Резултати от 1 до 8 от общо 8

Лампа против комари

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    662
    #1

    Лампа против комари

    Мисля да купувам нещо подобно на това. Тази, която съм си харесал, е 12Вт. но за по-малко пари има и акумулатор и може да работи няколко часа на двора без външно захранване.
    Някой ползвал ли е? Ефективна ли е на двор, къмпинг и т.н.? Комарите харесват ли я? А после чисти ли се лесно? Миризмата е отвратителна, ама ако върши работа, ще я преживеем някак си.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    272
    #2

    Re: Лампа против комари

    никога не съм пробвал и вярвал на такива приспособления, но се сетих, че преди година ми направи впечатление това:
    http://fishki.net/comment.php?id=10356

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    662
    #3

    Re: Лампа против комари

    Аз за това питам. Дали да дам 35лв. или не. :-)
    Щото ми се струва, че дворът голям, комарите много а тази лампа не съм сигурен, че ще стигне. А и е само 12Вт. При условие, че ще има още лампи, дали има смисъл. Дали комарите няма да се налепят по другите лампи.

  5. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #4

    Re: Лампа против комари

    На една веранда (да речем 5х10 м) подобна лампа в общи линии елиминира всички комари, т.е. не са ни безпокоили цяла нощ, може и да е имало оцелели, но не са били много Почистването ми се струва, че се свежда до изтръскване на пепелта, защото те на практика изгарят в нея.

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    662
    #5

    Re: Лампа против комари

    А освен нея друго осветление имаше ли?
    Но все едно, до тук ме навиваш. :-)

  7. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #6

    Re: Лампа против комари

    Да, имаше си други лампи, тази обаче свети някакво лилаво и изглежда ги привлича повече. Само дето нашата беше с малко по-различна форма от тази, т.е. не кръгла, ами плоска... предпоалгам ефектът е един и същи.

  8.  
     
  9. prt
    prt е офлайн
    Member Аватара на prt
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    650
    #7

    Re: Лампа против комари

    Срещу комари не знам, но срещу мухи със сигурност НЕ работи.

    Купих такава за селото, където има рояци мухи. Никакъв ефект.
    На селото комари няма (зачудих се защо...)

  10. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    10
    #8

    Re:Лампа против комари

    Формата на лампата няма никакво значение. Тези лампи са комбинация от UV-лампи с точно определена дължина на вълната, действаща само на комари + високоволтов пържолник. Комарите съвсем не стават на прах и е доста гадно почистването на т.н. тавича на уреда. Та поради последната причина за парите на 1 такъв комбиниран уред си направих 3 лампи за 2 помещения и верандата, комари няма абсолютно никакви на разстояние около 10 м около външно разположената лампа, вътре също. Светлината е ултравиолетова, и ако имате малко дете, по-добре използвайте репеленти или нещо друго против комарите.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. DAIKIN c UV лампа
    От necata2 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 3
    Последно: 28-10-13, 15:34
  2. Инвертор за LCD лампа
    От kirretto във форум Купува
    Отговори: 1
    Последно: 01-04-11, 21:45
  3. Въпрос за LED спот лампа
    От deasa във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 1
    Последно: 21-04-10, 16:39
  4. Отговори: 7
    Последно: 01-05-06, 16:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе