Страница 2 от 117 ПърваПърва 12341252 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 1746
Like Tree612Одобрявам

Избор на климатизатор '2021 година

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #16

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Viperoni, можеш ли да вдигнеш малко бюджета за подова машина?
    Този пост е редактиран от ccankov73; 04-01-21 в 12:34.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Jan 2021
    Мнения
    5
    #17

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Здравейте, първо За много години, много здраве и щастие.


    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa:
    · жилищно;

    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление) ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa?
    и двете
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo; 24 кв.
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa (дъpвeн/ΠBЦ/aлyминиeв, двoeн/тpoeн cтъĸлoпaĸeт, KA или дpyг вид); пвц, двоен стъклопакет
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe; приблизително 5кв
    · изложение нa пoмeщeниeтo; запад
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти (мaнcapднo, мeзoнeт, имa пopтaл и в ĸoя чacт e или дpyги ocoбeнocти) - 6 етаж
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- xoл, cпaлня, дeтcĸa, вceĸиднeвнa и т.н; - хол
    · в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe? -апартамент
    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)? Бургас
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? зима - 24 / лято - 21
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa? Стаята е вътрешна, блока има цялостна изолация, хола има и затворена тераса отново с двоен стъклопакет с пвц дограма.
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви? Целта е да няма, сега се отоплява с конвектор.
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)? Поради многото мнения, които съм изчел не мога да реша точен бюджет. Заслужава ли си хиперинверторен климатик за толкова добре изолирана стая, или някой по бюджетен климатик до 1400лв ще върши горе долу същата работа?
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe? Апартамента попринцип си е топъл до към края на ноември, не ни беше нужно никакво отопление. Сега пускаме конвектор за по 2-3 часа, над вечер защото апартамента през деня е празен. Лятото предполагам само в най-горещите дни ще се ползва, до сега не сме карали лято там

  4. Novice
    Тук е от
    Jan 2021
    Мнения
    8
    #18

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Здравейте, предстои ми закупуване на климатик. Насочил съм се към следния ( Mitsubishi heavy srk35zsx-w/src35zsx-w diamond), но се разколебавам, тъй като параметрите на стаята са следните

    1.
    За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa:
    · жилищно;
    2. За отопление
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo; 25 м2 ( 65 м3) Помещението е с 1 врата към терасата (двойна дървена) и една врата към коридора (дървена със голямо стъкло)
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa (двойна дървена)
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe - 4 м2
    · изложение нa пoмeщeниeтo - източно
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти - ПЪРВИ ЕТАЖ ОТ КЪЩА ( долния етаж е гараж, който не се отоплява) над стаята е таванско помещение (открито не опушено)
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- вceĸиднeвнa
    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата) - Благоевград?
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe зимa - 25 градуса
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa - няма никаква изолация - Стаята е с 2 външни стени (тухла 4) измазани но повтарям, без изолация. Подът е реден паркет.
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви? - Телевизор
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)? Аз бих дал 3000 лв но на приятелката ми и се виждат много. Само да вметна че предпочитам да дам някой лев повече за марков ( мицубиши) климатик. Но има ли смисъл от това или мога да се ориентирам и към по нисък клас ???
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa - до -10 предполагам. Рядко пада под тази температура
    БЛАГОДАРЯ предварително.
    10. Aĸo имaтe възмoжнocт ĸaчeтe cxeмa нa пoмeщeниeтo, пoĸaзвaщa тoчнo гeoмeтpиятa мy, paзпoлoжeниeтo (или пpeдвидeнoтo paзпoлoжeниe нa мeбeли), пpoзopци и вpaти и дpyгo, ĸoeтo cчeтeтe зa вaжeн фaĸтop cвъpзaн c гeoмeтpия и paзпoлoжeниe нa мeбeли.

  5. Novice
    Тук е от
    Jan 2021
    Мнения
    5
    #19
    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Viperoni, можеш ли да вдигнеш малко бюджета за подова машина?
    Изобщо не съм запознат с този тип.Да,по принцип мога да вдигна,важното в да върши работа.

  6. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,764
    #20

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    BozhidarVelikov, и машина от 1400 лв, ще свърши работа, друг е въпроса на каква цена. Визирам комфорт и начин на работа. Ако не сте чувствителен на шум и няма да висите под климатика да го дебнете, аджеба работи ли, не работи ли, колко харчи и др. подобни щуротии, може да заложите на нисък клас, тоест бюджетен вариант. Примерно 12KMTB, Daikin FTXC35B Sensira, Hitachi RAK-35REF/RAC-35WEF Dodai 2, Toshiba RAS-B13J2KVG-E Seiya.
    Ако пък, може да отделите по-голям бюджет, като варианти може да погледнете - Toshiba RAS-B13J2KVSG-E Edge, Mitsubishi Heavy Industries SRK35ZS-W~SRC35ZS-W1 Premium и други от подобен клас.


    ilatanasov
    , Вашите условия предразполагат към избор на машина, на която може да разчитате. SRK35ZSX-W е много читав модел и ще свърши работа. Друг е въпроса, дали искате да отделите подобна сума за покупка. Може да обърнете внимание на следните модели, които като бюджет са по надолу - Toshiba RAS-B16J2KVSG-E Edge, Panasonic KIT-TZ42-WKE, Hitachi RAK-42RPE/RAC-42WPE Performance и др.
    ilatanasov одобрява това.

  7. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #21

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Цитат Първоначално публикувано от ilatanasov Виж публикацията
    Здравейте,
    FVXM35A/RXM35R

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #22

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Цитат Първоначално публикувано от viperoni Виж публикацията
    Изобщо не съм запознат с този тип.Да,по принцип мога да вдигна,важното в да върши работа.
    По- комфортни са за отопление, особенно за първи етаж,а и в къща.Разгледай цените на подовите на Тошиба, Фуджи/тсу, Дайкин..
    И във форума има писано.
    Малко са по-скъпи, но според мен си заслужава в твоята ситуация.
    Aleksandars одобрява това.

  10. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,764
    #23

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    По- комфортни са за отопление, особенно за първи етаж,а и в къща.Разгледай цените на подовите на Тошиба, Фуджи/тсу, Дайкин..
    Варианти... Само да има възможност и място за вътрешното тяло.
    General Fujitsu AGHG12LVCA Floor Standing
    Toshiba RAS-B13U2FVG-E Floor standing
    Mitsubishi Heavy Industries SRF35ZS-W~SRC35ZS-W2 Premium
    Daikin FVXM35A~RXM35R Perfera Floor standing

  11. Novice
    Тук е от
    Jan 2021
    Мнения
    5
    #24

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    BozhidarVelikov, и машина от 1400 лв, ще свърши работа, друг е въпроса на каква цена. Визирам комфорт и начин на работа. Ако не сте чувствителен на шум и няма да висите под климатика да го дебнете, аджеба работи ли, не работи ли, колко харчи и др. подобни щуротии, може да заложите на нисък клас, тоест бюджетен вариант. Примерно 12KMTB, Daikin FTXC35B Sensira, Hitachi RAK-35REF/RAC-35WEF Dodai 2, Toshiba RAS-B13J2KVG-E Seiya.
    Ако пък, може да отделите по-голям бюджет, като варианти може да погледнете - Toshiba RAS-B13J2KVSG-E Edge, Mitsubishi Heavy Industries SRK35ZS-W~SRC35ZS-W1 Premium и други от подобен клас.
    благодаря

  12. Novice
    Тук е от
    Jan 2021
    Мнения
    8
    #25

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Мислех че в моя случай SRK35ZSX-W няма да бъде достатъчно мощен, за да отоплява нормално тези 25 кв. но от отговора ви разбирам, че климатикът би трябвало да се справи. Породиха се още 3 въпроса на които бих бил благодарен ако получа отговор:

    1. Разглеждам различни климатици и искам да разбера дали климатиците с фреон р410 са по - добри за отопление от тези с р32.

    2. Тук искам да попитам за 2 сходни климатика, а именно -
    SRK35ZSX-W , за който говорехме по - горе и MSZ-FH35VE/MUZ-FH35VE . Кой от двата би бил по - надежден за отопление и каква разлика виждате Вие.
    Докато четях из форума срещнах на няколко места мнения, че е хубаво да гледаме килограмите на външното тяло, съответно и вътрешното, да бъде по - тежко, каквато разлика има и в горепосочените 2 климатика за които питам. На пръв поглед за мен за еднакви, но моля ви ако може да дадете повече информация за разграничаването на двата ?

    3. Мнение за Fujitsu General ASHG12KGTB/AOHG12KGCA който климатик е със същите показатели като мицубишитата но е с 800 - 900 лв по - евтин. Откъде идва според Вас тази разлика в парите ?


  13. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #26

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Цитат Първоначално публикувано от ilatanasov Виж публикацията
    MSZ-FH35VE/MUZ-FH35VE

    Това недуразумение недей го гледай, в този ценови диапазон има доста по-добри машини.
    Mega и Genadi80 харесват това.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Jan 2021
    Мнения
    8
    #27

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Цитат Първоначално публикувано от splendor Виж публикацията
    Това недуразумение недей го гледай, в този ценови диапазон има доста по-добри машини.
    Добре, разбрах че проблема на MSZ-FH35VE/MUZ-FH35VE е дефрост който прави на 2 часа и половина.
    Може ли някой да даде някакъв адекватен отговор на 3-те въпросчета които зададох. Хем ще са полезни, хем мисля че и на други хора би им било интересно мнението на професионалист на тези въпроси. Пак ще прикрепя въпросите:

    1. Разглеждам различни климатици и искам да разбера дали климатиците с фреон р410 са по - добри за отопление от тези с р32.

    2. Тук искам да попитам за 2 сходни климатика, а именно -
    SRK35ZSX-W , за който говорехме по - горе и MSZ-FH35VE/MUZ-FH35VE . Кой от двата би бил по - надежден за отопление и каква разлика виждате Вие.
    Докато четях из форума срещнах на няколко места мнения, че е хубаво да гледаме килограмите на външното тяло, съответно и вътрешното, да бъде по - тежко, каквато разлика има и в горепосочените 2 климатика за които питам. На пръв поглед за мен за еднакви, но моля ви ако може да дадете повече информация за разграничаването на двата ?

    3. Мнение за Fujitsu General ASHG12KGTB/AOHG12KGCA който климатик е със същите показатели като мицубишитата но е с 800 - 900 лв по - евтин. Откъде идва според Вас тази разлика в парите ?

    Отговорът на въпроса за килограмите на външното и вътрешното тяло мисля че ще е полезен от професионалист.
    Благодаря предварително.

  16. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,764
    #28

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    За мен, машините на R410А имаха по-добър хардуер. 35ZSX-W е по-добрия избор от MSZ-FH35VE - както от към параметри, така и от към хардуер. KGTB също е читава машина, но не може да се мери с 35ZSX-W при Вашите условия.
    Може да обърнете внимание на Hitachi RAK-35PSE-W/S~RAC-35WSE Shirokuma и Gree GWH12UB-K6DNA4A (LCLH) U-Crown.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Мнения
    118
    #29

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Илия Атанасов, аз лично имам General Fujitsu ASHG09KGTB, който е с малки разлики спрямо 12ката, която гледаш, а също и Hitachi RAK-35RXЕ/RAC-35WXЕ Akebono. Ако си чувствителен към шум бих ти препоръчал Хитачито от моделите в този ценови диапазон.
    За тези пари много добър е също и General Fujitsu ASHG12LMCB Nordic. За разлика от първия модел на Фуджитсу, който ти гледаш, този не дефроства излишно и не издава звуци при включване/изключване (при off). С фреон 410 е и има достатъчно мощност. Минусът му е, че няма толкова висок COP (харчи малко повече ток) в сравнение с другите два, но и цената му е по-ниска. За твоите условия, като че ли е най-добрият вариант. Подобен модел на Мицубиши е с 1000 лв. отгоре (дали е си заслужават не мога да кажа). Мисълта ми е, че като цена-качество е много добър вариант. ако правилно съм гледал в Интернет, има повече мощност от SRK35ZSX-W при ниски температури.
    Аз също съм в къща без изолация и гледах да имам достатъчно мощност, дори и температурите да паднат под -15.

    П.П. Fujitsu General ASYG12LTCB Nordic също заслужава внимание, ако търсим машина на 410.
    Този пост е редактиран от achovd; 05-01-21 в 22:29.
    Aleksandars одобрява това.

  18. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #30

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Нордик в Благоевград, а и бил по-топлещ от ZSX-W .

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 117 ПърваПърва 12341252 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ при избор на климатизатор
    От slowhand във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 37
    Последно: 07-06-23, 15:06
  2. Избор на климатизатор '2020 година
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1381
    Последно: 01-01-21, 11:54
  3. Избор на 9ка(25ца)подов климатизатор за спалня/детска стая.
    От Joro1986 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3
    Последно: 27-10-18, 22:40
  4. Контрол над ТВ UE40D7000 през Ресивър Pioneer VSX-2021
    От drakano във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 20-12-12, 13:26
  5. Wireless access point WEN-2021
    От glowndark във форум Технологии
    Отговори: 1
    Последно: 19-05-06, 13:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе