Страница 38 от 117 ПърваПърва ... 2836373839404888 ... ПоследноПоследно
Резултати от 556 до 570 от общо 1746

Избор на климатизатор '2021 година

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #556

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Аз бих взел най-евтиния.

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,547
    #557

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Цитат Първоначално публикувано от antoo Виж публикацията
    Здравейте, спрял съм се на няколко модела евтини климатици за отопление на 30куб помещение, може ли съвет кой от изброените е по-добре да взема (знам, че ще кажете, че никой не става и че са боклуци, но все пак ако се налага избор, кое е по-малкото зло).
    https://www.pazaruvaj.com/klimatici-...me-p413693447/
    https://www.technopolis.bg/bg/Invert...-WiFi/p/650530
    https://www.whirlpool.bg/r/produkti/...l/853120201100
    Разгледай темата зс цепеници и по-специално топ цепеняка на Стар лайт

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    19
    #558

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Цитат Първоначално публикувано от gurcayy Виж публикацията
    Разгледай темата зс цепеници и по-специално топ цепеняка на Стар лайт
    Какво ще кажете за Midea MA2-12NXD0-I, по добре ли е от по-горе изброените. Дали ще е по-шумен и ще заскрежава повече от тях зимата?

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2021
    Мнения
    81
    #559

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Здравейте на всички!
    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa: - жилищно;
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление) ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa? - основно отопление. От време на време охлаждане.
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo; 18 кв.м. (хол) + 16 кв.м. (детска стая), 2.70 м височина на таваните
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa: ΠBЦ (двoeн cтъĸлoпaĸeт)
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe - 8,20 кв.м (с тераса в хола) + 12.20 кв.м. (детска стая с прозорци на две стени)
    · изложение нa пoмeщeниeтo - изток/запад + юг (в детската)
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти - 3 етаж на къща с 3 външни стени (без изолация, старо строителство с много дебели стени), добър покрив и празен 2 етаж. Никой не ни топли от никъде.
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo - xoл (всекидневна) + дeтcĸa (свързани през голяма врата, срещу която ще се монтира климатика, за да докара макс 20 гр. за спане в детската)
    · в ĸъщa
    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)? Благоевград
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? 23-24 хол (всекидневна) , 20 за детската
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa? - не
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви? - 2 телевизора, 2 лаптопа
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)? - 1700 лв. с монтажа (макс 2000 лв.)
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe? - 15 гр. (за кратко през януари, февруари и март)
    10. Aĸo имaтe възмoжнocт ĸaчeтe cxeмa нa пoмeщeниeтo, пoĸaзвaщa тoчнo гeoмeтpиятa мy, paзпoлoжeниeтo (или пpeдвидeнoтo paзпoлoжeниe нa мeбeли), пpoзopци и вpaти и дpyгo, ĸoeтo cчeтeтe зa вaжeн фaĸтop cвъpзaн c гeoмeтpия и paзпoлoжeниe нa мeбeли. - ужасна схема на пространството

    Спрял съм се на следните модели:
    Fujitsu General ASHG12KGTB/AOHG12KGCA, 12000 BTU, Клас A+++
    MITSUBISHI HEAVY SRK35ZS-W / SRC35ZS-W PREMIUM
    MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-AP35VGК / MUZ-AP35VG
    Gree Soyal GWH12AKC-K6DNA1A
    Gree Amber GWH12YD-S6DBA1A
    Hitachi RAK-35RXD / RAC-35WXD Akebono
    Hitachi RAK35RXE/RAC35WXE, AKEBONO, 12000 BTU
    Panasonic KIT-Z35-VKE


    Искам зимата да ми е топло, а топло и евтино не са неща кореспондиращи си през повечето време. Около мен навсякъде има някакви Грита по 1000 лв., които топлят много, но и харчат. Собствениците им обаче са повече от доволни. Аз искам през зимата да ми е топло, пък ако може и евтино (за бюджета ми), щастието ще е пълно. Отделно искам и с 1 изстрел (климатик) да отстрелям два заека (стаи), което ми се струва кауза 'пердута' в моя случай, но искам и вие да произнесете финансовата ми 'присъда'... хах... Благодаря за отделеното време и внимание!
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  6. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    746
    #560

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    presen,
    Много ли е студено през зимата в къщата, досега с какво сте отоплявали тези две стаи?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Мнения
    118
    #561

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Цитат Първоначално публикувано от presen Виж публикацията
    Здравейте на всички!
    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa: - жилищно;
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление) ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa? - основно отопление. От време на време охлаждане.
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo; 18 кв.м. (хол) + 16 кв.м. (детска стая), 2.70 м височина на таваните
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa: ΠBЦ (двoeн cтъĸлoпaĸeт)
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe - 8,20 кв.м (с тераса в хола) + 12.20 кв.м. (детска стая с прозорци на две стени)
    · изложение нa пoмeщeниeтo - изток/запад + юг (в детската)
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти - 3 етаж на къща с 3 външни стени (без изолация, старо строителство с много дебели стени), добър покрив и празен 2 етаж. Никой не ни топли от никъде.
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo - xoл (всекидневна) + дeтcĸa (свързани през голяма врата, срещу която ще се монтира климатика, за да докара макс 20 гр. за спане в детската)
    · в ĸъщa
    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)? Благоевград
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? 23-24 хол (всекидневна) , 20 за детската
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa? - не
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви? - 2 телевизора, 2 лаптопа
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)? - 1700 лв. с монтажа (макс 2000 лв.)
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe? - 15 гр. (за кратко през януари, февруари и март)
    10. Aĸo имaтe възмoжнocт ĸaчeтe cxeмa нa пoмeщeниeтo, пoĸaзвaщa тoчнo гeoмeтpиятa мy, paзпoлoжeниeтo (или пpeдвидeнoтo paзпoлoжeниe нa мeбeли), пpoзopци и вpaти и дpyгo, ĸoeтo cчeтeтe зa вaжeн фaĸтop cвъpзaн c гeoмeтpия и paзпoлoжeниe нa мeбeли. - ужасна схема на пространството

    Спрял съм се на следните модели:
    Fujitsu General ASHG12KGTB/AOHG12KGCA, 12000 BTU, Клас A+++
    MITSUBISHI HEAVY SRK35ZS-W / SRC35ZS-W PREMIUM
    MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-AP35VGК / MUZ-AP35VG
    Gree Soyal GWH12AKC-K6DNA1A
    Gree Amber GWH12YD-S6DBA1A
    Hitachi RAK-35RXD / RAC-35WXD Akebono
    Hitachi RAK35RXE/RAC35WXE, AKEBONO, 12000 BTU
    Panasonic KIT-Z35-VKE


    Искам зимата да ми е топло, а топло и евтино не са неща кореспондиращи си през повечето време. Около мен навсякъде има някакви Грита по 1000 лв., които топлят много, но и харчат. Собствениците им обаче са повече от доволни. Аз искам през зимата да ми е топло, пък ако може и евтино (за бюджета ми), щастието ще е пълно. Отделно искам и с 1 изстрел (климатик) да отстрелям два заека (стаи), което ми се струва кауза 'пердута' в моя случай, но искам и вие да произнесете финансовата ми 'присъда'... хах... Благодаря за отделеното време и внимание!
    Аз с Hitachi RAK35RXE/RAC35WXE, AKEBONO, 12000 BTU отоплявам хол + кухня точно по описания начин - северни студени помещения в къща без изолация, етаж 2 от 3, големи топлозагуби, първи и трети етаж не се отопляват. Нисък разход за ток и смогва без проблем до -12 (не е падала повече температурата тая зима). Дори при мен кубатурата е малко по-голяма, смятал съм я на 100 куб.м. Определено съм много доволен.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2021
    Мнения
    81
    #562

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Цитат Първоначално публикувано от Palev Виж публикацията
    presen,
    Много ли е студено през зимата в къщата, досега с какво сте отоплявали тези две стаи?
    Ами детската стая не се ползваше. Възнамерявах там да сложа конвектор, но се отказах предвид големината й и най-вече - консумацията на ток, която ще настъпи. При минус 10 навън, вътре в стаята варираше от 8-10 градуса макс. Ползвахме я за хладилно помощение

    Хола (всекидневна) пък го отоплявахме с това
    https://youtu.be/3kfaVyzCA6k
    като не го пожелавам на никой. Грешка, огромна грешка. При минус температури, никога не успя да създаде комфорт и уют, макар работещ що-годе като инвертор. Имайте предвид, че малкото знания, които имам за климатици днес, са благодарение на всичко изчетено в този форум. Чак сега, след като прочетох раздел климатици на 90%, си позволих да се регистрирам и осмелих да пиша.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от achovd Виж публикацията
    Аз с Hitachi RAK35RXE/RAC35WXE, AKEBONO, 12000 BTU отоплявам хол + кухня точно по описания начин - северни студени помещения в къща без изолация, етаж 2 от 3, големи топлозагуби, първи и трети етаж не се отопляват. Нисък разход за ток и смогва без проблем до -12 (не е падала повече температурата тая зима). Дори при мен кубатурата е малко по-голяма, смятал съм я на 100 куб.м. Определено съм много доволен.
    Супер полезен коментар. Много благодаря! Нямам никакви наблюдения върху Хитачита, но от всичко изчетено във форума, виждам че много се тачат (препоръчват). Записвам си, като ще изчакам и някой друг да се включи с коментар. Предлагат ми много изгодно Gree Soyal с монтаж, но пък е много нов модел и никой в раздел Gree не е коментирал. Досега да съм го закачил, но ме притеснява друго. Външното му тяло е същото като на G-Tech - K6DNA1A. В какво се крие иновацията и близо +400 отгоре в цената спрямо по-евтиния си брат? Дизайн, сензор, увеличена турбина, софтуер, хиперинвертор?

  10. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #563

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    presen, обърнете внимание на следните модели:
    Panasonic CS-E12QKEW~CU-E12QKE Etherea или Panasonic CS-Z35XKEW~CU-Z35XKE Etherea
    Toshiba RAS-16BKVG-E Mirai
    Carrier 42QHP12Е8S/38QHP12Е8S Platinium
    Hitachi RAK-35RXЕ/RAC-35WXЕ Akebono
    Kaisai KSN-12PRBI~KSN-12PRBO Pro+
    General Fujitsu ASHG12LUCA Discovery White

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2021
    Мнения
    81
    #564

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    presen, обърнете внимание на следните модели:
    Panasonic CS-E12QKEW~CU-E12QKE Etherea или Panasonic CS-Z35XKEW~CU-Z35XKE Etherea
    Toshiba RAS-16BKVG-E Mirai
    Carrier 42QHP12Е8S/38QHP12Е8S Platinium
    Hitachi RAK-35RXЕ/RAC-35WXЕ Akebono
    Kaisai KSN-12PRBI~KSN-12PRBO Pro+
    General Fujitsu ASHG12LUCA Discovery White
    Набелязах си тези двата. Още един глас за Хитачито. Очевидно съм много назад с материала. Почвам да ги следя ценово. Имам време да реагирам. Още веднъж благодаря за препоръките!
    Този пост е редактиран от presen; 13-06-21 в 23:00.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    133
    #565

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Здравейте,

    искам за отопление на помещение хол с кухня 36м2/82м3 (къща в софийско, с външна и вътрешна изолация, двоен таван от гипсокартон, стъклопакет двоен общо 8m2), да сложа подов климатик само за отопление, като ще е удобно да го сложа да духа пред най-голямата ми стъклопакетна "витрина" 4м2. Долното помещение не се отоплява, но е постоянно около 12C, горните помещения са спални с темп 16 през деня и 20C през нощта.
    Важно е да може да се пуска само долната струя и да може да се управлява вляво и дясно потока на въздуха.
    Моля за вашите препоръки.
    Колебая се за GREE geh18aa-k6dna1f-i (макар и преоразмерен), но нямам идея дали отговаря на търсенето ми и изобщо добра машина ли е?


    п.п.
    до сега го отоплях без проблем с 2kw адакс + 1kw адакс само в най студените дни (-15C).
    Този пост е редактиран от silver1; 14-06-21 в 15:30.

  13. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,858
    #566

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Като гледам подписа ти имаш свестни машини.Грее-то заради бюджета(който не си дал) ли го гледаш?

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    11
    #567

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Здравейте,
    Бихте ли ми помогнали в избора на климатици за един апртамент.

    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa:
    жилищно
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление) ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa?
    oсновно за охлаждане, отопление - късна есен преди да пуснат парното.
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo;
    1. хол /всекидневна/ - тв, стандартните мебели за хол - 17 кв.м. с височина 2,6м., 44 куб.м.2. спалня - 15,5 кв.м. с височина 2,6м. (спалня, нощни шкафчета, гардероб, тв)., 40 куб.м.
    3. детска - 12,5 кв.м. с височина 2,6м.(легла, шкафчета, гардероб, тв)., 33 куб.м.
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa (дъpвeн/ΠBЦ/aлyминиeв, двoeн/тpoeн cтъĸлoпaĸeт, KA или дpyг вид);
    1. хол /всекидневна/ - ПВЦ, 7 камерна, троен стъклопакет - Б/Б/4 сезона.
    2. спалня - ПВЦ, 7 камерна, троен стъклопакет - Б/Б/4 сезона.
    3. детска - ПВЦ, 7 камерна, троен стъклопакет - Б/Б/4 сезона.
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe;
    1. хол - 6.65 кв.м.
    2. спалня - 4.85 кв.м.
    3. детска - 3.75 кв.м.
    · изложение нa пoмeщeниeтo;
    Изцяло южни с по една външна стена, детска - югозапад с две външни стени.
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти (мaнcapднo, мeзoнeт, имa пopтaл и в ĸoя чacт e или дpyги ocoбeнocти)?
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- xoл, cпaлня, дeтcĸa, вceĸиднeвнa и т.н;
    · в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe?

    Апартамент - тухла.
    6-ти етаж
    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)?
    София
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa?
    23-24 градуса
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa?
    Спалня и детска - външни стени 10см стиропор. Тавани - навсякъде гипскартон с 5см. вата.
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви?
    Горе е уточнено.
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)?
    1. хол /всекидневна/ - до 1200-1300лв. без монтаж
    2. спалня - до 1200-1300лв. без монтаж
    3. детска - до 1200-1300лв. без монтаж

    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe?
    Предполагам от 0 до 38.
    10. Aĸo имaтe възмoжнocт ĸaчeтe cxeмa нa пoмeщeниeтo, пoĸaзвaщa тoчнo гeoмeтpиятa мy, paзпoлoжeниeтo (или пpeдвидeнoтo paзпoлoжeниe нa мeбeли), пpoзopци и вpaти и дpyгo, ĸoeтo cчeтeтe зa вaжeн фaĸтop cвъpзaн c гeoмeтpия и paзпoлoжeниe нa мeбeли.
    Тръбите/разводката/ за климатиците ще се прокарва предварително. От хола и детската излизат на едно място, а от спалнята на друго.
    Два смятам да монтирам от двете страни над вратата между хола/всекидневната и детската/зап.стая


    Фирмата която ще ми прокарва разводката, ми предлага тези модели:
    DAIKIN FTXC35/RXC35 - 1 БР.
    DAIKIN FTCX25/RXC25 - 2 БР.

    ИЛИ
    GREE 12 FAIRY - 1 БР.
    GREE 09 FAIRY - 2 БР.


    Не робувам на марки и съм отворен и за други предложения.
    В момента се предлага Panasonic CS-TZ25TKEW на 885лв. Става ли според Вас за 9-ка?

    За момента идеята е да се ползват основно за охлаждане, но не знам дали след време няма да се иска и за отопление да се ползват.


    Предварително благодаря!
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    133
    #568

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Сравних го с Toshiba. Разликите, които открих не ми се сториха съществени като за 1500лв разлика.
    Но все пак затова съм тук, защото не разбирам достатъчно, а и не е казано че всичко важно го има в брошурата.

  17. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,858
    #569

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Доколкото знам обдухване само от долна клапа имат подовите Тошиби и новия Дайкин, а Гриито май няма тази функция.
    Като цяло последните не се славят с особенна икономичност, а и тези ел. нагреватели на тава и картер допълнително ще спомагат за това.
    Иначе да - топлят и са по-евтини от старите марки .

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Мнения
    118
    #570

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    iceberg, за посочените пари от Вас може да се вземе нещо дето да топли винаги, не само през междинните сезони. Например два броя Hitachi RAK-25RPE/RAC-25WPE Performance и един Hitachi RAK-35RPE/RAC-35WPE Performance за по-голямата стая, на места ги има и с безплатен монтаж. Иначе естествено не е Хитачи единствената марка, просто аз имам поглед основно върху нея и затова я давам като пример.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 38 от 117 ПърваПърва ... 2836373839404888 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ при избор на климатизатор
    От slowhand във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 37
    Последно: 07-06-23, 16:06
  2. Избор на климатизатор '2020 година
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1381
    Последно: 01-01-21, 12:54
  3. Избор на 9ка(25ца)подов климатизатор за спалня/детска стая.
    От Joro1986 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3
    Последно: 27-10-18, 23:40
  4. Контрол над ТВ UE40D7000 през Ресивър Pioneer VSX-2021
    От drakano във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 20-12-12, 14:26
  5. Wireless access point WEN-2021
    От glowndark във форум Технологии
    Отговори: 1
    Последно: 19-05-06, 14:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе