Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 49

SAMSUNG AQ12A1MEA, не се изключва на студено.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #16

    Отговор: SAMSUNG AQ12A1MEA, не се изключва на студено.

    Малко са ти грешни постановките. На колкото по-ниска мощност работи една машина, толкова по-малко конденз отделя и толкова по-бързо се вмирисва. Това е много валидно за инверторите и не толкова за конвенционалките, поради факта, че не работят продължително време на ниска мощност. Имал съм 4 конвенционалки през годините и нито една не е мирисала. Сега 12-ката в 10 кв.м. пак не мирише. И сега контрапункта-японска Тошиба Дайсекай, която сравнително скоро след пускане сваля мощността и работи близо до минимума, почти не отделя конденз и ако не го оставям да се самопочисти след всяко спиране /около 1.5 ч./, за 3 дена е готов и отделя аромати на нещо средно между партенки и бебешки памперс.
    Нека колегата да се включи и да каже, дали този Самсунг се вмирисва.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,289
    #17

    Отговор: SAMSUNG AQ12A1MEA, не се изключва на студено.

    @SPSt Абсолютно съм съгласен.
    Мисълтами беше, че ако няма ОФФ няма миризма, дори и на 100w да е. С конвенционалните и аз нямам птоблем с миризи. Имам два на които турбините не спират при ОФФ. И конвенционалките ги изключвам както изключвам инверторите но миризма никаква, никога.
    И ME GE35VA се вмирисва но по рядко. Там обаче минимум под 220W не съм виждал. Това МХИ направо ме размаза. За една седмица явно богата Флора е натрупал.
    С какво да дезинфекцирам и да убия вече събралите се гъби докато не се е появила и Фауна?

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    597
    #18

    Отговор: SAMSUNG AQ12A1MEA, не се изключва на студено.

    От години ако искам да охлаждм помещение ( и до колкото сме коментирали преди години и други колеги от форума го правят същото ) използвам режим изсушаване / обезвлажняване , въздуха става много свеж и лек за дишане а и няма миризми . Може да пробвате .
    Този пост е редактиран от gerhar; 23-06-19 в 16:18.

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    326
    #19

    Отговор: SAMSUNG AQ12A1MEA, не се изключва на студено.

    Режим изсушаване не е за всеки, много субективно е кой как го усеща. Хората сме различни.
    mimojef, въпрос на време е да му налучкаш цаката, при мен не офф-ва въобще, като си държи стабилно поне 130 денем, а вечер и до около 100. Забелязал съм, че при мен тънката граница при сегашни температури е 27 градуса на авто вент. Най-добре работи там без офф. Като ти прочетох поста, вдигнах на 28 и наистина след половин час изключи, но не усетих такива миризми, за които говориш. Сега, мога да ти препоръчам това. Аз ползвам него и съм доволен засега, но съществуват и други добри препарати, а също може да са възстановили вноса на японските флакони, май ги видях по-рано, въпреки че бяха изчезнали преди. Трябвало е още преди първото ползване да започнеш да пръскаш, за да не се образуват предпоставки за натрупване на бацили, което е нормално за всеки климатик на охлаждане. Хубаво е всяка седмица поне при жеги да го правиш.

    И за всеки случай да питам: Активирал ли си режима за автоматично самопочистване, ако е бил спиран?

  6. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #20

    Отговор: SAMSUNG AQ12A1MEA, не се изключва на студено.

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Мисълтами беше, че ако няма ОФФ няма миризма, дори и на 100w да е.
    Ето това имах в предвид под грешна постановка. Тошибата никога не изключва /он-офф/ в режими Охлаждане или Изсушаване. След първоначалното темпериране работи на консумация между 120 и 50 W. Изключвам го сутрин и пак го включвам в ранния следобед. Не се ли самопочиства след всяко спиране-3 дена са му достатъчни за вмирисване.

  7. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,289
    #21

    Отговор: SAMSUNG AQ12A1MEA, не се изключва на студено.

    Не беше активирана функцията за изсущаване до преди малко. За сега нощните температури при мен са много приятни и се спи на прозорец (на ножица) а не на климатик. Сутри температурите са 18-20 С.
    Явно е трябвало да включа тази функция преди да се вмирише. Вече е късно ще трябва да третирам с някакъв фунгицид против мана.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    326
    #22

    Отговор: SAMSUNG AQ12A1MEA, не се изключва на студено.

    Абсолютно, пропуснал си и това е било грешка. Провери как в темата, знаеш къде, че има грешка в превода на български, ако гледаш нашето ръководство. Нищо не ти остава сега, като мине жегата, освен да го спреш, да изчакаш да се самоизсуши 2 ч, да го напръскаш хубаво с препарата както е спрян, изчакай няколко минути и след това пусни нарочно на поне 1-2-3 градуса под нормално ползваната температура, за да отмие максимум каквото има с конденза . И така си го пръскай лятото поне през седмица, ако са големи жеги.

  10. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,860
    #23

    Отговор: SAMSUNG AQ12A1MEA, не се изключва на студено.

    Много странни климатици ползвате(или начин на ползване), щом трябва да се “мият” през 2 седмици.
    Моите се пръскат в началото и в края на лятото с Меглио и вода с обикновен пулверизатор след това.
    Спират се винаги с режим подсушаване и нищо не мирише.
    Но да не забравяме и профилактиката със сваляне на тялото през 3-5 години.

  11. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #24

    Отговор: SAMSUNG AQ12A1MEA, не се изключва на студено.

    Наистина, ако се подсушават след всяко спиране, едно или 2 измивания годишно са достатъчни.

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    326
    #25

    Отговор: SAMSUNG AQ12A1MEA, не се изключва на студено.

    ccankov73, никой не е казал нещо за миене. Но не е лошо от време на време да има междинна мини-профилактика, докато се смъкват за чистене филтрите. Поне не пречи поддръжката. И аз правя това с Меглиото два пъти в годината, но независимо от него, текущо ги пръсквам лятото поне на две седмици веднъж, когато мия филтрите. Така винаги ми е свеж и приятен въздуха. Отделно ползвам един малък и въобще нескъп въздухопречиствател с функции на йонизиране и UV пречистване, но върши доста добра работа.

  13. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,289
    #26

    Отговор: SAMSUNG AQ12A1MEA, не се изключва на студено.

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Спират се винаги с режим подсушаване и нищо не мирише.
    Да бе Цанков... ама като има спиране без подсушаване почваш да береш реколта след една седица
    Ей сега ще го оправя с доброто старо MEGLIO.
    Ходих до Практикер преди малко за да видя този спрей който е показал Феникс1. Чисто Меглио си е. Дори мирише на Меглои само дето е по-разредено и по-малък грамаж.
    Ама за сметка на това е два пъти по-скъпо.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,860
    #27

    Отговор: SAMSUNG AQ12A1MEA, не се изключва на студено.

    Ами който го няма автоматично, може да си го направи ръчно -
    вкючваш на отопление и вент. мин/сайлент за 5-10 мин.и след това само вентилатор 15мин.
    Поне при Фуджи/тсу това прави.
    Странно, но Нексурата въпреки цената си няма такава опция, или поне не съм я намерил.

  16. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #28

    Отговор: SAMSUNG AQ12A1MEA, не се изключва на студено.

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    ... И сега контрапункта-японска Тошиба Дайсекай, която сравнително скоро след пускане сваля мощността и работи близо до минимума, почти не отделя конденз и ако не го оставям да се самопочисти след всяко спиране /около 1.5 ч./, за 3 дена е готов и отделя аромати на нещо средно между партенки и бебешки памперс...
    Колега, с риск да поразводня малко темата, че е за самсунг, не мога да не отбележа една от основните причини за вмирисването на някои машини, към които спадат и моделите дайсейкай. Това е неадекватното управление на вентилатора на вътрешното тяло при автоматичен режим. Писал бях в раздела, но на някои им се стори по-скоро забавно, отколкото информативно (няма лошо, разбира се). За радост, този проблем лесно се компенсира с ръчния режим, позволяващ много широк достъп до всички функции, какъвто, примерно, няма при Мицубиши и новите модели на Панасоник. И ако двамата с теб сме в състояние да се справим, то други (например Миланов) не могат. Този проблем погрешно се възприема като ефект и подлъгва някои потребители да си мислят, че голямата машина на Тошиба би могла да работи коректно и в малко помещение. Не, не може! Вмирисването също се лекува с ръчните режими, с избягване на прегряването на помещението, където е монтиран. Тези неща също съм ги проверил емпирично.

  17. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    326
    #29

    Отговор: SAMSUNG AQ12A1MEA, не се изключва на студено.

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Ходих до Практикер преди малко за да видя този спрей който е показал Феникс1. Чисто Меглио си е. Дори мирише на Меглои само дето е по-разредено и по-малък грамаж.
    Ама за сметка на това е два пъти по-скъпо.
    Аз не мога да знам химичния му състав. Това че само мирише подобно на другото, не значи, че е същото. Меглиото е все пак обезмаслител и с него пръскам като разглобявам панелите преди сезона за основно почистване. За текущо "обезпаразитяване" ползвам или това, че в момента само него имам, или японските спрейове, които пръскат под налягане в топлообненика и се чува едно специфично шуптене след това. Само че, както казах, последния път още април не можах да ги открия. В момента ползвам това, докато свърши.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,600
    #30

    Отговор: SAMSUNG AQ12A1MEA, не се изключва на студено.

    ZS-S , не спира ли вентилатора като е на Авто фан?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Фреон за климатик Samsung AQ12A1MEA
    От fest04 във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 4
    Последно: 11-09-17, 13:15
  2. Samsung CW29M066V включва и изключва 2 часа?
    От gary във форум Samsung телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 12-10-16, 16:24
  3. Отговори: 5
    Последно: 15-06-16, 23:10
  4. Отговори: 4
    Последно: 25-02-15, 22:00
  5. SAMSUNG AQ12FAR410 - замръзва и духа студено
    От Ivanka във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 4
    Последно: 14-12-09, 13:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе