Страница 9 от 117 ПърваПърва ... 78910111959 ... ПоследноПоследно
Резултати от 121 до 135 от общо 1746

Избор на климатизатор '2021 година

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #121
    Цитат Първоначално публикувано от atradoslav Виж публикацията
    Пак по моя въпрос за климитици с WiFi. Приемам, че Gree, Midea, Cooper&Hunter с Wifi са по-скоро компорисен вариант и като цяло се препоръчват "по-маркови" машини. Какво е мнението ви за Fujitsu ASHG12KMCC+ASHG09KMCC със Wifi контролери Broadband RM3 Mini или RM4 Mini. Тези контролери се намират на цени от по 35-40 лева и ако могат да управлят климатика, са евтина опция да избера модел без фабрично вграден WiFi
    Спрямо Gree Fairy и Midea Mission II осезаемо по-добли ли са Fujitsu. За Wifi контролерите на Boradband чета разнопосочни мнения, с някои марки климатици работят с други не (рейтинга на приложението им в Google Play също е ниска, което значи, че има много недоволни), конкретно някои дали е ползвал Broadband с Fujitsu?

    Разглеждам също и тази комбинация Toshiba RAS-B13J2KVG-E + RAS-B10J2KVG-E. В един търговците подаряват към тях HAVIT контролери, който също не мога да намеря мнения за тези контролери.
    Но като показатели Fujitsu-то ми изглежда по-добре от Toshiba-та. Има по-висок максимум 5.30 спрямо 4.5. Тъй като ще се ползват за "удърно" отопление нали по-високия максимум е за предпочитане?
    Toshiba-та ме привлича малко с 5-те си години гаранция, но като цяло това не ми е най-важното.
    Най-важно ми остава командване от разстояние (седмичен програматор не ви върши работа), и да бъде нисък клас или по-достъпен от среден клас, защото не искам да отделям по-горляма сума за машини, който ще се включват 40 дни годишно примерно.
    Преди години, си бях взел РМ3 мини за моето Хитачи. Изтърпях го няколко месеца и го разкарах. Сега имам една цепеница в кухнята с вграден wi-fi. Няма нищо общо с РМ-а.
    За мен по-добро от оригиналното wi-fi на производителя няма.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,860
    #122

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година


    Broadlink Rm Mini 3 + Fuji - никакъв проблем.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  4. Junior Member Аватара на Йордан Илиев
    Тук е от
    Jun 2014
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    94
    #123

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Panasonic CS-Z35VKEW~CU-Z35VKE Etherea + Panasonic KIT-TZ25-WKE
    Fuji Electric RSG12KGTA~ROG12KGCA + Fuji Electric RSG07KGTA~ROG07KGCA
    Много ви благодаря!

  5. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #124

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията

    Broadlink Rm Mini 3 + Fuji - никакъв проблем.
    Разбира се. И на Хитачито го даваше така, ама кво става в стаята само той си знае.

  6. Novice
    Тук е от
    Jan 2021
    Мнения
    1
    #125

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Здравейте, последните 15 години ползваме Haier климатик без никакви проблеми, но последната година зачестиха повредите първо се спука една тръбичка във външното тяло, а сега в студените дни бръмчи и дрънчи, вечер комшиите не могат да спят. Въпреки това топли, но понякога и изключва. Не знам колко е удачно да се ремонтира. Обмислям да купя нов климатизатор и моля за съвет.

    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa:
    · Апартамент в панелен блок.

    2. Ще се пoлзвa за отопление и охлаждане. Отоплението е по важно.

    3. Особености:
    · 20 ĸвaдpата и 42,5м3;
    · пвц дoгpaмa
    · 6 ĸвaдpaта пpoзopци:
    · Северно изложение нa пoмeщeниeтo;
    · 4 етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, вътрешен апартамент.
    · пoмeщeниeтo е xoл;
    ·
    4. B ĸoя част на България?
    Благоевград

    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa?
    19/22

    6. Имa изолация фибрант 5 см на външните стени на помещението (които граничат със съседния апартамент)

    7. Не.

    8. Бюджета за покупка е до 2000-2300лв. с монтаж.

    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe?
    Температурите зимата рядко падат под -5, лятото ще се наложи да охлажда на външни температури 30+.

    10. Нямам схема.

    Благодаря!

  7. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #126

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    morto, предвид условията, може да погледнете следните модели:
    Mitsubishi Heavy Industries SRK20ZSX-W~SRC20ZSX-W Diamond
    Panasonic CS-Z25VKEW~CU-Z25VKE Etherea
    Mitsubishi Electric MSZ-AP35VGK~MUZ-AP35VG
    Hitachi RAK-25RXЕ/RAC-25WXЕ Akebono
    Fuji Electric RSG09KGTA~ROG09KGCA
    Daikin FTXM25N~RXM25N9 BluEvolution Perfera

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Мнения
    118
    #127

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    По въпроса на atradoslav - защо не направиш следното - в голямото помещение да сложиш Midea MB-18N8D6-I Mission II, а в малкото - Hitachi RAK-35REF/RAC-35WEF Dodai 2.
    За тези помещения принципно трябва една 12ка и една 9ка, ти обаче мислиш да ползваш ударно отопление и затова да сложиш 18ка и 12ка. Хитачито е по-добро и по-евтино от Тошибите, които гледаш. Мидеята все пак се води 18ка и би трябва да "надвие" нормалните 12ки в това помещение. По този начин ще имаш много мощност за бързо затопляне. Пък и по-евтина 18ка няма да намериш, която да не е тотално трагична като марка, Хитачито също има много добро съотношение цена-качество. И ще минеш само с един WiFi модул и задължително търсиш безплатен монтаж.

  10. Member Аватара на frick
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    501
    #128

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    и задължително търсиш безплатен монтаж.ihvac.in
    Безплатния монтаж е само в обявата. Безплатно е сиренето в капана за мишки.

  11. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #129

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Цитат Първоначално публикувано от achovd Виж публикацията
    ... И ще минеш само с един WiFi модул и задължително търсиш безплатен монтаж.
    Ти колко пъти си получавал "безплатен монтаж", че си тръгнал да подлъгваш хора по форумите? Защото аз съм имал ДВА безплатни, от общо петнадесетина, затова реших да се включа. Отдавна съм описал фиаското с тях,да не споменавам, че безплатната цена е точно 150 лева, голяма част от която потъва, заедно с отпадъците. Понеже не страдам от липса на въображение, мога да си представя как ще изглежда "безплатно монтирана 18-ка" след две години. Имам снимки на две такива девятки!

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2020
    Мнения
    12
    #130
    Цитат Първоначално публикувано от achovd Виж публикацията
    По въпроса на atradoslav - защо не направиш следното - в голямото помещение да сложиш Midea MB-18N8D6-I Mission II, а в малкото - Hitachi RAK-35REF/RAC-35WEF Dodai 2.
    За тези помещения принципно трябва една 12ка и една 9ка, ти обаче мислиш да ползваш ударно отопление и затова да сложиш 18ка и 12ка. Хитачито е по-добро и по-евтино от Тошибите, които гледаш. Мидеята все пак се води 18ка и би трябва да "надвие" нормалните 12ки в това помещение. По този начин ще имаш много мощност за бързо затопляне. Пък и по-евтина 18ка няма да намериш, която да не е тотално трагична като марка, Хитачито също има много добро съотношение цена-качество. И ще минеш само с един WiFi модул и задължително търсиш безплатен монтаж.
    И аз съм на мнение, че безплатен монтаж май няма. Общо взето като разглеждам сайтовете на различни фирми даден модел на едно място е 1000 лв, на друго 1150 с безплатен монтаж
    Относно Midea Mission II, вече втори човек тук ми я препоръчва. С какво е по-добър модела спрямо Gree Fairy, ако въобще е по-добър. Чисто като любител все съм си мислил,че Gree като марка е по добра от Midea.

  13. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #131

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Цитат Първоначално публикувано от atradoslav Виж публикацията
    И аз съм на мнение, че безплатен монтаж май няма. Общо взето като разглеждам сайтовете на различни фирми даден модел на едно място е 1000 лв, на друго 1150 с безплатен монтаж
    Относно Midea Mission II, вече втори човек тук ми я препоръчва. С какво е по-добър модела спрямо Gree Fairy, ако въобще е по-добър. Чисто като любител все съм си мислил,че Gree като марка е по добра от Midea.
    Препоръчва се заради цената. Ако бяхте решили да давате повече пари, щеше да ви се препоръчат други машини. Също така изискването да има Wi-Fi още повече спъва преложенията. Мидея са много преди Грее в България. По принцип техните машини не са нещо особено, но пък и си вършат работата за, която са взети. Като цяло няма оплаквания от техните модели в раздела на Мидея във форума. Грее влезнаха ударно на българският пазар с агресивна реклама. Първоначално хората бяха доста доволни от ниския им клас. Модела Чейндж жънеше фурор при евтините климатици, но напоследък разправят, че има оплаквания от евтините им климатици и, че фирмите почнали да не ги препоръчват. Като цяло очаквайте отговора: Каквото и да вземете за тези пари един дол дренки, и също така не мислете , че някой от хората , които монтират климатици във форума, ще седне да ви сравнява тъй наречените "цепеници"

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,765
    #132

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Идеята да се купуват два климатика за тази цена и предназначение е тъпа и беше написано назад в темата, обаче питащия е много упорит. Ще ходиш да си правиш кефа за 10 дни годишно и ще спиш на климатик в спалнята. Поблеем било вратите да са отворени, когато никой няма там и подгряваш предварително преди да пристигнеш!!! В същото време не е финансов проблем да се монтират две тави с нагреватели, ама монтажа да бил безплатен и т.н.

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    597
    #133

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Колеги , дайте да не затвърдяваме мнението за БЪЛГАРСКИТЕ форуми . Човека си казва че е лаик и затова пита . Апропо , ако иска може да спи и върху климатика а вратите да ги изхвърли , не виждам какво ви бърка . Човека само попита......

  17. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,765
    #134

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Ами казаха му назад. За тоя бюджет си сложи една подова, читава да обърне въздуха преди да отиде. А и да не е подов модел пак става стига да има възможности. Той върти и суче около това което си е наумил. Ми в кой форум, ако си решил нещо трябва тези които питаш да се съгласят с твоето предварително убеждение. Питаш и след това решаваш дали да послушаш съветите или да си правиш каквото си си решил. То стана на сапунка темата.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2020
    Мнения
    12
    #135

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    Идеята да се купуват два климатика за тази цена и предназначение е тъпа и беше написано назад в темата, обаче питащия е много упорит. Ще ходиш да си правиш кефа за 10 дни годишно и ще спиш на климатик в спалнята. Поблеем било вратите да са отворени, когато никой няма там и подгряваш предварително преди да пристигнеш!!! В същото време не е финансов проблем да се монтират две тави с нагреватели, ама монтажа да бил безплатен и т.н.
    Още при писането на въпраса бях наясно, че ще наскочат форумни "шерифи" , който ще констатират че си прост и тъп Това не ме учудва. По принцип не намирам списъл да се обяснявам, но все пак. Въпроса е зададен с ясно питане за съвет за "цепеници", не за "защо не си всемеш един скъп, да сложиш еди къде си, да ти духа еди как си". Бил съм прост, че питам за "цепеници, пръчки и т.н.", еми прочетох първата страница, не е описано, че се обсъждат само висок клас машини, ако го имаше описано, нямаше да питам за "цепеници". Защо цепеници: за вас идеята е тъпа, но все пак има различни гледни точки. Там където е трябвало съм дал достатъчно за хубави машини. Надраскали сте куп небивилици, не знам дали има смисъл да ви отговарям, но ще пробвам:
    - "10 дни годишно", писал съм 40.
    -" Проблем били вратите да са отворени" - да проблем са когато е обитаемо жилището? Когато не е обитаемо е съвсем естествено да не е проблем, но то тогава не се и отоплява!?!
    - "две тави с нагреватели" - тези тави искам да ги монтирам, защото искам да съм отговорен към съседи, нещо рядко срещано в България (няма да ме разберете сигурно)
    - "ама монтажа да бил безплатен" - такова нещо не писъл, напротив по-горе писах, че няма безплатен монтаж, ако има някъде, той е включен в цената.
    - "ще ходиш да си правиш кефа" - тук даже ми е идва "ниско" да го коментирам
    - " и ще спиш на климатик в спавнята" - ще спа на легло, но за отоплението вие какво предлагате - на жарава?
    Сега обобщено: питах за съвет за нисък клас машини, даже за конкретни 2 модела, получих отговор, че съм тъп Ако това Ви прави умен, екстра.

    Потърсих опция да изстрия профила и всички свързани отговори с него, но не намерих. Моля "модератор" да ми изстрие профила, та да останате само умни. Успех и бъдете по-позитивни! Желая здраве на всички!
    Този пост е редактиран от atradoslav; 23-01-21 в 22:52.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 9 от 117 ПърваПърва ... 78910111959 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ при избор на климатизатор
    От slowhand във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 37
    Последно: 07-06-23, 16:06
  2. Избор на климатизатор '2020 година
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1381
    Последно: 01-01-21, 12:54
  3. Избор на 9ка(25ца)подов климатизатор за спалня/детска стая.
    От Joro1986 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3
    Последно: 27-10-18, 23:40
  4. Контрол над ТВ UE40D7000 през Ресивър Pioneer VSX-2021
    От drakano във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 20-12-12, 14:26
  5. Wireless access point WEN-2021
    От glowndark във форум Технологии
    Отговори: 1
    Последно: 19-05-06, 14:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе