Страница 58 от 117 ПърваПърва ... 848565758596068108 ... ПоследноПоследно
Резултати от 856 до 870 от общо 1746
Like Tree612Одобрявам

Избор на климатизатор '2021 година

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. KNY
    KNY е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Jul 2021
    Мнения
    4
    #856

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Мерси, изглежда като да покрива нуждите Май ще заложа на Мицубишито.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Jul 2021
    Мнения
    2
    #857

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Цитат Първоначално публикувано от kokovox Виж публикацията
    Николай тези дето ги гледате би трябвало да свършат работа.
    Здравейте,
    Възможно ли е да ми препоръчате кой от изброените е по-добър, или как да ги подредя по скала от добър към лош (възможно ли е да посочите и друг модел, който да е по-добър).

    MITSUBISHI HEAVY INDUSTRIES SRK/SRC50ZS-WT
    TOSHIBA EDGE RAS-B18J2KVSG-E/J2AVSG-E
    General Fujitsu ASHG18KMTA/AOHG18KMTA
    DAIKIN FTXP50M/RXP50M
    General Fujitsu AGHG14KVCA/AOHG14KVCA

  4. KNY
    KNY е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Jul 2021
    Мнения
    4
    #858

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Цитат Първоначално публикувано от kokovox Виж публикацията
    Kny погледнете MHI 35zsx. Предполагам и Тошиба 13 edge би свършила работа.
    А някой може ли да ме ориентира каква цена за монтаж е приемлива за монтаж на 4 етаж ? Ще трябва алпинист имайки предвид всички особености.

  5. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    752
    #859

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    KNY,
    От финансова гледна точка, алпинист, за монтаж не е много препоръчително да се ангажира, защото някой слънчев ден, ако се развали климатика и трябва демонтаж, пак трябва да се вика и съответно да се заплаща труда му, за да сваля тялото! Под някой прозорец няма ли как да се монтира без участието на алпинист?
    И каква ще е ролята му -само ще го окачи на стойките или и ще го свързва с тръбите и т.н. и ако изпусне фреон кой ще поеме отговорността- той или или фирмата продавач на климатика?
    Ако някой монтажник влезе в ролята на алпинист, може, но алпинист да се прави на монтажник, не ми се струва разумно!
    Този пост е редактиран от Palev; 14-07-21 в 14:30.

  6. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,222
    #860

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Цитат Първоначално публикувано от KNY Виж публикацията
    А някой може ли да ме ориентира каква цена за монтаж е приемлива за монтаж на 4 етаж ? Ще трябва алпинист имайки предвид всички особености.
    Не се притеснявайте за неща дето не са ваша работа. Намерете си фирма за оглед и те ще ви кажат кое как. Не мисля, че ще е токова трудно. Ако външното е под или до прозорец си е стандартен монтаж.
    Alexi и KNY харесват това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    42
    #861

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Здравейте отново, Колеги!
    Тъй като питането ми остана без отговор назад в темата го пускам отново.
    Ще Ви помоля да ми помогнете в избора:

    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa:· жилищно;

    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление) ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa?
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo; 27 кв.м. 68 куб.м.
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa ( добре изработена и изолирана дъpвeна дограма);
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe; 5 кв. м.
    · изложение нa пoмeщeниeтo; юг
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти (3 етаж)?
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- xoл,
    · в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe?апартамент в тухлена кооперация
    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)? Бургас
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? около 22 градуса
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa? без изолация
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви? телевизор, компютър
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)? до 2200-2500 лв
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe? -10 градуса
    10. Aĸo имaтe възмoжнocт ĸaчeтe cxeмa нa пoмeщeниeтo, пoĸaзвaщa тoчнo гeoмeтpиятa мy, paзпoлoжeниeтo (или пpeдвидeнoтo paзпoлoжeниe нa мeбeли), пpoзopци и вpaти и дpyгo, ĸoeтo cчeтeтe зa вaжeн фaĸтop cвъpзaн c гeoмeтpия и paзпoлoжeниe нa мeбeли.

    Имам изискване да е максимално тих, Много съм чувствителен към дразнещи бръмчащи звуци. И да няма тези излишни дефрости, за които често говорите във форума.
    Харесал съм си Daikin Perfera FTXM 35 N или R. Всъщност така и не разбрах каква е разликата между тях, освен дизайна на вътрешното тяло.
    Другият вариант е Mitsubishi Electric MSZ-FH25VE или 35 (оказа се стар, но наложил се на пазара климатик)или MHI ZS-W Премиум,
    Кой от тях да избера? Вие какво бихте ми предложили.
    Благодаря Ви!

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #862

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Аз бих сложил Дайкина,не мести клапи при он-оф - другите два го правят, ниски минимуми, няма излишни форсирания.
    Но и с другите няма да сбъркате,всички са топлещи и тихи. FHа е по-скоро за климата в северна България, не за Бургас.

    п.с. Ако пък си толкова чуствителен вдигни бюджета още малко и сложи подов Дайкин .
    Този пост е редактиран от ccankov73; 15-07-21 в 11:50.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    42
    #863

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Благодаря за отговора!За Подов нямам удобно място.Има ли осезаема разлика между новото и старото тяло на Дайкин?

  11. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,926
    #864

    Избор на климатизатор '2021 година

    Цитат Първоначално публикувано от dimovdid Виж публикацията
    Благодаря за отговора!За Подов нямам удобно място.Има ли осезаема разлика между новото и старото тяло на Дайкин?
    Аз бих Ви посъветвал да обърнете внимание на съотношението дебити/шум. Мисля, че FH на Ме и ZS-W на МХИ са доста по-добре в това отношение, спрямо Дайкина. За 27м2 няма да Ви интересува особено дали има местене на клапи. И без това при FH и ZS това се случва доста тихо, сигурен съм, че няма и да го разберете. FH като хардуер е най-солиден и според мен ще е най-ефективен, именно заради това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    42
    #865

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Да, като има избор между подобни машини чуденката е голяма.

  13. KNY
    KNY е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Jul 2021
    Мнения
    4
    #866

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Цитат Първоначално публикувано от Palev Виж публикацията
    KNY,
    От финансова гледна точка, алпинист, за монтаж не е много препоръчително да се ангажира, защото някой слънчев ден, ако се развали климатика и трябва демонтаж, пак трябва да се вика и съответно да се заплаща труда му, за да сваля тялото! Под някой прозорец няма ли как да се монтира без участието на алпинист?
    И каква ще е ролята му -само ще го окачи на стойките или и ще го свързва с тръбите и т.н. и ако изпусне фреон кой ще поеме отговорността- той или или фирмата продавач на климатика?
    Ако някой монтажник влезе в ролята на алпинист, може, но алпинист да се прави на монтажник, не ми се струва разумно!

    Разбрах. Консултирах се и с фирмата, от която ще закупя климатик. Явно няма да се налага алпинист и ще е стандартен монтаж. Представях си, че ще е нещо по-сложно заради вързването на оттечния маркуч към улука, но всъщност външното тяло е под прозорец и улука е на не повече от метър от там. Единственото допълнително ще е демонтажа на старото външно тяло.

    Благодаря много за бързата реакция и обратна връзка

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,760
    #867

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Цитат Първоначално публикувано от dimovdid Виж публикацията
    до 2200-2500 лв
    Toshiba RAS-B13N3KVP-E Super DaiSeiKai 6.5
    Panasonic CS-Z35XKEW~CU-Z35XKE Etherea
    Hitachi RAK-35PSE-W/S~RAC-35WSE Shirokuma
    Carrier 42QHP12Е8S/38QHP12Е8S Platinium

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2021
    Мнения
    11
    #868

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Здравейте,

    Трябва ми нов климатик и ще се радвам ако можете да ми помогнете с избора! Параметрите са следните:

    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa: жилищно;
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление) ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa? Само за охлаждане
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo; 16 кв метра, 48 кубика
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa (дъpвeн/ΠBЦ/aлyминиeв, двoeн/тpoeн cтъĸлoпaĸeт, KA или дpyг вид); ПВЦ, двойно на 10 години
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe; 2.5 кв метра
    · изложение нa пoмeщeниeтo; Изток
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти (мaнcapднo, мeзoнeт, имa пopтaл и в ĸoя чacт e или дpyги ocoбeнocти)? 3 от 4, тухла, среден
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- xoл, cпaлня, дeтcĸa, вceĸиднeвнa и т.н; Детска стая
    · в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe? Апартамент
    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)? София
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? 21-24 през лятото
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa? Външна изолация на сградата
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви? Компютър и ТВ
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)? 1100 лева с включен монтаж
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe? 35-37
    10. Aĸo имaтe възмoжнocт ĸaчeтe cxeмa нa пoмeщeниeтo, пoĸaзвaщa тoчнo гeoмeтpиятa мy, paзпoлoжeниeтo (или пpeдвидeнoтo paзпoлoжeниe нa мeбeли), пpoзopци и вpaти и дpyгo, ĸoeтo cчeтeтe зa вaжeн фaĸтop cвъpзaн c гeoмeтpия и paзпoлoжeниe нa мeбeли. Нямам

    Засега съм се спрял на следните 2 варианта:

    https://www.tehnomix.bg/klimatik-midea-blanc-ma-12nxd0
    https://zora.bg/product/rsg12kpcarog12kpca

    Мидеата е като че ли с по-добри показатели и е по-евтина, но пък Фуджи е по-добра марка. Също така, Фуджито е нов модел, а от опит знам, че нещо нетествано във времето не е препоръчително. Освен това, не мога да преценя дали ми трябва 9ка или 12ка за това помещение. В хола съм с Cooper&Hunter от 2 години и за сега нямам проблем, като пак се позлва само лятото, но бих експериментирал с други марки. Главното в избора за мен е климатика да е колкото е възможно по-безшумен и разбира се да охлажда добре. Ако имате предложения малко над обявената сума, които наистина си струват, бих се замислил.

    Благодаря за отделеното време!
    Този пост е редактиран от Furinax; 16-07-21 в 12:58.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    42
    #869

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Toshiba RAS-B13N3KVP-E Super DaiSeiKai 6.5
    Panasonic CS-Z35XKEW~CU-Z35XKE Etherea
    Hitachi RAK-35PSE-W/S~RAC-35WSE Shirokuma
    Carrier 42QHP12Е8S/38QHP12Е8S Platinium
    Александарс, Благодаря за отговора!
    А ако трябва да избирам от тези марки, които съм описал кой ще ми препоръчате?
    Харесал съм си Daikin Perfera FTXM 35 N или R. Всъщност така и не разбрах каква е разликата между тях, освен дизайна на вътрешното тяло.
    Другият вариант е Mitsubishi Electric MSZ-FH25VE или 35 (оказа се стар, но наложил се на пазара климатик)или MHI ZS-W Премиум,

    Благодаря!

  18. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,760
    #870

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Тошибата...

    Изпратено от моят Mi Note 10 с помощта на Tapatalk
    rosswen одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помощ при избор на климатизатор
    От slowhand във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 37
    Последно: 07-06-23, 15:06
  2. Избор на климатизатор '2020 година
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1381
    Последно: 01-01-21, 11:54
  3. Избор на 9ка(25ца)подов климатизатор за спалня/детска стая.
    От Joro1986 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3
    Последно: 27-10-18, 22:40
  4. Контрол над ТВ UE40D7000 през Ресивър Pioneer VSX-2021
    От drakano във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 20-12-12, 13:26
  5. Wireless access point WEN-2021
    От glowndark във форум Технологии
    Отговори: 1
    Последно: 19-05-06, 13:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе