Страница 6 от 135 ПърваПърва ... 456781656 ... ПоследноПоследно
Резултати от 76 до 90 от общо 2016
Like Tree1796Одобрявам

Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #76

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Колеги, срам не срам, но си признавам, че предсрочно започнах отоплителния сезон...
    Вечер си захладнява при нас и явно съм се поразглезил.
    Фуджи 12LB в 50кв на 25C :

    п.с. пък и да направим кефа на милото..
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от ccankov73; 15-07-19 в 21:23.
    bobivg и rosswen харесват това.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #77

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Защо да те е срам.
    Кеф ти в да ти е топло и си го пуснал!
    Нито ще ти плащаме тока нито ще ти завидим.
    Единствено аз мога да ти кажа едно : Прави си кефа и да не ти пука. Важното е на теб да ти е добре !
    bobivg, Rumb@ta, ccankov73 и 3 други харесват това.

  4. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,709
    #78

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    То аз вчера си пусках осветлението в хола на обед, та нищо нередно не виждам, че си направил нужното за комфорт в жилището.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #79

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Аз пък това лято почти не съм пускал на охлаждане

    Изпратено от моят SM-N9005 с помощта на Tapatalk

  6. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #80

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.



    Ей, много напече днес. При зададени 25° консумацията се вдигна на 500 вата.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    bobivg и rosswen харесват това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #81

    Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    60ZSX-S в момента, в 115м3.

    По едно време, се беше закротил на 180W, но жената отваря вратата към терасата. Вдигна се до 500-600W, като лека, полека се закроти на тази стойност, след около час. В момента температурата, на сянка, е тази:

    А реално, при машината, е толкова (и на апликацията толкова я дават):

    Настройките на машината, са следните:
    bobivg, Jack Krauser, stoianmitkov и 1 други харесват това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #82

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Баси жегата, в седем и половина все още е 35° навън. Все едно си във фурна.
    Консумацията на климатика падна на 250 вата.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  10. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,772
    #83

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Jack Krauser, в кой град живееш?

  11. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,292
    #84

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    При нас в 17ч. по термометъра на колата беше 38С. 20ZS-W (пуснат от сутринта) като се прибрах работеше на 420W и вентилатор на Авто по слух май беше на МАХ. Нагласен на 25С с отворена врата. При него цепи 25 в другите стаи 25.5С в кухнята понеже е най-отдалечена 26С
    85м2 общо.

  12. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #85

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    А пък моя климатик хаби 500вата на вън е 39 в апартамента е 25 всички врати са отворени дори и вратата към стълбището съседите и те са отворили техните врати като в най отдалечения апартамент е 27 градуса общата площ е някъде към 1500кв.м. вентилатора е на втора космическа скорост.
    mimojef одобрява това.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #86

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    От началото на месеца не е спиран фуджака.
    Излиза че е доста по- икономичен от предишната щайга дето имах.
    Дори жената ме пита че нещо тока бил много малко
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    mimojef, zxc0, milanov и 1 други харесват това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,292
    #87

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    ОФФ
    Изолация му е майката братлера.
    При добра изолация с каквото и да се топлим ще ни е на сметка.
    Аз се убедих в качествата на изолацията на 1000%. До миналата година съм се мъчил като грешен дявол и съм пръскал пари на вятъра. През горещите летни дни, миналото лято и още по миналото, и още по миналото............... една 18-ка LG + ME GE35VA почиваха много рядко.
    Резултата от 10см. външна + 5см. вата вътрешна на външни стени и плочи (на две от стаите от общо четири) съм го описал в пост номер 84. (колкото и невероятно да звучи за @PPP1) и оптимизацията продължава с вата на външни стени и плочи на останалите стаи и коридора.
    Phoenix_1 и rosswen харесват това.

  16. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #88

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Прав си за изолацията и аз зимата топля цял апартамент от около 60кв с едно фуджицу 12ЛТ ама той е звяр спрямо това за което си писал. През зимата за него няма 200-300 вата бачка си най малко на 700-800 а когато се налага и на 2 кв обаче топли а ти имаш цели 82кв което е амбициозно за тази20-ка с тия 400вата. Мен многократно са ме оплювали за изолацията щото моята е само вътрешна правена от мен по всякакви известни и неизвестни стандарти но и квадратурата ми е по малка.В момента охлаждам хол и спалня с 200-300 вата на 25 градуса но ако отворя всички врати ще вдигне потреблението най малко на 500-600 вата.Затова се учудих на резултатите все пак 82 кв не са малко а и климатика е доста немощен но ти си знаеш все пак не живея у вас.

  17. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,098
    #89

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Ето и как да и при мен, двете европейки и японката от подписа ми.Европейките нагласени на 25 градуса и вентилатор на втора степен, японката на 24 на ауто вент. Както се вижда на снимките два от ватметрите са с пичти еднакви стойности на общата консумация, този на синия фон е на японката която бачка много повече от другите машини.

    П. С. Сметката за ток за последния месец е доста приемлива-76.01лв

    Honor Play с помощта на Tapatalk
    rosswen, Vizi, Rafailiev и 1 други харесват това.

  18. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #90

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Гри Кози Ню Еко 12 - 170 W И излезе в off точно преди да се наглася да го снимам (ватметърът е на доста скришно място и изисква усилия да се наглася да го снимам). Около 65 кубика прилично изолирани, но самата машина е на външна южна тераса и там в момента може и към 40 градуса да е. Вътре поддържа 26-27 градуса на втора степен. Както и преди съм писал, щайгата е учудващо комфортна на охлаждане с минимум много под обявения (слиза и под 100W). Виж на отопление си се държи точно като щайга, каквато е., но аз не съм го взел с тази цел.
    Този пост е редактиран от Vizi; 11-08-19 в 14:23.
    rosswen одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 6 от 135 ПърваПърва ... 456781656 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Най добър уред за отчитане на консумация на климатик през wi-fi
    От ^Rokera^ във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 87
    Последно: 23-04-22, 01:57
  2. Преоразмеряване на отоплителен уред-има ли по-голяма консумация
    От injenercheto във форум Електрическо отопление
    Отговори: 4
    Последно: 17-05-13, 21:30
  3. Реална консумация на минимум топлоотдаване
    От pilot във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 20
    Последно: 10-05-12, 23:57
  4. Консумация на 40'' LCD
    От mitakata във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 09-01-11, 19:31
  5. консумация на PC
    От etg във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 22-01-02, 13:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе