета .
    210м2 е площта без стени (с вътрешни и външни стени 266м2),височината е между 280 и 340 см ,средно 3м ,но за всеки случай смъквам още и казвам 600м3 .Ако вашата калкулация излезе различна с изложените данни ,кажете .Писала съм ,че климатикът е Канален, с въздуховоди все пак ,така че не топли едно помещение ,а самата къща е Нискоенергийна .Има и рекуператор ,който работи непрекъснато на 150 м3/h . Миналата година нямаше как да засичам точно климатика ,защото е с директна връзка към предпазител, но с изчисления от предходни фактури и киловати , стигнах до 1000 KWh за целия отоплителен сезон .Тази сметка е с отклонение не повече от 100 kWh ,при температура 23-25° (никога не пада под 23°),в слънчевите дни ,често е 28-29° (50м2 южни прозорци ) .Ясно ми е че повечето хора не вярват .За себе си сложих шелито .
    Просто , сега ,анализирайки поведението на климатика (FBA50/RXSL ) , ми е странно ,защо на 24° ,консумацията е по-малка .Днес целодневно бе 460W , при 7° навън,а при задание 23° е 480W .
    Преди два часа му зададох 25° (от 23,5 вътрешна) и в момента работи на 1,3 kW докато ги стигне . Интересно ми е после с каква консумация ще ги поддържа .
    Този пост е редактиран от nelinalondon; 04-12-22 в 02:29.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,764
    #1842

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Разликата сигурно идва от вентилатора който е на авто. Фиксирай някаква скорост на вентилатора и тогава си играй.
    Без да пипаш нищо, ако сложиш по-висока скоростта на вентилатора разхода ще стане с малко по-нисък.
    Логиката не е като за човек с икономическо образование, та мисля да не се хабя излишно.

  16. Junior Member
    Тук е от
    May 2019
    Мнения
    23
    #1843

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Много благодаря ,bobivg !
    Това ми даде много нови възможности за експериментиране .Доста се промениха нещата с фиксираната скорост .Остава да си направя извод при каква температура и скорост на вентилатора е най-комфортно и се поддържа задададената температура .

  17. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,257
    #1844

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    я разцъкай fireplace сценария и виж дали няма да изчезнат тия офф-ове. виждам че е стар поста - но краста да попитам.
    вместо да намали оборотите и след като почне да бачка и влезе в режим - тъпия дайкин продължава да набира...

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Позатоплиха се сградите от Слънчо. Аз съм на 40 минути ОФФ въпреки външните температури от между 5 и 10 и ниската консумация.
    Това е за Дайкина. Другите няма смисъл да ги поствам. При тях е още още по голям паприкаж. Графиките направо не са за гледане.

    Ето и нощните температури.

  18. Junior Member
    Тук е от
    May 2019
    Мнения
    23
    #1845

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Видно е ,че не разбирам нищо от климатичните софтуер ,но забелязвам сходство в поведението с нашия Дайкин ,когато подмине зададената температура .При нас се случва само ,когато изпича слънце .За пример , при 3° външна и 24° вътрешна температура ,харчи 460 W .В момента при 11° външна и зададени 24° вътре ,но поради мъчещото се да напече слънце , в момента е 25,5° и се форсира да стигне 26° ,за да изключи .За това си действие консумира 495 W .Този път вентилаторът е фиксиран на най-ниска степен .
    Този пост е редактиран от nelinalondon; 10-12-22 в 14:11.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Най добър уред за отчитане на консумация на климатик през wi-fi
    От ^Rokera^ във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 87
    Последно: 23-04-22, 02:57
  2. Преоразмеряване на отоплителен уред-има ли по-голяма консумация
    От injenercheto във форум Електрическо отопление
    Отговори: 4
    Последно: 17-05-13, 22:30
  3. Реална консумация на минимум топлоотдаване
    От pilot във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 20
    Последно: 11-05-12, 00:57
  4. Консумация на 40'' LCD
    От mitakata във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 09-01-11, 20:31
  5. консумация на PC
    От etg във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 22-01-02, 14:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе