Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 31 до 44 от общо 44

Климатик над гардероб

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,764
    #31

    Отговор: Климатик над гардероб

    Някъде във форума имаше една снимка, но не мога я намеря. Климатика е сложен в кухненско шкафче. Трябва само да си направиш шкафчето да се отваря нагоре - има такива механизми и вратичката ще го играе на клапа.

  2.  
     
  3. ATM
    ATM е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    73
    #32
    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Не ги търсиш на правилното място тия хора...
    Иначе не виждам какво ти е толкова грозно:



    Но ако си толкова чувствителен на тема "естетика", викаш си майстор и ти сковава "куфар", както вече писах...
    А не, не съм никак чувствителен разбирам ти идеята, добра е и не е грозно. Е ако се промени мястото на мебелите след време тоя куфар ще стои много зле... Има и разглобяеми решения 30 сантиметра шпилка в тръба 4 на брой. Дори да е леко конзолно вътрешното тяло е 6-7 кг. Като само два отвора ще има в стената отгоре за носачите, долу ще са само тръби.
    Тръбния път в кабелен канал вързан за едната тръба. При разглобяване се ползват предварително направените отвори в стената и се слагат нормални стойки. Тръбния път се издърпва навън. Бързо и почти без пари особено ако работиш в производствено предприятие.

    Това ясно, искам да знам какво се случва ако климатика е над гардероба стандартно монтиран на 12 см под тавана и на 25 над гардероба?

    Като ще се настройва ръчно - клапи скорост и е преоразмерен, просто стаята е малка.

  4. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #33

    Отговор: Климатик над гардероб

    Цитат Първоначално публикувано от ATM Виж публикацията
    Това ясно, искам да знам какво се случва ако климатика е над гардероба стандартно монтиран на 12 см под тавана и на 25 над гардероба?

    Като ще се настройва ръчно - клапи скорост и е преоразмерен, просто стаята е малка.
    Ми тествай и ще кажеш...

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,600
    #34

    Отговор: Климатик над гардероб

    Моят в 80% от случаите в режим отопление е с настроени клапи като за охлаждане. - максимално нагоре.
    Нямам гардероб под него, но главата ми е почти там. Докато спя е настроен на най-горно положение. Няма 0,5гр разлика от задание и постигнато на 1м височина. Дебита на мин е добър обаче.
    Къща, няма изолация и без дограма, и без помощ отникъде.
    Грубо около 40° може да смъкнеш потока че да ближе гардероба.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #35

    Отговор: Климатик над гардероб

    В 9кв. двойна изолация над топлещи съседи както и да го сложиш ще е кофти , но над гардероб е най-голямата простотия. Тая стая не е за отопление с клима , аз бих сложил един конвектор без да се замисля. Успех.

  7. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,859
    #36

    Отговор: Климатик над гардероб

    Ето и един в магазин, но си е грозотия де :
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  8.  
     
  9. ATM
    ATM е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    73
    #37
    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    В 9кв. двойна изолация над топлещи съседи както и да го сложиш ще е кофти , но над гардероб е най-голямата простотия. Тая стая не е за отопление с клима , аз бих сложил един конвектор без да се замисля. Успех.
    Изложението е западно, зимата не огрява слънце, но лятото след 16 часа е страшна жега, трябва да се охлажда. Отделно конвектора ще харчи повече ток на отопление.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,600
    #38

    Отговор: Климатик над гардероб

    Мисля, че не е толкова зле разположението.
    Ето как би изглеждал отстрани :

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  11. ATM
    ATM е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    73
    #39

    Отговор: Климатик над гардероб

    Цитат Първоначално публикувано от zxc0 Виж публикацията
    Мисля, че не е толкова зле разположението.
    Ето как би изглеждал отстрани :

    Благодаря за скицата, не съм го разчертавал но горе долу така биха изглеждали нещата, като дължината е 320-330.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #40

    Отговор: Климатик над гардероб

    Конвектор (ако е хубав) ще харчи повече ток ако го сравним с некоректно работещ климатик залепен за тавана и подпрян от гардероб само ако работи на е отворен прозорец в 9кв.м За комфорт да не говорим особенно на охлаждане ... но нали имате още две клими.
    Отделно че като го пуснете след известна пауза ще издухва целия отложен прахоляк върху обитателите.

    Но аз не съм критерий защото моите разбирания за място на климатик са коренно различни и водещи са други фактори.

    Изпратено от моят SM-N9005 с помощта на Tapatalk

  13. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,288
    #41

    Отговор: Климатик над гардероб

    Слагай смело. Ако не ти хареса как работи през зимата, ще си сложиш конвектор. Климатика ще ти остане за охлаждане. С охлсждането проблеми няма да имаш.

  14.  
     
  15. ATM
    ATM е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    73
    #42

    Отговор: Климатик над гардероб

    Днес ми монтираха това Mitsubishi MSZ-R22TMY
    Има 30 сантиметра до гардероба и 13 до тавана.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от ATM; 10-08-19 в 01:33.

  16. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #43

    Отговор: Климатик над гардероб

    Стаята ти е малка няма страшно ще държиш клапите зимата вдигнати но по добре щеше да е ако бяха сложили канал и климатика да е от ляво на стената до телевизора

  17. ATM
    ATM е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    73
    #44
    Цитат Първоначално публикувано от PPP1 Виж публикацията
    Стаята ти е малка няма страшно ще държиш клапите зимата вдигнати но по добре щеше да е ако бяха сложили канал и климатика да е от ляво на стената до телевизора
    Да това ми беше първоначалната идея но е много грозно. Наистина рискувах с поставянето там но се надявам да топли.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Подобни теми

  1. Смяна на климатик (нов климатик-стари тръби)
    От ADAX във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 3
    Последно: 25-02-19, 20:58
  2. Сушилня в гардероб
    От vancheto2318 във форум Бяла техника
    Отговори: 27
    Последно: 17-01-12, 23:31
  3. Слънчев климатик като комбинация от слънчев панел и климатик - възможни ефекти
    От onitbg във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 39
    Последно: 15-06-11, 12:34
  4. Климатик с плазмен филтър или климатик и въздухоочистител
    От ivosladur във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 20
    Последно: 04-12-10, 20:26
  5. Отговори: 1
    Последно: 13-07-10, 19:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе