Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 28

Избор на патрон с високо ниво на сигурност

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    210
    #1

    Избор на патрон с високо ниво на сигурност

    В момента съм с блиндирана врата от порта нова, но 2та патрона са от най-елементарните и искам да смена основния с някой сигурен, който не се отваря с поглед. В момента гледам различните модели на EVVA (ECS, ICS и 3KS), както и ABLOY PROTEC 332. Не разбирам много, това са модели които различни хора ми препоръчаха. Стават ли тия вариянти които съм набелязал ? Надявам се до 200-300лв да се вместа. От изброените само 3KS е извън бюджета, но ако другите не стават ще се хвърлям на нея.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #2

    Отговор: Избор на патрон с високо ниво на сигурност

    И как ще си поръчаш допълнителен (ни) ключове.
    ....оставяш си телефона и чакаш ден два...

    П.П.
    (оставиш ли телефон все едно си си оставил вратата отворена)

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,547
    #3

    Отговор: Избор на патрон с високо ниво на сигурност

    Бих погледнал австрийските Kaba - Gege и по-специално модела P Extra.

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    210
    #4

    Отговор: Избор на патрон с високо ниво на сигурност

    Колега не ти разбрах много мисълта. Можеш ли да разясниш ? Трябва да оставям друг телефон ли ако права дубликат ? Или когато ги поръчвам самия патрон да дам друг адрес и телефон ?

  6. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #5

    Отговор: Избор на патрон с високо ниво на сигурност

    От елетромагнитния болт с дистанционно (или скрит контакт) по сигурен "патрон" няма А и цената е много по надолу от посочената за патроните по горе. Които като ги напръскаш с киселина или течен азот и ги шибнеш се разпадат за секунди.

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    210
    #6

    Отговор: Избор на патрон с високо ниво на сигурност

    Не ми се занимава с кабели и толкова преправяне. Искам да взема нещо достатъчно сигурно, че да откаже почти всеки решил да влиза.Ясно е че ако е някой сериозен и е решил, че задължително ще влезне няма какво да го спре, но сериозните хора проучват преди да влизат и знаят закакво точно влизат, така че надали ще решат да влизат точно у нас

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #7

    Отговор: Избор на патрон с високо ниво на сигурност

    Който влиза е запознат как да ти взломи изброените по-горе заключващи механизми.

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    210
    #8

    Отговор: Избор на патрон с високо ниво на сигурност

    Цитат Първоначално публикувано от biro Виж публикацията
    Който влиза е запознат как да ти взломи изброените по-горе заключващи механизми.
    Аз вече ремонта съм го приключил, така че майстори и други не-близки до мен хора, да се надявам няма да влизат вече. Патрона права сметка да го купя и да го сменя сам, няма да викам ключари за елементарен монтаж

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,547
    #9

    Отговор: Избор на патрон с високо ниво на сигурност

    Не слагай мега скъпи защити, защото автоматично ше привлечеш вниманието на крадците дори и да не са те набелязали преди това.

    Патронът, който предложих, е супер надежден и стува стотина лева. Дори и един Mauer Red Line ще ти свърши работа, а стува 50-тина лв.

    НЕ залитай по скъпи защити. В днешно време повечето крадци влизат през дограмите.

  12. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #10

    Отговор: Избор на патрон с високо ниво на сигурност

    Цитат Първоначално публикувано от marto7 Виж публикацията
    Аз вече ремонта съм го приключил, така че майстори и други не-близки до мен хора, да се надявам няма да влизат вече. Патрона права сметка да го купя и да го сменя сам, няма да викам ключари за елементарен монтаж
    В такъв случай просто си харесай някой от по-горе изброените от теб. Едва ли ще има кой знае какво значение.

  13. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #11

    Отговор: Избор на патрон с високо ниво на сигурност

    Тоест, инвестирай не в патрони, а в сигнално- охранителна система която да ти изпраща SMS или съобщение по някое приложение.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,401
    #12

    Отговор: Избор на патрон с високо ниво на сигурност

    СОТ ти звънят до 30 секунди лично / да може да се отмени алармата при грешно въведен код/. Разбивали са ме 3 пъти, нищо не ги спира. От 10-на години съм със СОТ - нямам проблеми. И застраховка естествено.
    Когато ни няма за повече от ден звъня в СОТа и казвам от толкова часа на тая дата, до толкова часа на тая дата, всеки сигнал да се счита за взлом.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #13

    Отговор: Избор на патрон с високо ниво на сигурност

    Това с безжичните СОТ системи го забравете!
    Заглушители и смутители се предлагат масово.
    А докато диспечерите разберат дали връзката е умишлено прекъсната или операторите работят нещо минава доста време.

    Целта на вратите и заключващите системи е да забавят възможно най-дълго нарушителя-аматьор или случайния такъв. За да го разколебаят и да отиде при съседа.
    От опитния и действащ по насочване и / или поръчка спасение няма! Даже може дълго време и да не разберете, че вратата е отваряна.

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    210
    #14

    Отговор: Избор на патрон с високо ниво на сигурност

    Мислех си го за системата където при отваряне на вратата ти праща смс, ключалката няма как да не я сменя. Просто е от най-елементарните, които се отварят с поглед дори от начинаещи. Искам да сложа някоя читава, да знам че е сложна и не всеки може да я отвори. Както казах, ясно ми е че някой реши ли ще влезне, но по сериозните влизат когато знаят какво има вътре, а аз пари вкъщи не държа, злато нямам. EVVA ICS според вас не е ли достатъчна да спре почти всеки ? Ще мисля и за нещо допълнително към нея, като някакъв вид аларма, която не е масова

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #15

    Отговор: Избор на патрон с високо ниво на сигурност

    Малко полезно инфо: https://mauer-bg.com/информация
    Освен това е неободимо да знаеш какъв точно тип и стадарт е самата брава и заключващата истема като цяло.
    Така също е много важно и с какви размери (разстояние от палеца до външния и вътрешен шилд на вратата) трябва да е патрона.
    Трябва да има и ID card, което предполага ограничаване на възможностите за копиране на ключа. Поне на теория.

    В някои случаи монтажът на скъп патрон е неоправдан спрямо качеството и защитата на самата врата и заключващи системи. С две думи - пробива се на правилните места и патронът остава недокоснат при взлома.

    Успех!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Домейн от първо ниво
    От painter във форум Мрежи
    Отговори: 19
    Последно: 13-02-12, 12:06
  2. ниво на черното на 37LG6000 ???
    От quietriot във форум LG телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 15-01-09, 10:53
  3. JAVA на ниско ниво
    От The_Wizard във форум Програмиране
    Отговори: 0
    Последно: 19-03-06, 12:38
  4. Шахмат на световно ниво
    От Wise във форум Коментирай новина
    Отговори: 8
    Последно: 21-05-05, 22:57

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе