Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 69

Калибрация на нивелир

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #16

    Отговор: Калибрация на нивелир

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Какво ще рече на една и съща равнина - слагаш го надълго на масата показва едно, слагаш го напреко показва друго.
    Или на едно и също място на масата като го сложиш показва едно, като го завъртиш на 90 гр показва друго.
    Тези нивелири са меродавни за площ колкото е дълъг нивелира горе долу. Пералня, печка, хладилник.
    Ако ще си правиш майки на 6метров хол....не знам.
    Слагам го по хоризонтала, отчита едно, завъртам го на 180гр. по оста, отчита друго.
    При вертикалата по същия начин, меря от едната страна, отчита едно, меря от другата(успоредна) отчита друго.
    Аз си знам, че тази марка не е особено качествена, но бяха единствените с по-широка основа, а такива ми трябваха.
    Но все пак проблемът е само в калибрацията, ако трябва ще отида в някой магазин и ще ги сравня с някой висок клас.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,401
    #17

    Отговор: Калибрация на нивелир

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Слагаш нивелира на някаква маса. Дори не е необходимо да е точно хоризонтална.
    Отчиташ отклонението на мехурчето от центъра. Примерно е 1 милиметър (ако масата е хоризонтална ще е нула).
    След това завърташ нивелира на 180°. Отклонението на мехурчето от центъра пак трябва да е същото - 1 милиметър.
    Ако не е, настройваш, докато постигнеш еднакво отклонение в двете посоки. Това значи, че нивелирът ти е точен спрямо хоризонтала. Същия метод става и за вертикала.
    Абсолютно точно , само доуточнявам - обратно отклонение равно на първото измерено , но с обратен знак / от едната страна да речем + 8мм , от другата - 8 мм / , ако има отклонение корекция с половината от стойността му.

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    904
    #18

    Отговор: Калибрация на нивелир

    Изтърви го няколко пъти и ще се оправи Не се занимавай с глупости, резултата ще е много съмнителен. Купи си друг, примерно sola. Ако не ти се дават, пари вземи от някой познат и си свърши работа.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #19

    Отговор: Калибрация на нивелир

    Всичко е на болчета, като ги отхлабя мога да движа нивелите в нужните граници, така че лесно се коригира, само трябва да ги калибрирам.
    Не виждам смисъл да хвърлям 40лв. при положение, че мога да ги оправя.
    Но определено не бих взел отново тази марка.
    Сега ги видях тези Sola, изглеждат по-добре измислени, нивелите са фиксирани перманентно, така че там няма възможност за разстройване, дори и да го изпуснеш.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #20

    Отговор: Калибрация на нивелир

    Връщаш го и правиш в магазина проверката на други бройки на 180 градуса.

  7. Banned
    Тук е от
    Jun 2014
    Мнения
    390
    #21

    Отговор: Калибрация на нивелир

    Излишни упражнения за ... свободни хора!
    Либелите (нивелири) са с различни дължини. И показват приблизително.
    За големи разстояния се ползва „водна терзия“.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,401
    #22

    Отговор: Калибрация на нивелир

    Всеки нивелир рано или късно трябва да се коригира , ще го връща докато е в гаранция , после ?

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #23

    Отговор: Калибрация на нивелир

    Оправих ги, по вертикала с отвес, а по хоризонтала с предложението на колегите.
    После ми хрумна, че щом имам калибрация по отвес, с един прав ъгъла мога да хвана и хоризонталата, тествах го и всичко е точно.
    Иначе съм ги взел онлайн и няма как да се занимавам да ги връщам, но за следващия път ще си знам, от магазин и тест на място.

  11. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #24

    Отговор: Калибрация на нивелир

    Цитат Първоначално публикувано от Slusatel Виж публикацията
    Всеки нивелир рано или късно трябва да се коригира , ще го връща докато е в гаранция , после ?
    Те затова ги правят да могат да се настройват.

  12. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #25

    Отговор: Калибрация на нивелир

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    Има логика в този метод, ако мери еднакво при завъртане на 180гр. следва да е под ниво.
    За вертикалата ще си пусна отвес, така е най-сигурно.

    Та в този ред на мисли, препоръчайте сериозна марка нивелири, на които може да се разчита дълго време без да се налагат подобни гимнастики.
    Малко реклама , Kapro - Не е супер известна но правят само това и са изключително читави https://kapro.com/products/products/ . Примерно този https://tashev-galving.com/product/0...olaser-bambino (нов модел е а до скоро беше с 10 левчета по -евтин), изключително мъничък и точен на супер цена. Този също е атрактивен https://tashev-galving.com/product/0...m-862-prolaser но за домашни нужди (а и не само) от първият повече не ти трябва.
    А иначе от другите какъвто и да си вземеш рано или късно (по-скоро рано) трябва да си играеш да го калибрираш, поне аз съм стигнал до това заключение но пък са си класика и вършат работа.

  13. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,744
    #26

    Отговор: Калибрация на нивелир

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    Оправих ги, по вертикала с отвес, а по хоризонтала с предложението на колегите.
    После ми хрумна, че щом имам калибрация по отвес, с един прав ъгъла мога да хвана и хоризонталата, тествах го и всичко е точно.
    Иначе съм ги взел онлайн и няма как да се занимавам да ги връщам, но за следващия път ще си знам, от магазин и тест на място.
    Следващит път си купуваш нивелир Sola, ако видиш строител и марката на нивелира му не е Sola, значи строителя не е професионалист.
    Скъпи, но качествени и няма да нагласяш нищо.Отдавна е класиката при нивелирите

  14.  
     
  15. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #27

    Отговор: Калибрация на нивелир

    Аз имам Сола 60 см. и в двете посоки по груба преценка дава 1° общо, демек и той не показва абсолютно еднакво в двете посоки. Не е фатално нищо криво не е направено с него но все пак.....по скоро съм останал с впечатление че от едната страна е точен а отклонението е от другата и така си меря.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #28

    Отговор: Калибрация на нивелир

    Такова няма ли да пробвате, да си сверите нивелирите.
    Screenshot_20210609-211814_Samsung Internet.jpg
    Къде не отишли 85 кинта.

    - - - - - - - - - -

    Screenshot_20210609-212346_Samsung Internet.jpg

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,600
    #29

    Отговор: Калибрация на нивелир

    То пък в стоителството едни точности се гонят, към 5-10см.
    Слагаш чашата с бирата и показва!

  18. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #30

    Отговор: Калибрация на нивелир

    Интересно кое служи за еталон при нивелирите?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Апаратна калибрация на телевизори
    От hristoslav2 във форум Ремонт, сервиз и калибрация на телевизори
    Отговори: 43
    Последно: 26-03-24, 23:28
  2. Калибрация на Panasonic AS650
    От glowndark във форум Ремонт, сервиз и калибрация на телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 29-04-20, 22:54
  3. Настройки за калибрация
    От ivan74 във форум LG телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 05-04-20, 13:07
  4. Калибрация за SONY 55 SD 8505
    От jimmitoo във форум Sony телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 07-12-16, 15:42
  5. КАЛИБРАЦИЯ ЗА РАЗЛИЧНИ МОДЕЛИ ТВ
    От soon във форум Телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 09-09-15, 17:33

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе