Страница 4 от 117 ПърваПърва ... 234561454 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 1746

Избор на климатизатор '2021 година

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #46

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Солиден хардуер казваш имала тошибата....цели 30кг

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    747
    #47

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Относително солиден, в сравнение примерно с 26 кг 12-ки.По-слаб е от 12-ката на една известна марка с 3 букви, но няма да и казвам името, да не стане пак скандал, че я хваля

  4. Novice
    Тук е от
    Jan 2021
    Мнения
    4
    #48

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Здравейте на всички, нанасяме се в нов апартамент и се нуждая от помощ в избор за климатик.Досега сме живяли в хладен апартамент, но с топлофикация и нямаме никакъв опит. Разпитването в магазинната мрежа само ни обърква и затова ще се радвам да ме насочите към нещо добро.

    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa:
    · жилищно;

    За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление) ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa?
    Предимно за отопление

    Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo
    38 кв.м. ; 98 куб.м

    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa (дъpвeн/ΠBЦ/aлyминиeв, двoeн/тpoeн cтъĸлoпaĸeт, KA или дpyг вид);
    алуминиева дограма

    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe - Около 6 кв.м

    · изложение нa пoмeщeниeтo;
    Юг

    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти (мaнcapднo, мeзoнeт, имa пopтaл и в ĸoя чacт e или дpyги ocoбeнocти)?
    7(непоследен) етаж от 9.Температура миналия ден (дъждовен и мрачен), при 1-2 градуса навън, измерих 19 градуса в стаята.

    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- xoл, cпaлня, дeтcĸa, вceĸиднeвнa и т.н;
    Хол с кухненски бокс

    · в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe?
    апартамент

    -B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)?
    София

    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa?
    Зимата около 23-24 градуса, лятото също.

    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa?
    Няма добавена изолация от нас, уж има правено в сградата, от 2004 г. е

    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви?
    Фурна, готварски плот, аспиратор, съдомиялна и тв.

    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)?
    До 2300-2400 лева максимално....Надявам се около 2000 лв., но... С
    Сумите са с монтаж.

    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe?
    Няма конкретна.Основно отопление ще е .

    Нямам набелязани модели, защото не знам каква големина да гледам, от един магазин ми казаха 14000 BTU, В друг 18000 BTU, а миналия ден тотално ни обърка продавач-косултант , който каза , че 18000 ще е малко.


    Благодаря много предварително на всички отзовали се. Бъдете здрави и хубави вечер от мен!


    - - - - - - - - - -

    Добавям към мнението си и една "скица" на ръка кое къде е и как изглежда. Желанието ми е климатика да е над дивана

    P.S. Не ми се смейте много за нелепата "скица"
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  5. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    747
    #49

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    bn1005
    Над дивана не е никак добра идея.Един от моите климатици е монтиран над такъв Г-образен диван и постоянно се караме с жена ми да не вдига клапите нагоре, а да седне, където не се усеща струята, защото зимата трябва да са насочени надолу, около 45 градуса най-добре, за да не топлим комшиите.Когато го монтирах, стаята не беше обзаведена и тогава не знаех кое къде ще бъде.При вас се очаква да е доста мощен климатика, което предполага и повече „духане “, да не се наложи да местите дивана после.Най-добре е откъм секцията, на стената с прозореца, да духа към вратата.
    Този пост е редактиран от Palev; 12-01-21 в 15:25.

  6. Novice
    Тук е от
    Jan 2021
    Мнения
    4
    #50
    Цитат Първоначално публикувано от Palev Виж публикацията
    bn1005
    Над дивана не е никак добра идея.Един от моите климатици е монтиран над такъв Г-образен диван и постоянно се караме с жена ми да не вдига клапите нагоре, а да седне, където не се усеща струята, защото зимата трябва да са насочени надолу, около 45 градуса най-добре, за да не топлим комшиите.Когато го монтирах, стаята не беше обзаведена и тогава не знаех кое къде ще бъде.При вас се очаква да е доста мощен климатика, което предполага и повече „духане “, да не се наложи да местите дивана после.Най-добре е откъм секцията, на стената с прозореца, да духа към вратата.
    Към момента можем да се вслушаме във всякакви съвети, че не ми се иска да местя мебели. Има възможност навсякъде да го сложим, аз просто си мислех, че е като над свкцията и като се седне на дивана ще духа в нас...
    Ще съм благодарна и ако още някой св включи с някакви препоръки за модели

  7. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    747
    #51

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    bn1005,
    Досега, зимата въпросното помещение с какво се е отоплявало, имате ли информация от предните собственици?
    По магазините помните ли какви марки и модели са ви предложили и казали ли са ви, че големината на климатика в BTU е капацитета му на охлаждане, който в доста случаи е различен от капацитета на отопление.

    За оглед на място + монтаж може да се обърнете към потребител Мега (https://forum.setcombg.com/members/mega.html)
    да видим какво ще ви предложи, а ако се колебаете измежду няколко варианта, може да пак да поискате мнение тук.
    Този пост е редактиран от Palev; 12-01-21 в 16:41.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Jan 2021
    Мнения
    4
    #52
    Цитат Първоначално публикувано от Palev Виж публикацията
    bn1005,
    Досега, зимата въпросното помещение с какво се е отоплявало, имате ли информация от предните собственици?

    За оглед на място + монтаж може да се обърнете към потребител Мега (
    https://forum.setcombg.com/members/mega.html)

    да видим какво ще ви предложи, а ако се колебаете измежду няколко варианта, може да пак да поискате мнение тук.
    Не е живяно в апартамента никога, затова и не се е отоплявал досега. Още нямам съвсем ясни колебания, от това което четох май ми трябва 18 000 btu. Мисля че от тук първо трябва да тръгна за да гледам. А и липсата на опит с климатици направо ме плаши.
    Това, което казвате в никой магазин не са ми го казали. Имам пред мен предложените модели от вимакс. Тези са:
    https://*********/invertorni-klimatici/invertoren-klimatik-daikin-ftxc50b-rxc50b-sensira-18000-btu-klas-a.html?limit=100
    https://*********/invertorni-klimatici/hiperinvertoren-klimatik-toshiba-ras-18j2kvsg-e-ras-18j2avsg-e-edge-18000-btu-klas-a.html?limit=100

    https://*********/invertorni-klimatici/invertoren-klimatik-mitsubishi-heavy-SRK50ZS-W-SRC50ZS-W-premium-18000-btu-klas-a.html?limit=100

    https://*********/invertorni-klimatici/invertoren-klimatik-toshiba-ras-18j2kvg-e-ras-18j2avj-e-seiya-18000-btu-klas-a.html?limit=100

  10. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    747
    #53

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Със съседите отдолу/отгоре не се се ли запознахте вече, да ги попитате с какъв климатик се отопляват?

  11. Novice
    Тук е от
    Jan 2021
    Мнения
    4
    #54
    Цитат Първоначално публикувано от Palev Виж публикацията
    Със съседите отдолу/отгоре не се се ли запознахте вече, да ги попитате с какъв климатик се отопляват?
    Отгоре е същото положение, сега е закупен и св ремонтира. Отстрани се топлят с Даикин, а съседите отдолу видях че
    Имат едно тяло на Gree.

  12. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    747
    #55

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година


    bn1005,


    Дайкина е от най-ниския, бюджетен клас, нямам информация доколко запазва мощността си при ниски температури (за София изчислителната зимна температура е -16 градуса), 2-те Тошиби, са също по-слаби от mitsubishi-heavy-SRK50ZS-W-SRC50ZS-W, който е от междинния клас.
    Вземете писмена оферта от фирмата, с подпис и печат, после да не се обвинявате взаимно, ако не топли/охлажда климатика.
    От 4-те предложени, аз бих избрал MHI SRK50ZS-W-SRC50ZS-W.

    И следете да не „забравят “ да го вакуумират с вакуум помпа, или да не изпуснат фреон, който да „изкара“ въздуха по тръбите, преди да пуснат климатика.
    Този пост е редактиран от Palev; 12-01-21 в 17:33.

  13. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #56

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Цитат Първоначално публикувано от bn1005 Виж публикацията
    До 2300-2400 лева максимално....
    Fuji Electric RSG18LFCA
    Hitachi RAK-50RPE/RAC-50WPЕ Performance
    Daikin FTXF50B Sensira BluEvolution
    Panasonic KIT-TZ50-WKE

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    13
    #57
    Цитат Първоначално публикувано от bubblebee Виж публикацията
    Здравейте,
    възможно ли е 2 климатика да отоплят добре и равномерно това помещение? Почти съм на финалната права и трябва сега да репа дали трябва да се остави още един извод за климатик?
    Благодаря

    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa:
    · жилищно;

    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление) ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa?
    за охлаждане и за топлене

    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo -
    42 м2, 103 м3
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa
    ПВЦ 4 камерна, КА стъкло
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe;
    · изложение нa пoмeщeниeтo -
    запад
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти -
    2ри етаж, апартаментите отгоре и отдолу не са отопляеми
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo-
    xoл
    · в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe? -
    апартамент
    4. B ĸoя част на България - Несебър
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? -
    зима 24
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa? -
    изолация на под - 2 см, фибран, изолация по външни стени - 10 см. EPS
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви?
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)?
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe? - зима до - 10


    В близък до вас град и в идентично помещение като вашето в еднофамилна къща, но малко по добре изолирано откъм под, таван и дограма съм с подов вариант на MHI 50 ZMX-S монтиран на позицията, която сте посочили до секцията и засега се справя повече от добре, но не е падало под 0. Забелязвам дори, че работи доста вяло и рядко се усеща. В друг тристаен апартамент 60 кв.м., който се отоплява целогодишно от 2014г. сме С 2бр. Daikin FTXS35 и 1БР.MHI 20ZMX-S и сме много доволни.

  16. Novice
    Тук е от
    Jan 2021
    Мнения
    2
    #58

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Здравейте,
    предстои ми покупка на климатик и ще бъда благодарен да споделите вашето мнение за избор.

    1.
    За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa:
    · жилищно;
    2. за отопление
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo 23 кв.м., около 60 куб.м
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa -, ПВЦ - 5 камерна , троен стъклопакет 36мм 4сез/Б/Ка
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe; - около 6,5 кв.м
    · изложение нa пoмeщeниeтo; север
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнoc - етаж 3 от 5, среден апартамент , една фасада- север
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- хол
    · в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe - Много фамилна жилищна сграда - кооперация
    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)? София
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa?За зимата -температура 22-23гр.
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaцият Изолация - 10см EPS - стиропор
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви? - Фурна, котлони, хладилник, ТВ
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)? 1000-1100 лв.
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe? Зимата до -15градуса
    10. Aĸo имaтe възмoжнocт ĸaчeтe cxeмa нa пoмeщeниeтo, пoĸaзвaщa тoчнo гeoмeтpиятa мy, paзпoлoжeниeтo (или пpeдвидeнoтo paзпoлoжeниe нa мeбeли), пpoзopци и вpaти и дpyгo, ĸoeтo cчeтeтe зa вaжeн фaĸтop cвъpзaн c гeoмeтpия и paзпoлoжeниe нa мeбeли
    Прикачвам снимка на разпределението - планирам да монтирам климатика на стената в близост до трапезарната маса.


    Мислех да купувам Gree Fairy 12-ка, но ще бъда благодарен да предложите и други машини.

    Благодаря


    Прикачени изображения Прикачени изображения

  17. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #59

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Цитат Първоначално публикувано от polihronbg1 Виж публикацията
    бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)? 1000-1100 лв.
    За този бюджет, каквато и нова машина да вземете, все тая...Риск печели, риск губи - дървена изработка, плачевни параметри и висока консумация на електроенергия....примери...
    Gree GWH12ACC-K6DNA1D (LCLH) Fairy
    Midea MB-12N8D6-I Mission II
    Chigo CS35V3G-1C169AYA4
    и разни други производни на заводите на midea и aux, подвизаващи се на пазара.....

  18. Novice
    Тук е от
    Jan 2021
    Мнения
    2
    #60

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    За този бюджет, каквато и нова машина да вземете, все тая...Риск печели, риск губи - дървена изработка, плачевни параметри и висока консумация на електроенергия....примери...
    Gree GWH12ACC-K6DNA1D (LCLH) Fairy
    Midea MB-12N8D6-I Mission II
    Chigo CS35V3G-1C169AYA4
    и разни други производни на заводите на midea и aux, подвизаващи се на пазара.....
    Ок, благодаря за мнението.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 117 ПърваПърва ... 234561454 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ при избор на климатизатор
    От slowhand във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 37
    Последно: 07-06-23, 16:06
  2. Избор на климатизатор '2020 година
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1381
    Последно: 01-01-21, 12:54
  3. Избор на 9ка(25ца)подов климатизатор за спалня/детска стая.
    От Joro1986 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3
    Последно: 27-10-18, 23:40
  4. Контрол над ТВ UE40D7000 през Ресивър Pioneer VSX-2021
    От drakano във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 20-12-12, 14:26
  5. Wireless access point WEN-2021
    От glowndark във форум Технологии
    Отговори: 1
    Последно: 19-05-06, 14:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе