Страница 18 от 117 ПърваПърва ... 816171819202868 ... ПоследноПоследно
Резултати от 256 до 270 от общо 1746

Избор на климатизатор '2021 година

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #256

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Е....... то двойно щастие няма.
    Ами трео?

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #257

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Ами трео?
    Не само перчема, а и термометъра ще запали.

  4. Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Живее в
    Любимец
    Мнения
    470
    #258

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Климатик GREE U-CROWN - GWH09UB-K6DNA4А има много степени на децибелите и повечето от тях са доста ниски 20/ 23 /25 / 28 / 32 / 36 / 41 / dВ. Стаята ми е 36 куб.метри и е с вътрешна изолация и мисля, че GREE няма да е подходящ за моите условия.От форума ми предложиха Daikin FTXC25C. Има ли други модели на други марки климатици които да предлагат такъв голям брой ниски степени на децибелите както на GREE U-CROWN и да са с нисък минимум и безшумен ON/OF за да си избера от тях някои модел?

  5. Novice
    Тук е от
    Feb 2021
    Мнения
    3
    #259

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Гаранция ще ти запали перчема,.
    Целта е главно на лято да ми измръзне перчема.. :D

  6. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,288
    #260

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Лятото ще му е още по-лесно.

    - - - - - - - - - -

    Ти сигурен ли си, че искаш 18 градуса през лятото?
    Да няма да правиш център за ваксинация?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Живее в
    Варна
    Мнения
    17
    #261

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Здравейте. Имам нужда от съвет
    Дневна в къща на един етаж . Дневната е 65кв.м - 170куб. м., изложение юг, дървена дограма със двоен стъклопакет К стъкло, 3 външни стени, външна изолация 5см.и вътрешна също 5 см., мисля че няма изолация на пода и тавана ,френски прозорци 22квм. , Варна. Имамe монтиран климатик Дайкин Уруру сарара F56TTRXP. Във Варна не е много студено, но паднат ли температурите под нулата климатика не може да стопли. Решихме да сложим още един климатик. Помещението е почти правоъгълно, без чупки, колони. Има кухня със стандартните електроуреди и телевизор в стаята. Имаме климатик подов на Дайкин, който не ползваме и си мислим след профилактика да го монтираме в стаята. Климатика е FVXS50FV1B. Но имам чувство , че е много мощен. Вашето мнение , какво да очакваме ,ако монтирам наличния климатик или да си купим нов- задължително подов. И съвет за фирма за монтаж Варна.
    Този пост е редактиран от fani34; 19-02-21 в 19:19.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    597
    #262

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    За 170 куб.м. с 22кв.м. прозорци в къща без изолация на тавана и пода ако се добави 50ката въобще няма да е голяма , двата ще са добре .

  10. Novice
    Тук е от
    Feb 2021
    Мнения
    5
    #263

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Здравейте,
    моля за съвет на 2 бр. климатици бюджета ми е до 1200 лв. с монтажа за всеки.
    Спрял съм се на следните:
    1.
    Fujitsu ASYG12LLCE NEW
    2.Daikin FTXC35B SENSIRA NEW
    3.Gree GWH12ACC / K6DNA1D
    4.Hitachi RAK35PED DODAI
    Ето и инфо за помещенията.

    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa:
    · жилищно; къща находяща се в гр.Габрово, температурите зимата падат и под -15, но при по-големите студове, ще се използва парно.

    2. Климатизатора ще се ползва за отоплепние.
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo: Помещенията са две в къща
    - първото е на втори етаж от къща 20 кв.м и 45 куб.м ще се използва за спалня, дограма 3 кв.м ПВЦ - стъклопакет четири сезона, две външни стени изложение изцяло южно. /няма изолация/ - електрически уреди /телевизор, лаптоп,/
    - второто е на първи етаж от къща
    24 кв.м и 54 куб.м преходно ползва се за всекидневна и за спалня, дограма общо 6 кв.м ПВЦ - стъклопакет четири сезона, две външни стени изложение юг /изток /има вътрешна изолация/ - електрически уреди /телевизор, пералня, готварска печка, аспиратор/
    8. Бюджета за двата климатика е по 1200 лв. к включен монтаж
    9. За зимата температурата 23-25 градуса

    Този пост е редактиран от Georgi Nanev; 22-02-21 в 14:25.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2021
    Мнения
    30
    #264

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    здравейте моля за съвет :1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa:
    · жилищно;

    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление) ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa?
    и двете
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo; 26 кв.
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa (дъpвeн/ΠBЦ/aлyминиeв, двoeн/тpoeн cтъĸлoпaĸeт, KA или дpyг вид); пвц(саламандър-92мм.), троен стъклопакет
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe; приблизително 5кв
    · изложение нa пoмeщeниeтo; изток
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти (мaнcapднo, мeзoнeт, имa пopтaл и в ĸoя чacт e или дpyги ocoбeнocти) - 3 етаж
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- xoл, cпaлня, дeтcĸa, вceĸиднeвнa и т.н; - хол с бокс
    · в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe? -апартамент
    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)? софия
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? зима - 24 / лято - 24
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa? Стаята е вътрешна, блока има цялостна изолация, хола има и затворена тераса отново с двоен стъклопакет с пвц дограма.
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви?тв, пералня; сега се отоплява с hitachi-rak35ped-rac35wed-dodai-12000btu - но при по ниска темп. от порядъка на -5 не може да поддържа зададената темп. а тя пада с около градус на долу
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)? Заслужава ли си хиперинверторен климатик за толкова добре изолирана стая, или по точно този модел hitachi-rak35pse-s-rac35wse-silver-shirokuma-12000-btu !!! който според мен ще свърши работа да отоплява адекватно и да се пести енергия? това е др вариант cooper-and-hunter-ch-s12ftxam2s-gd-wifi-supreme-12000-btu ,gree-gwh12akc-k6dna1a-soyal-12000-btu който мисля ,че не е удачен но това ще оставя на нас да кажете.
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe? -16гр.

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    597
    #265

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    pepkatatu , не искам да давам акъл но ако се направи изолация на тавана Додая може да си смогва , иначе ще взимаш по-мощен климатик да грееш комшиите над теб .

  13. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2021
    Мнения
    30
    #266

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    мислил съм за окачен таван но без вата просто с въздушен джоб , ама не знам не съм го решил на 100% да правя тавана , че все пак е нов апартамента и не ми се прави ремонт сега точно

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    747
    #267

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    pepkatatu,
    Климатика, макар и базов модел не е толкова лош, че на -5 да клекне в това не толкова голямо,вътрешно помещение, макар и без изолация на тавана.На -7 градуса на климатика му дават макс. мощност 2.7 киловата, при нужда за помещението, според мен около 2 киловата. Да не би да прави топъл джоб около себе си, вентилатора на каква степен се държи при по-студено време, позицията на клапите каква е, да не е много нагоре, да грее тавана или прекалено надолу, да грее под себе си, да не е изтекъл фреона, проверяван ли е от техници за пропуск.Помещението като цяло студено ли е, без отопление каква температура поддържа при външна около 0 градуса?

  16. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2021
    Мнения
    30
    #268

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    значи на 23гр. на ДУ поддържа 23.8 гр. в помещението на вентилатора е на 3-а степен от 4 , но когато паднат темп. под тук моя грешка сега ме поправих в къщи - 8-10 гр. започва това падане на темп. в хола до 1гр. на долу , тй е нов климатик на почти две год. и профилактика му е правена (дори и фреона си мериха- всичко е ОК ). Kaто разход мога да кажа при темп. на вън -3-4 вътре на 23 гр. =5.5kw/h za 24h, помещението не е студено (без отопление не е оставяно ) наи много е падала до 19гр. темп. и тогава се вкл. климатика . Като цяло климатика си работи целогодишно , прилагам и снимка на вътрешното тяло
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от pepkatatu; 24-02-21 в 16:27.

  17. Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Живее в
    Хюстън
    Мнения
    448
    #269

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Колега при задание 23гр по ДУ ако при минус 7 пада с градус надолу температурата,ми вдигнете заданието с 1гр за да се напъне повечко и да компенсира. А за разхода 5.5кв/ч на денонощие,излиза че средно работи с 230вата на час,има как да се развърти повечко и да не давате пари за нов [emoji106]

  18. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    747
    #270

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    pepkatatu,
    При консумация 5.5kw/h /24h = средно 0.23 kw/час * КОП при -3-4 градуса = 3, 3.5 го сложи= 0.8 kw макс. изходна мощ, което е нелогично ниско, климатика работи на минимума си.Или вие сте го ограничили по някакъв начин, или има някакъв проблем с климатика, макар и да му е правена „профилактика“.
    Стената срещу климатика на какво разстояние е от него и къде мерите температурата?
    Този пост е редактиран от Palev; 24-02-21 в 17:06.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 18 от 117 ПърваПърва ... 816171819202868 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ при избор на климатизатор
    От slowhand във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 37
    Последно: 07-06-23, 16:06
  2. Избор на климатизатор '2020 година
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1381
    Последно: 01-01-21, 12:54
  3. Избор на 9ка(25ца)подов климатизатор за спалня/детска стая.
    От Joro1986 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3
    Последно: 27-10-18, 23:40
  4. Контрол над ТВ UE40D7000 през Ресивър Pioneer VSX-2021
    От drakano във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 20-12-12, 14:26
  5. Wireless access point WEN-2021
    От glowndark във форум Технологии
    Отговори: 1
    Последно: 19-05-06, 14:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе