Страница 60 от 117 ПърваПърва ... 1050585960616270110 ... ПоследноПоследно
Резултати от 886 до 900 от общо 1746

Избор на климатизатор '2021 година

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2021
    Мнения
    11
    #886
    Цитат Първоначално публикувано от Palev Виж публикацията
    Пратете много поздрави на "специалистите" от В***кс от Сетком форума!
    Един моите климатици : 20-ска, (7-ца), с номинал 2 кв. охл. мощност, охлажда успешно,при това, без да се мъчи климатика, 25 кв./70куб.м., при външна 32 гр. (за момента) и настроена от ДУ- 20 гр.!
    Ако не ви се дават много пари и ако не е проблем шума (тези модели, които сте си харесали също са шумни) в Техно-магазините има до около 800 лв. с вкл.монтаж.
    Благодаря за отговора, подозирах, че се опитват да си продадат по-скъпата стока. Бихте ли ми препоръчали тихо работеща 9ка до 1000-1100 лева? Търся нещо доказало се като надеждно, на марки не робувам. Благодаря предварително!!!

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #887

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Цитат Първоначално публикувано от Furinax Виж публикацията
    тихо работеща 9ка до 1000-1100 лева? Търся нещо доказало се като надеждно
    Ето в тези думи има противоречие..Нещата са несъвместими. В подобен бюджет, компромисите които трябва да направите са една "торба"... Иначе, за условията и помещението:
    Gree GWH09AAB-K6DNA4A Bora
    Kaisai KWX-09HRB Fly
    Midea AG-09NXD0-I Xtreme Save Lite
    Crystal Emerald 25SL-2A

  4. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #888

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Цитат Първоначално публикувано от da_nikon Виж публикацията
    до 2000 лева с монтаж.
    Panasonic CS-Z25XKEW~CU-Z25XKE Etherea
    Mitsubishi Electric MSZ-AP25VGK~MUZ-AP25VG
    Mitsubishi Heavy Industries SRK25ZS-W~SRC25ZS-W2 Premium

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2021
    Мнения
    11
    #889

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Ето в тези думи има противоречие..Нещата са несъвместими. В подобен бюджет, компромисите които трябва да направите са една "торба"... Иначе, за условията и помещението:
    Gree GWH09AAB-K6DNA4A Bora
    Kaisai KWX-09HRB Fly
    Midea AG-09NXD0-I Xtreme Save Lite
    Crystal Emerald 25SL-2A
    Благодаря за предложенията! А ако увелича бюджета на 1100-1300 лева какви биха били най-добрите варианти? Пак подчертвавам, че приоритета е тиха работа, защото става въпрос за дестка стая.

  6. Novice
    Тук е от
    Jul 2021
    Мнения
    3
    #890

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    ccankov73, благодаря за обобщителният отговор. Понеже съм доста бос по темата, както вече казах и грам не разбирам от климатици, не разбирам как по-скъп ще ми даде повече комфорт след като има същите характеристики като по-евтин климатик. Наистина не разбирам, аз съм професионалист в съвсем друга среда, там нещата стоят по друг начин. При нас скъпо не винаги означава комфорт, по скоро означава, имал си пари-дал си. Така де, да се върна на темата, откровено мнение поне за Ариели? Струва ли си, ако може да проверите характеристики, бъдете откровени. Идеята ми не е да се новия да го купя, а да видя дали си струва да дам тия пари. Благодаря!

  7. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #891

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Бюджетен вариянт и тиха работа са малко несъвместими понятия. Това се опитах да Ви кажа още в миналия пост.
    Ето Ви пример за тиха машина: Mitsubishi Heavy Industries SRK20ZS-W~SRC20ZS-W2 Premium

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Jan 2021
    Мнения
    5
    #892

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Здравейте, дойде време за избор на климатик и за спалнята. За хола се спрях на Daikin Sensira FTXC35, но не съм напълно доволен, струята на въздуха е доста силна дори и на минимум + включени еко и нощен режим. Колебая се между няколко климатика, ще съм благодарен ако може да ме насочите кой да избера. За LG-то четох че нямал саморазмразяване на едно място, което много ме съмнява да е вярно и затова търся още мнения. Тошибата е може би най-добрия вариант но заслужава ли си 200лв отгоре, за толкова топло и изолирано помещение. И вярно ли е че тези Gree климатици, много рядко влизат в икономичен режим и харчат доста.
    1 LG S09EQ.NSJ/S09EQ.UA3
    2 MITSUBISHI MSZ DM25VA

    3 Toshiba Ras- B10J2KVG-E/ 10J2AVG-E

    4 Gree GWH09Acc-K6DNA1a-I / K6DNA1a-O fairy или Gree GWH09AAB-K6DNA4A Bora не знам каква им е разликата, почти на еднакви цени са


    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa:
    · жилищно;
    2. За охлаждане и отопление
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa 14кв
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa – пвц
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe; 2кв
    · изложение нa пoмeщeниeтo; югоизточно, стаята е вътрешно изложение
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa- 6ет
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- спалня
    апартамент
    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)- Бургас
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? – постоянна 24гр
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa? – Блока е саниран
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви? - не
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)? – 1100 лв
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe?

  10. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    747
    #893

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Бюджетен вариянт и тиха работа са малко несъвместими понятия. Това се опитах да Ви кажа още в миналия пост.
    Ето Ви пример за тиха машина: Mitsubishi Heavy Industries SRK20ZS-W~SRC20ZS-W2 Premium
    BozhidarVelikov,


    Александър е отговорил на питащия, малко над вас и е предложил вариант, това важи и за вас в пълна сила, особенно пък за спалня!
    Тези модели, които сте си избрали са от най - ниския клас и са доста шумни, не правете грешка да ги слагате в спалня!
    Този пост е редактиран от Palev; 20-07-21 в 11:51.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #894

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    .....хевито ли било тихо....и не пука като заработи като конвенционалка.....

  12. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #895

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Миланов, пука, ако е монтирано в кенеф (имам пред вид като обем помещение). Иначе не пука, не духа, нито пък се усеща. Размерът в случая е от значение.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #896

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    И аз това казвам.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,920
    #897

    Избор на климатизатор '2021 година

    И конвекторите пукат понякога, както и радиаторите. Големи претенции, голямо чудо. Не се отнася само за Хеви. Климатиците (приличните, като ZS и другите машини в този цениви диапазон), са голяма глезотия. Оня ден, в къщата пуснах вентилатора, че жега. Не можем да си чуем приказката от шумотевица. А преди ни бръмчаха по цял ден над главите и спяхме в близост до тях, но нямаше такива мрънкания! Също ми е много мил спомена, когато вкарвах с кофите въглища и в продължение на 2-3 дни ми излизяха чернилки от носа. Много се радвах да ходя в преспите и кучия студ, да паля парно и да дишам пепеляци. В стаите ставаше неприятна жега 25-26гр., а след няколко часа, през нощта, не ти се става до тоалетна, защото парното е угаснало и е станал кучи студ. Абе все приятни спомени, а сега какви ядове с някакви периодични припуквания (каквито и телевизорът ми издава понякога), направо живи да ни оплаче човек!

  16. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,860
    #898

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    hazstean, аз не бих го взел.Ако това ти е ориентировъчния бюджет погледни Мидеа например.
    По-разпространени и по-добра подръжка евентуално за в бъдеще.

    А за комфорта, да речем че е нещо(ама не съвсем) като автомобилите, нали и двете неща са техника,
    можеш да стигнеш от Софето до морето и с Дачия(с климатик ), можеш и с Е класа 4matic на въздушно окачване, автомат, дистроник + и т.н.С кое ще е по-кеф,по-бързо и зимата няма проблем ясно, ама струва повече.

    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от ccankov73; 20-07-21 в 16:42.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2021
    Мнения
    11
    #899

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Ето в тези думи има противоречие..Нещата са несъвместими. В подобен бюджет, компромисите които трябва да направите са една "торба"... Иначе, за условията и помещението:
    Gree GWH09AAB-K6DNA4A Bora
    Kaisai KWX-09HRB Fly
    Midea AG-09NXD0-I Xtreme Save Lite
    Crystal Emerald 25SL-2A
    Обадих се за Kaisai Fly в една фирма. Препоръчаха ми също Fujitsu ASHG09LMCA... Поне не ми казаха, че съм за 12ка, което ми хареса. Kaisai Fly e 990 с монтажа, Фуджитсуто 1219. Това било най-продаваното Фуджитсу, много надеждно и изпитано във времето, ама 200+ над Kaisai Fly... Голяма дилема, дайте отзиви за това Фуджитсу - толкова ли е добро?

    Грийто се оказа по-шумно от Каисай и отпадна, Мидеята е с поръчка и гони 1100 лева, а не ми се чака... Търсих и Кристал Емералд, ама в София не я намирам с монтаж - само с доставка от провинцията и трябва сам да се оправям с монтажа, съответно и тя отпадна...
    Този пост е редактиран от Furinax; 20-07-21 в 18:07.

  18. Novice
    Тук е от
    Jun 2021
    Мнения
    5
    #900

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa:
    - жилищно;

    2. За охлаждане, за отопление или и за двете
    - за двете
    3. Kaĸвa e:
    - спалня 10 м2 / 25 м3, ПВЦ дограма, южно изложение, прозорец + врата 2.70 м2, (към остъклена тераса), 4ти етаж, среден апартамент
    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)?
    - Варна
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa?
    - лято 24, зима 21
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa?
    - има изолация на външната стена
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви?
    - не
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)?
    - до 2200 лв. без
    монтаж
    Този пост е редактиран от exstelx; 24-07-21 в 16:23.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помощ при избор на климатизатор
    От slowhand във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 37
    Последно: 07-06-23, 16:06
  2. Избор на климатизатор '2020 година
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1381
    Последно: 01-01-21, 12:54
  3. Избор на 9ка(25ца)подов климатизатор за спалня/детска стая.
    От Joro1986 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3
    Последно: 27-10-18, 23:40
  4. Контрол над ТВ UE40D7000 през Ресивър Pioneer VSX-2021
    От drakano във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 20-12-12, 14:26
  5. Wireless access point WEN-2021
    От glowndark във форум Технологии
    Отговори: 1
    Последно: 19-05-06, 14:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе