Резултати от 1 до 9 от общо 9
Like Tree9Одобрявам
  • 3 Post By MHIEhelp
  • 2 Post By Alexi
  • 1 Post By MHIEhelp
  • 3 Post By Kasap

Въпрос относно невакумиран климатик.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    21
    #1

    Въпрос относно невакумиран климатик.

    Здравейте.
    Днес ми сложиха климатик. Бях го платил преварително и монтажа бе вкл. в цената. Климатика и монтажа е от фирма Темпекс.
    Монтираха вътрешното тяло, след това и външното и докъто се усетя пуснаха фреона в системата. Тръбният прът е около 2.50 м. Нито го обдухаха, нито го вакумираха. Питах ги защо го пуснаха, а те ми отговориха, че не е задължително и ако съм искал да съм казал по рано.
    Обаждах се до фирмата, но бяха приключили работа и не можах да се свържа.
    Какво да правя сега и как да постъпя??????
    Късно ли е да се вакумира????
    Утре да ходя да вдигам скандал или... какво да правя.. помагайте.
    Благодаря ВИ предварително.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    71
    #2

    Отговор: Въпрос относно невакумиран климатик.

    Както се казва - късно е либе за китка.
    1. Вариант :
    Не правиш нищо и климатикът ти работи 100 години без проблеми или ... не работи 100 години ...
    2. Вариант :
    Монтира се филтър-дехидратор за да събере влагата от системата ... но дълга и широка ...
    3. Вариант :
    Ако можеш да докажеш, че не са вакуумирали климатика при монтажа, искаш удължена гаранция или нещо подобно ...
    4. Вариант :
    Правиш скандал във фирмата и искаш да ти подменят климатика .... трудна работа, а може и да те бият.
    На кратко това е положението.
    Съветвам те да се ориентираш към третия вариант, като подпишете съответните документи, за да имаш нещо черно на бяло за по-късен етап.
    estqwerty, Mega и mirandi харесват това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    21
    #3

    Отговор: Въпрос относно невакумиран климатик.

    За бой... мисля че ще им е малко трудничко, ама... може и да се пробват ако искат.
    Този филтър-дехидратор... кое е толкова дълго и широкото???
    Интересува ме... след като обездъздушика климата със собственият му фреон... това голям проблем ли е и до какво ще доведе това???
    Правих вече скандал във фирмата/за гаранцията/. Вмагазина казват 3 год. без задължителна профилактика, а в гаранционната карта пишеше друго.
    Та ходих, карахме се.... но най-накрая ми пуснаха 3 гог. без профилактика. Сега какава гаранция да искам... направляващо????
    Проблема е че нямат повече бройки... исках да взема още един, но нямаше.
    Чудя се.. в защита на потребителя... дали ще има ефект и какво биха направили????
    Благодаря на отговорилите.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #4

    Отговор: Въпрос относно невакумиран климатик.

    Ако климатика работи нормално ( а той най вероятно ще работи), карай напред и си имай едно наум като те питат, приятели да не препоръчваш съответната компания и в края на краищата ще си им го върнал за негативните емоции барабар с лихвите
    Ако климатика започне да се гъбарка отиди на място и им извади душиците докато не ти го сменят...

  6. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #5

    Отговор: Въпрос относно невакумиран климатик.

    Как да не е задължително пише до във всяка инструкция за монтаж ! Макар ,че аз имах климатик, който си работи 8г невакуумиран без проблеми.
    Този пост е редактиран от avenger; 14-11-18 в 19:32.
    bobovo и Mega харесват това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    71
    #6

    Отговор: Въпрос относно невакумиран климатик.

    Цитат Първоначално публикувано от nikibol Виж публикацията
    Този филтър-дехидратор... кое е толкова дълго и широкото???
    Дълго и широко е, защото евтин филтър-дехидратор е еднопосочен, тоест фреона трябва да преминава само в една посока през него, за да си свърши работата и да улови влагата от системата. Тоест климатикът ти трябва да работи само в един режим, което в настоящият момент е малко трудно. Има и двупосочни, но предполагам са скъпи ... както и да е, трябва някой, който разбира да ти го монтира, което струва пари ... и т.н.
    Ето малко снимки, ако си намериш, кой да ти го направи:
    Филтър-дехидратор
    DCLsolder.jpg
    Схема ха двупосочен филтър-дехидратор
    Untitled.jpg
    Принципна схема на работа на климатик
    Untitled 111.jpg
    Този пост е редактиран от MHIEhelp; 31-10-13 в 21:43.
    Aleksandars одобрява това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    31
    #7

    Отговор: Въпрос относно невакумиран климатик.

    Същият проблем имах и аз с Технополис и безплатен монтаж от тяхна фирма. Докато видя какво правят и само се чу "съсссс" и пуснаха фреона. Той си работеше, но не можех да заспя, даваш 2 бона за климатик и се чудиш колко ще изкараш... сънувах чак влагата в тръбите Идваха от официалния сервиз, вакуумираха системата, но имах някакъв дефект на корпуса на вътрешното тяло и в крайна сметка се преборих да ми го сменят с нов
    Много отговори имах ще работи, няма да работи, окислен е компресора, ще се износи по-бързо и какво ли не
    В крайна сметка нашите имат 2 панасоника, които работят вече 5-6 години, без да са вакуумирани и си работят. То на село никой не вакуумира, а и ние не разбирахме толкова, че да изискваме вакуумиране на системата преди пускане.
    Принципно ще работи. Дефакто... дали ще спре да работи по-бързо ... не знам кой може да отговори еднозначно

  10. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #8

    Отговор: Въпрос относно невакумиран климатик.

    Цитат Първоначално публикувано от varelq Виж публикацията
    Същият проблем имах и аз с Технополис и безплатен монтаж от тяхна фирма.
    Откакто е пусната темата, доста фирми се научиха да вакуумират...
    Gena_bs, necata2 и Mega харесват това.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    31
    #9

    Отговор: Въпрос относно невакумиран климатик.

    Ххахахах как съм попаднал на тема от 2013 и аз не знам Но все още има фирми, които не вакуумират, трябва да се пази човек

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. въпрос относно лсд
    От marea-ta във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 15-08-10, 18:12
  2. Въпрос относно монтаж на климатик
    От mmony във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 29
    Последно: 08-08-09, 19:48
  3. Въпрос относно PSU?
    От saint056a във форум Общ - хардуер
    Отговори: 7
    Последно: 21-04-05, 18:39
  4. ВЪпрос относно SP 2
    От viper във форум Windows
    Отговори: 6
    Последно: 06-07-04, 19:13
  5. Въпрос относно DVD
    От m във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 22-04-04, 14:33

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе