Страница 29 от 135 ПърваПърва ... 1927282930313979 ... ПоследноПоследно
Резултати от 421 до 435 от общо 2016

Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #421

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Зависи от машината, никой не може да ти каже така - наизуст. Но пък има машини, на които може да се ограничава мощността - изключително полезна функция в случаи като твоя.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,600
    #422

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Зависи от климатика. Моят може да се избичи до 2,5kW (6kW номинал, 9,1kW макс).
    Ако е ограничен по ток до 1,75kW скача.
    Ако е избран минимален вентилатор отива до 1kW.

  4. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #423

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Моята 18-ка като излиза от дефрост минава 2kW

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #424

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от VLADO 66 Виж публикацията
    Имам едно по общо питане, понеже четох за пикове на консумация.Колко може да достигне консумацията(или по скоро натоварването в kW) при пуск на една машина 18 000 BTU.Решил съм да си взема един инверторен генератор за вилата, за когато прекъснат тока зимата и се чудя каква мощност .Алтернативно отопление е невъзможно.
    За инверторен генератор аз ползвам Конвенционален климатик.
    При мен е каравана , но принципа е същия.
    Идеята е , че конвенционалния климатик “ лапа “ винаги едно и също .
    Отделно и цената на климатика е много ниска

  6. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #425

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от Rafailiev Виж публикацията
    Идеята е , че конвенционалния климатик “ лапа “ винаги едно и също .
    В какъв смисъл "едно и също"? Конвенционална 12-ка на отопление при включване на компресора тръгва от 600-700W и постоянно се покачва. При достигане на зададената температура е на 1200-1250W и компресора изключва. Този цикъл според мен е по-неблагоприятен за инверторен генератор.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #426

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    При мен Осаката се върти около 950-1050 вата .
    Инвертора ми е 2 киловата.
    Имам закачени ТВ , крушки итн към генератора .
    При мен реално 12 ката почти не изключва и си знам , че имам едни 800 вата на разположение.
    При включване за около 1-2 секунди генератора е наваксал така да се каже

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #427

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Колко ти харчи генератора.

  10. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #428

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от Rafailiev Виж публикацията
    При мен Осаката се върти около 950-1050 вата .
    Инвертора ми е 2 киловата.
    Имам закачени ТВ , крушки итн към генератора .
    При мен реално 12 ката почти не изключва и си знам , че имам едни 800 вата на разположение.
    При включване за около 1-2 секунди генератора е наваксал така да се каже
    Да, ако не изключва, след достигане на максималното натоварване на компресора, задържа и работи на максимум със сравнително постоянна консумация, но това не е нормална работа за конвенционалка. Не е добре и за джоба /електромера/. Това означава, че климатикът ти е малък, липсва му фреон /консумацията е по-ниска/ или вратата на караваната е постоянно отворена.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #429

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Ето го Генератора
    https://bashmaistora.bg/генератор-ho...prod52831.html
    Караваните не са изолирани !!
    Газовата печка топли най- много , но не може да топли форселта и да охлажда

  12. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #430

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Убав е генератора. Предполагам, че 1,8 kW ти стигат, освен ако нямаш бойлер или готварска печка на ток. 2,2 kW му е максималната /пикова/ мощност. Трябва да работи стабилно и икономично при сравнително постоянен товар. Няма да му е много добре при рязко скачащ или падащ товар, защото ще трябва често да ръчка оборотите.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #431

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    По принцип в караваната всичко е на газ.
    Бойлера е газов както и котлоните и фурната ( не се ползват много )
    Най- много газ отива за топла вода и за топло.
    На ток са 2 та телевизора , осветлението , хидрофора , централното отопление ( вентилатори от газовата печка по тръби топлия въздух в 3 те помещения ) Булсата ком 2 приемника , 2 лаптопа , зарядни за телефони / таблети , климатика за форселта и осветлението на форселта кадето са кафе машина итн .
    Около 800 вата ми е потреблението когато не се къпем . При пуснат хидрофор на макс вдигам с едни 150 вата.
    За да ме разбереш ето снимка на едната част от форселта ( летния ) като дължината му е 7.6 метра на 3.8 метра ширина .
    Караваната е почти същия размер само , че е на 2.48 ширина
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #432

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Моля, дискусиите от типа на "Колко ми харчи генератора?" и "Колко ми харчи караваната?" да се преместят в съответната тема!

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    62
    #433

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    20зс-с външна 14, в стаята цял ден е проветрявано и беше 18.Нагласен на 22 вент на макс, за да обърне по бързо въздуха.Това е постоянна консумация от поне 15 мин. и сигурно ще е такава докато не офф-не.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  17. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,098
    #434

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Японката цял ден бачка на 24 градуса, на минимален вентилатор,при външна около 12 градуса в момента. Другите две машини са спрени и в целия апартамент е около 23 градуса.Забравих да добавя че струята която излиза е доста топла.

    Honor Play с помощта на Tapatalk
    Този пост е редактиран от Genadi80; 13-11-19 в 18:56.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #435

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от raptor1987 Виж публикацията
    20зс-с външна 14, в стаята цял ден е проветрявано и беше 18.Нагласен на 22 вент на макс, за да обърне по бързо въздуха.Това е постоянна консумация от поне 15 мин. и сигурно ще е такава докато не офф-не.
    С 165W трудно ще обърне нещо. Има 4 градуса да догонва, не му се работи нещо.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 29 от 135 ПърваПърва ... 1927282930313979 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Най добър уред за отчитане на консумация на климатик през wi-fi
    От ^Rokera^ във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 87
    Последно: 23-04-22, 02:57
  2. Преоразмеряване на отоплителен уред-има ли по-голяма консумация
    От injenercheto във форум Електрическо отопление
    Отговори: 4
    Последно: 17-05-13, 22:30
  3. Реална консумация на минимум топлоотдаване
    От pilot във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 20
    Последно: 11-05-12, 00:57
  4. Консумация на 40'' LCD
    От mitakata във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 09-01-11, 20:31
  5. консумация на PC
    От etg във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 22-01-02, 14:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе