Страница 13 от 18 ПърваПърва ... 31112131415 ... ПоследноПоследно
Резултати от 181 до 195 от общо 263
Like Tree73Одобрявам

Home Assistant и Климатик. Как се прави?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Мнения
    305
    #181

    Отговор: Home Assistant и Климатик. Как се прави?

    От сайта им - https://shop.shelly.cloud/temperatur...automation#315

    Ако не ти се занимава, имам свободен един temp add-on, чисто нов, с два свободни датчика

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,292
    #182

    Отговор: Home Assistant и Климатик. Как се прави?

    Аз търсих датчици из мрежата но такива с 3 жила успях да намеря само в АлиЕкспрес. Поръчах си два с по 3м. кабел.
    Ти защо не го ползваш твоя Адд-он? Появява ли се като интеграция в ХА или само в тяхното приложение може да се гледа температурата. Искам да мога да записвам данните.

    - - - - - - - - - -

    Ооо сега видях от твоя линк, че има и датчици в комплекта. Нищо.

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Мнения
    305
    #183

    Отговор: Home Assistant и Климатик. Как се прави?

    Ами имах други идеи първоначално, след което взех ShellyH&T, ShellyPM замина в единия бойлер и addon-а остана неизползваем.

    Имам още един add-on с два датчика който си го ползвам на Shelly1.

    Addona се вижда в HA без никакви проблеми. Ето моя който е хвърлен в една стая, която принципно се ползва като дрешник и не се отоплява. Обмислям да го сложа на терасата да мери външна темп. стига да лови wifi-то.

    Моите два датчика също са от Алито с 3м дължина.

    Sent from my MI 8 using Tapatalk

  5. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,292
    #184

    Отговор: Home Assistant и Климатик. Как се прави?

    А графика прави ли? Ако да, ще направим пазарлъка

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Мнения
    305
    #185

    Отговор: Home Assistant и Климатик. Как се прави?

    Да. Прави графика. В моят случай съм забранил да прави, понеже не ми е важно, но иначе си пише нормално, опреснява доста често.

    Sent from my MI 8 using Tapatalk
    mimojef одобрява това.

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Мнения
    305
    #186

    Отговор: Home Assistant и Климатик. Как се прави?

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Морфей, какво стана, подкара ли двутарифното отчитане?
    Ей тука пише как, но аз не мога. https://www.home-assistant.io/docs/e...ion-by-tariffs
    Това го пробвам в момента...



    Тука също има полезни неща и примери, вторият пост на tom_l.

    https://community.home-assistant.io/...nctions/149904
    Този пост е редактиран от morfei1; 24-01-22 в 15:57.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,292
    #187

    Отговор: Home Assistant и Климатик. Как се прави?

    Хайде подкарай го и направи после един туториал на Български.
    Да може и ние да се възползваме

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Мнения
    305
    #188

    Отговор: Home Assistant и Климатик. Как се прави?

    Хах добре, че ми напомни по-рано, че бях забравил. Позанимавах се днес следобед.... ето резултата в сравнително суров вид, може би ще претърпи промени..... Като се има предвид, че за седмична и месечна статистика, не съм правил сензори, а само за дневна... Това е контакта на бойлерчето в кухнята ми, понеже не е на шели и статистика има само в HA.



    Ще го изчакам няколко денонощия да видя дали работи и как отчита и дали прехвърля тарифите автоматично.

    Общо взето ужасно скучна и тегава работа и като гледам колко сензора се правят за едно устройство като ги умножите по 2 за поне дневен и поне месечен отчет и работата става много тегава. Седя и се чудя, дали ще имам тия нерви да си направя всичките контакти с измерване по този начин. В момента съм ужасно отегчен, от всичкото писане и рестарти и не ми се занимава повече днес.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    mimojef одобрява това.

  11. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,292
    #189

    Отговор: Home Assistant и Климатик. Как се прави?

    Събери се и продължавай
    ///////////////////////////

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Мнения
    305
    #190

    Отговор: Home Assistant и Климатик. Как се прави?

    Точно в 22:00 автоматизацията прехвърли на нощна тарифа. За сега се получават нещата.





    Sent from my MI 8 using Tapatalk

  13. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #191

    Отговор: Home Assistant и Климатик. Как се прави?

    Цитат Първоначално публикувано от morfei1 Виж публикацията
    Точно в 22:00 автоматизацията прехвърли на нощна тарифа (обърни внимание). За сега се получават нещата.
    По спомен имаше някаква специфика с месечните статистики, но може и да е оправено вече. Тествах го преди време, видях че работи... Но за моите цели е неподходящо и ненужно упражнение - НА ползвам епизодично и за много специфични задачи. Освен това, климите не се пипат откъм настройки и статистиката показа съотношение дневна/нощна - 1:1. Нямам и централен "електромер" на който да следя общата консумация.
    morfei1 одобрява това.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Мнения
    305
    #192

    Отговор: Home Assistant и Климатик. Как се прави?

    Съгласен. Това е по скоро за уреди, които се ползват основно на дневна, бойлери, перални, сушилни и т.н.т.

    При мен е по-скоро гъдел да го накарам да работи, иначе Energy таба ми е идеален за да добия представа кое как е работило.

    Sent from my MI 8 using Tapatalk

    - - - - - - - - - -
    - - - - - - - - - -

    След много мислене и чудене, реших да го напрява по най-лесният и семпъл начин, без излишни сензори, които смятат тотал дневна + нощна, съответно и левовата им равностойност. Ако човек има един сензор ОК, обаче когато станат много става мазало....
    Също реших, че ми е нужен само дневно и месечно отчитане, седмичното и годишното не са ми нужни. Дневното отчитане занулава датчиците точно в 00:00часа и започва на ново, предполагам месечното, ще е в края на всеки месец в 00:00.

    История за изминалото денонощие не се натрупва записва някъде. Предполагам е възможно, чрез създаване на допълнителен сензор, който следи и пише в Recorer-ра, но на мен това не ми е нужно. За тази цел си имам Energy таб в, който всичко е доста нагледно и прегледно.



    Направих някакъв жалък опит да направя видим сензор, който не е видим в Energy таб, но освен, че си прецаках днешната графика друго не направих. Силно се надявам, след 00:00 нещата да се оправят, да не се занимавам утре с глупости . Вижда се на снимката долу. Опита от последните ми два пъти показва, че тръгна ли да пипам нещо по нея, все я прецаквам.

    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от morfei1; 25-01-22 в 17:55.
    Kasap одобрява това.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #193

    Отговор: Home Assistant и Климатик. Как се прави?

    Имам малко по страничен въпрос, ако ползвам интернет от два доставчика може ли всички тези джаджи да продължат да работят при дропване ( спиране ) на интернета от единият доставчик. Т.е. да става автоматично без моя намеса. Не знам дали се разбирам...

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Мнения
    305
    #194

    Отговор: Home Assistant и Климатик. Как се прави?

    Да, но това не е съвразно/зависи от HA. HA работи локално, и реално няма нужда от външен интеренет, освен ако не искаш да правиш отдалечен мониторинг или някои от устройствата свързани към HA работят през облак.

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Мнения
    305
    #195

    Отговор: Home Assistant и Климатик. Как се прави?

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    ...
    Моят външен сензор е готов - Shelly1 + Shelly Temp Addon + 3м датчик DS18B20. Не е монтиран на самият ТО на климатика, а на около 2.5 - 3м от него.
    Честота на опресняване се вижда.



    Според този датчик, реално климата си сваля минимала спрямо сервизното около 11-12C, а не както си мислих преди това според прогнозата при около 5-6C.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    mimojef, Kasap и bobivg харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 13 от 18 ПърваПърва ... 31112131415 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. LG LED 55SM9800PLA и проблеми с Google Home Assistant / Alexa Echo Dot
    От s01o във форум LG телевизори
    Отговори: 9
    Последно: 26-03-20, 14:55
  2. Отговори: 16
    Последно: 13-11-18, 20:15
  3. Отговори: 11
    Последно: 26-01-17, 19:39
  4. Климатик прави по-висока температура от зададената
    От kikotyy във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 4
    Последно: 18-11-16, 19:55
  5. Как се прави рестарт на климатик?
    От marian1 във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 6
    Последно: 21-08-11, 22:59

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе