Машинка за подстригване, тримери / мнения, обсъждане
Основното, което трябва да предцените при избора на машинка за подстригване
- с кабел или на батерия,
- с автоматичен гребен или със сменящи се гребени,
- с тример за бакенбарди, спестява купуването на допълнителен уред,
- модел, предназначен за самостоятелно подстригване,
- машинки за подстригване на деца: по-безшумни и безопасни.
С каква честота подстригва, много ли е шумна, има ли вибрация в ръката, какви аксесоари има към самата машинка. И най-важното е има ли резервни ножчета и на каква цена. Защото скубането е от изтъпено ножче.
Производители
http://www.andis.com/
http://www.babyliss.co.uk/men.html
http://www.braun.com/global/home.html http://www.braun.com/ru/home.html
http://www.ermila.com/
http://www.moser-professional.com/
http://www.panasonic.bg/html/bg_BG/index_BG/index.html
http://www.philips.bg/
http://www.remington.bg/
http://www.rowenta.bg/rowenta/frame.aspx
http://singer.bg/singer/index.php?pa...emart&Itemid=1
http://www.taurus.es/
http://www.tondeo.de/
http://www.trisaelectro.ch/
http://www.jaguar-solingen.com/en/
Отговор: Машинка за подстригване, тримери / мнения, обсъждане
Здравейте. Пред избор съм на домашна машинка за подстригване (боже, каква дилема) и след четене насам-натам стигнах до марката Moser и Wahl. Като се поразтърсих малко се оказа че двете марки вече са едно-с един собственик. Та по-конкретно избора се сведе май-до това: https://www.technopolis.bg/bg/Mashin...-1400/p/822509 или това: https://www.technopolis.bg/bg/Mashin...E-PRO/p/822502. При положение, че ще се ползва веднъж месечно за прическа тип равна ливада(3-4 мм), има ли смисъл да давам почти двойно за Мозера или и Wahl-a ще върши същата работа (като поддръжка и резервни части мисля че са близки нещата, не са някакви никому неизвестни производители, така че ако се наложи смяна на ножове ще има опции). Мозера е с много добри отзиви, но пък Вал-а е с по-добра цена - дали не плащам само марката в първия случай?Благодаря предвдарително на всички, изразили позиция по въпроса и успешно пазаруване в петък:)
Отговор: Машинка за подстригване, тримери / мнения, обсъждане
Отговор: Машинка за подстригване, тримери / мнения, обсъждане
Няма никакъв смисъл.
За ливада има евтини от ЛИДЛ които са комбинирани на ток+батерия и изкарват по една година с едно зареждане.За теб да кажем 3-4постригвания.
Хубавото е че кабелът е с букса и се сваля, което дава голяма свобода...
Има си и ограничител за настройване на Коко милиметра да реже...
И това всичко за 30лв.Дори на 22лв ги пускат понякога...
Отговор: Машинка за подстригване, тримери / мнения, обсъждане
Подкрепям мнението на justify.
Ползвам Taurus от 2004г. с кабел и директен ограничител 0-3 мм. Дълго търсех безкабелна с такава екстра докато миналата година не купих една от LIDL за проба.
Изненадах се ,че се оказа супер практична и удобна. С едно зареждане и две постригвания в месеца тип ливада работи три месеца.
Ако не изкара трите години гаранция ще я подменят с нова.
Silver Crest е и струваше мисля тридесетина лева.
Отговор: Машинка за подстригване, тримери / мнения, обсъждане
Аз имам една подарена на редбул, но не знам каква марка точно се води. Не е много готина, защото бръсне трудно и освен това се чува едно гадно скърцане. Мой приятел иначе има филипс и каза, че била топ.
Отговор: Машинка за подстригване, тримери / мнения, обсъждане
Аз си купих Филипс сега през кризата - направо ако намеря някой да я иска ще му я подаря. Топ-боклук. Казвам го не защото съм бръснар , а защото бях бръснар на ротата в казармата и за 2 години колко тикви съм подстригал не знам.Бих казал не опит личен , а много голям опит ....
Отговор: Машинка за подстригване, тримери / мнения, обсъждане
Мозер, Моозер, па ако ще и най-еФтината...
Отговор: Машинка за подстригване, тримери / мнения, обсъждане
Цитат:
Първоначално публикувано от
Slusatel
Аз си купих Филипс сега през кризата - направо ако намеря някой да я иска ще му я подаря. Топ-боклук. Казвам го не защото съм бръснар , а защото бях бръснар на ротата в казармата и за 2 години колко тикви съм подстригал не знам.Бих казал не опит личен , а много голям опит ....
Едва ли може по спомен отпреди 30 години, да даваш сравнение и оценка на нещо, което правиш сега. Поне да беше написал модела на машинката.
Отговор: Машинка за подстригване, тримери / мнения, обсъждане
По спомен беше източногерманска някаква и подстригваше перфектно. Филипса не съм го и гледал модела, с 20 степени и приставки за брада и т.н. На 20 степен нищо не взима под 4 см , а на режим обиране на врат е просто смешно - само ме драска.По спомен 50-тина лева / на промоция ахахаха/.
Отговор: Машинка за подстригване, тримери / мнения, обсъждане
Преди 20-30 години качеството беше едно, след като масово производители преместиха производство в Китай или продадоха търговски марки и патенти на китайски фирми качеството е поне 3 пъти надолу.
От евтината електроника продавана сега впечатленията са ми, че единствено в ЛИДЛ се следи за някакво базово качество и за цена от 22 лв, дори 18 лв(и двете намалени) до 35-38 лева си струва машинките са подстригване.Е, може да не са професионални, но за подстригване в семейството стават.
Иначе и аз дълго време гледах Wahl и точех зъби как едва ли не сам ще се подстригвам, ама си имам косица и си иска и ножица.
Затова един ден както бях в ЛИДЛ и случайно видях че има и намалени на 22 лева Silver Crest я разгледах, направи ми прилично впечатление и реших, че за врата и отстрани, най-малко за бакенбардите ще ми свърши работа и особено лятото когато ходя на море и планина за повече време и добре поне да мога да си обера врата, бакенбардите и отстрани около и над ушите да "изтъня" малко косата/прическата.
Хич да не е реших че за 22 лева си струва риска и да не ми върши работа ще я хвърля.
НО вече за 3.5 - 4 години машинката ми върши страхотна работа.Изобщо не съжалявам за похарчените за нея 22 лева.Преди ходех на всеки 20 дни, та дори често и на 14 дни да се подстригвам, сега разредих.
Ма не е толкова за това думата, колкото че не съм вече толкова зависим от фризьорката.А сега си направих и експерименти по време на "извънредното положение" и карантината.
Единствено гледайте да купувате такава на която ножчето стърчи и цялото е навън, като металната му част се вижда цялата и може да се сменя.Включително има такива в ЛИДЛ които ги продават с 2-3 такива ножчета с различен размер.
Отговор: Машинка за подстригване, тримери / мнения, обсъждане
Здравейте. Търся си тример за брада, нос и уши и искам да попитам за мнението Ви. Колебая се между някой от моделите на Филипс или Ремингтън която е пусната в Лидл , струва лиси.
https://www.lidl.bg/bg/p/moyata-udob...rigvane/p42058
https://www.technomarket.bg/trimeri/...75-16-09142461
Специално за Филипса, дали става за бръснене на набола брада.
Да допълня и този мподел:
https://www.technomarket.bg/trimeri/...20-15-09158054
Отговор: Машинка за подстригване, тримери / мнения, обсъждане
Берите Филипс - проверенная фирма,долго служит
Отговор: Машинка за подстригване, тримери / мнения, обсъждане
Аз лично съм фен на Филипс... имам няколко машинки и работят безупречно.