Страница 3 от 14 ПърваПърва 1234513 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 201
Like Tree35Одобрявам

Помогнете да си избера пречиствател на въздух

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #31

    Отговор: Помогнете да си избера пречиствател на въздух

    Струва си да се разгледат и доста сполучливите моделчета на Xiaomi - Air purifier 2S/ Pro:
    https://kupimi.bg/za-doma-za-teb/xia...r-2s-fjy4020gl

    Филтърът им е интегриран 3-слоен и имате опция за избор м/у 3 специфични вида.
    Уредите имат сензор за запрашеност на въздуха и оптимизират автоматичния си режим на работа.
    Може да следите показателите за качество на микроклимата в помещението (температура, влага, индекс на запрашеност), както и да управлявате работата на уреда - всичко това дистанционно през приложение на телефона.
    Предлагат се и в България и то на по-добра цена, отколкото при поръчка от Китай.

    П.П. Ще допълня и следващия им модел в редицата - със почти същите характеристики, но с една съществена разлика спрямо всички останали въздухопречистватели - НЯМА сменящи се филтри, т.е. вграденият филтър единствено се промива/избърсва и те така без разход за консумативи...
    Xiaomi KJ300F X3 (M)

    Е, няма го в БГ, пък и е на съответната цена... Но ако някой живее/работи някъде, където е мнооого запрашено и поради това честата подмяна на филтри му се види скъпа - то тогава това е машинката за него.
    Този пост е редактиран от Kaar; 02-04-19 в 13:37.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #32

    Отговор: Помогнете да си избера пречиствател на въздух

    Здравейте,

    Ще повдигна темата.
    Някой сдобил ли се е с горното smart air purifier Xiaomi KJ300F X3 (M) за да сподели мнение и впечатления?

    Моля за съвет относно покупка на качествен пречиствател на въздуха най-вече на изпитани и тествани уреди с ниски експлоатационни разходи или поне достъпна поддръжка дълго време и с ниско ниво на шум?

  4. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #33

    Отговор: Помогнете да си избера пречиствател на въздух

    JKanchev, при какво замърсяване на въздуха ще ползваш въздухопречиствател? Сезонно ли ще, целогодишно ли? В какво помещение - спалня, хол или...?
    На практика машините със сменяем филтър филтрират по-добре, но пък филтрите са консуматив и се сменят според запрашеността в помещението. От друга страна, машините с електростатичен филтър обикновено нямат сменяем филтър, но не могат да пречистят така, както сменяемия филтър.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #34

    Отговор: Помогнете да си избера пречиствател на въздух

    Daikin ururu.
    Първоналната инвестиция е висока .
    След това се мие и само един филтър се сменя периодични.
    Другия май беше на 2-3 години.
    Филтрите от е- бай са 20-30 евро за 10 БР.( при мен около 2 години )

  6. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #35

    Отговор: Помогнете да си избера пречиствател на въздух

    Ползвам Xiaomi - Air purifier 2S.
    Уредът в момента струва към 260 лв.
    Работи с един комбиниран филтър. Сменям го 2 пъти годишно. Цената на филтър е около 40-50 лв. от Алиекспрес, тук е към 57 лв.
    Има избор между 3 вида филтри за смяна:
    - Син цвят НЕРА фитър за фини частици прах до 2.5Рм;
    - Лилав цвят филтър - антибактериален;
    - Зелен цвят филтър - формалдехиден филтър.
    Използвам синия и лилавия филтър през годината.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    24
    #36

    Отговор: Помогнете да си избера пречиствател на въздух

    Цитат Първоначално публикувано от Rafailiev Виж публикацията
    Daikin ururu.
    Първоналната инвестиция е висока .
    След това се мие и само един филтър се сменя периодични.
    Другия май беше на 2-3 години.
    Филтрите от е- бай са 20-30 евро за 10 БР.( при мен около 2 години )
    Като филтрация не се различава от същият модел, който няма овлажнител.
    Има само един филтър за подмяна, който се сменя веднъж на 2 години.
    В комплекта има 5 такива - т.е. с една покупка 10 години нищо не сменяш.
    Яка машина, ама нито можеш да го видиш през WiFi< нито да го управляваш, нито има визуализация
    на замърсяването и броя частици като XIAOMI_то.
    Като за 1к малко OLD модел е вече, а нямат нов.
    Аз имам този без овлажнител и го харесвам с изключение на гореизброените неща.
    И не съм замервал наистина с уред да видя какво прави като краен резултат.

    @
    Kaar
    Имам и такъв - красив, стилен, тих на автоматична степен (ама на нея все едно си без), основен недостатък - изобщо не премахва миризми.
    Този пост е редактиран от Eastern; 08-10-19 в 23:41.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #37

    Отговор: Помогнете да си избера пречиствател на въздух

    Цитат Първоначално публикувано от Eastern Виж публикацията
    Kaar
    Имам и такъв - красив, стилен, тих на автоматична степен (ама на нея все едно си без), основен недостатък - изобщо не премахва миризми.
    Какъв филтър ползваш и какви миризми са за премахване? Пробвай зеления - премахва миризми най-добре от трите версии.
    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Излезе нов модел пречиствател на въздуха Xiaomi KJ800F-X7sm

    Цената му е към 800$ с доставка до БГ.
    На практика няма сменяеми филтри. Разчита изцяло на електростатичен (миещ се) филтър и йонизатор на въздуха, кобинирани с мощен вентилатор.
    Пълна интеграция в системата на Xiaomi smart home - дистанционен контрол и програмиране през Wi-Fi.
    Този пост е редактиран от Kaar; 11-10-19 в 09:03.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2016
    Мнения
    107
    #38

    Отговор: Помогнете да си избера пречиствател на въздух

    Здравейте! От доста време се интересувам за пречиствател на въздуха. Живея в близост до голям булевард Варна и мизерията е голяма, прах миризми. Когато отворя да се проветрява в стаята става още по зле, голяма смрад. помещението е около 18м2 всекидневна-спалня. Мисля да взема нещо на Xiaomi
    В началото си харесах Xiaomi Air Purifier 2S
    https://xiaomi-shop.bg/index.php?route=p...r+Purifier
    След това мой познат ме убеждава да взема Xiaomi Air Purifier 3H
    https://www.aliexpress.com/item/40001132...30412444.0
    Тук във БГ видях версията Xiaomi Mi Air Purifier 2H. на добра цена, излиза най-евтини от всички по горе.
    https://xiaomi-shop.bg/index.php?route=p...r+Purifier
    За Xiaomi Mi Air Purifier 2H и Xiaomi Air Purifier 3H разбрах, че са с по-добър филтър HEPA13. Втория ми идва малко скъп, не знам дали си заслужава и ще има ли разлика за 18м3 всекидневна, където ще се ползва.
    И така стигам до вариант между двата модела 2H и 2S. Доколкото разбрах разликата е в дисплея и по-голямата мощност при 2S но пък 2H е с по-добър филтър. Като в момента Xiaomi Mi Air Purifier 2H е на добра цена в БГ, около 210лв., другия Xiaomi Air Purifier 2S излиза 260 лв от Aliekspres.
    Както казах, помещението е 18м2 - 45м3 всекидневна. Грешка ли ще е да взема Xiaomi Mi Air Purifier 2H вместо Xiaomi Air Purifier 2S?
    Ако може отзиви за моделите на
    Xiaomi, от хора който имат опит с такива.

  11. Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    263
    #39

    Отговор: Помогнете да си избера пречиствател на въздух

    Цитат Първоначално публикувано от JORO71 Виж публикацията
    Здравейте! От доста време се интересувам за пречиствател на въздуха. Живея в близост до голям булевард Варна и мизерията е голяма, прах миризми. Когато отворя да се проветрява в стаята става още по зле, голяма смрад. помещението е около 18м2 всекидневна-спалня. Мисля да взема нещо на Xiaomi
    В началото си харесах Xiaomi Air Purifier 2S
    https://xiaomi-shop.bg/index.php?route=p...r+Purifier
    След това мой познат ме убеждава да взема Xiaomi Air Purifier 3H
    https://www.aliexpress.com/item/40001132...30412444.0
    Тук във БГ видях версията Xiaomi Mi Air Purifier 2H. на добра цена, излиза най-евтини от всички по горе.
    https://xiaomi-shop.bg/index.php?route=p...r+Purifier
    За Xiaomi Mi Air Purifier 2H и Xiaomi Air Purifier 3H разбрах, че са с по-добър филтър HEPA13. Втория ми идва малко скъп, не знам дали си заслужава и ще има ли разлика за 18м3 всекидневна, където ще се ползва.
    И така стигам до вариант между двата модела 2H и 2S. Доколкото разбрах разликата е в дисплея и по-голямата мощност при 2S но пък 2H е с по-добър филтър. Като в момента Xiaomi Mi Air Purifier 2H е на добра цена в БГ, около 210лв., другия Xiaomi Air Purifier 2S излиза 260 лв от Aliekspres.
    Както казах, помещението е 18м2 - 45м3 всекидневна. Грешка ли ще е да взема Xiaomi Mi Air Purifier 2H вместо Xiaomi Air Purifier 2S?
    Ако може отзиви за моделите на
    Xiaomi, от хора който имат опит с такива.
    Прегледай и тази тема https://r.tapatalk.com/shareLink/top...ink_source=app

    Изпратено от моят SM-A705FN с помощта на Tapatalk

  12. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    63
    #40

    Отговор: Помогнете да си избера пречиствател на въздух

    Имам Pro версията и съм много доволен. Върши страхотна работа.
    Филтрите се сменят с какъвто пожелаеш.
    Моят дойде със син филтър.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #41

    Отговор: Помогнете да си избера пречиствател на въздух

    Зарежи ги тия Xiaomi.Това е несериозно. Ако искаш реален пречиствател насочи се към марки като BlueAir, Levoit , Winix

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #42

    Отговор: Помогнете да си избера пречиствател на въздух

    Цитат Първоначално публикувано от JORO71 Виж публикацията
    Здравейте! От доста време се интересувам за пречиствател на въздуха. Живея в близост до голям булевард Варна и мизерията е голяма, прах миризми. Когато отворя да се проветрява в стаята става още по зле, голяма смрад. помещението е около 18м2 всекидневна-спалня. Мисля да взема нещо на Xiaomi
    В началото си харесах Xiaomi Air Purifier 2S
    https://xiaomi-shop.bg/index.php?route=p...r+Purifier
    След това мой познат ме убеждава да взема Xiaomi Air Purifier 3H
    https://www.aliexpress.com/item/40001132...30412444.0
    Тук във БГ видях версията Xiaomi Mi Air Purifier 2H. на добра цена, излиза най-евтини от всички по горе.
    https://xiaomi-shop.bg/index.php?route=p...r+Purifier
    За Xiaomi Mi Air Purifier 2H и Xiaomi Air Purifier 3H разбрах, че са с по-добър филтър HEPA13. Втория ми идва малко скъп, не знам дали си заслужава и ще има ли разлика за 18м3 всекидневна, където ще се ползва.
    И така стигам до вариант между двата модела 2H и 2S. Доколкото разбрах разликата е в дисплея и по-голямата мощност при 2S но пък 2H е с по-добър филтър. Като в момента Xiaomi Mi Air Purifier 2H е на добра цена в БГ, около 210лв., другия Xiaomi Air Purifier 2S излиза 260 лв от Aliekspres.
    Както казах, помещението е 18м2 - 45м3 всекидневна. Грешка ли ще е да взема Xiaomi Mi Air Purifier 2H вместо Xiaomi Air Purifier 2S?
    Ако може отзиви за моделите на
    Xiaomi, от хора който имат опит с такива.
    Който и модел от двата на Xiaomi да купиш - филтрите са еднакви - 3_4 вида, а мощността им е достатъчна за помещението ти. Пречиствателят ще ти дойде със син филтър, съветвам те да разгледаш другите 3 вида филтри - особено лилавия, актуален за сезона.

  16. Novice
    Тук е от
    Jan 2020
    Мнения
    8
    #43

    Отговор: Помогнете да си избера пречиствател на въздух

    Здравейте!

    Аз също имам желанието да закупя въздухопречиствател. Виждам, че Daikin са хубава марка, още повече са произведени в Япония, а не са Китайски или темподобни.
    Обаче чета, че е хубаво да има ХЕПА филтър и актвен въглен. Доколкото виждам, такъв филтър липсва при Уруру на Дайкин. Моля, по-запознатите да дадат мнение, дали найстина е толкова важно.
    В един магазин предлагат и Шарп, също Японски, но с Хепа филтър + активен въглен. https://www.acton.bg/vazduhoprechistvateli

    Държа да купя нещо найстина качествено, което да е добра инвестиция в дългосрочен план. Като цяло парите не са от такова значение, тъй-като все пак става на въпрос за въздуха.

    Благодаря Ви предварително и хубава седмица!
    Този пост е редактиран от BorisGeorgiev; 19-01-20 в 23:34.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #44

    Отговор: Помогнете да си избера пречиствател на въздух

    Цитат Първоначално публикувано от BorisGeorgiev Виж публикацията
    Здравейте!

    Аз също имам желанието да закупя въздухопречиствател. Виждам, че Daikin са хубава марка, още повече са произведени в Япония, а не са Китайски или темподобни.
    Обаче чета, че е хубаво да има ХЕПА филтър и актвен въглен. Доколкото виждам, такъв филтър липсва при Уруру на Дайкин. Моля, по-запознатите да дадат мнение, дали найстина е толкова важно.
    В един магазин предлагат и Шарп, също Японски, но с Хепа филтър + активен въглен. https://www.acton.bg/vazduhoprechistvateli

    Държа да купя нещо найстина качествено, което да е добра инвестиция в дългосрочен план. Като цяло парите не са от такова значение, тъй-като все пак става на въпрос за въздуха.

    Благодаря Ви предварително и хубава седмица!
    Колега, въздухопречиствател се избира според нуждите - за какво помещение, колко замърсен въздух (с какво - прах, органични изпарения и т.н.), има ли нужда от овлажняване (защото примерно, ако си от Източна България - няма да ти трябва тази функция)... И чак тогава, след като цената няма значение, се избира по марка.
    Принципно, пречистването чрез сменяеми филтри е по-добро, отколкото с електростатичен филтър. Но, експлоатационните разходи в дългосрочен план са в полза на електростатичните филтри.
    В Япония не знам вече какво остана да се произвежда от битовата техника - отдавна го изнесоха предимно в Китай. Daikin изнесоха производството си на домашни климатични системи за Европа в Европа, а за Япония - в Китай.
    Успех в избора!

  18. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #45

    Отговор: Помогнете да си избера пречиствател на въздух

    Цитат Първоначално публикувано от BorisGeorgiev Виж публикацията
    Здравейте!

    Аз също имам желанието да закупя въздухопречиствател. Виждам, че Daikin са хубава марка, още повече са произведени в Япония, а не са Китайски или темподобни.
    Обаче чета, че е хубаво да има ХЕПА филтър и актвен въглен. Доколкото виждам, такъв филтър липсва при Уруру на Дайкин. Моля, по-запознатите да дадат мнение, дали найстина е толкова важно.
    В един магазин предлагат и Шарп, също Японски, но с Хепа филтър + активен въглен. https://www.acton.bg/vazduhoprechistvateli

    Държа да купя нещо найстина качествено, което да е добра инвестиция в дългосрочен план. Като цяло парите не са от такова значение, тъй-като все пак става на въпрос за въздуха.

    Благодаря Ви предварително и хубава седмица!
    Не си посочил квадратура за пречистване, иначе за малка стая----> Blue Pure 411

    - - - - - - - - - -

    Ето ги изискванията на European Centre for Allergy Research Foundation за пречистватели --->detailed criteria.
    И сертифицираните пречистватели.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 14 ПърваПърва 1234513 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. помогнете ми да избера външен hdd.
    От desimiteva във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 17-07-13, 16:49
  2. Помогнете ми да си избера 40'' TV
    От giorgo във форум Телевизори
    Отговори: 27
    Последно: 30-06-12, 17:04
  3. Помогнете ми да избера ?
    От yavorsub във форум Аудиотехника
    Отговори: 0
    Последно: 23-06-10, 14:34
  4. Помогнете да си избера часовник
    От SPaun във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 0
    Последно: 24-07-07, 10:10
  5. Помогнете да избера
    От LZ4 във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 1
    Последно: 26-12-03, 00:47

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе