Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 24
Like Tree17Одобрявам

Моля за помощ свързани с различни модели климатици мулти-сплит Midea

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Sep 2020
    Мнения
    9
    #1

    Question Моля за помощ свързани с различни модели климатици мулти-сплит Midea

    Здравейте,
    Имам нужда от помощта.
    Минала седмица една фирма направи монтаж на мулти-сплит климатик (за 2 стаи 19м2 + 15м2) но има разлика между номери на модели на оферта от тези монтирани.
    Майсторът твърди че е еквивалентно но нещо според мен не е така. Oсвен това инстарино въшно тяло въпреки че ново не работи и те демонтираха платка, за да я изпрати на сервис )

    Оферта въшно тяло : MIDEA M20-18FN8-Q R32
    >> инсталирано >>> MIDEA M20C-14HRDN1-Q

    Оферта вътрешни : MIDEA M9-NXDO-I
    >> инсталирано >>> MIDEA MS11DI-09HRDN1-

    Моля, ако някой може да ми помогне (да имам аргументи)
    Благодария !

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #2

    Отговор: Моля за помощ свързани с различни модели климатици мулти-сплит Midea

    Тия са те взели за шамандура.

  4. Novice
    Тук е от
    Sep 2020
    Мнения
    9
    #3

    Отговор: Моля за помощ свързани с различни модели климатици мулти-сплит Midea

    Цитат Първоначално публикувано от the inquirer Виж публикацията
    Тия са те взели за шамандура.
    ЗАЩО ???

  5. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #4

    Отговор: Моля за помощ свързани с различни модели климатици мулти-сплит Midea

    Като за начало, да се монтира машина различна от тази в офертата е достатъчна предпоставка да развалиш договора и да пожелаеш пълно възстановяване на сумата която си заплатил.

    - - - - - - - - - -

    Второ това външно тяло което са ти монтирали е 4.4 киловата отоплителна мощност, а това по оферта е 5.6 киловата.

    - - - - - - - - - -

    Освен това, ако се поразровиш в интернет ще видиш, че модела който си описал за вътрешното и външното тяло е спрян от производство и по описание в руските сайтове е на R410A. Като цяло, ако желаеш да се охлаждаш с този мултисплит ще си ОК.

  6. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #5

    Отговор: Моля за помощ свързани с различни модели климатици мулти-сплит Midea

    Сложили са стари машини , възможно е да са мостри, макар и нови. Има всякакви хора, по широкия свят.
    pap1918 одобрява това.

  7. Novice
    Тук е от
    Sep 2020
    Мнения
    9
    #6

    Отговор: Моля за помощ свързани с различни модели климатици мулти-сплит Midea

    Много благодаря. Още не съм плати тъй външно тяло не работи, но какво да правя? Какъв е проблема с R410A ?? и има ли проблем с тези стари машини???

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #7

    Отговор: Моля за помощ свързани с различни модели климатици мулти-сплит Midea

    Ти си знаеш, парите са си твой. Проблем в R410A няма.
    Казваш, че външното тяло не работи, а после задаваш въпрос дали има проблем с тези стари машини.

  10. Novice
    Тук е от
    Sep 2020
    Мнения
    9
    #8

    Отговор: Моля за помощ свързани с различни модели климатици мулти-сплит Midea

    Цитат Първоначално публикувано от the inquirer Виж публикацията
    Ти си знаеш, парите са си твой. Проблем в R410A няма.
    Казваш, че външното тяло не работи, а после задаваш въпрос дали има проблем с тези стари машини.
    Да ясно ми е, (и благодаря за помоща) но само търсия най-много аргументи тъй като (както се разбира) нищо не разбирам от климатици и сигурно майстора ще се опита да ми убеди че е еквивалентна машина, че в момента няма нищо друго на склад, че R410A е още по добре или друго...

  11. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #9

    Отговор: Моля за помощ свързани с различни модели климатици мулти-сплит Midea

    Чакаме развитие по казуса.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2017
    Мнения
    74
    #10

    Отговор: Моля за помощ свързани с различни модели климатици мулти-сплит Midea

    [QUOTE = ivan74; 977300] Ставят старые машины, не исключено, что это образцы, хоть и новые. В мире есть самые разные люди. [/ QUOTE]
    Блин .что и такое бывает!?

  13. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #11

    Отговор: Моля за помощ свързани с различни модели климатици мулти-сплит Midea

    Търговец, който иска да измами купувача
    превод на руски: Трейдер, который хочет обмануть покупателя.


    Този пост е редактиран от the inquirer; 12-09-20 в 18:18.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    599
    #12

    Отговор: Моля за помощ свързани с различни модели климатици мулти-сплит Midea

    В този сайт не се ли пише на Български ?!! Няма ли модератори ?
    Asen Ikonomov одобрява това.

  16. Novice
    Тук е от
    Sep 2020
    Мнения
    9
    #13

    Отговор: Моля за помощ свързани с различни модели климатици мулти-сплит Midea

    Ще разбирам понеделник... надявам се да се оправя с майстор но няма да е лесно защото кактото се мисля той твърди ще няма проблем, ще 4.4 киловата отоплителна е достатъчно, че не е стара машина, че цената е също и че сега няма нищо друго еквивалент по складове!
    Този пост е редактиран от ПАТ; 12-09-20 в 15:57.

  17. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #14

    Отговор: Моля за помощ свързани с различни модели климатици мулти-сплит Midea

    Цитат Първоначално публикувано от gerhar Виж публикацията
    В този сайт не се ли пише на Български ?!! Няма ли модератори ?
    Имаш проблем с писането на руски от руснак, а нямаш ли проблем с неграмотното писане на уж български? Справка-прочети постовете на създателя на темата. Аз поне по-трудно разбирам този "български" от поста на руски.
    ААТ и pap1918 харесват това.

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    599
    #15

    Отговор: Моля за помощ свързани с различни модели климатици мулти-сплит Midea

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Имаш проблем с писането на руски от руснак, а нямаш ли проблем с неграмотното писане на уж български? Справка-прочети постовете на създателя на темата. Аз поне по-трудно разбирам този "български" от поста на руски.
    А твоя проблем какъв е ? По правилата на форума в него се пише на български . Ако за някой руския не е чужд език си е негов проблем . И какво точно не разбра от неграмотния ми български . Не държа да получа отговор , няма смисъл.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Съвет за избор на термопомпа/мулти-сплит/отделни климатици
    От valkata във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2
    Последно: 29-05-19, 09:18
  2. Отговори: 9
    Последно: 11-06-18, 09:24
  3. Избор на мулти-сплит система Daikin
    От Scoty във форум Климатици Daikin
    Отговори: 5
    Последно: 05-01-17, 21:06
  4. Мулти сплит с Тошиба
    От didosl във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 0
    Последно: 07-08-12, 17:52
  5. Отговори: 33
    Последно: 14-01-10, 12:58

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе