Страница 5 от 7 ПърваПърва ... 34567 ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 103

Монтаж на климатик - дължина на тръбен път

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Мнения
    13
    #61

    Отговор: Монтаж на климатик - дължина на тръбен път

    Здравейте, използвам темата за да не пускам нова. Утре ще ми минтират MHI ZS-S 25. Какъв минимален тръбен път е препоръчителен и дали е пресилено да поискам 4 м тръбен път, с цел по-малко шум при размразяване? От фирмата казват, че този модел и с 1 м тръбен път и с 5 м ще шуми от кипенето на фреона, понеже това е част от нормалната работа.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #62

    Отговор: Монтаж на климатик - дължина на тръбен път

    Това, което се включва в стандартния монтаж, за който си плащаш е 3м. тръбен път. Над 3те метра си доплащаш. сложи си това което се полага задължително, т.е. 3м. Ако желаеш повече, заяви го навреме, не след монтажа. Никой не може да ти гарантира 100%, че няма да чуваш фреона, но при къс тръбен път е почти сигурно, че ще го чуваш.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #63

    Отговор: Монтаж на климатик - дължина на тръбен път

    При мен повечето машини са с над 3 метра .
    Моя личен опит е повече по-добре.
    Всички клими освен една работят доста безшумно .
    Едната просто си е смотана и си се чува въпреки ,че има 7-8 метра тръби

  5. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #64

    Отговор: Монтаж на климатик - дължина на тръбен път

    Добро утро и да вдигна темата "мъртвец"
    Тази година сложих едно простичко 12LMCA в едната стая, един вид за тест. Няма изолация, външен апартамент в София, железобетон, северни стаи, въобще студ. Тази непретенциозна машинка при зададени 20 градуса вчера слезе на 300 вата консумация, с което ме втрещи. Не съм хладилен инженер, разбирам, че е прост (евтин) климатик, но работи и е приятно (комфортно) в стаята. Сега бих искал да сложа и в моята стая климатик, но проблема, е че поради липса на възможност за монтаж, ще трябва да се мине през другата стая до терасата и дължината на тръбния път ще е около 7-8 м. Възможно ли е това, от какво зависи и какви са евентуалните проблеми, има ли модели, които не са подходящи и други, за които подобен метраж не е проблем? Като цена, повече от 1500 лв с монтаж за климатик 12BTU не бих могъл да си позволя, нямам претенции за марка, стига да работи.

  6. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #65

    Отговор: Монтаж на климатик - дължина на тръбен път

    Тръбен път с такава дължина, не е проблем.

    Изпратено от моят K9 с помощта на Tapatalk

  7. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #66

    Отговор: Монтаж на климатик - дължина на тръбен път

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Тръбен път с такава дължина, не е проблем.

    Изпратено от моят K9 с помощта на Tapatalk
    Благодаря! Наплашиха ме, че щял да работи с намален мощност и трябвало да купя поне 18-ка

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2018
    Мнения
    190
    #67

    Отговор: Монтаж на климатик - дължина на тръбен път

    Аз съм с 7-ца и 12-ка zs-w с тръбен път и на двата по 7-8 метра и засега не виждам никакъв проблем. Когато ми ги монтираха, звънях на Кондекс, и казаха, че при 20 метра тръбен път ефективността спадала с 5%. А дали е така, не знам, но това ми отговориха.

  10. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,288
    #68

    Отговор: Монтаж на климатик - дължина на тръбен път

    В сервизните има таблици с коефициентите при различна дължина на линията.

  11. Novice
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    9
    #69

    Отговор: Монтаж на климатик - дължина на тръбен път

    Здравейте! Темата е стара, но въпросът ми е по нея. Става дума за монтаж на климатици с тръбен път 30м и 32м. Избрал съм си хиперинвертори на General. Ще има ли проблем с дължината на тръбния път? Защото чух различни мнения.Това е апартамент в ново строителство.

  12. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,764
    #70

    Отговор: Монтаж на климатик - дължина на тръбен път

    Сигурно става въпрос за битовата серия и отговора е не. Ако беше дал моделите щеше да е по-лесно да ти се отговори вместо да гадаем. Освен общата дължина има и максимално допустима денивелация.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #71

    Отговор: Монтаж на климатик - дължина на тръбен път

    30м са външните в мазето, вътрешните на 10-я етаж.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Sep 2021
    Мнения
    7
    #72

    Отговор: Монтаж на климатик - дължина на тръбен път

    Здравейте, от седмица се боря с един казус.
    Нова сграда, стая около 16 кв.м., южно изложение, с стъклен стена-южна в София, климатиците са изведени в задната част на сградата с положен тръбен път около 22 м.
    Та, без да знаем за инсталацията взехме един HAIER AS35S2SF1FA-BH от Технополис, като ме убеждаваха, че и 9-ка ще свърши работа, но заложих на 12-ката. След месец дойдоха "техниците" за безплатния монтаж и разгадахме мистерията. Поискаха 900лв за допълване като не дават гаранция за работата и не знаят каква е максималната дължина на тръбния път. В Технополис също не знаеха за максималната дължина, като вече гледахме 18-ки. На другия ден се обадиха от Технополис с консултация от друга фирма, като поискаха 1000лв за монтаж с гаранция. Наложи се сами да търсим мануали в които е записано на всеки модел колко е максималния тръбен път, за колко метра има фреон и колко се допълва на метър, неща които се разминават с обясненията на "майсторите".
    Ще съм благодарен за съвет за марка модел климатик и кой може да го монтира без да се налага да платя още един. Тръбопровода е вграден, дренажа тръгва нагоре, но под климатика са канализациите за мивка и съдомиялна, мисля да си спестя дренажната помпа, не заради парите.
    Благодаря предварително.

  16. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #73

    Отговор: Монтаж на климатик - дължина на тръбен път

    А откъде си сигурен, че тръбния път е 22 метра, след като е вкопан?
    Няма ли възможност вътрешното тяло да се премести малко по-близо?

  17. Novice
    Тук е от
    Sep 2021
    Мнения
    7
    #74

    Отговор: Монтаж на климатик - дължина на тръбен път

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    А откъде си сигурен, че тръбния път е 22 метра, след като е вкопан?
    Няма ли възможност вътрешното тяло да се премести малко по-близо?
    Има кутии по ъглите на таваните по които върви в апартамента и коридорите (от гипс-картон виждат се) , ако ги изкъртя мога да спестя 3-4 метра.

  18. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #75

    Отговор: Монтаж на климатик - дължина на тръбен път

    Предполагам, че ще използваш климатика за охлаждане и за отопление.
    При такава дължина на тръбния път няма да е лошо машината да бъде с по-голям запас от мощност и с мощен компресор, за да може достатъчно бързо да обръща фреона.

    Примерно от старите модели Fujitsu 12ltc не би имал проблем да работи при твоите условия с тази дължина на тръбите,
    но от новите модели, които са доста нефелни, с орязан хардуер, слаби компресорчета, и малко фреон, нямам идея какво би ти свършило работа.
    Нека някой по-запознат да даде съвет.

    Другото, което ми хрумва е, че ако бюджетът го позволява, може да погледеш моделите за японския пазар. Те имат голям запас от мощност и не ги бърка да работят с дълг тръбен път.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 7 ПърваПърва ... 34567 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Монтаж на Toshiba 281UDR при 9м тръбен път и 6 чупки
    От karrum във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 2
    Последно: 27-07-16, 12:30
  2. FTXZ50, 20 ZMXS, RAS B10N3KV2-E1 - Дължина на тръбен път?
    От kokovox във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 1
    Последно: 02-09-15, 08:26
  3. Дължина на тръбен път на LG CS 09 AF
    От hristo.petrov във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 1
    Последно: 20-11-11, 14:23
  4. Отговори: 29
    Последно: 10-08-09, 19:51
  5. Проблем ли е дължина на тръбен път от 50 сантиметра?
    От ogorogo във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 2
    Последно: 12-08-07, 13:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе