Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 20

Димни Детектори

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,219
    #1

    Question Димни Детектори



    След постоянните смъртни случаи от задушаване в съня, от дим от пожар или теч на газ или нещо друго се чудя, колко от вас имат димен детектор вкъщи? В по-развитите страни те са задължителни, като в Калифорния трябва да има един във всяка спалня + кухнята и мазето. За повече информация за различните видове детектори четете тук:
    Димни детектори: характеристики и монтаж - ThisRepair.com
    Този пост е редактиран от kokovox; 01-11-16 в 06:27.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #2

    Отговор: Димни Детектори

    Много добре знаеш по закон защо е задължително да има димни детектори при американята. - Щото пламне ли нещо, за минути бунгалцето, в което живеят отидé. - Дървеният скелет ли ще остане, гумения покрив ли, пластмасовия сайдинг отвън ли, гипсово-хартиените стенички отвътре ли?! А пък лумне ли газта още по-хубаво става. По същата причина и забраната за открит огън в населени места. Не мой варя компоти там Пожарна безопасност е всичко, както и аварийните изходи през прозорците на сградите, които тук ги няма.

    В БГ сменяш само едни прозорци, мацваш е'на боя на стените и готово!
    Не знам дали ще има и един човек, който да отговори, че е поставил такива измишльотини у тях си, особено с тази съвсем безопасна откъм отопление клима-религия.

  4. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,219
    #3

    Отговор: Димни Детектори

    Цитат Първоначално публикувано от kalcheff1 Виж публикацията
    В БГ сменяш само едни прозорци, мацваш е'на боя на стените и готово!
    Не знам дали ще има и един човек, който да отговори, че е поставил такива измишльотини у тях си, особено с тази съвсем безопасна откъм отопление клима-религия.
    Ако ги имаше тези измишльотини у нас това семейство щеше да е живо. Със смяна на прозореца и мацване на една боя няма да ги върнем.
    Семейство се задуши от дима на екобрикети | Инциденти | OFFNews.bg

  5. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #4

    Отговор: Димни Детектори

    Как може да очакваш от някой, който е спестил от комин (при налична печка с огън), да се бръкне за димен датчик (плюс съответната алармена система) ?!

  6. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #5

    Отговор: Димни Детектори

    Това си е трагедия отвсякъде... доколкото ми е известно скоро са се били оженили, жената даже е била бремена. От неофициален източник разбрах че момчето е син на собственика на "Автошкола Кали" (добре позната във Варна.)

    в този случай обаче обикновен димен датчик едва ли би им помогнал, защото пожар не е имало. За жилищни помещения където има открит огън под каквато и да е форма е задължително (от гледна точка на безопасност) да има CO и CO2 датчици.
    CO2 Sensor | eBay
    Безжичен датчик за въглероден окис (CO), ZS6301 - zwavebg.com - Системи за домашна автоматизация
    Този пост е редактиран от Pat; 01-11-16 в 17:03.

  7. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,219
    #6

    Отговор: Димни Детектори

    Прав си Пат - детектора за въглероден окис е различен от фото-електрическия димен детектор. Обаче аз имам и от двата вида като фото-електрическия е 17 лв от емаг, а другия ми го донесоха от чужбина за около 25 лв. Ако е написано в законодателството да ги има в жилищните сгради, няма значение дали ги искаме или не. Но ще спасяват живот, което е целта. Това са просто аларми с детектор за дим. Няма да викнат пожарната или да задействат друга система. Само за предупреждение са, че има проблем, а това може да ни спаси живота.
    Този пост е редактиран от kokovox; 01-11-16 в 17:55.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,219
    #7

    Отговор: Димни Детектори

    Повече за въглеродния оксид - номер едно газ причиняващ смърт в домашни условия, а и не само:
    https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%92...81%D0%B8%D0%B4

  10. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,219
    #8

    Отговор: Димни Детектори

    Още една лесно предодвратима трагедия
    http://m.offnews.bg/news/Sviat-_12/O...ia_645709.html
    Ако ви е мил живота и се отоплявате на твърдо гориво се обзаведете с детектори за въглероден оксид.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    Габрово
    Мнения
    124
    #9

    Отговор: Димни Детектори

    Много полезна тема,Не знаех ,че трябват двата . Моля за директни линкове, за закупуването на тези датчици(качествени) Мерси предварително Имам аларма "Валкор" с възможност за включване ,но не ми се занимава с опъване на кабели или е по добре? С батерийките вършат ли работа?

    Това не е ли 2 в 1 или бъркам?
    http://www.dscbg.com/index.php?route...product_id=274
    Този пост е редактиран от hienata76; 10-02-17 в 19:25.

  12. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,219
    #10

    Отговор: Димни Детектори

    Този от линка не мисля че има детекция на въглероден оксид. Оксида няма мирис и цвят, така че стандартен димен детектор няма да го зачете. Най-доброто според мен е фото-електричния + въглероден оксид 2 в едно детектор на NEST Protect, но е доста скъп ($90-100) и не знам дали се предлага в България
    https://smile.amazon.com/dp/B00XV1RC...ing=UTF8&psc=1

    Евтина алтернатива е закупуването на 2 отделни детектора - един фото-електричен и един за въглероден оксид. Фото електричния обикновено се поставя в кухнята, а другия близо до спалните или най-добре във всяка спалня по един. Миналата седмица поръчах по един от всеки вид от Китай за едни приятели. Още не са пристигнали.
    Home security system Cordless Smoke Detector Fire Alarm - US$5.25
    Kitchen Bedroom Carbon Monoxide Warning Detector Alarm - US$7.32

    Колко са качествени не мога да кажа, но пък са евтини и работят с батерии.
    В България се предлагат фото-електрически димни детектори (пак правени в Китай). Аз полазвам този в кухнята:
    Reer Детектор за дим 8011 | За бебета и майки | Shopping.bg
    Предполагам е същото качество като тези от Китай.
    Детектори за въглероден оксид не съм намирал. Затова ,моя ми го донесоха от чужбина.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #11

    Отговор: Димни Детектори


  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #12

    Отговор: Димни Детектори

    Пушека си е едно, СО и СО2 - съвсем друго! Някой ще ми ппредложи ли читав СО2 детектор под 20$?

  16. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,219
    #13

    Отговор: Димни Детектори

    Не виждам да се предлагат детектори за въглероден двуокис CO2, та дори и в Китай. Само за въглероден оксид CO - carbon monoxide. Ти да не спиш в гаража?
    Kitchen Bedroom Carbon Monoxide Warning Detector Alarm - US$7.32

  17. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    193
    #14

    Отговор: Димни Детектори

    Предлагат се, ама цената плаши здраво. Аз съм с може би един от най-евтините (HT-2000 за около 150лв), но това не му пречи да измерва доста точно СО2. Правих опити в стая около 23 кв.м. след проветряване СО2 - около 350ppm, с двама човека за 3-4 часа става около 1000-1200ppm. С 4 човека за същото време - около 1400ppm. При издишване към датчика се препълва обхвата (9999ppm) веднага. При по-хладно време сутрин съм отчитал и под 200ppm, в планината може и минус да покаже . Интересно ми е по това време на годината как е, но съм го закотвил при кантите за бира в кегератора да ме пази от изпускане на СО2. Имах неприятен момент с почти 2кг СО2 за няколко дена, ми добре че беше лято и отворено навсякъде та нямаше последствия.
    с един силно охмелен рус pale ale, малко рано ама ...

  18. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,257
    #15

    Отговор: Димни Детектори

    netatamo-то мереше цо2 ама струваше някой лев - не се сещам вече колко.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. радар детектори Cobra
    От barona75 във форум Автомобили
    Отговори: 26
    Последно: 10-07-12, 18:50
  2. Къде има сервиз за детектори на фреон?
    От lacezarasia във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 0
    Последно: 16-06-09, 21:37

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе