Резултати от 1 до 5 от общо 5

автомат за затваряне на входна врата

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2019
    Мнения
    43
    #1

    автомат за затваряне на входна врата

    Здравейте,

    Във входа на блока имаме монтиран автомат за затваряне на вратата Dorma. Може би 10 години работи, и си върши работата, но има един основен и много досаден недостатък -
    при студено време забавя действието си, и отслабва, тъй като очевидно маслото в автомата се сгъстява, и съответно не може да преодолее съпротивлението на пружината на езика на бравата и съответно не може да затвори вратата докрай, което представлява проблем за сигурността - всеки може да влезе. Инак си имаме електрически насрещник, който се отваря с чип и с домофон.

    Досега винаги когато дойдат студените месеци някой пренастройва или се опитва да пренастрои автомата с помощта на наличните две винтчета. Едното е за основния ход, другото за последните 10-на -15 сантиметра преди затварянето.
    Но от много бърникане на кой ли не комшия, сега установявам, че едното винтче, което е за последните сантиметри преди затварянето шлица му е замазан и на практика регулиране вече не е възможно.

    Реших, че най-добре ще е да купим нов автомат, но от това, което намирам има огромна разлика в цените. От да речем 40-50 лв до над 300 лв.
    Иска ми се да купя автомат, на който маслото му да не е толкова чувствително към температурата, или поне този проблем да е преодолян по някакъв друг начин, та веднъж настроен, автомата да не се налага да го пипаме повече, или поне да не се налага да се прави това често, както беше с досегашния.

    Питането ми е - някой може ли да препоръча такъв автомат, от личен опит, който да се държи добре при ниски температури, и да не се тряска вратата при горещо време?

    П.С. Пропуснах да напиша, че вратата е метална - желязна, но нямам никаква идея колко може да тежи. Често виждам в характеристиките на автоматите - за врата до еди колко си килограма, но аз не знам как да определя колко тежи нашата.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,860
    #2

    Отговор: автомат за затваряне на входна врата

    Не бих те зарадвал особенно, тъй като имам и от трите 70-150-300 лв
    и всичките се влияят от температурата.
    Този от 300 ми е на входната отвътре в отопляемо антре-стълбище и пак се влияе
    и си иска регулиране есен-пролет.Верно съвсем малко, но не става без.

    Единствено се сещам за тези :

    Като първия имахме сигурно 30 годишен на работа и си бачкаше,
    но смениха дограмата и замина.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от ccankov73; 01-12-19 в 20:59.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2019
    Мнения
    43
    #3

    Отговор: автомат за затваряне на входна врата

    Благодаря за отговора, но тези, които ми посочваш не ми изглеждат сериозни. Те са само с пружина, а то трябва и амортисьор за забавяне на движението и да не се тряска вратата. Освен това вратата е все пак метална и тежка.

    Сега гледах едни на ASSA ABLOY и съм се спрял на този модел:
    https://secure.assaabloy.de/index.ph...53&c=assaabloy

    Четох му спецификациите, гледах видео как се монтира. Дават го че имал някакви термодинамични клапани, които не се влияели от температурата. Но в какви граници никъде не е упоменато.
    Гледах и едни други като този

    https://euromatica.bg/%D1%87%D0%B0%D...rata-iseo-is20

    За който е посочено, че работи при температури от -15 до +40 градуса. Мисля имаше и по-скъп модел на същата фирма, който работи от -35 до +50, но загубих линка където го пишеше и не ми се търси в момента.
    Обаче не се споменава дали това, че работи в упоменатия температурен интервал значи, че не се нуждае от настройка докато температурата е в тези граници, или означава само, че работи в този интервал, но иска и настройка.
    Въобще информацията по въпроса е много оскъдна, дори фирмите-производители са доста лаконични, явно това изделие е банално като цяло, обаче създава грижи.

    П.С.
    Сега видях, че съм първо бях пуснал линк към сайта на производителя на аблой, но на друг език, и там не пишеше за термодинамични вентили, а моделът уж същия... Странно.
    Ето виж:
    https://www.assaabloy.cz/en/local/cz...closers/dc300/
    Този пост е редактиран от movx2000; 01-12-19 в 22:00.

  5. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,860
    #4

    Отговор: автомат за затваряне на входна врата

    Този първия не блъска, тъй като със затварянето силата(натегността) на пружината намалява.
    За термодинамични клапи - нищо не знам - сега видях, че има такива.

    Вариант Б : вземай един такъв и колкото изкара, поне е “без пари”
    https://www.olx.bg/ad/avtomat-za-vra...tml#dbbdefe05a

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2019
    Мнения
    43
    #5

    Отговор: автомат за затваряне на входна врата

    Не ми харесва идеята, че със затварянето на вратата силата намалява, защото пък тогава няма да има сила да преодолее пружината на езика на бравата. Ако има сила да преодолее пружината на езика, ще блъска, така че без амортисьор не става. Хората неслучайно са ги измислили тези автомати с маслените амортисьори.
    Изобщо идеята за толкова прост автомат, само с пружина не ми допада. А и не ми харесва на външен вид чисто естетически.

    Не ми допада и идеята просто да се купи нещо "колкото изкара", пък дори да е за 30 лева само.

    Аз търся точното решение, а не каквото дойде, проучвам преди да купя и обмислям нещата, и това ми е принцип на работа за всичко.
    Никога не взимам каквото има в магазина, ако не е точно това, което искам и съм проучил предварително.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Нов звънец на входна врата
    От rgorchov във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 26
    Последно: 04-12-23, 14:56
  2. Майстор за входна врата
    От arenzo във форум Домашен майстор
    Отговори: 3
    Последно: 24-09-17, 16:36
  3. Избор на домофонна уредба и заключване на входна врата
    От kokovox във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 4
    Последно: 15-10-15, 07:09
  4. проблем с входна pvc врата
    От zzz във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 5
    Последно: 05-03-11, 21:18
  5. Обемен датчик за коридор ... и автомат за врата
    От Svetste във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 0
    Последно: 26-11-08, 00:03

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе